آموزش مقدماتی طراحی وب با HTML و CSS

poster
پیش‌نمایش دوره

دوره آموزشی مقدماتی طراحی وب با HTML , CSS در این دوره به بررسی چگونگی طراحی صفحات وب با زبان نشانه گذاری HTML و زبان CSS برای Style دادن به صفحات یک وب سایت، به ... ادامه

برگزارکننده:  مکتب‌خونه  مکتب‌خونه
مدرس دوره:

برگزارکننده:

مکتب‌خونه
سطح: مقدماتی
 پلاس

آنچه در این دوره می‌آموزیم:

 طراحی وب سایت

 یادگیری زبان CSS

 یادگیری زبان نشانه‌گذاری HTML

 آَشنایی مختصر با JS

پیش‌نیاز‌ها

این دوره به نحوی تهیه و تدوین شده است که مباحث آن به ساده‌ترین شکل ممکن بیان شوند و مخاطبان دوره بتوانند به‌سادگی متوجه موضوعات مطرح شده شوند. به همین جهت برای شرکت در این دوره هیچ پیش‌نیاز به خصوصی وجود ندارد و افراد با هر سطحی از آگاهی و تحصیلات می‌توانند از مباحث این دوره نهایت استفاده را داشته باشند.

سرفصل‌های دوره آموزش مقدماتی طراحی وب با HTML و CSS

HTML

در بخش اول دوره به یادگیری و بررسی HTML و ویژگی های آن می‌پردازیم. به بررسی تگ‌ها و سیلابس‌های موجود در دوره که مرتبط با HTML هستند پرداخته می‌شود.

  مقدمه‌ای بر HTML (تئوری)
مشاهده
"12:50  
  مقدمه‌ای بر HTML (عملی)
مشاهده
"15:40  
  مختصری درباره‌ی سئو
"07:06  
  معرفی تگ پاراگراف و نکات
"12:14  
  استایل و ویژگی‌ها
"09:03  
  توضیحاتی درباره Style و موارد سیلابس آن
"11:09  
  معرفی تگ span و دیگر موارد
"09:25  
  Text Formatting در HTML
"16:55  
  لینک‌ها و پیوندها - بخش اول
"10:45  
  لینک‌ها و پیوندها - بخش دوم
"03:41  
  لینک‌ها و رنگ‌ها و تایتل
"09:49  
  Bookmarks
"04:03  
  تصاویر و نقشه بندی تصاویر
"16:05  
  انتخابگرها
"07:50  
  لیست‌ها
"05:55  
  جداول و نکات آنها
"18:27  
  وراثت جدول‌ها در HTML , CSS
"01:15  
  نکات تگ Div در HTML
"04:37  
  فرم‌ها و نکات آنها
"09:11  
  فرم‌ها پروژه محور - نمونه کد (پیشرفته تر)
"02:33  
  فرم‌ها ( پیشرفته )
"11:31  
  DOM در صوت و تصویر و فیلم‌ها HTML
"06:32  
  مختصری از رنگ‌ها در HTML
"01:51  
  HTML - رنگ‌ها
"05:09  
CSS
  شروع کار با CSS
مشاهده
"05:20  
  انتخابگرها در CSS (تئوری)
"11:20  
  انتخابگرها در CSS (مثال عملی)
"04:27  
  آشنایی با سیستم‌های رنگدهی در CSS مانند RGB
"02:06  
  تنظیمات پیشرفته پس زمینه
"03:55  
  کادرها حاشیه‌ها و جدول‌ها
"03:55  
  پویانمایی و طراحی واکنشگرا Responsive
"06:36  
  پویانمایی و طراحی واکنشگرا - بخش دوم : Responsive
"03:12  
JS مختصر

جاوا اسکریپت یکی از زبان‌های پر طرفدار در سطح جهانی است که یادگیری آن بسیار آسان است ، در این دوره فقط در حد نیاز مخاطب و کاربران به تدریس آن پرداخته شده است.

  معرفی جاوا اسکریپت
"05:18  
  جاوا اسکریپت و نمونه پروژه محور
"04:43  
  مسئله‌ی یک تابع در جاوا اسکریپت
"04:31  
  یک پروژه جالب (مدار الکتریکی)
"00:21  
فایل جزوات و پروژه‌ها و تمارین
  تمرین تئوری قسمت اول
 100%    
"03:00  
  مقدمه‌ای بر HTML (عملی) - جدول ارائه شده در فیلم
"09:57  
  تمرین عملی - بخش دوم
"01:00  
  تمرین - مختصری درباره‌ی سئو
"02:00  
  تمرین مربوط معرفی تگ پاراگراف + نکات
"01:00  
  توضیحاتی درباره Style و موارد سیلابس آن
"02:00  
  معرفی تگ span و دیگر موارد
"01:29  
  تصاویر و نقشه بندی تصاویر
"04:02  
  Semantic Elements
"02:22  
  نحوه ذخیره سازی فایل‌های HTML در Mac (ویژه کاربران Mac)
"03:04  
  پروژه: فرم‌‎ها در HTML
"06:36  
  تگ‌های متا و کاربرد آنها در HTML
"02:53  
  تمرین و پروژه‌ای از جاوا اسکریپت: پروژه شماره 1
"00:36  
  تمرین تکمیلی- دو نمونه کد کاربردی JS برای طراحی وب
"00:22  

درباره دوره

دوره آموزشی مقدماتی طراحی وب با HTML , CSS 

در این دوره به بررسی چگونگی طراحی صفحات وب با زبان نشانه گذاری HTML و زبان CSS برای Style دادن به صفحات یک وب سایت، به صورت تئوری - عملی پرداخته شده است.همچنین در ادامه ی فصول این دوره آموزشی یک فصل تحت عنوان آموزش پروژه محور HTML و CSS ( باهم - تلفیقی ) ، به همراه فایل‌های جزوه، پروژه و تمرین‌ها اختصاص داده شده است. در این دوره آموزشی، شما با گذراندن 16 جلسه‌ی جامع و کامل، در حدود 8 ساعت ( که به طور مفصل درباره ی عناوین دروس آموزش داده خواهد شد.) ، موفق به یادگیری و تسلط بالا در این دو زبان طراحی وب خواهید شد.

در این دوره به یادگیری زبان نشانه گذاری HTML و CSS به طور مفصل و جامع می پردازیم،

HTML مخفف و بر پایه ی عبارت انگلیسی HyperText Markup Language و به معنای زبان نشانه گذاری فرا متن ( ابر متن ) می‌باشد. این زبان توصیف کننده ساختار است و اسکلت و نحوه چینش المان‌ها (عناصر ) صفحه وب را مشخص می‌کند. از زبان نشانه گذاری HTML برای راهنمایی و نشانه گذاری به مرورگر استفاده می‌شود که چگونه محتواها را نمایش دهد، چیزی که در مبحث SEO یعنی Search Engine Optimization از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

در این دوره نحوه استفاده از تگ ها را ملاحظه خواهید نمود، با استثناءها در زبان نشانه گذاری HTML اشنا می‌شوید، مرجع‌های تشکیل دهنده‌ی زبان من جمله (CharacterSets, Events , Global , Attributes , Elements, Audio Video DOM , Tags, Country codes , Colors, Canvas, Pixel to Em Converting ,... خیلی چیزهای دیگر ) خواهید آموخت. با محیط ویرایشگرهای HTML که معروف‌ترین آنها Notepad و +Notepad است آشنا می‌شوید. همچنین به مفاهیمی من جمله تگ‌ها، تصاویر، اشیاء، پاراگراف‌ها، هدینگ‌ها و خطوط و جدول‌ها و لیست‌ها و... پرداخته می‌شود.

CSS که مخفف و بر پایه ی عبارت Cascading Style Sheet است ، زبانی است که برای استایل دهی ، رنگ آمیزی و مشخص کردن صفات ظاهری سایت و نحوه قرارگیری و ترتیب دهی به آن استفاده می‌شود.مثلا سایز فونت‌ها را تغییر می‌دهید، شکل و ساختمان متن‌ها عوض می‌کنید و یا رنگ پس زمینه ، کادر ها ، لینک ها و... را تغییر می‌دهید. و حتی ترتیب قرار گیری آن را مشخص می‌کنید. همچنین سایت خود را Responsive یا واکنش گرا می‌کنید.

از تفاوت های زبان برنامه نویسی با زبان های نشانه گذاری غافل نشوید!!! : زبان برنامه نویسی با زبان نشانه گذاری فرق دارند ، برای نمونه بسیاری از المان های یک زبان برنامه نویسی در زبان نشانه گذاری نیست ، مانند توابع ، شروط و حلقه ها و آرگومان ها و بسیاری دیگر ... و این در حالی است که زبان های نشانه گذاری راهنما و نشانه گذار زبان های برنامه نویسی می باشند.

دوره آموزشی HTML و CSS طراحی وب برای چه کسانی مناسب است؟ و چه هدفی دارد؟ 

هدف از یادگیری زبان هایی من جمله HTML , CSS , Javascript (JS) همان طراحی سایت و توسعه و رونق کسب و کارهای تجاری و شخصی و شرکتی شما است، می‌توانید با طراحی سایت و بهینه سازی آن درآمد دریافتی خود را از این طریق افزایش دهید، حتی در غیر این صورت می توانید با کسب یک مهارت جدید ، مهارت های شخصی خود را تقویت کنید تا در کار و زندگی حرفه ای خود در آمد و موقعیت بهتری داشته باشید.

در پاسخ به سوال نخست می توان گفت : یادگیری این دو زبان برای کسانی مناسب و ارجح تر است که می‌خواهد کار با برنامه نویسی Front-End یا اصلا برنامه نویسی را آغاز کنند و در حیطه ی طراحی وب نیز این نخستین گام است که باید برداشته شود.پس کسانی که در این دنیای برنامه نویسی سردرگم شده اند، می‌توانند با انتخاب این زبان به عنوان زبان اول کار خود از این سردرگمی نجات یابند و در ادامه‌ی مسیر گام بردارند.

بعد از فراگیری این دوره شما قادر خواهید بود پروژه‌های متنوع و دلخواه خودتان را در این دو زبان بگنجانید!

درباره استاد

maktabkhooneh-teacher محمدرضا زهدی

محمدرضا زهدی، دانشجوی کارشناسی پیوسته رشته اویونیک از دانشکده صنعت هواپیمایی کشوری می باشد و مسلط به برنامه‌نویسی طراحی وب در حیطه‌های Front-End و Back-End است. همچنین به زبان‎‌های برنامه‌نویسی Python, java, C++ , C, R, C# , F# , Visual Basic و COBOL و ... تسلط دارد. وی به انجام تحقیقات در حیطه نرم افزاری و کامیپوتری به ویژه سخت افزار و میان افزار نیز علاقه مند است.

مشاهده پروفایل و دوره‌‌های استاد

نظرات کاربران

تا کنون نظری برای این دوره ثبت نشده است. برای ثبت نظر باید ابتدا در دوره ثبت نام کرده و دانشجوی دوره باشید.

دوره‌های پیشنهادی

سوالات پرتکرار

پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.

دوره آموزش مقدماتی طراحی وب با HTML و CSS

امروزه طراحی وب به عنوان یکی از مشاغل پردرآمد و پرمتقاضی شناخته شده است. اکثر کسب و کارها برای گسترش فعالیت و درآمد خود، نیاز دارند تا بتوانند سایت خود را در فضای وب راه‌اندازی کنند. یک طراح سایت آشنا به اچ تی ام ال و سی اس اس، در این زمینه می‌تواند به بهترین نحو ممکن خدمات مورد نیاز را ارائه دهد. از این رو آموزش مقدماتی طراحی وب با HTML و CSS این روزها طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده و طیف وسیعی برای یادگیری این مهارت اقدام کرده‌اند.

طراحی وب با اچ تی ام ال و سی اس اس چیست؟

اچ تی ام ال را درواقع می‌توانیم زبان برنامه نویسی سایت در نظر بگیریم که از تگ‌های مختلفی تشکیل شده است. با کمک تگ‌ها و کدهایی که این زبان در اختیار شما قرار می‌دهد، می‌توانید سایت را در فضای وب به صورت کلی طراحی کنید. اگر قصد ورود به این حوزه را دارید، باید بدانید که html نمی‌تواند برای شما کافی باشد و باید مهارت و تسلط خود را ارتقا دهید. در این راستا شما نیاز به یادگیری زبان css هم خواهید داشت که بتوانید با استفاده از آن به طراحی جزئیات و سایر بخش‌های سایت پرداخته و به نتایج مطلوبی که در نظر دارید، دست پیدا کنید.

در آموزش html  و css چه مباحثی مدنظر است؟

در این دوره آموزشی به ارائه مباحث و مطالب مورد نیاز و پایه یادگیری html و css پرداخته می‌شود. در واقع هر آنچه متقاضیان این دوره پروژه محور نیاز دارند، به صورت کامل به آن‌ها آموزش داده می‌شود تا بتوانند بعد از اتمام دوره و کسب تجربه، به راحتی وارد بازار کار شوند. از جمله مباحث مورد نظر که در این دوره به صورت کامل پوشش داده می‌شوند، می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

-         طراحی وب‌سایت

-         آشنایی مختصر با JS

-         یادگیری زبان برنامه نویسی CSS

-         یادگیری زبان برنامه نویسی HTML

-         آشنایی با اصول کاربردی و مناسب برنامه نویسی و طراحی سایت

چه کسانی به آموزش html و css مقدماتی نیاز دارند؟

برای بسیاری از متقاضیان قبل از شرکت در این دوره مقدماتی و آموزشی، سؤال پیش می‌آید که این دوره برای چه افرادی مناسب بوده و بیشترین میزان کاربرد را دارد. به صورت کلی و با در نظر گرفتن مفاهیم و سرفصل‌های اصلی دوره، می‌توانیم بگوییم که این دسته‌بندی از افراد به آموزش‌های ارائه شده در این پکیج نیاز دارند. لازم به ذکر است که محدودیت خاصی برای ثبت‌نام در این دوره وجود نداشته و اغلب افراد به راحتی می‌توانند از آموزش‌های ارائه شده بهره ببرند.

-         دانشجویان رشته‌های مرتبط با برنامه‌نویسی و طراحی سایت

-         فارغ‌التحصیلان رشته‌های زیرمجموعه برنامه‌نویسی و طراحی سایت

-         افراد علاقه‌مند به ساخت اپلیکیشن و نرم‌افزارهای مختلف

-         افرادی متمایل به ورود به حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ

·        افرادی نیازمند به یادگیری یک زبان کاربردی

-         افرادی علاقه‌مند به ارتقای شغلی و سطح درآمد

کاربردهای دوره آموزش html و css مقدماتی

زبان اچ تی ام ال این روزها به عنوان یک زبان کاربردی شناخته شده که در موارد متعدد و گوناگونی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همین کاربردهای مختلف این زبان باعث شده تا آموزش برنامه نویسی و طراحی سایت با استفاده از این زبان طرفداران بسیار زیادی داشته باشد. از جمله کاربردهایی که برای این زبان در نظر گرفته شده‌اند می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

-         امکان اجرا در تمام مرورگرها بدون محدودیت

-         یادگیری ساده و آسان برای افراد مختلف

-         ادغام آسان با زبان‌های دیگر مانند جاوا اسکریپت

-         متن باز و رایگان

چگونه می‌توان با استفاده از اچ تی ام ال و سی اس اس اقدام به طراحی سایت کرد؟

اچ تی ام ال یکی از قدیمی‌ترین زبان‌های برنامه نویسی در فضای وب بوده که همواره در این راستا مورد استفاده قرار می‌گیرد. از این زبان می‌توان برای ایجاد ساختار اصلی و زیربنای یک سایت حرفه‌ای استفاده نمود. این زبان امکانات و ابزارهای مختلفی را در اختیار شما قرار می‌دهد که در روند طراحی می‌توانید نهایت استفاده را از آن ببرید. در تکمیل طراحی سایت، به جزئیات و بخش‌های مختلف و گوناگونی نیاز خواهید داشت که باید از سی اس اس برای آن استفاده کنید. سی اس اس هم ابزارهای موردنیاز را برای ایجاد یک سایت حرفه‌ای، سریع و مناسب در اختیار طراح قرار می‌دهد.

دوره آموزش طراحی سایت با html و css پروژه محور در مکتب خونه

چنانچه شما هم از جمله افرادی هستید که قصد دارید به تازگی وارد حوزه طراحی سایت شوید، نیاز به دوره آموزش مقدماتی طراحی وب اچ تی ام ال و سی اس اس خواهید داشت تا تمام دانش و مهارت مورد نیاز را به صورت کامل در اختیار شما قرار دهد. در این دوره آموزشی مقدماتی همه مفاهیم پایه مورد نیاز متقاضی در اختیار او قرار می‌گیرد تا بتواند به این اصول اساسی مسلط شود. زبان اچ تی ام ال یکی از قدیمی‌ترین گزینه‌ها در این راستا بوده که پس از گذشت سال‌ها، باز هم در دسته کاربردی‌ترین زبان‌ها قرار می‌گیرد. استفاده از این زبان در روند طراحی سایت به سادگی امکان‌پذیر بوده و شما می‌توانید با تمرین و تکرار به خوبی به آن مسلط شوید.

این دوره آموزشی پروژه محور بوده و از این طریق می‌تواند شما را در چالش‌های مختلفی در روند آموزش قرار دهد. از این رو با بررسی پروژه‌های نمونه و مختلف، درک بهتری نسبت به مفاهیم خواهید داشت. برای اینکه بتوانید تبدیل به یک طراح وب ماهر و حرفه‌ای شوید، توصیه می‌کنیم حتما از این دوره آموزشی مکتب خونه استفاده کنید.

سرفصل‌های دوره آموزش html و css از مبتدی تا پیشرفته

آموزش مقدماتی طراحی وب با HTML و CSS در مکتب خونه، شامل سرفصل‌های مختلفی بوده و پوشش دهی کاملی بر روی انواع مطالب دارد. از جمله مباحث این دوره آموزشی می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

-         آموزش مقدماتی HTML و همه مباحث

-         آموزش مباحث مقدماتی CSS

-         آموزش مختصر JS

-         ارائه فایل کامل جزوه‌ها، پروژه‌ها و تمارین

دوره آموزش مقدماتی طراحی وب با اچ تی ام ال و سی اس اس مکتب خونه

اگر به دنبال یک منبع آموزشی معتبر همره پروژه طراحی سایت با HTML و CSS هستید که بتوانید در مدت‌زمان کوتاهی به مطالب آموزشی مسلط شوید، مکتب خونه را به شما پیشنهاد می‌دهیم. آموزش HTML و CSS به صورت PDF و ویدئوهای کاربردی در این پلتفرم به شما ارائه شده و می‌توانید نهایت استفاده را از آن ببرید. مقدمه آموزش HTML CSS رایگان در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد تا بتوانند از این طریق با روند ارائه مطالب و آموزش مباحث آشنا شده و با در اختیار داشتن اطلاعات کامل، برای قرار گرفتن در روند آن اقدام کنند. همچنین در مکتب خونه انواع دوره آموزش برنامه نویسی و آموزش طراحی سایت به عنوان مکمل و پیش نیاز این دوره موجود است.