00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
ثبت‌نام رایگان
 • دسترسی به 5 جلسه نمونه از دوره
 • دسترسی به 5 جلسه نمونه از دوره
 • اضافه شدن دوره به پروفایل
دسترسی کامل به محتوا
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوای دوره
 • تمام قابلیت‌‌های پلن رایگان
  +
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوای دوره
399,000 تومان
امکان پرداخت ارزی ‎
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD

آموزش طراحی، مدل‌سازی و دوخت دامن

دوره‌های مکتب‌پلاس
10 ساعت

آموزش طراحی، مدل‌سازی و دوخت دامن

از ابتدای خلقت بشر پوشش یکی از نیازهای اصلی انسان ها بوده است و هر شخصی با توجه به نوع سلیقه خویش ظاهر خود را آراسته می‌کند، و امروزه به این هنر بسیار اهمیت داده می‌شود زیرا آموزش این هنر می‌تواند به افراد کمک کند تا هم نیازهای پوشاک خود را تأمین کنند و هم بتوانند از این هنر کسب درآمد کنند، پس هنرجویان برای رسیدن به موفقیت در این رشته ابتدا باید با انواع شاخه‌های این رشته آشنا شوند که پایه و اساس این رشته دوره نازک‌دوزی است.

 

هدف از برگزاری دوره آموزش طراحی، مدل‌سازی و دوخت دامن چیست؟

هنر طراحی دوخت و خیاطی رشته‌ای پردرآمد و پرسود است و به راحتی، فقط با چندین وسیله ساده ضروری و چرخ خیاطی در منزل هم می‌توانید این هنر را انجام دهید. با یادگیری این دوره می‌توانید در دیگر شاخه‌های این رشته از جمله دوره‌های ضخیم‌دوزی، ژورنال دوزی، لباس شب و لباس عروس پیشرفت چشم گیری داشته باشید. و با یادگیری و تسلط بر مفاهیم این رشته می‌توانید انواع مدل مانتو، پیراهن، کت و دامن را به راحتی بدوزید. 

دوره فعلی با محوریت طراحی دوخت و نازک‌دوزی انواع دامن است. در پایان دوره شما انواع برش و دوخت دامن‌ها را به همراه جزئیات چرخ‌کاری، الگوکشی، برش و دوخت انواع دامن‌ها، اعم از:

 • دامن‌های فون
 • دامن‌های خمره‌ای
 • دامن‌های ترک
 • دامن‌های کلوش
 • دامن‌ با پیلی
 • دامن‌ شلواری

را فرا گرفته و مسلط می‌شوید.

 

ویژگی متمایز این دوره چیست؟

دوره‌های خیاطی متدهای مختلفی دارند که متد مورد نظر ما متد مولر است. زیرا متد مولر برگرفته از روش خیاطی آلمانی‌ها است، چون در واقع سایز بدن آلمانی‌ها و ایرانی‌ها به هم نزدیک است، این متد چند سالی است که وارد ایران شده است؛ متد مولر پیچیدگی و ظرافت کمتری نسبت به متد‌های گرلاوین و متریک دارد اما در عین حال متد دقیقی است یعنی می‌توانید بدون نقص و پرو، لباس را تحویل دهید پس می‌توان گفت که متد مولر بهترین متد برای یادگیری این هنر است.

 

این دوره برای چه کسانی مناسب است؟

امروزه بانوان سرزمین ما از مشاغلی که در منزل قابل انجام باشد به شدت استقبال می‌کنند ولی این هنر هم برای بانوان و هم برای آقایان می‌تواند بسیار پولساز باشد زیرا امروزه در جهان به صنعت مد و پوشاک بسیار اهمیت داده می‌شود ولی برخی از افراد برای فراگیری این هنر نمی‌توانند به آموزشگاه‌های خیاطی مراجعه کنند، به همین دلیل آموزش آنلاین برای این افراد بسیار مناسب است چون به راحتی می‌توانند با تلفن همراه خود در منزل هم از این آموزش‌ها بهره مند شوند و مهم نیست که فرد به چه اندازه‌ای با این هنر آشنا است، در این آموزش ها با نحوه صحیح و اصولی اندازه‌گیری، الگوکشی و دوخت انواع مدل لباس ها آشنا می‌شوند که بعد از اتمام دوره بدون کمک مربی می‌توانند از این هنر به خوبی استفاده کنند.

سرفصل‌های دوره آموزش طراحی، مدل‌سازی و دوخت دامن

دامن شلواری
00:28 ساعت
00:28
Combined Shape Created with Sketch. 3 جلسه
نمایش جلسات فصل  
استاد دوره
فاطمه یوسفی فاطمه یوسفی

استاد فاطمه یوسفی کارشناس ارشد رشته طراحی پارچه و لباس هستند. ایشان سابقه تدریس در دانشگاه فنی دختران قم، دانشگاه علمی و کاربردی شفیعه، هنرستان حضرت زهرا (س) و هنرستان فخری را در کارنامه حرفه‌ای خود دارند.

درباره برگزارکننده
مکتب‌خونه مکتب‌خونه

نظرات 

تا کنون نظری برای این دوره ثبت نشده است. برای ثبت نظر باید ابتدا در دوره ثبت نام کرده و دانشجوی دوره باشید.

سوالات پرتکرار

حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.
پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.

×

ثبت نظر

به این دوره از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟

دامن شلواری
00:28 ساعت
00:28
Combined Shape Created with Sketch. 3 جلسه
نمایش جلسات فصل