آموزش اکسل برای مارکترها

poster
پیش‌نمایش دوره

یکی از اصلی‌ترین مهارت‌ها برای همه افراد فعال در حوزه مارکتینگ و هر کارشناس مارکتینگ مهارت تحلیل و ارزیابی اطلاعات است. همه مارکترها باید بتوانند مهارت تحلیل اطلاعات و مهارت استفاده از ابزارهایی که در ... ادامه

برگزارکننده:  اکادمی هاب اسپات  اکادمی هاب اسپات
مدرس دوره:

برگزارکننده:

اکادمی هاب اسپات
2.7 (3 رای)
سطح: مقدماتی
 پلاس

پیش‌نیاز‌ها

در طول این دوره سعی شده است همه مباحث به زبانی ساده و به نحوی بیان شوند که همه افراد با هر سطحی از اطلاعات بتوانند از این دوره نهایت استفاده را داشته باشند. به همین جهت برای شرکت در این دوره پیش‌نیاز به خصوصی وجود ندارد و تنها آشنایی اولیه با نرم‌افزار اکسل و مقدمات کار با این نرم‌افزار برای مخاطبان کافی است.

سرفصل‌های دوره آموزش اکسل برای مارکترها

کار با داده در اکسل

در این درس با نحوه وارد کردن داده ها به اکسل و استفاده از فرمول ها آشنا می‌شوید.

  وارد کردن و تمیز کردن داده‌ها
"07:35  
  شمارش بر اساس معیارهای معین
"04:58  
  ادغام داده‌ها از لیست‌های مختلف
"06:36  
تجزیه و تحلیل داده‌ها در اکسل

در این درس با ارزش جداول و نحوه کار با عملکردها آشنا خواهیم شد.

  استفاده از جداول برای آسان‌ کردن زندگی
"09:02  
  مرتب‌سازی و فیلتر کردن با جداول
"05:31  
  Pivot Tables
"07:48  
  قالب‌بندی برای افزودن پویایی و رنگ به گزارش‌ها
"05:45  
تجسم داده‌ها در اکسل

در این درس یاد خواهید گرفت که چگونه داشبورد مورد نیاز خود را در اکسل ایجاد کنید.

  استفاده از نمودارها به عنوان ابزار تجسم
"08:34  
  داشبوردهایی برای نمایش اطلاعات حیاتی
"09:49  
خودکار کردن فرآیندها

در این فصل با Power Query و کاربرد آن آشنا خواهید شد.

  Power Query
"07:35  

ویژگی‌های دوره

زیرنویس فارسی
زیرنویس فارسی

این دوره دارای زیرنویس اختصاصی است.

درباره دوره

یکی از اصلی‌ترین مهارت‌ها برای همه افراد فعال در حوزه مارکتینگ و هر کارشناس مارکتینگ مهارت تحلیل و ارزیابی اطلاعات است. همه مارکترها باید بتوانند مهارت تحلیل اطلاعات و مهارت استفاده از ابزارهایی که در این راه مورداستفاده است را یاد بگیرند.

یادگیری مهارت استفاده از اکسل  به‌عنوان یکی از ابزارهایی که در بسیاری از حوزه‌ها از به کمک تحلیل‌گران اطلاعات می‌آید_ یکی از ملزومات کار هر کارشناس مارکتینگ و مارکتر است. به‌عبارت‌دیگر استفاده از نرم‌افزار اکسل یکی از اصلی‌ترین کارهایی است که مارکترها باید همه ابعاد آن را یاد بگیرند و در کارهای روزمره خود به‌منظور تحلیل اطلاعات و پیشرفت در کار خود مورداستفاده قرار دهند.

در دوره آموزش اکسل برای مارکترها به آموزش وجوه کاربردی این نرم‌افزار برای هر کارشناس مارکتینگ پرداخته شده است؛ به‌طوری‌که در انتهای این دوره هر کارشناس مارکتینگ می‌تواند با استفاده تحلیل‌ها و اطلاعات به‌دست‌آمده از نرم‌افزار اکسل به توسعه و پیشرفت در کار خود دست پیدا کند.

در دوره آموزش اکسل برای مارکترها به موضوعاتی از جمله موارد زیر پرداخته شده است:

  • کلیات مربوط به کار با اکسل
  • واردکردن صحیح اطلاعات
  • کار با اطلاعات در اکسل
  • تحلیل اطلاعات به کمک اکسل
  • رسم نمودارها به‌منظور سهولت در درک اطلاعات
  • نحوه خوانش نمودارها و استخراج اطلاعات از آن‌ها

در کنار این مباحث در پایان دوره مخاطبان می‌توانند مهارت‌های کلی‌تری را در زمینه کار با اکسل به دست آورند. مهارت‌هایی مانند: مرتب‌سازی داده‌ها در اکسل، استفاده از فرمول‌ها، ایجاد داشبوردهای گوناگون و روش‌های تحلیل اطلاعات ...

هدف از برگزاری دوره:

هدف اصلی این دوره آشنایی مارکترها و همه فعالین حوزه بازاریابی با نرم‌افزار اکسل و استفاده از این نرم‌افزار در راستای تحلیل بهتر اطلاعات و یادگیری استفاده از این تحلیل‌ها در انجام بهتر کارهای روزمره بوده است.

مخاطب دوره:

مباحث این دوره به نحوی تهیه شده است که همه علاقه‌مندان بتوانند در این دوره شرکت کنند و مهارت‌های لازم برای کار با اکسل در سطحی بالاتر از سطح عادی را به دست آورند. در کنار این افراد مخاطب اصلی در نظر گرفته شده برای این دوره مارکترها و افرادی هستند که در زمینه بازاریابی و فروش فعالیت دارند.

این افراد می‌توانند با کمک این دوره مهارت استفاده از اکسل در کارهایشان را به بهترین شکل و به‌صورت گام‌به‌گام یاد بگیرند. همچنین در مکتب خونه انواع دوره آموزش اکسل، آموزش نرم افزارهای کاربردی و آموزش ICDL به عنوان مکمل و پیش نیاز این دوره موجود است.

درباره استاد

maktabkhooneh-teacher Dan Gorgone

Dan بیش از 50 دوره آنلاین در مورد بازاریابی، رشد کسب‌و‌کار، UX و موارد دیگر تدریس کرده است، او همچنین بیش از یک دهه تجربه کارگاه‌های آموزشی برای شرکت‌هایی از جمله MarketingProfs، Mixergy، Treehouse و Full Sail University را دارد.

مشاهده پروفایل و دوره‌‌های استاد

نظرات کاربران

تا کنون نظری برای این دوره ثبت نشده است. برای ثبت نظر باید ابتدا در دوره ثبت نام کرده و دانشجوی دوره باشید.
فرهاد شجاعی 1402-08-09
با تشکر از شما
مجتبی قاسم نژاد مقدم ایلخچی 1402-09-14
خوب بود ولی خیلی سطحی و گذرا بود.
سهیل باصحت 1401-08-13
بسیار ابتدایی ! اگر با اکسل اشنایی کمی دارید مناسب است در غیر اینصورت وقت تلف کردن است. هیچ ارتباط موضوعی جدی هم با مارکتینگ ندارد یعنی بر خلاف ادعایی که شده قرار نیست به شما بینش جدیدی در خصوص مارکتینگ بدهد.

دوره‌های پیشنهادی

سوالات پرتکرار

حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.

سوالات پرتکرار

پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.

دوره آموزش اکسل برای مارکترها

آموزش اکسل برای مارکتر‌ها یکی از دوره‌های ضروری و کاربردی برای فعالین و شاغلین حیطه دیجیتال مارکتینگ محسوب می­شود. دیجیتال مارکتر‌ها باید توانایی کار با اکسل که به عنوان ابزاری کاربردی و قدرتمند شناخته می‌شود را دارا باشند. در دوره آموزش اکسل، فرمول‌های پرکاربردی که در اکسل و در تسهیل روند‌های بازیابی کاربرد دارند، مورد بحث قرار خواهند گرفت. در ادامه قصد داریم به کاربرد آموزش این نرم افزار و مباحثی که در این دوره به آن‌ها پرداخته می‌شود، بپردازیم.

در آموزش اکسل برای مارکتر‌ها به چه مباحثی پرداخته می‌شود؟
اکسل به عنوان نرم‌افزاری فوق‌العاده و قدرتمند در آنالیز داده‌ها و همچنین ترند‌های بازاریابی شناخته می‌شود. در دوره آموزش اکسل برای مارکتر‌ها، کارآموزان با نحوه کار با اکسل و آن دسته از ویژگی‌هایی که در بازاریابی به کار می‌آیند، آشنا خواهند شد.

مدرس، این دوره را با معرفی مفاهیم پایه اکسل آغاز می‌کند و سپس به کارآموز یاد می­دهد که چگونه از منابع داده بازاریابی و همچنین فرمول‌های پایه در تجزیه و تحلیل داده‌ها استفاده کند. در دوره آموزش صفر تا صد اکسل، کارآموز یاد می‌گیرد که چگونه پلن بازاریابی داده محور همچون آزمون A/b و یا قیف بازاریابی را ایجاد کند.

از دیگر مباحثی که در این دوره به آن‌ها پرداخته می‌شود، می‌توان به آنالیز عملکرد کمپین با استفاده از پیوت تیبل (Pivot Table)، چارت و یا داشبورد در نرم ‌افزار اکسل اشاره کرد. در این دوره، شما خواهید آموخت که چگونه کمپین بازاریابی را در اکسل ایجاد و طراحی کنید.

به چه کسانی پیشنهاد می‌شود دوره آموزش اکسل برای مارکتر‌ها را بگذرانند؟

از ضروری‌ترین مهارت‌هایی که یک دیجیتال مارکتر باید دارا باشد، تجزیه و تحلیل داده است. اکسل به عنوان یک نرم‌افزار جامع برای تجزیه داده‌ها به شکلی استراتژیک به کار گرفته می‌شود و بدین ترتیب مارکتر‌ها می‌توانند از اطلاعات به دست آمده برای دستیابی به اهداف خود در کسب و کار استفاده نمایند.

مباحث دوره آموزش اکسل برای مارکتر‌ها به نحوی طراحی شده است که تمامی علاقه‌مندان بتوانند از آن بهره ببرند و مهارت‌های خود را برای کار با اکسل به سطحی بالاتر ارتقا دهند. در واقع، مخاطبان اصلی دوره آموزش اکسل مکتب خونه، مارکتر‌ها و آن دسته از افرادی هستند که در حیطه بازاریابی و فروش کار می‌کنند. با کسب مهارت اکسل، این افراد می‌توانند امور شغلی خود را به بهترین شکل ممکن به انجام برسانند.

کاربرد‌های آموزش اکسل برای مارکتر‌ها چیست؟

به منظور ارائه یک گزارش دقیق لازم است که دانش کافی از تجزیه و تحلیل داده‌ها را در اختیار داشته باشید. در حقیقت، این نقطه شروعی برای کار یک دیجیتال مارکتر محسوب می‌شود. در دوره آموزش اکسل برای مارکتر‌ها متوجه خواهید شد که اکسل به عنوان یک ابزار قدرتمند کمکی برای مارکتر‌ها به شمار می‌رود که می‌تواند به شکلی کاملاً حرفه‌ای داده‌های خام را دسته‌بندی کند.

اکسل به در حوزه دیجیتال مارکتینگ به شما کمک می‌کند تا به تجزیه و تحلیل اطلاعاتی همچون نرخ کلیک، هزینه کمپین، نرخ تبدیل و سود بپردازید. سپس با بهره‌گیری از فرمول‌های کاربردی می‌توان به داده‌های به دست آمده از تجزیه و تحلیل نظم داد و تصمیم آگاهانه‌ای در مورد نتایج کار اتخاذ کرد.

اکسل نرم ‌افزاری فوق‌العاده کاربردی برای مارکتر‌ها محسوب می‌شود که علاوه بر بهبود عملکرد در کار، منجر به صرفه‌جویی در زمان و هزینه نیز خواهد شد. اگر به عنوان مسئول اجرای یک کمپین مشغول به فعالیت هستید، امکان افزایش دقت و کارایی در کارتان با یادگیری نرم‌ افزار Excel برای شما امری دست‌یافتنی است.

دوره آموزش اکسل برای مارکتر‌ها دارای کاربرد‌های فراوانی است. از جمله کاربرد‌های این دوره می‌توان به تجزیه و تحلیل داده‌ها، پیش‌بینی فروش و بودجه‌بندی، ایجاد داشبورد‌های گزارش دهی اشاره کرد. دیگر کاربرد‌های آموزش فشرده اکسل عبارتند از:

·        وارد نمودن صحیح اطلاعات

·        کار کردن با اطلاعات در اکسل

·        تحلیل و تجزیه اطلاعات به کمک اکسل

·        رسم نمودار‌ها برای تسهیل و درک بهتر اطلاعات

معرفی دوره آموزش اکسل برای مارکتر‌ها

تمامی افرادی که در حوزه مارکتینگ فعالیت می‌کنند نیاز است که مهارت لازم برای تحلیل و ارزیابی اطلاعات را دارا باشند. برای این کار می‌بایست مهارت لازم برای استفاده از ابزار‌های کاربردی را داشته باشید.

دوره آموزش اکسل برای مارکتر‌ها به متخصصین مارکتینگ کمک می‌کند تا تحلیل اطلاعات را به آسانی انجام دهند. می‌توان گفت که اکسل از آن نرم‌افزار‌هایی است که هر مارکتری باید بداند و به خوبی بر آن مسلط باشد. اکسل از جمله نرم‌افزار‌های محاسباتی است که در بین مشاغل مختلف بسیار کاربرد دارد. اگرچه کار کردن با این نرم‌افزار ساده است، اما ممکن است با پیچیدگی‌های خاصی مواجه شوید که در دوره آموزش Excel مرتفع خواهند شد.

گذراندن دوره آموزش اکسل اداری به مارکتر‌ها و افرادی که در حوزه دیجیتال مارکتینگ کار می‌کنند، کمک می‌کند تا هنگام تحلیل اطلاعات به پیشرفت خوبی در کارشان دست یابند. در این دوره، وجوه کاربردی نرم افزار معرفی شده است و هدف اصلی از برگزاری آن را می‌توان تحلیل بهتر و مؤثرتر اطلاعات در تکمیل امور روزمره دانست.

در دوره آموزش اکسل برای مارکتر‌ها به چه سرفصل‌هایی پرداخته می‌شود؟

گذراندن دوره آموزش اکسل برای مارکتر‌ها یک مزیت محسوب می‌شود. در این دوره، با نحوه کار با اکسل و مرتب‌سازی و فیلتر و همچنین دستور‌های بدون فرمول‌نویسی در محیط اکسل آشنا خواهید شد.

با گذراندن دوره آموزش اکسل برای مارکتینگ، می‌توان گزارش دقیق و کاملی را برای تکمیل امور تحلیلی و تجاری ارائه داد. با استفاده از نرم ‌افزار Excel در زمینه‌های مختلف همچون مالی، بازرگانی، حسابداری و... می‌توان امور محوله را به خوبی انجام و به پایان رساند. سر فصل‌هایی که در این دوره و برای تسلط کاربر بر این نرم ‌افزار به آن‌ها پرداخته می‌شود، عبارتند از:

·        معرفی دوره و سرفصل‌ها

·        مقدمات Data Cleaning

·        نحوه کار با دیتای کمپین

·        نحوه پیاده‌سازی سناریو‌ها و فرمول‌نویسی

·        فرمول کاربردی vlookup

·        سگمنتیشن کاربران با فرمول کاربردی If

·        سگمنتیشن کاربران با If‌های تو در تو

·        آشنایی و کار با Table و Pivot Table

·        تعیین فیلتر‌ها در Pivot Table

·        رسم چارت و نمودار برای داده‌های Pivot

مخاطبین دوره آموزش اکسل برای مارکتر‌ها

دوره آموزش اکسل برای مارکتر‌ها شما را در اجرای کمپین‌های مارکتینگ، دستیابی به اهداف و آموزش مارکتینگ و بهینه‌سازی ROI به موفقیت می‌رساند. از مهارت‌های بسیار مورد توجه در دنیای امروزی، اکسل است. با شرکت در دوره اکسل، شما یک مزیت رقابتی در آموزش دیجیتال مارکتینگ به دست آورده‌اید.

مخاطبین اصلی این دوره را افرادی تشکیل می‌دهند که در حیطه مارکتینگ و فروش فعالیت می‌کنند. کارآفرینان و صاحبان کسب و کار‌های متوسط و کوچک هم که خودشان مسئول انجام فعالیت‌های مرتبط با مارکتیگ هستند از دیگر مخاطبین این دوره محسوب می‌شوند. دانشجویان رشته بازاریابی و مشاوران بازاریابی از دیگر افرادی هستند که می‌توانند در دوره آموزش Excel شرکت کنند.

آموزش اکسل برای مارکتر‌ها در مکتب خونه

کاراموزان با شرکت در دوره آموزش اکسل برای مارکتر‌ها در مکتب خونه با اصول پایه اکسل آشنا می‌شوند. به علاوه، در این دوره، کارآموز بر مباحثی همچون متمایز‌سازی فرمت داده‌ها، بهره‌گیری از فرمول‌ها در آنالیز، طراحی پلن بازاریابی داده محور، آنالیز کمپین‌های تبلیغاتی، ایجاد تمپلیت و داشبورد‌های گزارش‌دهی و بصری‌سازی داده‌ها مسط خواهد شد.

در این دوره، بر فرمول‌های کاربردی مورد نیاز در حیطه کاری خود مسلط خواهید شد و می‌توانید از آن‌ها برای تحلیل داده‌ها در کمترین زمان بهره ببرید. تجزیه و تحلیل به شما کمک می‌کند تا با دیدی عمیق‌تر، تصمیماتی آگاهانه‌تر اتخاذ کنید. اگر دوست دارید با ترفند‌های دوره کاربردی اکسل آشنا شوید و به شکل حرفه‌ای به دنیای دیجیتال مارکتینگ وارد شوید، پیشنهاد می‌کنیم دوره آموزش اکسل مکتب خونه را از دست ندهید.