×
ribbon

آموزش زبان انگلیسی با نمایشنامه‌های شکسپیر

شاید بارها از عبارت‌های رایج در زبان انگلیسی مانند «Break the ice» یا «Catch a cold» یا «A heart of gold» استفاده کرده‌ باشید. جالب است بدانید این عبارت‌ها از شکسپیر به ما رسیده‌اند. آموزش ... ادامه

ارائه دهنده:  British Council  British Council
مدرس دوره:
جمعی از اساتید British Council جمعی از اساتید British Council
 98% (369 رای)
 رایگان
  
زمان مورد نیاز برای گذارندن دوره:  64 جلسه
مجموع محتوای آموزشی:  4 ساعت ویدئو
 (قابل دانلود می‌باشد)

سرفصل‌های دوره آموزش زبان انگلیسی با نمایشنامه‌های شکسپیر

دنیای شکیپیر

در این فصل با مراحل مختلف زندگی شکسپیر آشنا می‌شوید و درمی‌یابید چرا شکسپیر محبوبیت جهانی دارد. همچنین با انواع نمایشنامه‌های این نمایش‌نامه نویس بزرگ آشنا خواهید شد.

  زادگاه شکسپیر شهر Stratford
"07:28  
  رویدادهای کلیدی در زندگی شکسپیر
"00:32  
  طرفداران شکسپیر در شهر Stratford
"00:29  
  جذابیت جهانی شکسپیر
"02:02  
  شکسپیر در لندن
"02:17  
  شکسپیر و The Globe
"05:20  
  تراژدی‌های شکسپیر
"02:08  
  کمدی‌های شکسپیر
"02:04  
  لغات مربوط به تئاتر
"03:23  
  مرور فصل اول: دنیای شکسپیر
"08:23  

درباره دوره

شاید بارها از عبارت‌های رایج در زبان انگلیسی مانند «Break the ice» یا «Catch a cold» یا «A heart of gold» استفاده کرده‌ باشید. جالب است بدانید این عبارت‌ها از شکسپیر به ما رسیده‌اند. آموزش زبان انگلیسی با نمایشنامه‌های شکسپیر با توجه به محبوبیت شکسپیر و قلم فوق‌العاده دلچسب او می‌تواند بسیار وسوسه‌انگیز باشد. اگرچه بیش از 400 سال از درگذشت شکسپیر می‌گذرد اما هیچکس نمی‌تواند نقش پررنگ او را در زبان انگلیسی نادیده بگیرد. به همین دلیل 23 آوریل روز بزرگداشت شکسپیر، پدر نمایشنامه‌نویسی انگلستان، توسط یونسکو به عنوان روز زبان انگلیسی انتخاب شده است. 

 

با گذشت صدها سال از مرگ شکسپیر ما همچنان نمایشنامه‌های او را می‌خوانیم و تماشا می‌کنیم. آثار وی بیش از سایر نویسنده‌ها به زبان‌های مختلف ترجمه شده است. طبق آمار کتابخانه فولگر شکسپیر، تا این لحظه آثار شکسپیر به 80 زبان مختلف ترجمه شده است. کمتر کسی در جهان پیدا می‌شود که نام یکی از شخصیت‌های نمایشنامه‌های شکسپیر را نشنیده باشد. بدون شک در طول زندگی با نام یک شخصیت یا یک اثر از شکسپیر مانند هملت یا رومئو و ژولیت یا مکبث مواجه شده‌اید. 

 

زبان شکسپیر در عین زیبایی می‌تواند حتی برای انگلیسی‌زبانان نیز یک چالش بزرگ باشد. به همین دلیل بسیاری از زبان‌آموزان از آثار شکسپیر دوری می‌کنند زیرا عقیده دارند این آثار برای آن‌ها مناسب نیست. اما جالب است بدانید که به کمک آثار شکسپیر می‌توانید زبان انگلیسی و مهارت‌های زبانی خود را ارتقا دهید. شکسپیر از بیش از 29000 لغت غیرتکراری در آثار خود استفاده کرده است. طبق نظر کارشناسان او چیزی در حدود 1700 کلمه جدید مانند «Critical» و «Unscarred» و «Useful» را خلق کرده است.

 

دوره آموزش زبان انگلیسی با نمایشنامه‌های شکسپیر به زندگی و آثار ویلیام شکسپیر می‌پردازد. در حقیقت در این دوره زبان‌آموز سفر خود را از محل زندگی شکسپیر در استراتفورد آغاز و در سالن تئاتر گلوب جایی که شکسپیر جایگاه خود را در ادبیات انگلیسی تثبیت کرد به پایان می‌رساند. در این دوره پنج نمایشنامه از 39 نمایشنامه شکسپیر تجزیه و تحلیل خواهد شد تا به کمک آن‌ها موضوعاتی که شکسپیر به آن‌ها اشاره کرده است شناسایی و درک شود.

 

در دوره آموزش زبان انگلیسی با نمایشنامه‌های شکسپیر به پنج نمایشنامه زیر پرداخته خواهد شد:

 

·         رومئو و ژولیت

·         هملت

·         مکبث

·         طوفان

·         هیاهوی بسیار برای هیچ

 

تراژدی رومئو و ژولیت و شاهکار هملت محبوب‌ترین و شناخته‌شده‌ترین نمایشنامه‌های شکسپیر هستند که در زمان حیات وی روی پرده رفته‌اند. در بین آثار محبوب شکسپیر نباید کوتاه‌ترین تراژدی شکسپیر یعنی مکبث را فراموش کرد. نمایشنامه‌ای که در آن شکسپیر به کمک قدرت خود یعنی ادبیات به بررسی وقایع تاریخی اسکاتلند پرداخته است. دو اثر طوفان و هیاهوی بسیار برای هیچ دو نمایشنامه کمدی از شکسپیر هستند که در 5 پرده تدوین شده‌اند. این دو نمایشنامه نسبت به سه نمایشنامه دیگر شکسپیر کمتر شناخته شده‌اند.

 

در دوره آموزش زبان انگلیسی با نمایشنامه‌های شکسپیر زبان‌آموزان با اصطلاحات و کلمه‌هایی که شکسپیر به زبان انگلیسی معرفی کرده است آشنا می‌شوند و به کمک محتوای دوره آن‌ها را بررسی و تحلیل می‌کنند. همچنین اطلاعاتی درمورد انواع مختلف نمایشنامه کسب خواهند کرد و با سبک شکسپیر در نوشتن شعر آسنا خواهند شد.

 

این دوره یک دوره بسیار مفید برای سطوح متوسط و بالاتر است که هم برای افرادی که به ادبیات علاقه دارند و دانشجویان ادبیات انگلیسی و هم برای سایر زبان‌آموزان مفید است. در دوره آموزش زبان انگلیسی با نمایشنامه‌های شکسپیر زبان‌آموز علاوه بر آشنایی با زندگی و آثار شکسپیر از نظر سایر مردم جهان در مورد آثار او و همچنین چگونگی بررسی و تفسیر آثار وی توسط بازیگران مطلع خواهد شد. 

 

در انتهای دوره زبان‌آموزان با زندگی و آثار ویلیام شکسپیر بیش از پیش آشنا خواهند بود. زبان‌آموزان با آشنا شدن با داستان 5 نمایشنامه برتر شکسپیر قادر خواهند بود به بررسی عبارت‌ها و کلمه‌هایی که شکسپیر به کار برده است بپردازند. در حقیقت زبان‌آموزان به کمک آشنایی با زبان شکسپیر به راحتی با مفاهیم و مضامین نمایشنامه‌ها و آثار وی ارتباط برقرار خواهند کرد. همانطور که در ابتدا اشاره شد بسیاری از زبان‌آموزان از خواندن آثار شکسپیر جهت یادگیری زبان انگلیسی خودداری می‌کنند. با این حال در پایان این دوره زبان‌آموزان بیش از پیش به یادگیری زبان انگلیسی به کمک آثار شکسپیر مشتاق خواهند شد و دیگر به آثار ادبی او به عنوان متونی سخت و غیرقابل درک نگاه نخواهند کرد.

درباره استاد

maktabkhooneh-teacher جمعی از اساتید British Council

نظرات کاربران  ( نظر)

صفحه 1 از
1399-11-29
دانشجوی دوره
واقعا ممنون عالی بود خسته نباشین کاش کار های بیشتری مثل این رو رایگان برامون درست میکردین
1399-09-03
دانشجوی دوره
ایده بسیار خوبی است و بی درنگ براش ثبت نام کردم.کاش از شاعران و نویسندگان دیگه هم چنین دوره هایی گذاشته بشه اگه منبع اصلی اش موجود است.

سوالات پرتکرار

آیا ممکن است که درسی ناقص ضبط شده باشد؟
ما همواره تلاش کرده­‌ایم که دروس را به طور کامل ضبط نماییم و در اختیار شما دوستان قرار دهیم. اما گاهی برخی ناهماهنگی ها سبب می شود که یک یا تعدادی از جلسات یک درس ضبط نشود. توضیح این گونه نواقص در توضیح درس­ ها آمده است.

سوالات پرتکرار

اگر لینک دانلود یا پخش ویدئو مشکل داشت چه باید کرد؟
در صورتی که با هر گونه مشکلی رو به رو شدید می توانید از طریق صفحه ارتباط با ما به ما اطلاع دهید تا ما سریعا مشکل را پیگیری و برطرف نماییم.

سوالات پرتکرار

آیا امکان دریافت فیلم های یک درس به صورت سی دی یا دی وی دی وجود دارد؟
در حال حاضر امکان ارسال دروس به صورت سی دی یا دی وی دی وجود ندارد.
poster
  
برگزار کننده:  British Council
  
زمان مورد نیاز برای گذارندن دوره:  64 جلسه
مجموع محتوای آموزشی:  4 ساعت ویدئو
 (قابل دانلود می‌باشد)