آموزش صفات انگلیسی و عبارات وصفی

poster
پیش‌نمایش دوره

احتمالا در هنگام یادگیری گرامر زبان انگلیسی، مباحث مربوط به صفات انگلیسی، عبارات وصفی، جملات وصفی و انواع آن‌ها سبب بروز سوالات آموزشی متفاوتی برای شما شده باشد و در راستای پاسخ‌گویی به نیاز خود، ... ادامه

برگزارکننده:  University of California, Irvine  University of California, Irvine
مدرس دوره:
جمعی از اساتید UCI
4.5 (4 رای)
 رایگان
  
زمان مورد نیاز برای گذراندن دوره:  19 جلسه
مجموع محتوای آموزشی:  1:22 ساعت ویدئو
 (قابل دانلود می‌باشد)

سرفصل‌های دوره آموزش صفات انگلیسی و عبارات وصفی

جمله‌واره‌های وصفی خلاصه شده و بدل

درباره دوره

احتمالا در هنگام یادگیری گرامر زبان انگلیسی، مباحث مربوط به صفات انگلیسی، عبارات وصفی، جملات وصفی و انواع آن‌ها سبب بروز سوالات آموزشی متفاوتی برای شما شده باشد و در راستای پاسخ‌گویی به نیاز خود، به کتب آموزشی بسیاری مراجعه کرده باشید و شاید هم پاسخ صحیح را یافته ولی به علت فقدان تمرین‌های آموزشی مناسب و استاندارد نتوانسته‌اید به شکل صحیح و کاملی بر آن موضوع تسلط پیدا کنید. به جرات می‌توان بیان نمود که آموزش صفات و عبارات وصفی در انگلیسی در کنار انواع جملات وصفی، یکی از مهم‌ترین دروس و موضوعات گرامری است. تسلط بر این مبحث به زبان‌آموزان کمک می‌کند تا جملات متنوعی را بسازند.

 

چرا باید در دوره آموزش صفات انگلیسی شرکت کنیم؟

صفت‌های انگلیسی در انواع متون انگلیسی، از متون ادبی گرفته تا علمی، مورد استفاده قرار می‌گیرند و ضمن توصیف اسم، بر زیبایی و رسایی جملات می‌افزایند. توانایی استفاده از صفات انگلیسی و عبارات وصفی، در هنگام گفت‌وگو یا در زمان نوشتن متن علمی و ادبی انگلیسی، نشان‌دهنده‌ی تسلط زبان‌آموز بر قوائد دستوری است و توانایی او را در ساخت جملات بدیع به نمایش می‌گذارد. صفت‌های انگلیسی، بسیار در زبان انگلیسی پرکاربرد هستند. لذا تسلط بر چنین مباحث دستوری به درک و فهم بهتر جملات انگلیسی بیشتر کمک می‌کند.

در این دوره آموزشی، اساتید مجرب با استفاده از روش‌های نوین تدریس، دروس گرامری و دستوری به ساده‌ترین و بهترین شکل ممکن توضیح داده‌اند تا زبان‌آموز به شکل بهتری قادر به فهم مطلب و استفاده‌ی مناسب از آن‌ها در جملات خود باشد. چرا که تسلط کافی بر مبحث صفات انگلیسی به تنهایی می‌تواند کیفیت ساخت جملات انگلیسی را به شکل ملموسی بهبود ببخشد. 

 

 آنچه در دوره آموزش صفات و عبارات وصفی انگلیسی فرا می‌گیرید؟

1- در فصل اول به بررسی صفت‌های انگلیسی و نحوه استفاده‌ی صحیح آن‌ها در جمله پرداخته شده است. 

2- در فصل دوم به معرفی جمله‌واره‌ها‌ی وصفی می‌پردازیم. ضمن فراگیری انواع این جمله‌واره‌ها، با کاربرد صحیح آن در جمله نیز آشنا خواهید شد.

3- در فصل سوم به معرفی انواع جدیدی از عبارات وصفی می‌پردازیم. لازم به ذکر است که آنچه در فصل اول، فراگرفته‌اید همانند مقدمه‌ای برای این فصل می‌تواند باشد. پس یادگیری آن در تسلط یافتن شما بر این درس بسیار موثر خواهد بود.

4- در فصل چهارم شما با گونه‎‌های متفاوت جملات وصفی آشنا خواهید شد و در مورد نقش بدل‌ها در جملات یاد خواهید گرفت. یادگیری این موضوع درسی به دلیل اهمیت بسیار در ترکیب جملات، به فهم و درک هر چه بهتر جملات جدید کمک خواهد کرد. 

 

دوره آموزشی صفات و عبارات وصفی در زبان انگلیسی برای چه کسانی مفید است؟

 •  این دوره‌ی آموزشی برای زبان‌آموزان متوسط به بالا مناسب است.
 • این دوره‌ی آموزشی برای افراد در سطح پیشرفته، می‌تواند در یادآوری نکات ریز آموزشی مربوط به صفات و عبارات و جملات وصفی بسیار مفید باشد.
 • دوره‌ی آموزشی مذکور برای تمامی معلمان و مدرسان زبان انگلیسی که به دنبال نکات آموزشی مفید در رابطه با صفات انگلیسی هستند، بسیار سودمند خواهد بود.
 • این دوره‌ی آموزشی به افراد علاقمند به یادگیری زبان انگلیسی که در مباحث دستوری به دنبال منبع مطمئن آموزشی هستند، پیشنهاد می‌شود.
 • تمامی دانش‌آموزان و دانشجویان متقاضی شرکت در آزمون ورودی دانشگاه می‌توانند از این مواد آموزشی در جهت تسلط بر نکات ریز دستوری یا رفع اشکال گرامر انگلیسی بهره‌مند شوند.
 • مدیران آموزشگاه‌های زبان انگلیسی می توانند از این مجموعه به عنوان منبع مرجع آموزشی در محیط تدریس استفاده کنند.

 

در پایان دوره‌ی آموزش صفات و عبارات وصفی در زبان انگلیسی چه توانایی‌هایی خواهید داشت؟

1- با تعاریف و کاربردهای صفات و عبارات وصفی آشنا خواهید شد.

2- شما قادر خواهید بود عبارات وصفی و جملات وصفی را در جمله به درستی استفاده کنید.

3- با اتمام این مجموعه، شما جملات وصفی را به راحتی در جملات انگلیسی تشخیص خواهید داد.

4- در پایان این مجموعه‌ی آموزشی، شما قادر خواهید بود جملات و عبارات وصفی و نیز صفات انگلیسی را درجملات پیچیده به کار برید.

5- با انوع بیشتری از جملات و عبارات وصفی آشنا خواهید شد.

6- با پایان یافتن این مجموعه‌ی آموزشی، شما انواع صفات انگلیسی را به  همراه کاربرد صحیح آن‌ها به طور کامل فراخواهید گرفت.

7- با عطف بیان آشنا شده و روش استفاده از آن‌ها را در جمله به بهترین روش آموزشی فرا خواهید گرفت.

با استفاده از این مجموعه‌ی آموزشی، شما با جملات وصفی قابل حذف آشنا خواهید شد و کاربرد آن‌ها را خواهید آموخت.

 

وِیژگی‌های دوره آموزش صفات انگلیسی و عبارات وصفی

در تدریس صفت‌های انگلیسی قوائد مربوط به شکل صحیح و آسان و کامل آموزش داده شده‌اند. لازم به ذکر است این مجموعه آموزشی برای زبان‌آموزان سطوح متوسط و بالاتر تهیه شده است لذا آشنایی اولیه و پایه‌ای با زبان انگلیسی، یکی از شروط لازم در فراگیری و تسلط بهتر بر مطالب آموزشی در این دوره است.

بهتر است بدانید که یادگیری این بخش از دستور زبان انگلیسی (که معمولا در بسیاری از کتب آموزشی سطح پیشرفته در فصول پایانی کتاب تدریس می‌شود) با استفاده از این دوره آموزشی چندان پیچیده  و دشوار نخواهد بود؛ کافی ا‌ست هر چه زودتر با تهیه‌ی قلم و دفتر جهت یادداشت‌برداری از مواد درسی نسبت به شروع دوره‌ی آموزشی اقدام نمایید. 

درباره استاد

جمعی از اساتید UCI

نظرات کاربران

تا کنون نظری برای این دوره ثبت نشده است. برای ثبت نظر باید ابتدا در دوره ثبت نام کرده و دانشجوی دوره باشید.
احمد رجبيان 1401-11-19
ماهیت زبان اینه که هر چی که بلد باشی بازم نکات جدیدی هست که چالش برانگیز باشه. با این دیدگاه این دوره حتی برای افراد بالای متوسط هم مفیده
شقایق صادقی 1401-10-01
خیلی مفید بود برام مرسی ازتون
تورج سهرابی 1399-07-15
بسیار عالی بود . سپاس

دوره‌های پیشنهادی

سوالات پرتکرار

آیا ممکن است که درسی ناقص ضبط شده باشد؟
ما همواره تلاش کرده­‌ایم که دروس را به طور کامل ضبط نماییم و در اختیار شما دوستان قرار دهیم. اما گاهی برخی ناهماهنگی ها سبب می شود که یک یا تعدادی از جلسات یک درس ضبط نشود. توضیح این گونه نواقص در توضیح درس­ ها آمده است.

سوالات پرتکرار

اگر لینک دانلود یا پخش ویدئو مشکل داشت چه باید کرد؟
در صورتی که با هر گونه مشکلی رو به رو شدید می توانید از طریق صفحه ارتباط با ما به ما اطلاع دهید تا ما سریعا مشکل را پیگیری و برطرف نماییم.

سوالات پرتکرار

آیا امکان دریافت فیلم های یک درس به صورت سی دی یا دی وی دی وجود دارد؟
در حال حاضر امکان ارسال دروس به صورت سی دی یا دی وی دی وجود ندارد.

صفات در زبان انگلیسی

همان‌طور که پیش‌تر نیز بیان شد صفت در جملات انگلیسی، به توضیح اسم پس از خود می‌پردازد وبه این ترتیب توضیحاتی درباره‌ی اشیاء، ایده‌ها و افراد می‌دهد. استفاده از چنین کلمه‌ای از تکرار بیش از حد و یکنواختی جمله می‌کاهد و به لحاظ زیبایی‌شناختی نیز، کیفیت جملات و عبارات مورد استفاده در مکالمه و همچنین متون را افزایش می‌دهد.

مبحث صفات انگلیسی و عبارات وصفی، بخشی از دستور زبان انگلیسی است که یادگیری‌ آن می‌تواند توانایی شما را در استفاده از زبان انگلیسی ارتقا دهد. به بیان ساده‌تر، با استفاده از عبارات وصفی در جمله، مخاطب شما متوجه می‌شود که دانش شما از زبان انگلیسی در حد بالایی است.

 

انواع صفت در انگلیسی

1- صفات توصیفی:

از مهم‌ترین انواع صفت در انگلیسی می‌توان به صفات توصیفی و صفات شمارشی در انگلیسی اشاره کرد. بیشتر صفت‌ها در زبان انگلیسی را می‌توان صفت توصیفی دانست زیرا یک صفت توصیفی صفتی است که اسم یا ضمیر را توصیف می‌کند. به آن‌ها صفت کیفی نیز گفته می‌شود.

صفت توصیفی کلمه ای است که اسامی و ضمایر را توصیف می کند. بیشتر صفت ها از این نوع هستند. این صفت ها اطلاعات و ویژگی هایی را به اسامی / ضمایر تغییر می دهند یا توصیف می کنند. به صفتهای توصیفی صفتهای کیفی نیز گفته می شود.

 • I have a fast car. (The word ‘fast’ is describing an attribute of the car)
 • I am hungry. (The word ‘hungry’ is providing information about the subject)
 • The hungry cats are crying.
 • I saw a flying Eagle.

2- صفات شمارشی

یک صفت کمی اطلاعاتی راجع به کمیت اسم / ضمایر را فراهم می کند. این نوع به گروه سوالات "چه مقدار" و "چند" تعلق دارد.

 • I have 20 bucks in my wallet. (How much)
 • They have three children. (How many)
 • You should have completed the whole task. (How much)

3- صفات اشاره:

صفات شمارشی اطلاعات مورد نیاز را راجع به اسم یا ضمیر فراهم می‌کنند. این نوع از صفات‌های انگلیسی پاسخ مناسبی برای سوال‌های چه مقدار و چه تعداد ارائه می‌کند. صفات اشاره مستقیماً به چیزی یا کسی اشاره دارد. صفت‌های اشاره‌ای شامل این کلمات هستند: this, that, these, those

ضمیر اشاره به تنهایی کار می کند و مقدم بر اسم نیست، اما صفت نمایشی همیشه قبل از کلمه ای است که توصیفش می‌کند.

 • That building is so gorgeously decorated. (‘That’ refers to a singular noun far from the speaker)
 • This car is mine. (‘This’ refers to a singular noun close to the speaker)

4- صفات ملکی

صفت ملکی مالکیت یا تعلق چیزی را به کسی یا چیزی نشان می دهد.

برخی از صفت‌های ملکی پرکاربرد عبارتند از: my, his, her, our, their, your. 

 • My car is parked outside.
 • His cat is very cute.
 • Our job is almost done.
 • Her books are interesting.

5- صفات پرسشی

یک صفت سوالی باید با اسم یا ضمیر همراه باشد. صفات سوالی عبارتند از: which, what, whose. اگر یک اسم درست بعد از آن‌ها دنبال نشود، این کلمات صفت محسوب نمی شوند.

نکته: "Whose" جزو  صفت ملکی نیز می‌باشد.

 • Which phone do you use?
 • What game do you want to play?
 • Whose car is this?

6- صفات توزیعی

صفت توزیعی یک اسم را به طور مشخص توصیف می کند. آنها اطلاعات نامشخص یا نامشخصی درباره اسم را ارائه می‌دهند. صفات نامعین رایج , many, much, most, all, any, each, every, either, nobody, several, some. و غیره هستند.

7- حرف تعریف

حروف تعریف همچنین اسامی را توصیف می‌کنند. بنابراین، آن‌ها نیز صفت هستند. حرف تعریف مشخصات اسامی را تعیین می‌کند. 'A' و 'an' برای اشاره به یک اسم نامشخص و 'the' برای اشاره به یک اسم مشخص استفاده می‌شود.

 • A cat is always afraid of water. (Here, the noun ‘cat’ refers to any cat, not specific.)
 • The cat is afraid of me. (This cat is a specific cat.)
 • An electronic product should always be handled with care.

8-  صفات خاص

وقتی اسامی خاص اسامی یا ضمایر دیگر را توصیف می‌کنند، به صفت مناسب تبدیل می شوند.

یک صفت مناسب به ما اجازه می دهد تا یک مفهوم را فقط در یک کلمه خلاصه کنیم. به جای نوشتن / گفتن "غذایی پخته شده با دستور چینی" می توانید بنویسید / بگویید "غذای چینی".

 • American cars are very strong.
 • Chinese people are hard workers.
 • I love KFC burgers.
 • Marxist philosophers despise capitalism.

 

صفت‌هایی که به -ed و -ing  ختم می‌شوند

در زبان انگلیسی گاهی اوقات می‌توان افعال را به صفت تبدیل کرد. برای ساخت صفات در انگلیسی به کمک فعل از دو پسوند -ed و -ing استفاده می‌کنیم. از این صفت‌ها می‌توان به روش‌های مختلف استفاده کرد.

به طور کلی صفت‌هایی که به -ing ختم می‌شوند ویژگی شخص، شی یا موقعیت را توصیف می‌کنند. صفت‌هایی که به -ed ختم می‌شوند تاثیر اسمی را روی اسم دیگر توصیف می‌کنند. در حقیقت آن‌ها برای توصیف احساس به کار گرفته می‌شوند. برای درک بهتر به دو جمله زیر دقت بکنید:

 • The lecture was boring.
 • She was very bored by the lecture.

در جمله اول ما به کمک صفت Boring به توصیف Lecture پرداخته‌ایم. با این حال صفت Bored در جمله دوم احساس شخص را نسبت به اسم Lecture توصیف می‌کند.

poster
پیش‌نمایش دوره
  
برگزار کننده:  University of California, Irvine
  
زمان مورد نیاز برای گذراندن دوره:  19 جلسه
مجموع محتوای آموزشی:  1:22 ساعت ویدئو
 (قابل دانلود می‌باشد)