آموزش تحقیقات بازار در فناوری‌های نوین

poster
پیش‌نمایش دوره

اگر شما در حال تولید و یا توسعه یک محصول جدید در حوزه های فناوررانه هستید لزوم تحقیقات بازار و کسب اطلاع از نیاز مشتریان و وضعیت بازار از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. تحقیقات ... ادامه

3 (1 رای)
سطح: مقدماتی
 پلاس

آنچه در این دوره می‌آموزیم:

 یادگیری انواع روش جمع‌آوری اطلاعات

 یادگیری تحلیل اطلاعات جمع آوری شده

 آشنایی با ابزارهای آنلاین

 بررسی فرصت‌های مبتنی بر توسعه فناوری

پیش‌نیاز‌ها

این دوره به نحوی تهیه و تدوین شده است که مباحث آن به ساده‌ترین شکل ممکن بیان شوند و مخاطبان دوره بتوانند به‌سادگی متوجه موضوعات مطرح شده شوند. به همین جهت برای شرکت در این دوره هیچ پیش‌نیاز به خصوصی وجود ندارد و افراد با هر سطحی از آگاهی و تحصیلات می‌توانند از مباحث این دوره نهایت استفاده را داشته باشند.

سرفصل‌های دوره آموزش تحقیقات بازار در فناوری‌های نوین

تجاری سازی در فناوری‌های نوین
  مقدمه
مشاهده
"13:55  
  دره مرگ
مشاهده
"14:07  
  دروازه ورود به بازار
"11:27  
  فرصت‌های مبتنی بر توسعه فناوری
"21:01  
تحقیقات بازار
  اقیانوسی به نام بازار
مشاهده
"07:19  
  فرآیند کلی تحقیقات بازار
مشاهده
"05:59  
  طراحی اهداف تحقیق
"08:08  
  گام اول طراحی مسئله
"13:46  
  بررسی انواع روش تحقیق
"06:22  
  رویکردهای تحقیقات بازار
"08:02  
  جمع‌آوری داده‌های ثانوی
"07:08  
  روش‌های تحقیقات بازاریابی میدانی
"11:06  
  مطالعه دستگاه تشخیص سرطان
"02:31  
  ابزارهای نوین در تحقیقات بازاریابی
"03:17  
  اصول جمع‌آوری اطلاعات (جامعه نمونه)
"07:16  
  اصول جمع‌آوری اطلاعات (تعیین اندازه جامعه نمونه)
"03:25  
  اصول جمع‌آوری اطلاعات (طراحی پرسش‌نامه به کمک ابزارهای آنلاین)
"02:51  
  اصول جمع‌آوری اطلاعات (تحلیل اطلاعات و گزارش‌دهی)
"04:58  
  ابزارهای تحلیل داده (سطح آمادگی بازار)
"03:56  
  ابزارهای تحلیل داده (بخش بندی بازار)
"05:27  

درباره دوره

اگر شما در حال تولید و یا توسعه یک محصول جدید در حوزه های فناوررانه هستید لزوم تحقیقات بازار و کسب اطلاع از نیاز مشتریان و وضعیت بازار از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. تحقیقات بازار در فناوری های نوین، به عنوان یکی از ابزارهای مهم به شرکت ها کمک می کند تا اطلاعات لازم برای تصمیم گیری های استراتژیک خود را در اختیار داشته باشند.

این تحقیقات بازار شامل طراحی روش تحقیقات بازار، نحوه جمع آوری، تحلیل و تفسیر اطلاعات بازار است که برای ارزیابی روند بازار، شناسایی رقبا، فرصت های جدید و شناسایی نیازهای مشتریان مورد استفاده قرار می گیرد. از طرفی با توجه به تغییرات سریع در فناوری، استفاده از تحقیقات بازار در فناوری های نوین، به شرکت ها کمک می کند تا با توجه به نیازهای بازار و تغییرات فناوری، تصمیم گیری های استراتژیک خود را بهبود بخشند و در بازار رقابتی بهتر عمل کنند.

درباره استاد

maktabkhooneh-teacher مجید عقلایی

مجید عقلایی کارشناس رشته مهندسی صنایع (گرایش برنامه‌ریزی و تحلیل سیستم‌ها) از دانشگاه صنعتی شریف و کارشناس ارشد مدیریت کارآفرینی (گرایش توسعه کسب‌و‌کار جدید) از دانشگاه تهران و مدیرعامل شرکت توسعه بازار سام می‌باشند.

ایشان در آموزش دوره­‌های برنامه‌ریزی بازاریابی و برندسازی، تحقیقات بازاریابی، مبانی کارآفرینی و توسعه کسب‌وکار، تدوین گزارش‌های امکان‌سنجی (Feasibility Study) مهارت و تسلط دارند.

جناب عقلایی همچنین متخصص در زمینه‌ها­ی آموزش حوزه‌های طرح کسب‌وکار (Business Plan)، مبانی محاسبات اقتصاد مهندسی و تحلیل مالی با استفاده از نرم‌افزار COMFAR، ارزیاب مدل بهره‌وری و تعالی سازمان (EFQM) صنایع کوچک و متوسط هستند.

حوزه‌های تخصصی فعالیت ایشان شامل بررسی بازار، استراتژی‌های بازاریابی، شناسایی و تحلیل رقبا، امکان‌سنجی سرمایه‌گذاری، طراحی و راه‌اندازی دپارتمان فروش و بازاریابی، برنامه‌ریزی مدل کسب‌وکار، توسعه کسب‌وکارهای نوپا و ... می‌­شود.

مشاهده پروفایل و دوره‌‌های استاد

نظرات کاربران

تا کنون نظری برای این دوره ثبت نشده است. برای ثبت نظر باید ابتدا در دوره ثبت نام کرده و دانشجوی دوره باشید.

دوره‌های پیشنهادی

سوالات پرتکرار

پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.