×
ribbon

آموزش رایگان نگارش به انگلیسی در دانشگاه

کاربرد دوره آموزش رایگان نگارش به انگلیسی در دانشگاه چیست؟ برای نوشتن به زبان انگلیسی در دانشگاه در ابتدا باید با چهار ویژگی اصلی یک متن دانشگاهی آشنا شوید: 1. بتواند پیام مورد‌نظر را به ... ادامه

ارائه دهنده:  Lund University  Lund University
مدرس دوره:
جمعی از اساتید Lund University
 96% (25 رای)
 رایگان
  
زمان مورد نیاز برای گذارندن دوره:  23 جلسه
مجموع محتوای آموزشی:  2 ساعت ویدئو
 (قابل دانلود می‌باشد)

سرفصل‌های دوره آموزش رایگان نگارش به انگلیسی در دانشگاه

درباره دوره

کاربرد دوره آموزش رایگان نگارش به انگلیسی در دانشگاه چیست؟

برای نوشتن به زبان انگلیسی در دانشگاه در ابتدا باید با چهار ویژگی اصلی یک متن دانشگاهی آشنا شوید:

1. بتواند پیام مورد‌نظر را به خواننده انتقال دهد

2. شیوه بحث در آن بر اساس شواهد باشد

3. برای مخاطبان خود نوشته شده باشد

4. فاقد هرگونه جهت‌گیری، تعصبات و برداشت‌های شخصی باشد.

از آنجا که داشتن مهارت پژوهشی و نوشتاری برای موفقیت شما در دانشگاه و زندگی حرفه‌ای‌تان ضروری است، در این دوره آموزشی، قواعد و اصول خاص در نوشتن به زبان انگلیسی در دانشگاه به‌طور رایگان به شما آموزش داده می‌شود تا بتوانید به زبان انگلیسی نیز مقاله‌ها و متون علمی خود را تولید کنید.

نگارش به زبان انگلیسی یکی از پایه‌ای‌ترین مهارت‌های دانشجویان در کل دنیا به شمار می‌رود؛ به‌طوری که اگر در سطح کارشناسی ارشد و یا دکترا فاقد چنین مهارتی بوده و توانایی صحبت کردن و یا نوشتن به زبان انگلیسی را نداشته باشید، شما یک فرد دانشگاهی محسوب نخواهید شد!

 

هدف از دوره آموزش رایگان نگارش به انگلیسی در دانشگاه چیست؟

آموزش قواعد نگارش به زبان انگلیسی و آشنایی با فرایند نوشتن به‌منظور ایجاد مهارت نگارش در دانشگاه، هدف اصلی این دوره است. در‌ واقع از طریق چنین مهارتی یک جعبه ابزار نویسندگی در اختیار شما قرار می‌گیرد؛ جعبه ابزاری که به شما فرصت بهبود مهارت نگارش و بهبود آن به‌عنوان یک نویسنده را می‌دهد.

در این دوره مهارت عمومی نوشتار آموزش داده می‌شود تا فراگیران بتوانند این مهارت را برای رشته‌های خاص دانشگاهی خود نیز به کار بگیرند.

 

دوره آموزش رایگان نگارش به انگلیسی در دانشگاه مناسب چه کسانی است؟

 • افرادی که در دوره کارشناسی ارشد بوده و می‌خواهند مقاله خود را در مجلات علمی معتبر به چاپ برسانند
 • دانشجویان مقطع دکترا در تمامی رشته‌ها
 • افرادی که قصد ادامه تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان دارند
 • افرادی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌هایی را دارند که در آن‌ها دروس به زبان انگلیسی تدریس می‌شود
 • متقاضیان دریافت بورسیه تحصیلی
 • کسانی که قصد شرکت در آزمون‌های بین‌المللی زبان انگلیسی را دارند

درباره استاد

جمعی از اساتید Lund University

نظرات کاربران  ( نظر)

صفحه 1 از
1400-03-31
دانشجوی دوره
جالب بود

بعد از فراگیری دوره آموزش رایگان نگارش به انگلیسی در دانشگاه چه مهارت‌هایی کسب خواهید کرد؟

پس از گذراندن دوره آموزش رایگان نگارش به انگلیسی در دانشگاه، جعبه ابزار مورد نیاز یک نویسنده را خواهید داشت! این جعبه ابزار شامل مهارت‌های ادیت و اصلاح کردن متن توسط خودتان است. علاوه بر آن، مهارت شیوه سازمان بندی مطالب را به نحوی که منظور خود را به مخاطبتان برسانید به دست می‌آورید. 

به این ترتیب برای نوشتن مقاله‌های خود به زبان انگلیسی از یک طرف نیازی به پرداخت هزینه‌های سنگین ترجمه نخواهید داشت و از طرفی دیگر محتوای مطالب و آنچه که مورد نظر خودتان است به خوبی به زبان انگلیسی برمی‌گردانید.

از آنجا که زبان علم، زبان انگلیسی است شما می‌توانید به خوبی به زبان علم و مقاله‌ها آشنا شده تا بتوانید چگونگی بسط و توضیح مسائل را در آن‌ها درک کنید و همان مطالبی که مورد نظر نویسنده بوده است را دریافت کنید.

 

منابع، پیش نیاز‌ها و منابع مکمل

منبع این دوره، یک کتاب الکترونیکی است که به آن دسترسی رایگان خواهید داشت:

Writing in English at University: A Guide for Second Language Writers

حداقل سطح دانش زبان انگلیسی، Intermediate یا سطح متوسط است. این دوره برای مهارت نوشتن در سطح دانشگاه طراحی شده است بنابراین، آشنایی با واژگان متون دانشگاهی و داشتن دامنه‌ی خوب لغات زبان انگلیسی برای اینکه بیشترین بهره را از دوره آموزش رایگان نگارش به انگلیسی در دانشگاه ببرید، مورد نیاز است.

منابع مکملی که به دانش و مهارت نوشتار شما کمک بسیاری خواهد کرد شامل موارد زیر است:

 • منابع زبان اصلی کتابخانه‌ای دانشگاه‌ها
 • کتاب‌ها به زبان انگلیسی
 • ژورنال‌های علمی پژوهشی
 • مقاله‌های انگلیسی
 • پایان نامه‌ها و رساله‌ها به زبان انگلیسی

 

ویژگی‌های متمایز دوره آموزش رایگان نگارش به انگلیسی در دانشگاه چیست؟

آموزش فرایند نوشتن که یکی از معتبرترین شیوه‌های آموزش رایتینگ در دنیاست، در این دوره آموزش داده می‌شود که به سه مرحله مجزا تقسیم می‌شود: تصمیم‌گیری در مورد عنوان و پیش‌نویس مقاله، نوشتن، اضافه و یا اصلاح موارد و در نهایت چرخه بازنویسی که تا آخر ادامه خواهد داشت!

آموزش رایگان نوشتن به زبان انگلیسی در دانشگاه که توسط اساتید یکی از بهترین دانشگاه‌های جهان ارائه می‌شود، به صورت رایگان در دسترس شما خواهد بود.

 

سرفصل‌های دوره آموزش رایگان نگارش به انگلیسی در دانشگاه چیست؟

1. آموزش نوشتن به زبان انگلیسی در دانشگاه: مقدمه

در قسمت مقدمه، در ابتدا با نگارش سطح دانشگاهی آشنا شده و سپس یک متن دانشگاهی به دقت تعریف می‌شود تا هرچه بیشتر این مفهوم را بشناسید. شاید مهم‌ترین بخش در این قسمت، آموزش فرایند نوشتن است که مراحل آن به‌طور جامع تدریس شده و در نهایت بازخوانی و بازخورد دیگر افراد به عنوان بخش انتهایی مطرح می‌گردد.

2. شیوه سازمان بندی و رساندن مطلب در نوشته‌های دانشگاهی

ساختار یک متن باید منسجم و خوانایی کافی برای مخاطب داشته باشد و دستیابی به چنین ساختاری نیاز به تأمل زیادی دارد. در این فصل شما با اطلاعاتی که برای تنظیم متن نیاز دارید آشنا خواهید شد. مباحث تدریس شده در فصل دوم شامل سازمان‌بندی یک مباحثه علمی، شیوه نگارش سوال‌ها و توضیحات پژوهشی و در انتهای این قسمت، شیوه تقسیم‌بندی یک مقاله و پاراگراف‌بندی آن است.

3. استفاده از منابع در متون دانشگاهی

نوشتن متون دانشگاهی بر اساس تحقیقات و کارهای آکادمیک است که پیش‌تر انجام شده است. هنگام نگارش یک مقاله علمی، کافی است نسبت به آن موضوع مطالعه کافی داشته باشید و منابع مختلف را خوب بررسی کنید. انواع منابعی که استفاده می‌کنید و چگونگی به‌کارگیری از آن‌ها به زمینه تحقیقاتی و سطح تحصیلات شما متفاوت است، اما مهارت‌های اولیه و اساسی استفاده از منابع برای تمامی محققین یکسان است. خواندن سایر متون دانشگاهی مرتبط با موضوعتان (به عنوان منبع ثانویه در نگارش) و چگونگی دستیابی به این مهارت‌ها مطلبی است که در سومین فصل از این دوره آموزش رایگان نگارش به انگلیسی، صحبت خواهیم کرد. مباحث تدریس شده این فصل در سه بخش جداگانه تنظیم شده شده است، در اولین بخش با استراتژی‌های مطالعه آشنا خواهید شد. در قسمت دوم، چگونگی به کارگیری از استدلال‌ها و ایده‌های‌ خود جهت استفاده از منابع ثانویه آموزش خواهید دید. در سومین قسمت نیز، به تفصیل به بررسی موارد ارجاع ، یکپارچگی آکادمیک و دزدی ادبی می‌پردازیم.

 

4. جعبه ابزار نویسندگی: بازخوانی و اصلاح

قسمت جعبه ابزار نویسندگی آموزش رایگان نگارش به انگلیسی در دانشگاه به مهارت بازخوانی و ادیت کردن در تمام طول مدت نوشتن یک مقاله اشاره دارد بنابراین در این قسمت انواع تکنیک‌های ادیت و اصلاح یک متن آموزش داده می‌شود. علاوه بر آن بر لزوم استفاده از افعال مجهول، نشانه‌گذاری‌های استاندارد و نوع قابل قبول صفحه‌بندی تاکید می‌گردد.

poster
  
برگزار کننده:  Lund University
  
زمان مورد نیاز برای گذارندن دوره:  23 جلسه
مجموع محتوای آموزشی:  2 ساعت ویدئو
 (قابل دانلود می‌باشد)