00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
یا
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
مکتب‌خونه

آموزش نرم‌افزار اسکچ آپ

دوره‌های مکتب‌پلاس
50 ساعت

سرفصل‌ها

تالار گفتگو

نرم‌افزار اسکچ‌آپ، به همان اندازه که ساده است، می‌تواند اذیت کننده باشد!

نکات ظریف و البته ساده‌ای در مدل‌سازی با این نرم‌افزار وجود دارد که در صورت رعایت نشدن، مدل‌سازی با اسکچ‌آپ کاربردی و دوست‌داشتنی را برایتان به یک کابوس تبدیل خواهد کرد!

اگر تا به حال از این نرم‌افزار استفاده نکرده و مبتدی هستید و یا از آن استفاده می‌کردید، اما همیشه از حماقت نرم‌افزار (!) شاکی بوده‌اید، این دوره، دوای درد شماست!

در این دوره، سعی شده با فضای آموزشی دوستانه و گاهی هیجان‌انگیز، با محوریت توجه به ساخت مدلی قابل ویرایش و دقیق و با تکرار نکات اصلی نرم‌افزار، از شما یک مدل‌ساز حرفه‌ای و بی‌نقص از این نرم‌افزار بسیار کارآمد و حرفه‌ای بسازیم.

همچنین در این دوره، از طرح مقدمه‌های وقت‌گیر پرهیز می‌شود و شما مستقیم وارد آموزش می‌شوید. از اواسط دوره، شروع به ساخت یک پروژه می‌کنیم تا اعتماد به نفس ساخت یک مدل کامل را به دست بیاورید.

 

مدرس دوره
محمدرضا حافظیه

اسمم محمدرضا حافظیه هست و الان که اینو می‌نویسم، آخرای ترم 6 کارشناسی معماری دانشگاه تهران (هنرهای زیبا) هستم. تجربه TA بودن تو همین دانشگاه رو برای درس "ارائه به کمک رایانه" دارم و برای بچه‌ها چه از طرف انجمن علمی و چه به صورت نسبتاً خصوصی، نرم افزار اسکچ آپ رو تدریس کردم؛ و واسه چنتا معمار و شرکت معماری کار مدل‌سازی و رندرینگ کردم. در آخر هم بگم که به جز معماری، علاقه عجیبی به عکاسی و فیلمبرداری و موسیقی دارم .

اطلاعات بیشتر

پیش‌نیاز‌های دوره آموزش نرم‌افزار اسکچ آپ

پیش‌نیاز­های ضروری این نرم‌افزار، توانایی تکان دادن موس و فشار دادن دکمه‌های کیبورد است !

ویژگی‌های دوره آموزش نرم‌افزار اسکچ آپ

پروژه محور
این دوره طوری طراحی شده است که محتوای آموزشی دوره حول چند پروژه واقعی و کاربردی هستند تا یادگیری دانشجو در طول دوره به کاربردهای عملی تبدیل شود و به این ترتیب بالاترین سطح یادگیری را فراهم نمایند.
تالار گفتگو
شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.
آزمون، تمرین و محیط تعاملی
با قرار گرفتن تمرین ها و آزمون های مختلف در طول دوره، محیطی تعاملی فراهم شده است تا بهره گیری از محتوا و یادگیری بهتر و عمیق تر شود.
گواهی‌نامه مکتب‌خونه

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه رسمی پایان دوره توسط مکتب‌خونه(مشاهده نمونه گواهی مکتب‌خونه) به اسم شما صادر شده و در اختیار شما قرار می گیرد.

سوالات پرتکرار

آیا گواهی‌نامه‌های دانشگاهی به صورت رسمی و توسط دانشگاه مربوطه صادر می‌شود؟
بله؛ گواهی نامه ها توسط دانشگاه مربوطه و با امضای رئیس دانشگاه یا مسئول مربوطه که حق امضای گواهی نامه ها را دارد صادر می شود و گواهی نامه معتبر دانشگاه است که به اسم هر فرد صادر می شود.
پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.
در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
پس از صدور گواهی نامه، نسخه الکترونیکی گواهی نامه در اختیار شما قرار می گیرد. در صورت درخواست شما، نسخه فیزیکی گواهی نامه نیز می تواند برای شما ارسال شود. هزینه ارسال بر عهده کاربر خواهد بود.
آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.
حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.
فصل اول - پیش از ورود به نرم‌افزار
00:03 ساعت
00:03
Combined Shape Created with Sketch. 1 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  

در این جلسه کوتاه، توضیح مختصری دررابطه با نصب نرم‌­افزار داده می­شود و نکته‌­ای برای فعال کردن AutoSave در همین ابتدا گفته می­‌شود.

راهنمای نصب
"03:27
فصل دوم - آشنایی اولیه با نرم‌افزار
01:51 ساعت
01:29
Combined Shape Created with Sketch. 10 جلسه
بارم:
9%
نمایش جلسات فصل  
فصل سوم - دست به کار شدن !
12:13 ساعت
01:57
Combined Shape Created with Sketch. 14 جلسه
بارم:
28%
نمایش جلسات فصل  
فصل چهارم - ساخت یک پروژه کامل
17:20 ساعت
03:04
Combined Shape Created with Sketch. 22 جلسه
بارم:
27%
نمایش جلسات فصل  

در این بخش سعی می­‌کنیم یک خانه را مدل­‌سازی کنیم و داخل آن یک‌سری وسایل بگذاریم و به اصطلاح، پروژه­ای همه جانبه را پیش ببریم تا اعتماد به نفس ساخت یک مدل کامل به همراه جزئیات و متریال­‌ها و لایه‌بندی و گروپ­‌کردن و ... را به دست بیاورید.

پیاده کردن دیوارها روی پلان
"15:47
کوییز سری دوازدهم
 
3%
     
"02:00
پروژه میانی سوم
 
36%
     
'07:00
کامل کردن دیوارها روی پلان
"17:26
کوییز سری سیزدهم
"00:06
ساخت کف و بالا کشیدن دیوارها
"11:16
کوییز سری چهاردهم
 
1%
     
"01:00
سقف شیبدار
"13:56
کوییز سری پانزدهم
 
1%
     
"01:00
تمیز کردن اتصال سقف شیبدار به دیوارها
"13:57
کوییز سری شانزدهم
 
3%
     
"02:00
تصحیح مدل و ابعاد و تناسبات
"13:29
کوییز سری هفدهم
 
3%
     
"02:00
ساخت یک آباژور و جاگذاری در خانه
"13:22
پروژه میانی چهارم
 
36%
     
'07:00
استفاده از 3Dwarehouse
"17:06
کوییز سری هجدهم
 
1%
     
"01:00
قسمت اول در و پنجره
"23:25
کوییز سری نوزدهم
 
7%
     
"04:00
قسمت دوم در و پنجره
"27:32
کوییز سری بیستم
 
3%
     
"02:00
نورگیرها و متریال‌ها
"17:38
فصل پنجم - جمع‌بندی و اکستنشن‌های پیشنهادی
18:02 ساعت
01:02
Combined Shape Created with Sketch. 4 جلسه
بارم:
35%
نمایش جلسات فصل  

در این بخش ابتدا مروری داریم بر نکات خیلی خیلی مهم در اسکچ­‌آپ که باعث می‌­شود مدل­‌هایی که شما می­‌سازید از بقیه قابل تشخیص و خیلی خفن­‌تر باشه!

و سپس یک سری اکستنشن معرفی می­‌شوند که شما رو با دنیای شیرین اکستنشن‌­ها آشنا می­‌کنیم و در آخر، مثل یک پدربزرگ مهربان، نصیحت­‌های نهایی را با دلسوزی تمام می‌کنیم و ... خدانگهدار!

جمع‌بندی نکات مهم
"22:08
قسمت اول اکتنشن‌ها
"24:04
قسمت دوم اکستنشن‌ها و حرف آخر
"16:16
پروژه نهایی
 
100%
     
'17:00