×
ribbon

آموزش رایگان مرحله اول المپیاد ریاضی

آموزش رایگان المپیاد ریاضی در تلاش برای ایجاد یک نگاه جدید نسبت به مسائل پیرامون و همچنین افزایش قدرت تفکر منطقی در پیداکردن سریع‌ترین راه‌حل هنگام مواجهه با یک سؤال یا چالش جدید است. در ... ادامه

ارائه دهنده:  مکتب‌خونه  مکتب‌خونه
مدرس دوره:
 98% (614 رای)
 رایگان
  
زمان مورد نیاز برای گذارندن دوره:  17 جلسه
مجموع محتوای آموزشی:  12 ساعت ویدئو
 (قابل دانلود می‌باشد)

درباره دوره

آموزش رایگان المپیاد ریاضی در تلاش برای ایجاد یک نگاه جدید نسبت به مسائل پیرامون و همچنین افزایش قدرت تفکر منطقی در پیداکردن سریع‌ترین راه‌حل هنگام مواجهه با یک سؤال یا چالش جدید است. در آموزش مرحله اول المپیاد ریاضی سعی بر این بوده است که اصول بنیادی به‌کار‌رفته در حل مسائل المپیاد ریاضی تا حد مناسب برای مرحله اول و کمی بالاتر از آن پوشش داده شوند.

همچنین در فصل‌های پایانی دوره به بررسی چند روش پرکاربرد در اثبات از جمله استقراء ریاضی پرداخته می‌شود که فراتر از مرحله‌‌ی اول خواهد بود اما توصیه می‌شود که همه دانش‌آموزان خواهان شرکت در المپیاد با آن آشنایی پیدا کنند.

مباحث تدریس شده در این دوره هم‌پوشانی زیادی با مطالب درس ریاضیات گسسته سال پایانی دبیرستان در رشته ریاضی و همچنین برخی دروس دانشگاهی نظیر آمار و احتمال دارد. مدرس این دوره سعی کرده است تا مطالب را به‌صورت پایه‌ای و با در‌نظرگرفتن این مطلب که اکثر شرکت‌کنندگان دوره آشنایی قبلی چندانی با مباحث مطرح شده ندارند، توضیح دهد تا برای هر دو گروه دانش‌آموزان کنکوری و المپیادی قابل‌استفاده باشند. مطالب مطرح شده اعم از توضیحات و حل مسائل به‌صورت آسان به سخت، دسته‌بندی شده‌اند و دانش‌آموزان کنکوری می‌توانند تنها سوالات ساده‌تر ابتدایی را مشاهده کنند اما دانش‌آموزانی که می‌خواهند در المپیاد شرکت کنند، باید مطالب را تا انتها دنبال کنند.

ویدئوهای این دوره به‌صورت کلی به دو بخش توضیحات و حل مسائل تقسیم می‌شوند. ویدئو توضیحات برای شرح مطالب و حل چند مثال در قالب ویدئوهای حدود سی دقیقه خواهد بود و ویدئوهای حل مسئله به‌صورت ویدئوهای حدود یک ساعت برای حل مسائل مختلف از مباحث تدریس شده قبلی خواهد بود. پیشنهاد ما این است که در صورت نداشتن آشنایی عمیق قبلی با مطالب تدریس شده طبق بخش‌بندی ویدئوها پیش بروید اما در‌صورتی‌که از قبل با مباحث مطرح شده آشنایی دارید می‌توانید از برخی مطالب عبور کرده و یا صرفاً به بررسی روش‌های حل مسائل مختلف مطرح شده در دوره بپردازید.

منابع مورد استفاده در این دوره چیست؟

منبع تدریس این دوره کتاب آنالیز ترکیبی المپیاد نوشته آقای علیرضا علیپور خواهد بود که شامل هشت فصل است. هر فصل دارای چندین بخش‌ بوده که در دو ویدئو مجزا به‌صورت توضیح و حل مسئله پوشش داده‌ خواهد شد.

سرفصل‌های کتاب عبارتند از :

  • فصل اول: اصول شمارش
  • فصل دوم: جایگشت‌ها
  • فصل سوم: ترکیب‌ها و بسط دوجمله‌ای
  • فصل چهارم: جایگشت‌های با تکرار
  • فصل پنجم: ترکیب‌های با تکرار
  • فصل ششم: اصل شمول و عدم شمول
  • فصل هفتم: اصل لانه کبوتری
  • فصل هشتم: استقرای ریاضی 

امید است که این دوره مفید فایده واقع شود و دانش‌آموزان پس از اتمام این دوره بتوانند دید عمیق و جدیدی در مواجهه با مسائل نسبتاً دشوار پیدا کنند و با حل سوالات مختلف، به خوبی با مباحث درگیر شوند؛ البته باید این نکته را در نظر داشت که مباحث المپیاد ریاضی و حتی ریاضیات گسسته نیازمند تلاش زیاد و حل کردن مسائل متنوع هستند بنابراین نمی‌توان صرفاً با تکیه بر این دوره آموزشی یا هر دوره‌ی آموزشی دیگر از پس مسائل المپیاد برآمد و وظیفه‌ی اصلی همچنان بر عهده خود دانش‌آموزان است.

***این دوره درحال تکمیل است***

درباره استاد

maktabkhooneh-teacher سپهر عسگری

سپهر عسگری دانشجوی ارشد رشته‌ی علوم شبیه‌سازی (Simulation Science) دانشگاه صنعتی آخن آلمان (RWTH AACHEN) و دانش‌آموخته‌ی کارشناسی مهندسی مکانیک ماشین‌های ریلی دانشگاه علم و صنعت ورودی سال 1394 است. از افتخارات ایشان می‌توان به کسب رتبه‌ی اول را در بین ورودی‌های خود در دانشگاه علم و صنعت، چاپ مقالات‌ در کنفرانس‌های بین‌المللی و داخلی و همچنین کسب پذیرش و چندین بورسیه ‌از برترین دانشگاه‌های صنعتی اروپا اشاره کرد. 

ایشان دانش‌آموخته‌ی مدارس نمونه دولتی در مقطع راهنمایی و دبیرستان هستند و تجربه‌ی قبولی در هر دو المپیاد ریاضی و المپیاد فیزیک سال تحصیلی 93-92 را دارند همچنین مدتی نیز به‌عنوان مشاور با مدارس نمونه دولتی همکاری داشته‌اند.

مشاهده پروفایل و دوره‌‌های استاد

نظرات کاربران  ( نظر)

صفحه 1 از
بهراد گودرزی 1402-05-15
دانشجوی دوره
سلام دوره عالی فقط اینکه ادامه نمیدید؟؟ جایگشت باتکرار،ترکیب با تکرار، شمول عدم شمول،لانه کبوتری و استقرا باقی مونده
1402-04-19
دانشجوی دوره
عالی،خیلی ممنونم از دوره خوبتون، لطفا بقیه قسمت ها هم بذارید🌷
پویان بامری 1402-04-10
دانشجوی دوره
سلام بسیار عالی بود .فقط یک موردی که تو ذوق خورد این بود که بعد جلسه 10 قرار بود حل مساله جایگشت خطی داشته باشیم ، اما یه دفعه رفتید سراغ جایگشت r شی از n شی
1401-12-25
دانشجوی دوره
فوق العاده قوییییییییییی
1401-11-19
دانشجوی دوره
بهترین دوره بود که من رفتم
1401-11-01
دانشجوی دوره
فوق العاده با این که توی دبیرستان تیزهوشان هاشمی نژاد1 مشهد هستم ولی اموزش ترکیبیات شما خیلی بهتر وروان تر از دبیران المپیاد مدرسه ام هست
1401-10-07
دانشجوی دوره
با سلام . خیلی خیلی ممنونم .واقعا خیلی عالی و فوق العاده هست . خیلی کمکم میکنه
1401-08-24
دانشجوی دوره
کاربردیه لطفا برایه هندسه ام همچین برنامه ای در نظر بگیرید
1401-08-19
دانشجوی دوره
عالیه لطفا تدریس بقیه فصول رو هم بزارید
1401-05-04
دانشجوی دوره
سلام ممنون که رایگان هست 🌹🌹 فقط ای کاش تمام جلساتش می‌بود آیا تا قبل مهر ادامه ویدیو ها میاد؟؟
مکتب‌خونه
همراه عزیز؛ از این که همراه ما هستید از شما سپاسگزاریم. این دوره در حال آماده شدن می باشد و هر زمان که ویدئوهای جدید در اختیار ما قرار گیرد آن ها را بارگذاری خواهیم کرد.
علی کریمی 1400-12-05
دانشجوی دوره
خیلی عالی.خیلی ممنون از آموزش خوبتون
1400-11-16
دانشجوی دوره
آدرس پیج تون چیه ممنون از تدریس خوبتون
مکتب‌خونه
همراه عزیز؛ لینک سایت در زیر آمده است. https://maktabkhooneh.org/
1400-11-11
دانشجوی دوره
سلام واقعا بسیار عالی توضیح میدین
1400-10-27
دانشجوی دوره
بسیار عالی دوره رایگان مفیدی است . فقط اگر امکانش هست بعد پایان این دوره دوره ی رایگان پیشرفته تری برگزار بشه خیلی خوب میشود
محمد مهدی رضایی 1400-10-27
دانشجوی دوره
واقعا هنرمندانه توضیح میدن و ممنون که دوره را رایگان برگزار میکنید و اگر خیلی بهتر میشود که شاخه های دیگر المپیاد هم پوشش بدهید
1
2

سوالات پرتکرار

آیا ممکن است که درسی ناقص ضبط شده باشد؟
ما همواره تلاش کرده­‌ایم که دروس را به طور کامل ضبط نماییم و در اختیار شما دوستان قرار دهیم. اما گاهی برخی ناهماهنگی ها سبب می شود که یک یا تعدادی از جلسات یک درس ضبط نشود. توضیح این گونه نواقص در توضیح درس­ ها آمده است.

سوالات پرتکرار

اگر لینک دانلود یا پخش ویدئو مشکل داشت چه باید کرد؟
در صورتی که با هر گونه مشکلی رو به رو شدید می توانید از طریق صفحه ارتباط با ما به ما اطلاع دهید تا ما سریعا مشکل را پیگیری و برطرف نماییم.

سوالات پرتکرار

آیا امکان دریافت فیلم های یک درس به صورت سی دی یا دی وی دی وجود دارد؟
در حال حاضر امکان ارسال دروس به صورت سی دی یا دی وی دی وجود ندارد.
صفحات پربازدید
poster
  
برگزار کننده:  مکتب‌خونه
  
زمان مورد نیاز برای گذارندن دوره:  17 جلسه
مجموع محتوای آموزشی:  12 ساعت ویدئو
 (قابل دانلود می‌باشد)