00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
یا
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
مکتب‌خونه

آموزش توسعه چابک نرم‌افزار با فریم‌ورک اسکرام

دوره‌های مکتب‌پلاس
17 ساعت

سرفصل‌ها

تالار گفتگو

آموزش توسعه چابک (agile) نرم افزار با روش اسکرام ،با توجه به تغییرات مداوم در فضای IT و نیازمندی‌های کاربران و مشتریان و غیرقابل پیش‌بینی بودن آن‌ها، و از طرفی بازار رقابتی شدیدی که وجود دارد، توانایی تطبیق پیدا کردن با این شرایط مطمئنا باعث نجات استارتاپ‌ها و شرکت‌های بزرگ و رقابت‌پذیری بیشتر آن‌ها می‌شود. با توجه به تجارب جهانی و موفقیت شرکت‌های بزرگی همچون گوگل، توییتر، لینکدین و ... در استفاده از این فریم‌ورک‌ها، مطمئنا با کسب دانش صحیح و در مرحله بعد پیاده‌سازی درست، شرکت‌های ایرانی نیز می‌توانند از مزایای فراوان آن‌ها منتفع شوند. این دوره از آن جهت ضرورت دارد که شما را با طرز تفکر و فریم‌ورک‌هایی آشنا می‌کند که بتوانید شاهد رشد با ثبات کسب‌وکار خود باشید. همچنین یکی دیگر از مهم‌ترین منافع این دوره، تربیت نیروهای مسلط به اجایل، اسکرام و OKR است.  

دوره‌ی اسکرام ، آموزش نرم افزار agile مکتب‌پلاس ، امروزه یکی از مسائل اصلی در صنعت توسعه نرم‌افزار، غیرقابل پیش‌بینی بودن و تغییرات مداوم در نیازمندی‌های کاربران است. این دوره، به شما کمک می‌کند تا با مفهومی به اسم اجایل یا چابکی در توسعه نرم‌افزار آشنا شوید که در واقع کمک می‌کند تا با موقعیت‌های ذکر شده چگونه روبرو شوید. در ادامه ما برخی از فریم‌ورک‌های معروف و پرکاربرد اجایل مانند اسکرام، کانبان و XP را نیز به‌طور کامل پوشش خواهیم داد، که در سطح عملیاتی بسیار مثمرثمر خواهند بود. همچنین به منظور کامل و جامع بودن دوره، و برای اولین بار، فریم‌ورک اهداف و نتایج کلیدی (OKR) را، که در واقع پیاده‌سازی چابکی در سطح استراتژی سازمان را فراهم می‌کند، معرفی کرده و به آن پرداخته‌ایم.

مدرس دوره
مرتضی احمدی

مرتضی احمدی، فارغ‌ التحصیل کارشناسی‌ارشد رشته مهندسی صنایع از دانشگاه صنعتی امیرکبیر است. ایشان به مدت 7 سال است که در حوزه مدیریت پروژه‌های IT سابقه فعالیت دارد. در طول 3 سال گذشته به‌طور متمرکز بر روی نحوه پیاده‌سازی طرز تفکر اجایل و فریم‌ورک‌های مطرح آن، بالاخص اسکرام، و همچنین فریم‌ورک OKR در شرکت‌های IT و استارتاپ‌ها مشغول مشاوره و پیاده‌سازی بوده‌است. برگزاری چندین دوره کارگاه آموزشی OKR و اسکرام در چند سال اخیر، از دیگر فعالیت‌های ایشان می‌باشد.

ایشان در حال حاضر به عنوان اسکرام مستر و کوچ OKR و همچنین مدیر محصول در شرکت بامیلو مشغول به فعالیت است. همچنین ایشان به عنوان یکی از اعضای 5 نفره کمیته اجرایی رویداد بین‌المللی Product Tank Tehran می‌باشد.

اطلاعات بیشتر

پیش‌نیاز‌های دوره آموزش توسعه چابک نرم‌افزار با فریم‌ورک اسکرام

آشنایی مقدماتی با فرایندها و متدولوژی‌های توسعه نرم‌افزار

ویژگی‌های دوره آموزش توسعه چابک نرم‌افزار با فریم‌ورک اسکرام

پروژه محور
این دوره طوری طراحی شده است که محتوای آموزشی دوره حول چند پروژه واقعی و کاربردی هستند تا یادگیری دانشجو در طول دوره به کاربردهای عملی تبدیل شود و به این ترتیب بالاترین سطح یادگیری را فراهم نمایند.
آزمون، تمرین و محیط تعاملی
با قرار گرفتن تمرین ها و آزمون های مختلف در طول دوره، محیطی تعاملی فراهم شده است تا بهره گیری از محتوا و یادگیری بهتر و عمیق تر شود.
گواهی‌نامه مکتب‌خونه

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه رسمی پایان دوره توسط مکتب‌خونه(مشاهده نمونه گواهی مکتب‌خونه) به اسم شما صادر شده و در اختیار شما قرار می گیرد.

تالار گفتگو
شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.

سوالات پرتکرار

آیا گواهی‌نامه‌های دانشگاهی به صورت رسمی و توسط دانشگاه مربوطه صادر می‌شود؟
بله؛ گواهی نامه ها توسط دانشگاه مربوطه و با امضای رئیس دانشگاه یا مسئول مربوطه که حق امضای گواهی نامه ها را دارد صادر می شود و گواهی نامه معتبر دانشگاه است که به اسم هر فرد صادر می شود.
پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.
در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
پس از صدور گواهی نامه، نسخه الکترونیکی گواهی نامه در اختیار شما قرار می گیرد. در صورت درخواست شما، نسخه فیزیکی گواهی نامه نیز می تواند برای شما ارسال شود. هزینه ارسال بر عهده کاربر خواهد بود.
آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.
حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.

×

ثبت نظر

به این دوره از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟

فصل دوم - نحوه گردآوری نیازمندی‌ها و برنامه‌ریزی در روش agile (چابک)
03:15 ساعت
02:50
Combined Shape Created with Sketch. 21 جلسه
بارم:
15%
نمایش جلسات فصل  

در این فصل نگاه و رویکرد اجایل به برنامه‌ریزی و نحوه برآورد و تخمین زمانی به عنوان اصول پایه‌ای اجایل، مورد بحث قرار می‌گیرند. همچنین نحوه گردآوری نیازمندی‌ها در اجایل و تفاوت آن با مدل‌های کلاسیک آموزش داده می‌شود. در ادامه پایه‌ای‌ترین المان هر فریم‌ورک اجایل، یعنی یوزر استوری‌ها معرفی می‌شوند.

نحوه گردآوری نیازمندی‌ها و برنامه‌ریزی در روش agile ۱
"14:53
یوزر استوری‌ها و نحوه گردآوری نیازمندی‌ها در روش agile ۱
"15:57
یوزر استوری‌ها و نحوه گردآوری نیازمندی‌ها در روش agile ۲
"09:36
یوزر استوری‌ها و نحوه گردآوری نیازمندی‌ها در روش agile ۳
"14:22
تکنیک‌هایی برای اسپلیت کردن یوزر استوری‌ها
"09:42
کوییز ۱
20%
     
"04:00
User story mapping 1
"08:11
User story mapping 2
"14:02
user story mapping 3
"04:25
کوییز ۲
20%
     
"05:00
رویکرد agile برای برنامه ریزی
"09:41
تخمین زمانی در agile 1
"11:42
تخمین زمانی در agile 2
"12:04
تکنینک اول در تخمین زمانی
"08:25
تکنینک دوم در تخمین زمانی
"05:34
تکنینک velocity برای برنامه ریزی
"11:07
کوییز ۳
20%
     
"06:00
release planning 1
"12:20
release planning 2
"08:24
کوییز ۴
13%
     
"03:00
کوییز ۵
26%
     
"07:00
فصل چهارم - فریم‌ورک xp
01:23 ساعت
01:16
Combined Shape Created with Sketch. 7 جلسه
بارم:
5%
نمایش جلسات فصل  
فصل پنجم - فریم‌ورک kanban (کانبان)
00:23 ساعت
00:23
Combined Shape Created with Sketch. 2 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  

آشنایی کامل با فریم‌ورک کانبان و مبانی آن و در ادامه معرفی اجزای مهم کانبان و نحوه پیاده‌‌سازی آن. 

اصول بنیادین kanban (کانبان)
"10:35
ارزیابی و مدیریت جریان در kanban (کانبان)
"12:36
فصل ششم - فریم‌ورک OKR (اهداف و نتایج کلیدی)
01:32 ساعت
01:32
Combined Shape Created with Sketch. 9 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  
فصل هفتم - پروژه پایانی
06:00 ساعت
Combined Shape Created with Sketch. 2 جلسه
بارم:
60%
نمایش جلسات فصل  

در این پروژه شما باید برای یک مطالعه موردی یک user story map تدوین کنید.

پروژه پایانی ۱

(الزامی)

50%
     
'03:00
پروژه پایانی ۲

(الزامی)

50%
     
'03:00