00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
ثبت‌نام رایگان
 • دسترسی به 9 جلسه نمونه از دوره
 • دسترسی به 9 جلسه نمونه از دوره
 • عضویت در تالار گفت‌وگوی دوره
 • اضافه شدن دوره به پروفایل
فقط محتوا
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوای دوره
 • تمام قابلیت‌‌های پلن رایگان
  +
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوا
349,000 تومان
دوره کامل
 • دسترسی به تمام قابلیت‌های دوره
 • تمام قابلیت‌های پلن محتوا
  +
 • گواهی‌نامه مکتب‌خونه
 • پروژه محور
 • تمرین و آزمون
 • تالار گفتگو
 • تسهیل استخدام
529,000 تومان
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
مکتب‌خونه مکتب‌خونه

آموزش عکاسی دیجیتال مقدماتی

دوره‌های مکتب‌پلاس
40 ساعت
96٪ (26 رای)

دوره آموزش عکاسی دیجیتال چیست و چه کاربردی دارد؟

عکاسی از گذشته تا امروز یکی از جذاب‌ترین هنرهای موجود بوده است. جذابیت عکاسی از آنجاست که اگر چند عکاس در یک صحنه واحد باشند، هرکدام زاویه دید و روایت خود را از آن صحنه دارند و در نهایت به تعداد آن‌ها، عکس‌های متفاوت خواهیم داشت. همچنین در سال‌های اخیر استفاده از این هنر هم به جهت کسب درآمد و هم به جهت علاقه به آن، رواج زیادی داشته است. هر هدفی که دارید، در پایان دوره آموزش عکاسی دیجیتال قادر خواهید بود به سمت آن حرکت کنید. البته درصورتی‌که هدف شما کسب درآمد از عکاسی باشد می‌بایست دوره‌های عکاسی پیشرفته‌تر را نیز بگذرانید.

 

چرا دوره عکاسی دیجیتال مکتب‌خونه؟

اگر به عکس و عکاسی علاقه دارید، حتماً شرکت در دوره آموزش عکاسی دیجیتال مقدماتی می‌تواند برایتان جذاب و هیجان‌انگیز باشد. این دوره که با مباحث مختلف تئوری و عملی همراه است، همه آنچه را که باید دررابطه‌با هنر زیبای عکاسی دیجیتال بدانید را به شما آموزش می‌دهد. مثلاً شما درباره تاریخچه پیدایش هنر عکاسی و انواع دوربین‌های عکاسی آشنا می‌شوید، قطعات دوربین دیجیتال و نحوه عملکرد آن را می‌آموزید، با هارمونی رنگ‌ها و تأثیرشان، فیلترهای عکاسی، کادربندی، ضرورت رعایت اصول نورپردازی و بسیاری آموزش‌های تخصصی دیگر آشنا می‌شوید.

اگر انواع ابزارها و تجهیزات عکاسی را بشناسید و از کاربرد آن‌ها مطلع باشید، می‌توانید به یک عکاس حرفه‌ای تبدیل شوید و روش‌های صحیح نورپردازی و انتخاب سوژه، اصلاح رنگ و نور تصویر، امور گرافیکی کاربردی در عکاسی و ... را در عکس‌های خود بکار ببرید. عکاسی یکی از انواع هنرهای موجود در جهان است که طرف‌داران بسیاری دارد و هر روز هم بر این تعداد افزوده می‌شود.

شما به‌عنوان یک فرد مبتدی در زمینه عکاسی، می‌توانید همه چیز را از ابتدا شروع کنید و نیازی به داشتن مهارت‌های خیلی خاص و پیشرفته‌ای ندارید. در این دوره کاربردی که به لطف مؤسسه معتبر مکتب‌خونه فراهم شده است، شما به‌خوبی با سبک‌های عکاسی از جمله پرتره، تبلیغاتی، خبری، مستند، اجتماعی و… آشنا می‌شوید. مباحث زیبایی‌شناسی نظیر کمپوزیسیون، اصول کادربندی و ... را فرامی‌گیرید. همچنین تکنیک‌های عکاسی را خواهید شناخت و در کارگاه‌های عملی با اصول تکنیکی عکاسی که عبارتند از نورپردازی، رنگ‌بندی، فیلترگذاری، نورسنجی و ... به‌خوبی به تمرین عکاسی می‌پردازید.

شرکت در دوره آموزش عکاسی دیجیتال مقدماتی همان‌طور که از نامش پیداست، به منزله اولین گام‌های شما به عرصه عکاسی است. اما شما می‌توانید این هنر را حتی تخصصی‌تر ادامه دهید و از فرصت‌های شغلی عالی و پردرآمد مربوط به آن همچون کار در آتلیه، تهیه عکس از پروژه‌های صنعتی (عکاسی صنعتی)، کار برای خبرگزاری‌ها و نشریات، راه‌اندازی آتلیه شخصی، تهیه عکس برای شرکت‌های تبلیغاتی (عکاسی تبلیغاتی)، تهیه عکس برای شرکت‌های مدلینگ (عکاسی مدلینگ) و تهیه عکس برای سازمان‌ها و نهادهای مختلف، برخوردار شوید.

 

- برای تهیه این دوره از منابع زیر کمک گرفته شده است:

 • نورسنجی در عکاسی اثر برایان پترسون
 • دید خلاقانه در عکاسی اثر برایان پترسون
 • ترکیب‌بندی در عکاسی اثر هارالد مانته
 • رنگ در عکاسی اثر هارالد مانته
 • ترکیب‌بندی در عکاسی اثر دیوید پرکل
 • کتاب مفاهیم و مبانی عکاسی: نوردهی اثر دیوید پرکل

 

- مقالات و ویدیوهای آموزشی وبسایت‌های زیر:

 • photographylife.com
 • expertphotography.com
 • fstoppers.com

 

هدف از یادگیری دوره آموزش عکاسی دیجیتال چیست؟

با شرکت در دوره آموزش عکاسی دیجیتال از مکتب‌خونه و فراگیری عالی هنر عکاسی به صورت کاملاً باکیفیت و حرفه‌ای، می‌توانید در مدت‌زمان کوتاهی به اشتغال در کارهای بسیار خوبی بپردازید. از جمله فرصت‌های شغلی هنر عکاسی می‌توان به استخدام در انواع شرکت‌های هنری، تبلیغاتی، صنعتی، روزنامه‌ها و مجلات، آتلیه‌ها و ... اشاره کرد. شما به‌عنوان یک هنرجو با شرکت در این دوره فوق‌العاده، می‌توانید به‌خوبی با تصویرسازی دیجیتالی، تکنیک‌های مختلف عکاسی، انتخاب دوربین دیجیتال، سنجش نور در دوربین دیجیتال، آگاهی از سخت‌افزار دوربین دیجیتال، مباحث تئوری رنگ و درجه حرارت رنگی نور، لنزها و عملکرد هر یک از آن‌ها، روش‌های نورسنجی، دیافراگم، فیلترها و نحوه استفاده از آن‌ها، کنترل وضوح تصویر، عمق میدان فلاش و نحوه استفاده از آن، شاتر و بسیاری نکات مهم دیگر آشنا شوید. پس هدف از شرکت در این دوره هم اطلاع از مباحث و اطلاعات مهم، پیرامون عکاسی دیجیتال است و هم کسب فرصت‌های شغلی ایده‌آل و پردرآمد که هر یک در نوع خود بی‌نظیر و لذت‌بخش هستند.

 

دوره آموزش عکاسی دیجیتال مناسب چه کسانی است؟

عکاسی، هنری بسیار فراگیر است. امروزه شاهد این هستیم که بسیاری از افراد با تهیه یک دوربین عکاسی اقدام به عکاسی می‌کنند. همچنین عده‌ای اقدام به عکاسی با موبایل هوشمند خود می‌کنند. خصوصاً با همه‌گیر شدن استفاده از دوربین‌های حرفه‌ای، این هنر بیش‌ازپیش موردتوجه عموم قرار گرفته است. دوره آموزش عکاسی دیجیتال مقدماتی برای تمام کسانی که به عکاسی به‌عنوان یک هنر تفریحی و همچنین به‌عنوان یک ابزار کسب درآمد نگاه می‌کنند، مناسب است. با به پایان رساندن این دوره متوجه پیشرفت قابل‌توجه خود در زمینه عکاسی خواهید شد و می‌توانید مانند یک عکاس توانمند به گرفتن عکس‌های خارق‌العاده بپردازید.

 

بعد از گذارندن دوره آموزش عکاسی دیجیتال چه مهارت‌هایی را کسب خواهید کرد؟

در این دوره هرآنچه که برای گرفتن یک عکس خوب به آن نیاز دارید را خواهید آموخت. از شناخت نور و شناخت ساختمان دوربین تا سیستم‌های فوکوس و سنسور و ریزترین نکات فنی و هنری موردنیاز. همچنین در پایان این دوره قادر خواهید بود تجهیزات موردنیاز خود را انتخاب کنید.

پس از پایان این دوره قادر خواهید بود عکس‌های عالی بگیرید. فرایندی که برای گرفتن یک عکس عالی طی می‌شود شامل پیداکردن سوژه، کادربندی و ترکیب‌بندی، تنظیمات صحیح نوردهی برای دوربین، تنظیمات تراز سفیدی و ... می‌باشند که همگی در طول این دوره در بالاترین سطح آموزش داده می‌شوند.

همچنین پس از پایان این دوره قادر خواهید بود عکس‌های خوب را از عکس‌های نادرست تشخیص دهید که یکی از بهترین مهارت‌ها برای تقویت ذهن عکاسی است.

 

ویژگی‌های متمایز دوره آموزش عکاسی دیجیتال چیست؟

در دوره آموزش عکاسی دیجیتال مقدماتی با این تصور که از عکاسی دیجیتال هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید به آموزش می‌پردازیم. از ابتدای مسیر گام‌به‌گام شروع به یادگیری می‌کنید و برای هر موضوع، نمونه عکس‌های مرتبط آن را بررسی خواهید کرد.

 

آموزش‌های پیش نیاز یا مکمل این دوره چیست؟

آموزش نرم‌افزارهای لایت‌روم و فتوشاپ و یا سایر نرم افزارهای ویرایش عکس.

سرفصل‌های دوره آموزش عکاسی دیجیتال مقدماتی

معرفی
00:11 ساعت
00:11
Combined Shape Created with Sketch. 1 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  

در این فصل با مسیر درس و آن‌چه که قرار است آموزش داده شود آشنا می‌شویم

مقدمه
"11:27
فصل یکم: شناخت نور
00:23 ساعت
00:23
Combined Shape Created with Sketch. 2 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  

در این فصل با انواع نور (طبیعی و مصنوعی) دمای نور و دیگر ویژگی‌های آن آشنا می‌شویم.

شناخت منابع نور
"07:49
ویژگی‌های نور
"15:35
فصل دوم: شناخت ساختمان دوربین
00:14 ساعت
00:14
Combined Shape Created with Sketch. 2 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  

در این فصل یاد می‌گیریم که ساختمان دوربین به چه شکل است و دوربین چطور عکس ثبت می‌کند. در ادامه با تفاوت دوربین‌های DCLR و  Mirrorless آشنا می‌شویم.

دوربین چیست و چگونه کار می‌کند؟
"12:49
تفاوت کارکرد دوربین‌های DSLR و Mirrorless
"01:50
فصل سوم: نوردهی (Exposure)
06:49 ساعت
01:49
Combined Shape Created with Sketch. 12 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  
فصل چهارم: نورسنجی (Metering)
01:07 ساعت
01:07
Combined Shape Created with Sketch. 8 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  

در این فصل با انواع نورسنج و استفاده از آن آشنا می‌شویم. براکتینگ، داینامیک رنج و عکاسی HDR را می‌شناسیم، حالت‌های نورسنجی را می‌آموزیم و در آخر کار با هیستوگرام، نحوه‌ی خواندن آن و تکنیک ETTR را یاد می‌گیریم.

شناخت نورسنج و انواع آن
"12:58
جبران نوردهی
"08:27
براکتینگ و کاربردهای آن
"03:35
داینامیک رنج چیست؟
"07:46
عکاسی HDR
"05:33
حالت‌های نورسنجی
"09:58
هیستوگرام و نحوه‌ی خواندن آن
"13:34
تکنیک نوردهی به راست یا ETTR
"05:16
فصل پنجم: مدهای دوربین
00:26 ساعت
00:26
Combined Shape Created with Sketch. 2 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  

در این فصل با Dial mode و مدهای گوناگون دوربین آشنا می‌شویم و به طور کامل مدهای برنامه‌ای تقدم شاتر، تقدم دیافراگم و دستی را بررسی می‌کنیم.

مدهای دوربین (Camera Modes)
"05:49
بررسی کامل مدهای برنامه‌ای، تقدم شاتر، تقدم دیافراگم و دستی
"21:07
فصل ششم: فوکوس
05:51 ساعت
00:51
Combined Shape Created with Sketch. 6 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  

در این فصل با مبانی فوکوس و روش‌های مختلف فوکوس آشنا می‌شویم. در ادامه نحوه‌ی کارکرد سیستم تشخیص کنتراست و سیستم تشخیص فاز را می‌آموزیم و با انواع نقاط فوکوس و تفاوت آن‌ها در دوربین‌های مختلف، نواحی فوکوس و مدهای فوکوس آشنا می‌شویم.

مبانی فوکوس و روش‌های مختلف آن
"06:15
سیستم تشخیص کنتراست (Detection Contrast)
"07:40
سیستم تشخیص فاز (Detection Phase)
"13:15
آشنایی با انواع نقاط فوکوس (نقاط Vertical و Cross Type)
"07:49
شناخت مدها و نواحی فوکوس
"16:40
تمرینات فوکوس
"300:00
فصل هفتم: شناخت لنزها
05:52 ساعت
00:52
Combined Shape Created with Sketch. 6 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  

در این فصل در ابتدا با فاصله‌ی کانونی لنز آشنا می‌شویم. در ادامه بازه‌های فواصل کانونی و مفهوم میدان دید را می‌شناسیم و زاویه دید لنزهای را بررسی می‌کنیم. از تفاوت لنزهای زوم و پرایم آگاه می‌شویم و می‌آموزیم که کدام لنز برای کجا مناسب است. در نهایت نیز با انواع خطای لنزها آشنا می‌شویم. 

فاصله کانونی لنز (Length Focal) چیست؟
"11:44
بازه‌های فواصل کانونی و مفهوم میدان دید/ زاویه دید لنزها
"06:10
انواع لنزها بر مبنای تغییر فاصله کانونی (لنزهای پرایم و زوم)
"13:55
کدام بازه‌ی فاصله کانونی برای کجا مناسب است؟
"02:56
خطاهای لنزها (اعوجاج، وینیت و ...)
"17:54
تمرینات مربوط به لنز
"300:00
فصل هشتم: سنسور و رزولوشن
00:43 ساعت
00:43
Combined Shape Created with Sketch. 5 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  

درا ین فصل با مفهوم سایز سنسور آشنا می‌شویم و دو نوع فول‌بادی و APS-C را با هم مقایسه می‌کنیم. کراپ فکتور را می‌شناسیم و تاثیر آن بر زاویه دید را بررسی می‌کنیم. با عوامل موثر بر عمق میدان آشنا می‌شویم و در ادامه مفاهیم اولیه‌ی رزولوشن و مگاپیکسل را بررسی می‌کنیم.

سایز سنسور (شناخت و مقایسه فول فریم و APS-C)
"09:34
شناخت کراپ فکتور و تاثیر آن بر زاویه دید لنز
"05:12
عوامل موثر بر عمق میدان
"07:04
مفاهیم اولیه رزولوشن (موبایل بهتره یا دوربین؟)
"07:45
واقعا به چند مگاپیکسل نیاز داریم؟
"13:54
فصل نهم: فرمت‌های ذخیره‌سازی عکس
00:14 ساعت
00:14
Combined Shape Created with Sketch. 1 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  

در این فصل کوتاه با فرمت‌های ذخیره‌سازی دوربین (JPEG و خام) آشنا می‌شویم و می‌آموزیم برای چه شرایطی کدام بهتر است و چرا.

آشنایی با فرمت خام و مقایسه آن با JPEG
"14:10
فصل دهم: وایت بالانس
05:15 ساعت
00:15
Combined Shape Created with Sketch. 2 جلسه
بارم:
50%
نمایش جلسات فصل  

در این فصل با مفهوم وایت بالانس آشنا می‌شویم، و یاد می‌گیریم که برای کدام موقعیت عکاسی باید آن را چطور تنظیم کنیم.

شناخت وایت بالانس و تنظیم آن در عکاسی
"15:27
پروژه اول

 (الزامی)

100.0%
     
"300:00
فصل یازدهم: ترکیب‌بندی در عکاسی
11:50 ساعت
01:50
Combined Shape Created with Sketch. 13 جلسه
بارم:
50%
نمایش جلسات فصل  

در این فصل در ابتدا با مفهوم ترکیب‌بندی و کاربرد بسیار مهم آن در عکاسی آشنا می‌شویم و در ادامه عناصر بصری مستقل و وابسته را می‌شناسیم و بعد از آن قوانین ترکیب‌بندی از جمله قوانین مربوط به نقطه،خط و سطح، تعادل و توازن، ریتم و الگو و تمپو، قوانین مربوط به فضا و زوایا و... را به طور مفصل می‌آموزیم. 

ترکیب‌بندی چیست و چه کاربردی دارد؟
"11:48
عناصر بصری مستقل
"15:48
عناصر بصری وابسته
"11:50
قوانین ترکیب‌بندی مربوط به نقطه و خط
"14:39
قوانین ترکیب‌بندی مربوط به خط
"06:09
قوانین ترکیب‌بندی مربوط به اشکال
"08:27
قوانین تعادل و توازن
"08:42
قوانین ریتم، الگو و تمپو
"06:32
ایجاد عمق در عکس
"03:04
قوانین زوایا
"07:15
قوانین فضا
"16:28
تمرینات ترکیب‌بندی
"300:00
پروژه دوم

 (الزامی)

100.0%
     
"300:00
فصل دوازدهم: راهنمای خرید دوربین و لنز
00:38 ساعت
00:38
Combined Shape Created with Sketch. 3 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  

در این فصل شما با شاخصه‌های مهم برای خرید دوربین و لنز آشنا می‌شوید و در کنار نکات فراگرفته‌شده در درس می‌توانید انتخاب بسیار خوبی را برای خریدتان داشته باشید.

راهنمای خرید لنز
"14:58
راهنمای خرید بدنه
"09:34
آشنایی با دکمه‌ها و منوی دوربین‌ها
"14:21
پایان دوره
00:02 ساعت
00:02
Combined Shape Created with Sketch. 1 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  

تبریک می‌گم! شما تونستی دوره عکاسی دیجیتال مقدماتی رو با موفقیت به پایان برسونی!

پایان
"02:11

تالار گفت‌وگو

استاد دوره
مازیار میرالی مازیار میرالی

جناب آقای مازیار میرالی متولد سال 1369، از سال 1385 به فعالیت در زمینه‌ی عکاسی پرداخته‌اند. شاخه‌های تخصصی فعالیت ایشان عکاسی پرتره (استودیویی و فضای باز) و عکاسی صنعتی و تبلیغاتی است. ایشان در سال 1390 استودیوی رابین را تأسیس کردند و از سال 1396 به تدریس شاخه‌های گوناگون عکاسی به صورت حضوری و مجازی پرداخته‌اند.

درباره گواهینامه
مکتب‌خونه مکتب‌خونه
حد نصاب قبولی در دوره:
80.0 نمره
فارغ‌التحصیل شدن در این دوره نیاز به ارسال تمرین‌ها و پروژه‌های الزامی دارد.

ویژگی‌های دوره آموزش عکاسی دیجیتال مقدماتی

Combined Shape1 Created with Sketch. گواهی‌نامه مکتب‌خونه

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه رسمی پایان دوره توسط مکتب‌خونه به اسم شما صادر شده و در اختیار شما قرار می گیرد.

 

مشاهده نمونه گواهینامه

خدمات منتورینگ

خدمات منتورینگ به معنای برخورداری دانشجو از راهنما یا پشتیبان علمی در طول گذراندن دوره می‌باشد. این خدمات شامل پاسخگویی به سوالات آموزشی(در قالب تیکتینگ)، تصحیح آزمون یا پروژه های دوره و ارائه باز خورد موثر به دانشجو می‌باشد.

پروژه محور

این دوره طوری طراحی شده است که محتوای آموزشی دوره حول چند پروژه واقعی و کاربردی هستند تا یادگیری دانشجو در طول دوره به کاربردهای عملی تبدیل شود و به این ترتیب بالاترین سطح یادگیری را فراهم نمایند.

تمرین و آزمون

با قرار گرفتن تمرین ها و آزمون های مختلف در طول دوره، محیطی تعاملی فراهم شده است تا بهره گیری از محتوا و یادگیری بهتر و عمیق تر شود.

تالار گفتگو

شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.

تسهیل استخدام

در صورت قبولی در دوره، شما می‌توانید با وارد کردن اطلاعات آن در بخش دوره‌های آموزشی رزومه‌ساز «جاب ویژن»، تایید مهارت خود را در قالب اضافه شدن «مدال مهارت» به روزمه آنلاین خود دریافت نمایید. این مدال علاوه بر ایجاد تمایز در نمایش رزومه شما، باعث بالاتر قرار گرفتن آن در لیست انبوه رزومه‌های ارسالی به کارفرما شده و بدین ترتیب شانس شما را برای استخدام در سازمانهای موفق و پر متقاضی افزایش می‌دهد. 

 

مشاهده اطلاعات بیشتر

نظرات 

تا کنون نظری برای این دوره ثبت نشده است. برای ثبت نظر باید ابتدا در دوره ثبت نام کرده و دانشجوی دوره باشید.

سوالات پرتکرار

آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.
حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.
در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
پس از صدور گواهی نامه، نسخه الکترونیکی گواهی نامه در اختیار شما قرار می گیرد. در صورت درخواست شما، نسخه فیزیکی گواهی نامه نیز می تواند برای شما ارسال شود. هزینه ارسال بر عهده کاربر خواهد بود.
پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.

اطلاعات بیشتر

مهارت‌های عکاسی دیجیتال

در حالت کلی، آموزش عکاسی دیجیتال به ۲ مهارت اصلی تقسیم می‌شود:

1. مهارت کار با ابزار است که آن را با نام craft skills می‌شناسیم.

2. مهارت‌های هنری و خلاقانه که آن را با نام Artistry Skills می‌شناسیم.

 

Craft

بخش Craft، خود به سرفصل‌های زیر تقسیم می‌شود:

 • شناخت نور
 • شناخت دوربین
 • نحوه کنترل و ثبت نور توسط دوربین (نوردهی و نورسنجی)
 • فوکوس و سیستم‌های فوکوس خودکار
 • سنسور و رزولوشن
 • فرمت‌های ذخیره عکس
 • تنظیم تراز سفیدی

 

Artistry

بخش Artistry شامل موارد زیر است:

 • کلیات ترکیب‌بندی
 • شناخت عناصر بصری مستقل و وابسته
 • قوانین و اصول ترکیب‌بندی و کادربندی

 

ازآنجایی‌که پردازش و ویرایش عکس بسیار لازم و ضروری است، توصیه اکید ما این است که پس از اتمام این دوره، آموزش نرم‌افزارهای لایت‌روم و فتوشاپ را در دستور کار خود قرار دهید.

عزیزانی که قصد کسب درآمد از این راه را دارند، ضروری است که دوره‌های پیشرفته‌تری شرکت کنند. توجه به این نکته بسیار ضروری است که در عکاسی، به‌ازای هر مبلغی که صرف آموزش آن می‌کنید، از بسیاری افراد دیگر که تصمیم می‌گیرند این مسیر را بدون آموزش اصولی طی کنند، جلوتر خواهید بود.

×

ثبت نظر

به این دوره از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟

معرفی
00:11 ساعت
00:11
Combined Shape Created with Sketch. 1 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  

در این فصل با مسیر درس و آن‌چه که قرار است آموزش داده شود آشنا می‌شویم

مقدمه
"11:27
فصل یکم: شناخت نور
00:23 ساعت
00:23
Combined Shape Created with Sketch. 2 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  

در این فصل با انواع نور (طبیعی و مصنوعی) دمای نور و دیگر ویژگی‌های آن آشنا می‌شویم.

شناخت منابع نور
"07:49
ویژگی‌های نور
"15:35
فصل دوم: شناخت ساختمان دوربین
00:14 ساعت
00:14
Combined Shape Created with Sketch. 2 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  

در این فصل یاد می‌گیریم که ساختمان دوربین به چه شکل است و دوربین چطور عکس ثبت می‌کند. در ادامه با تفاوت دوربین‌های DCLR و  Mirrorless آشنا می‌شویم.

دوربین چیست و چگونه کار می‌کند؟
"12:49
تفاوت کارکرد دوربین‌های DSLR و Mirrorless
"01:50
فصل سوم: نوردهی (Exposure)
06:49 ساعت
01:49
Combined Shape Created with Sketch. 12 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  
فصل چهارم: نورسنجی (Metering)
01:07 ساعت
01:07
Combined Shape Created with Sketch. 8 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  

در این فصل با انواع نورسنج و استفاده از آن آشنا می‌شویم. براکتینگ، داینامیک رنج و عکاسی HDR را می‌شناسیم، حالت‌های نورسنجی را می‌آموزیم و در آخر کار با هیستوگرام، نحوه‌ی خواندن آن و تکنیک ETTR را یاد می‌گیریم.

شناخت نورسنج و انواع آن
"12:58
جبران نوردهی
"08:27
براکتینگ و کاربردهای آن
"03:35
داینامیک رنج چیست؟
"07:46