آموزش ایلوستریتور مقدماتی

ادوبی ایلوستریتور نرم‌افزاری برای ایجاد تصاویر، لوگوها، تایپوگرافی و انواع آثار هنری بر پایه وکتور (Vector) در سیستم‌عامل Windows و MacOS است. اولین نسخه Illustrator در سال 1987 برای مکینتاش منتشر شد و تا کنون ... ادامه

برگزارکننده:  مکتب‌خونه  مکتب‌خونه
مدرس دوره:
4.6 (16 رای)
سطح: مقدماتی
 پلاس
  
زمان مورد نیاز برای گذارندن دوره:  26 ساعت
مجموع محتوای آموزشی:  8 ساعت ویدئو - 18 ساعت تمرین و پروژه
 (قابل دانلود می‌باشد)
مهلت دوره:  5 هفته
  
حد نصاب قبولی در دوره:  70 نمره
فارغ‌التحصیل شدن در این دوره نیاز به ارسال تمرین‌ها و پروژه‌های الزامی دارد. 
organization-pic  گواهینامه این دوره توسط مکتب‌خونه ارائه می‌شود.
course-feature   گواهی‌نامه مکتب‌خونه course-feature   خدمات منتورینگ course-feature   پروژه محور course-feature   تمرین و آزمون course-feature   تالار گفتگو course-feature   تسهیل استخدام

پیش‌نیاز‌ها

دوره آموزش ایلوستریتور مقدماتی به نوعی طراحی شده است که تمامی مباحث به زبانی ساده، شیوا و در قالبی روان به مخاطب ارائه شده است. به این جهت برای شرکت در این دوره داشتن هیچ پیش‎‌نیاز به‌خصوصی وجود ندارد و علاقه به یادگیری نرم‌افزار ایلوستریتور برای شرکت در این دوره کافی است.

سرفصل‌های دوره آموزش ایلوستریتور مقدماتی

مقدمه و معرفی (Introduction)
  مقدمه
"00:42  
  نصب نرم‌افزار ایلوستریتور (Installation)
"08:15  
  آشنایی با محیط نرم‌افزار (Workspace) - بخش اول
"10:19  
  آشنایی با محیط نرم‌افزار (Workspace) - بخش دوم
"06:04  
  آشنایی با محیط نرم‌افزار (Workspace) - بخش سوم
"06:02  
  Artboards
"34:09  
  نقطه مرجع (Reference Point)
"22:47  
  کاربرد نقطه مرجع (Reference Point)، خطوط راهنما (Guides) و خط‌کش (Rulers)
"31:20  
  Zoom
"32:12  
پنل‌ها (Panels)
  مقدمه
"01:02  
  Stroke - بخش اول
"36:03  
  Stroke - بخش دوم
"22:58  
  رنگ‌ها - Swatches
"18:22  
  رنگ‌ها - Recolor
"33:55  
  رنگ‌ها - Color Group
"28:22  
  Swatches Menu
"18:09  
  Merge Swatches
"09:16  
  Brushes Panel
"10:27  
ابزارها (Tools)
  مقدمه
"01:09  
  مدیریت ابزارها (Manage Toolbars)
"09:55  
  Selection (Direct / Group Selection)
"11:33  
  Lasso Tool
"03:47  
  Magic Wand
"14:12  
  Rectangle / Ellipse Tool
"27:28  
  Polygon / Star Tool
"24:21  
  Flare Tool
"08:36  
  Paintbrush Tool
"08:57  
  Calligraphic Brush
"15:11  
  Scatter Brush
"22:54  
  Art Brush / Bristle Brush
"10:39  
  Pattern Brush
"13:02  
پروژه‌ها
  شرح پروژه اول
"02:10  
  پروژه اول (الزامی)
 40%    
"360:00  
  شرح پروژه دوم
"01:11  
  پروژه دوم (الزامی)
 30%    
"360:00  
  شرح پروژه سوم
"00:48  
  پروژه سوم (الزامی)
 30%    
"360:00  
  سخن پایانی
"01:08  

ویژگی‌های دوره

گواهی‌نامه مکتب‌خونه
گواهی‌نامه مکتب‌خونه

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه رسمی پایان دوره توسط مکتب‌خونه به اسم شما صادر شده و در اختیار شما قرار می گیرد.

مشاهده نمونه گواهینامه

ویژگی‌های دوره

خدمات منتورینگ
خدمات منتورینگ

خدمات منتورینگ به معنای برخورداری دانشجو از راهنما یا پشتیبان علمی در طول گذراندن دوره می‌باشد. این خدمات شامل پاسخگویی به سوالات آموزشی(در قالب تیکتینگ)، تصحیح آزمون یا پروژه های دوره و ارائه باز خورد موثر به دانشجو می‌باشد.

ویژگی‌های دوره

پروژه محور
پروژه محور

این دوره طوری طراحی شده است که محتوای آموزشی دوره حول چند پروژه واقعی و کاربردی هستند تا یادگیری دانشجو در طول دوره به کاربردهای عملی تبدیل شود و به این ترتیب بالاترین سطح یادگیری را فراهم نمایند.

ویژگی‌های دوره

تمرین و آزمون
تمرین و آزمون

با قرار گرفتن تمرین ها و آزمون های مختلف در طول دوره، محیطی تعاملی فراهم شده است تا بهره گیری از محتوا و یادگیری بهتر و عمیق تر شود.

ویژگی‌های دوره

تالار گفتگو
تالار گفتگو

شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.

ویژگی‌های دوره

تسهیل استخدام
تسهیل استخدام

در صورت قبولی در دوره، شما می‌توانید با وارد کردن اطلاعات آن در بخش دوره‌های آموزشی رزومه‌ساز «جاب ویژن»، تایید مهارت خود را در قالب اضافه شدن «مدال مهارت» به روزمه آنلاین خود دریافت نمایید. این مدال علاوه بر ایجاد تمایز در نمایش رزومه شما، باعث بالاتر قرار گرفتن آن در لیست انبوه رزومه‌های ارسالی به کارفرما شده و بدین ترتیب شانس شما را برای استخدام در سازمانهای موفق و پر متقاضی افزایش می‌دهد.

بررسی فرصت‌های شغلی

درباره دوره

ادوبی ایلوستریتور نرم‌افزاری برای ایجاد تصاویر، لوگوها، تایپوگرافی و انواع آثار هنری بر پایه وکتور (Vector) در سیستم‌عامل Windows و MacOS است. اولین نسخه Illustrator در سال 1987 برای مکینتاش منتشر شد و تا کنون در فواصل زمانی منظم به روز می‌شود و اکنون به عنوان بخشی از مجموعه Adobe Creative Cloud ارائه شده است. ایلاستریتور به طور گسترده توسط طراحان گرافیک، طراحان وب، هنرمندان بصری و تصویرگران حرفه‌ای در سراسر جهان برای خلق آثار هنری با کیفیت بالا استفاده می‌شود. ایلوستریتور شامل بسیاری از انواع ابزارهای طراحی است که می‌تواند زمان مورد نیاز برای طراحی و ایجاد تصاویر را کاهش دهد.

 

هدف از برگزاری دوره آموزش ایلوستریتور مقدماتی چیست؟

هدف دوره ایلوستریتور مقدماتی این است که بهترین روش‌ها را برای انجام هر کاری در Illustrator به شما آموزش دهد تا مطمئن شوید که همیشه می‌دانید از کدام ابزار یا ویژگی‌های نرم‌افزار ایلاستریتور در هر موقعیتی استفاده کنید و مانند کاربری حرفه‌ای بر ابزارها و قابلیت‌های این نرم‌افزار مسلط شوید.

 

دوره آموزش ایلوستریتور مقدماتی مناسب چه کسانی است؟

ایلوستریتور نرم‌افزاری در استاندارد صنعتی است و به شما امکان طراحی و خلق انواع لوگو‌ها، نمادها، الگو‌ها، نمودار‌ها، تایپوگرافی‌ها، اینفوگرافیک‌ها، پوستر‌ها، نقشه‌ها و تصاویر پیچیده برای چاپ، وب و رابط‌های تعاملی ایجاد کنید. مزیت کار در ایلاستریتور این است که خروجی کار مستقل از رزولوشن خواهد بود. طیف گسترده‌ای از علاقه‌مندان به طراحی در فضای دیجیتال، طراحی لوگو، طراحی وب‌سایت، UI و غیره می‌توانند مخاطب این دوره باشند.

 

گرافیک برداری در ادوبی ایلوستریتور

یکی از مهمترین ویژگی‌های ایلوستریتور این است که کیفیت آثار هنری ایجاد شده با استفاده از ایلوستریتور مستقل از وضوح نمایش (رزولوشن) است. این بدان معنی است که تصویر ایجاد شده در ایلاستریتور را می‌توان بدون کاهش کیفیت تصویر بزرگ یا کوچک کرد. این ویژگی یک اثر هنری برداری است که از روابط ریاضی در توصیف خطوط، کمان‌ها و سایر بخش‌های سند دیجیتال استفاده می‌کند. در نقطه مقابل، آثاری که با استفاده از نرم‌افزارهایی مانند فتوشاپ تولید و ویرایش می‌شوند، بر پایه پیکسل و وابسته به وضوح هستند و با بزرگ‌نمایی سند، کیفیت تصویر کاهش می‌یابد. 

درباره استاد

maktabkhooneh-teacher بردیا علمی

بردیا علمی طراح گرافیک، عضو انجمن صنفی گرافیک ایران و مدرس نرم‌افزارهای ادوبی (Adobe) است. از سوابق آموزشی ایشان می‌توان به برگزاری بیش از 1000 ساعت کلاس آنلاین نرم‌افزار ایلوستریتور و 250 ساعت کلاس آنلاین نرم‌افزار فتوشاپ، ضبط و تدوین آموزش نرم‌‌افزارهای ادوبی برای دانشگاه مجازی صنعتی شریف، مدرس نرم‌افزار فتوشاپ در دانشگاه شهید رجایی تهران اشاره کرد.

در کارنامه حرفه‌ای بردیا علمی همکاری به عنوان مدیر هنری شرکت بوژنه (صنایع بهداشتی ایران)، طراح گرافیک در شرکت پدیده هنر ترنج، طراح و لیتوگراف شرکت‌های آگفا (چاپ رایان) و نیم‌نگاه به چشم‌ می‌خورد. علاوه بر این، وی در زمینه ساخت تیزرهای تبلیغاتی متخصص است و در سوابق حرفه‌ای ایشان همکاری در فیلم بدون تاریخ، بدون امضا به عنوان مسئول جلوه‌های ویژه، همکاری در ساخت تیزر و جلوه‌های ویژه‌ی تیزرهای تلویزیونی بانک‌های مسکن، سامان، آینده، شرکت‌های ظریف مصور و سایپا شایان توجه است.

مشاهده پروفایل و دوره‌‌های استاد

نظرات کاربران

تا کنون نظری برای این دوره ثبت نشده است. برای ثبت نظر باید ابتدا در دوره ثبت نام کرده و دانشجوی دوره باشید.
شیما کیان آزاد 1403-01-10
بیان استاد بسیار شیوا و روان بود. از مکتب خونه سپاسگزارم
رضا سهرابلو 1402-09-10
دوره ی خوبی بود
سارینا صابری 1402-08-28
عالیه
سمیرا شبستری راد 1402-07-30
جناب بردیا علمی چنان با حوصله و صبر زیاد و مسلط به مطالب، با آرامش تدریس میکنن که برای من هم عمق یادگیری بالاست،هم بدون استرس و هیجان کاذب یادمیگیرم و انتهای هر کلیپ میدونم که مفهوم برام جاافتاده ست.سپاس ویژه از استاد و سایت خوب مکتب‌خونه💫🙏🏻
فاطمه مؤمن زاده 1402-06-16
دوره ی کامل و جامع تدریس و پاسخگویی عالی
عرفانه لاری 1402-05-12
عالی عالی عالی خیلی خیلی راضی بودم قبلا از این دوره ایلاستریتور شبیه غول بود برام و ۲ دقیقه برنامشو باز میکردم گیج میشدم و سریع میبستمش ولی استاد علمی انقدر شیرین توضیح میدادن که اصلا واسم این برنامه خیلی خیلی شیرین تر شد ودوست دارم کلی کارای قشنگ باهاش درست کنم شدیدا پیشنهادمیشه برای کسایی که مثل من هیچ اشنایی ندارن لطفا دوره های پیشرفته و ابرنگ ایلاستریتور هم در سایت قرار بدین خسته نباشین استاد خیلی ممنون از اموزش خوبتون
کاظم یاری 1402-03-21
سلام،تشکر میکنم از استاد بردیا علمی که اینقدر کامل و قشنگ دوره مقدماتی رو آموزش دادن.
تارا تاجدیوند 1402-02-18
دوستان به شدت این دوره رو بهتون پیشنهاد میکنم تسلط و تدریس استاد علمی بسیار بسیار عالی و نشان از فوق حرفه ای بودن ایشون هست .مباحث رنگشناسی ، پنل ها و کار با ابزارهای نرم افزار رو بطور کامل آموزش دادن و واقعا دوست دارم دوره پیشرفته ایلاستریتور رو هم با ایشون بگذرونم. از تیم مکتب خونه هم سپاسگزارم فقط خواهش میکنم دوره های پیشرفته و 3D ایلاستریتور رو هم با استاد علمی برامون برگزار کنید. ممنون
سیدمحمدمحسن حسینی قائم مقام 1402-01-19
تدریس استاد بردیا علمی واقعا جالبه و بسیار مسلط به مباحث هستن. منتظر دوره های بعدی ایشون هستم.
سما بیاتی 1401-09-19
دوره عالی بود
میثم سنجری 1402-12-29
تدریس استاد عالی بود اما طبق گفته خود استاد که قرار بوده تمام ابزار هایی که میبینیم آموزش داده بشه، تعداد قابل توجهی از ابزار ها آموزش داده نشده، و این موضوع واقعا جای تعجب داره!
1403-01-05
زیاد جالب نیست و مطالب مفیدی نداره یکسری مطالب ساده و بی اهمیت و چندین بار تکرار میکنن و فقط وقت و تلف می کنند یک زوم ساده که میشه ظرف ده دقیقه گفت و چند بار هر روش و تکرار میکنن وکلا خسته کننده و وقت تلف کردن هست به جای آموزش موارد مقید و کاربردی جزییات بی اهمیت و چند بار تکرار میکنه.مهمترین بخش که ابزار ها هست و خیلی ناقص میگن و خیلی از ابزار ها اصلا توضیح نمیدن

دوره‌های پیشنهادی

سوالات پرتکرار

آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.

سوالات پرتکرار

حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.

سوالات پرتکرار

در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
خیر، به دلیل مسائل زیست محیطی و کاهش قطع درختان، فقط نسخه الکترونیکی گواهی‌نامه در اختیار شما قرار می‌گیرد

سوالات پرتکرار

پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.

مقایسه ایلوستریتور (گرافیک برداری) و فتوشاپ (گرافیک پیکسلی)

Adobe Illustrator و Adobe Photoshop از محبوب‌ترین نرم‌افزارهای طراحی گرافیک Adobe هستند. آنها را می‌توان تا حدی برای امور مشابه استفاده کرد زیرا اشتراکات زیادی دارند. ‌در عین حال برای اهداف متفاوتی ایجاد شده‌اند که کاربران حرفه‌ای حائز اهمیت است.

برنامه‌های گرافیکی مبتنی بر صفحه شطرنجی (Raster-based) مانند فتوشاپ از پیکسل‌ها برای ایجاد تصاویر استفاده می‌کنند. این بدان معناست که فتوشاپ از هزاران مربع کوچک با رنگ‌های مختلف برای ساخت هر تصویر استفاده می‌کند. اگر روی یک تصویر در فتوشاپ زوم کنید، خواهید دید که چگونه پیکسل‌های مختلف برای ایجاد آن تصویر خاص ترکیب می‌شوند، 

برنامه‌های گرافیکی مبتنی بر بردار مانند ایلوستریتور از ساختارهای ریاضی برای ایجاد گرافیک‌های برداری استفاده می‌کنند. به عنوان مثال، هر بردار در Adobe Illustrator یک خط متشکل از پیکسل نیست، بلکه توسط دو نقطه متصل از طریق یک الگوریتم کامپیوتری ایجاد می شود. به هر یک از این خطوط یک مسیر برداری (vector path) نیز می‌گویند که دارای دارای ویژگی‌های مختلفی مانند رنگ (color)، منحنی (curve)، fill، shape و ضخامت (thickness) است که در کنار هم یک شی برداری را تشکیل می‌دهند.

 

 

صفحات پربازدید
poster
  
برگزار کننده:  مکتب‌خونه
  
زمان مورد نیاز برای گذارندن دوره:  26 ساعت
مجموع محتوای آموزشی:  8 ساعت ویدئو - 18 ساعت تمرین و پروژه
 (قابل دانلود می‌باشد)
مهلت دوره:  5 هفته
  
حد نصاب قبولی در دوره:  70 نمره
فارغ‌التحصیل شدن در این دوره نیاز به ارسال تمرین‌ها و پروژه‌های الزامی دارد. 
organization-pic  گواهینامه این دوره توسط مکتب‌خونه ارائه می‌شود.
course-feature   گواهی‌نامه مکتب‌خونه course-feature   خدمات منتورینگ course-feature   پروژه محور course-feature   تمرین و آزمون course-feature   تالار گفتگو course-feature   تسهیل استخدام