00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
یا
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
مکتب‌خونه

آموزش هوش مالی

دوره‌های مکتب‌پلاس
5 ساعت

سرفصل‌ها

تالار گفتگو

دوره آموزش هوش مالی برای ارتقای سواد مالی و هوش مالی تهيه و تدوین‌شده است، در دوره آموزش هوش مالی ابتدا با استفاده از مفاهيم و مبانی هوش مالی سعی شده تا ذهن مخاطب را بر لزوم سرمایه‌گذاری و راه‌های برون‌رفت از وضعيت پس‌انداز به‌سوی سرمایه‌گذاری جهت آينده بهتر آشنا نموده و سپس با مقايسه تاريخی و علمی بين بازارهای مختلف، بازار برتر را معرفی نموده و در مورد انواع روش‌های مرسوم تحليل در آن صحبت نماید.

مدرس دوره
قاسم کریمی

قاسم کریمی، مؤسس انجمن مديريت و انجمن بازار سرمايه دانشگاه شريف، دانش‌آموخته مهندسي نفت و کارشناسی‌ارشد مديريت كسب‌و‌كار در حوزه مالي (MBA Finance) از دانشگاه صنعتي شريف هستند.

از سوابق کاری ایشان می‌توان به كارشناس شركت فرابورس ايران، مشاور سرمايه‌گذاري شركت مديريت سرمايه كيان در حوزه تأمين مالي، كارشناس تحليل بنيادي بورس 24 به طور خاص صنعت پتروشيمي و مدرس دوره‌های آموزشی تحلیل تکنیکال و بنيادي دانشگاه صنعتی شریف، تهران، اميركبير و دانشگاه‌هاي شهرستان‌ها، شعبه مركزي شركت كارگزاري مفيد، همكاري با سازمان‌ها و شركت‌ها اشاره کرد.

اطلاعات بیشتر

ویژگی‌های دوره آموزش هوش مالی

پروژه محور
این دوره طوری طراحی شده است که محتوای آموزشی دوره حول چند پروژه واقعی و کاربردی هستند تا یادگیری دانشجو در طول دوره به کاربردهای عملی تبدیل شود و به این ترتیب بالاترین سطح یادگیری را فراهم نمایند.
تالار گفتگو
شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.
آزمون، تمرین و محیط تعاملی
با قرار گرفتن تمرین ها و آزمون های مختلف در طول دوره، محیطی تعاملی فراهم شده است تا بهره گیری از محتوا و یادگیری بهتر و عمیق تر شود.
گواهی‌نامه مکتب‌خونه

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه رسمی پایان دوره توسط مکتب‌خونه(مشاهده نمونه گواهی مکتب‌خونه) به اسم شما صادر شده و در اختیار شما قرار می گیرد.

سوالات پرتکرار

آیا گواهی‌نامه‌های دانشگاهی به صورت رسمی و توسط دانشگاه مربوطه صادر می‌شود؟
بله؛ گواهی نامه ها توسط دانشگاه مربوطه و با امضای رئیس دانشگاه یا مسئول مربوطه که حق امضای گواهی نامه ها را دارد صادر می شود و گواهی نامه معتبر دانشگاه است که به اسم هر فرد صادر می شود.
پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.
در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
پس از صدور گواهی نامه، نسخه الکترونیکی گواهی نامه در اختیار شما قرار می گیرد. در صورت درخواست شما، نسخه فیزیکی گواهی نامه نیز می تواند برای شما ارسال شود. هزینه ارسال بر عهده کاربر خواهد بود.
آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.
حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.

اطلاعات بیشتر

هوش مالی ، ترکیبی از هوشمندی، پیش‌بینی، سرمایه‌گذاری، مدیریت ریسک و حل مشکلات مالی به‌منظور کسب درآمد بیشتر است، اما هوش مالی به‌عنوان هوشمندی اکتسابی و نه ارثی، قابلیتی است که امروزه در دنیای زندگی روزمره نیز اهمیت غیرقابل‌انکاری دارد. راهکارهای درست تصمیم‌گیری بر مبنای هوشمندی مالی به میزان هوش مالی افراد وابسته است؛ اولویت‌بندی میان کسب درآمد، کاهش هزینه‌ها و یا سرمایه‌گذاری نیز از جمله مباحثی است که ارتقای هوش مالی به آن کمک شایانی خواهد کرد.

موانع درآمدزایی در مبحث آموزش هوش مالی مطرح شده و با عارضه یابی آن‌ها می‌توان عملکرد افراد را در تصمیم‌گیری‌های مالی مدیریت کرد. رابرت کیوساکی نیز به‌عنوان یکی از معتبرترین نویسندگان حوزه هوش مالی، معتقد است قوانین پول در جهان تغییر کرده است و معتقد است پول باید مثل آب جاری باشد و چنانچه از حرکت باز ایستد به‌سرعت ارزش خود را از دست می‌دهد. حال برای ایجاد جریان مالی می‌بایست عملکردی مبتنی بر هوشمندی مالی داشت. هوش مالی همان نقطه‌ی قوتی است که ثروتمندان را در جهت درست سرمایه‌گذاری و فقرا را در جهت عملکرد افزایش هزینه و کاهش درآمد قرار می‌دهد. مکتب‌خونه به‌عنوان پلتفرم جامع ارائه خدمات آموزشی در بستر آنلاین نیز با ارائه دوره هوش مالی برای ارتقای سواد مالی عموم جامعه، راه‌های برون‌رفت از وضعیت پس‌انداز به سرمایه‌گذاری را در سرفصل‌های مجزا و جامع ارائه می‌دهد.

در دوره آموزش هوش مالی ابتدا با بررسی اهمیت مدیریت مالی، لزوم مدیریت مالی و ارتقای هوش مالی را یادآور شده و سپس با پنج مهارت مالی هر مدیر یا سرمایه‌گذار در هوش مالی آشنا می‌شویم.سپس با تعریف درست سرمایه‌گذاری و بیان مفاهیمی همچون تورم و پس‌انداز به لزوم برآورد هزینه فرصت پرداخته و میزان ریسک و عدم قطعیت سرمایه‌گذاران را بیان می‌کنیم.بازدهی هر سرمایه‌گذاری را به چالش کشیده و از هوش مالی به‌عنوان راهکاری جهت بررسی و مقایسه‌ی درست بازارهای سرمایه بهره‌مند می‌شویم.

در مباحث بعدی نیز با بررسی بازار سرمایه در ایران، به بررسی مفاهیم شاخص بورس و فرابورس در مبحث هوش مالی و تعریف و نمادها می‌پردازیم و سپس با آموزش انواع تحلیل‌های کلیدی، پیش‌نیازی را برای ورود به دنیای سرمایه‌گذاری ارائه می‌دهیم.

جامعه امروز ما نتیجه‌ی قربانیان عدم توجه به هوش مالی است و ما نیز در کنار شما می‌کوشیم تا سهمی کوچک در آموزش حفظ پول، بودجه‌بندی پول و سرمایه‌گذاری و جریان سازی این مهم داشته باشیم.

×

ثبت نظر

به این دوره از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟

انواع تحلیل در بازار سرمایه
00:33 ساعت
00:33
Combined Shape Created with Sketch. 6 جلسه
بارم:
70%
نمایش جلسات فصل