آموزش ساخت پلاک اسم با چوب

poster
پیش‌نمایش دوره

دوره‌ی آموزش ساخت پلاک اسم با چوب، با آموزش نحوه‌ی کار با ابزارهای دستی نجاری و چگونگی طراحی اسم و شکل‌دهی چوب، اصول پایه‌ای کار با چوب را نشان داده و به شما در ساخت ... ادامه

برگزارکننده:  مکتب‌خونه  مکتب‌خونه
5 (2 رای)
سطح: مقدماتی
 پلاس
  
زمان مورد نیاز برای گذراندن دوره:  45 ساعت
مجموع محتوای آموزشی:  3 ساعت ویدئو - 42 ساعت تمرین و پروژه
 (قابل دانلود نمی‌باشد)
مهلت دوره:  6 هفته
  
حد نصاب قبولی در دوره:  75 نمره
فارغ‌التحصیل شدن در این دوره نیاز به ارسال تمرین‌ها و پروژه‌های الزامی دارد. 
organization-pic  گواهینامه این دوره توسط مکتب‌خونه ارائه می‌شود.
course-feature   گواهی‌نامه مکتب‌خونه course-feature   خدمات منتورینگ course-feature   پروژه محور course-feature   تالار گفتگو

سرفصل‌های دوره آموزش ساخت پلاک اسم با چوب

ساخت پلاک اسم با چوب
  مقدمه
مشاهده
"03:34  
  مبانی کلی طراحی اسم
مشاهده
"35:56  
  معرفی ابزار مورد نیاز
"17:40  
  معرفی چوب‌های مناسب
"11:53  
  برش طرح/ مشبک 1
"13:24  
  برش طرح/ مشبک 2
"18:56  
  روش تیز کردن مغارها
"04:55  
  حجم دادن به کار/ منبت 1
"18:03  
  حجم دادن به کار/ منبت 2
"13:28  
  سنباده زدن/ پرداخت
"13:29  
  پوشش نهایی و آویز کردن
"18:35  
  پروژه نهایی (الزامی)
 100%    
"2520:00  

ویژگی‌های دوره

گواهی‌نامه مکتب‌خونه
گواهی‌نامه مکتب‌خونه

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه رسمی پایان دوره توسط مکتب‌خونه به اسم شما صادر شده و در اختیار شما قرار می گیرد.

مشاهده نمونه گواهینامه

ویژگی‌های دوره

خدمات منتورینگ
خدمات منتورینگ

خدمات منتورینگ به معنای برخورداری دانشجو از راهنما یا پشتیبان علمی در طول گذراندن دوره می‌باشد. این خدمات شامل پاسخگویی به سوالات آموزشی(در قالب تیکتینگ)، تصحیح آزمون یا پروژه های دوره و ارائه باز خورد موثر به دانشجو می‌باشد.

ویژگی‌های دوره

پروژه محور
پروژه محور

این دوره طوری طراحی شده است که محتوای آموزشی دوره حول چند پروژه واقعی و کاربردی هستند تا یادگیری دانشجو در طول دوره به کاربردهای عملی تبدیل شود و به این ترتیب بالاترین سطح یادگیری را فراهم نمایند.

ویژگی‌های دوره

تالار گفتگو
تالار گفتگو

شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.

درباره دوره

دوره‌ی آموزش ساخت پلاک اسم با چوب، با آموزش نحوه‌ی کار با ابزارهای دستی نجاری و چگونگی طراحی اسم و شکل‌دهی چوب، اصول پایه‌ای کار با چوب را نشان داده و به شما در ساخت ابزار تزئینی چوبی، کمک می‌کند.

استفاده از چوب، در ساخت ابزارهای اساسی، قدمت نسبتاً طولانی در طول تاریخ بشر دارد. در ابتدا از چوب، تنها در صنایع و ساخت ابزاری مانند درها، میز، صندلی و غیره، استفاده‌ می‌شد؛ همچنین در گذشته، از چوب درختانی که استقامت بیشتری داشتند، در نجاری استفاده می‌شد. استحکام این چوب‌ها سبب سختی شکل‌دهی و برش آن‌ها شده و نیازمند استفاده از ابزار مخصوص چوب‌بری و اره‌های نجاری بود. چندی بعد، سازه‌های چوبی نیز، مانند خانه‌، انبار و اتاقک‌های چوبی، پا به عرصه‌ی وجود نهادند. امروز اما صنایع چوب‌سازی، اقدام به ساخت چوب‌هایی با ضخامت و مقاومت کمتر کرده‌اند.

این مدل چوب‌ها که در بیشتر محصولات چوبی کنونی به کار می‌روند، راحت‌تر برش خورده و کار با آن‌ها، بسیار آسان‌تر است. از این‌رو، سبب جذب افراد خوش‌ذوق بیشتری به سمت کار با چوب و نجاری شده است. 

ذوق و استعداد هنرمندان، سبب ورود چوب به حوزه‌های هنری گشت. ساخت مجسمه‌ها و تابلوهای چوبی، نمونه‌ای از تلفیق هنر و نجاری به شمار می‌رود.

ما در دوره‌ی آموزش ساخت پلاک اسم با چوب، قصد داریم به زبانی ساده و به‌صورت تصویری، شما را با اصول و ابزار اولیه کار با چوب آشنا کرده و نشان دهیم چگونه می‌توانید اسم خود را با فونتی مناسب طراحی کرده و پلاک‌های چوبی به شکل گردن‌آویز برای خود بسازید. 

در این دوره، علاوه‌بر آموزش برش و شکل‌دهی به چوب، اصول کلی طراحی اسم با فونت فارسی و خوش‌نویسی در نرم‌افزار فتوشاپ نیز، با بیان تکنیک‌های ساده و مفید که موجب سهولت و تسریع در کار می‌شوند، به شما آموزش داده می‌شود. 

به‌طورکلی، دوره‌ی آموزش ساخت پلاک با چوب، دوره‌ای برای معرفی ابزار دستی نجاری و توضیح فنونی مانند مشبک، منبت و پرداخت، به هنرجویان علاقه‌مند به کار با چوب است.

 

هدف از دوره‌ی آموزش ساخت پلاک اسم با چوب چیست؟

دوره‌ی آموزش ساخت پلاک اسم با چوب، در ابتدا شما را با ابزارهای دستی کار با چوب، آشنا کرده و طرز کار با هر یک را به شما نشان می‌دهد. نحوه‌ی کار با اره‌مویی برای برش چوب و کار با مغار برای حجم‌دهی به آن، مثال‌هایی از این آموزش است. 

سپس، با آموزش چند تکنیک، صفر تا صد طراحی اسم با فونت فارسی در فضای فتوشاپ را، به شما نشان داده و کمک می‌کند تا اسم دلخواهتان را با فونت مورد علاقه‌تان، طراحی و ترسیم کنید.

شیوه‌های برش‌زدن طرح روی چوب (مشبک)، حجم‌دهی به کار (منبت) و سنباده‌زنی (پرداخت)، از دیگر آموزش‌های این دوره هستند که به‌صورت تصویری به هنرجویان نشان داده می‌شود.

مدرس این دوره، با به اشتراک گذاشتن تجربیات چندین‌ساله‌ی خود در حوزه‌ی کار با چوب، قصد دارد این هنر را به زبانی ساده و با ابزارهای ابتدایی نجاری، آموزش داده و به هنرجویانی که به کار با چوب علاقه‌مند بوده و به دنبال اجرای ایده‌های خود بر روی آن هستند، کمک کند.

 

دوره‌ی آموزش ساخت پلاک اسم با چوب مناسب چه کسانی است؟

کار با چوب، هنری دستی بوده و نیازمند علاقه و خلاقیت بالایی است. ازاین‌رو، دوره‌ی آموزش ساخت پلاک با چوب، مناسب افرادی است که از علاقه‌مندی، استعداد و حوصله‌ی کار با ابزار دستی برخوردار بوده و قصد خلق زیورآلات دست‌ساز چوبی را داشته باشند. 

شروع آموزش در این دوره، کاملاً از صفر بوده و نیازمند هیچ‌گونه پیش‌نیازی در حوزه‌ی کار با چوب نیست؛ اما آشنایی ابتدایی با نرم‌افزار فتوشاپ می‌تواند در ایجاد طرح‌هایی بهتر و ماهرانه‌تر شما را یاری کند. اگر به آموزش فتوشاپ در سطح مقدماتی علاقه‌مند باشید می‌توانید، از دوره‌های آموزشی مکتب‌خونه در این حوزه، بهره‌مند شوید. 

 

پس از گذراندن دوره‌ی آموزش ساخت پلاک اسم با چوب، چه مهارت‌هایی کسب خواهید کرد؟

این دوره‌ی آموزشی، با معرفی ابزار دستی نجاری و طرز کار هر یک از آن‌ها، شما را به مهارتی قابل‌قبول در کار با چوب می‌رساند. پس از گذراندن دوره‌ی آموزش ساخت پلاک اسم با چوب، با کمی تمرین و تلاش بیشتر، می‌توانید ابزار و سازه‌های متنوعی را با چوب، بر اساس علایق و ایده‌های خودساخته و حتی به درآمدزایی برسید. 

درباره استاد

maktabkhooneh-teacher محمدامین پرخیده

جناب آقای محمدامین پرخیده، متولد سال 1376 هستند. ایشان از سال 1390 که برای سکونت به مازندران مهاجرت کردند به درختان و چوب علاقه‌مند شدند و شروع به مطالعه و یادگیری در این زمینه پرداختند. از سال 1395 به طور حرفه‌ای به ساخت زیورآلات چوبی، از جمله پلاک اسم، دستبند، انگشتر و انواع شانه‌سر، گیره‌ی مو و... مشغول هستند. 

مشاهده پروفایل و دوره‌‌های استاد

نظرات کاربران

تا کنون نظری برای این دوره ثبت نشده است. برای ثبت نظر باید ابتدا در دوره ثبت نام کرده و دانشجوی دوره باشید.
مرضیه نجاری 1402-04-25
سلام ممنونم از مدرس محترم، من قبلا دوره تراشکاری چوب رو از یه پیج گرفتم ولی اصلا راضی نبودم، خیلی اتفاقی با این سایت آشنا شدم و ساخت پلاک اسم رو دیدم وباید بگم آقای پرخیده واقعا کارشون عالی بود، جزییات رو مو به مو گفتن با صبر و حوصله و کار روی پلاک اسم رو محدود به یه نمونه نکردن و روی چند تا اسم مانور دادن.🌹🌹 امیدوارم به زودی تنبلی رو بذارم کنار و شروع کنم به تمرین😁

دوره‌های پیشنهادی

سوالات پرتکرار

آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.

سوالات پرتکرار

حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.

سوالات پرتکرار

در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
خیر، به دلیل مسائل زیست محیطی و کاهش قطع درختان، فقط نسخه الکترونیکی گواهی‌نامه در اختیار شما قرار می‌گیرد

سوالات پرتکرار

پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.
poster
پیش‌نمایش دوره
  
برگزار کننده:  مکتب‌خونه
  
زمان مورد نیاز برای گذراندن دوره:  45 ساعت
مجموع محتوای آموزشی:  3 ساعت ویدئو - 42 ساعت تمرین و پروژه
 (قابل دانلود نمی‌باشد)
مهلت دوره:  6 هفته
  
حد نصاب قبولی در دوره:  75 نمره
فارغ‌التحصیل شدن در این دوره نیاز به ارسال تمرین‌ها و پروژه‌های الزامی دارد. 
organization-pic  گواهینامه این دوره توسط مکتب‌خونه ارائه می‌شود.
course-feature   گواهی‌نامه مکتب‌خونه course-feature   خدمات منتورینگ course-feature   پروژه محور course-feature   تالار گفتگو