آموزش نتورک پلاس

poster
پیش‌نمایش دوره

دوره نتورک پلاس به‌عنوان بیس و پایه و همچنین الفبای شبکه‌های کامپیوتری محسوب می‌شود به‌طوری‌که گذراندن دوره‌های بالاتر بدون دانستن مفاهیم و تعریف‌های نتورک پلاس مشکل است و خیلی از مشکلات و عدم تسلط به ... ادامه

برگزارکننده:  مکتب‌خونه  مکتب‌خونه
مدرس دوره:
3 (3 رای)
سطح: مقدماتی
 پلاس
  
زمان مورد نیاز برای گذراندن دوره:  3 ساعت
مجموع محتوای آموزشی:  3 ساعت ویدئو
 (قابل دانلود می‌باشد)

آنچه در این دوره می‌آموزیم:

 یادگیری مفاهیم و تعریف‌های شبکه

 بسترسازی مناسب برای دوره‌های بالاتر

 نقشه راه برای ادامه کار شما در فیلدهای مختلف شبکه

 آشنایی با مبحث IP

پیش‌نیاز‌ها

این دوره پیش‌نیاز خاصی لازم ندارد و علاقه به شبکه معیار مناسبی جهت شرکت در این دوره است.

سرفصل‌های دوره آموزش نتورک پلاس

مقدمه و شرح دوره
تعاریف، مدل‌ها و اجزای اصلی شبکه
  اصطلاحات شبکه
"19:28  
  مدل‌های مرجع (OSI, TCP/IP)
"17:51  
  اجزا اصلی شبکه - بخش اول
"21:07  
  اجزا اصلی شبکه - بخش دوم
"13:40  
مبحث IP و آدرس دهی در شبکه
  IP ورژن 4 و IP ورژن 6
"30:13  
  ROUTING IP PACKET
"13:55  
  NAT
"06:19  
WAN
  WAN و DSL در شبکه
"17:42  
مدیریت و بهینه‌سازی در شبکه
  بهینه‌سازی شبکه
"08:52  
  مدیریت شبکه
"03:53  

درباره دوره

دوره نتورک پلاس به‌عنوان بیس و پایه و همچنین الفبای شبکه‌های کامپیوتری محسوب می‌شود به‌طوری‌که گذراندن دوره‌های بالاتر بدون دانستن مفاهیم و تعریف‌های نتورک پلاس مشکل است و خیلی از مشکلات و عدم تسلط به دوره‌های بالاتر سر نگذراندن اصولی این مبحث است.

دوره آموزش نتورک پلاس برای چه افرادی مناسب است؟

این دوره به درد تمامی افراد می‌خورد که به شبکه علاقه‌مند و از خواندن و دانستن مطالب مرتبط با شبکه سر کیف می‌آیند. این دوره که توسط شرکت کامپتیا برگزار می‌شود و بعد از گذراندن این دوره و تسلط به مباحث آن  می‌توانید در شاخه‌های مختلف شبکه ادامه داده و در واقع این دوره به‌عنوان نقشه راهی برای آینده شبکه‌ای شما است.

بعد از گذراندن این دوره یا می‌توانید وارد مباحث MCSA و MCSE شوید یا شبکه را به‌صورت سخت‌افزاری بر اساس دوره‌های سیسکو فرابگیرید و در تمامی ای دوره‌ها پیش‌نیاز اصلی نتورک پلاس است. در این دوره سعی می‌شود که با تحت پوشش قراردادن کتاب مرجع این فیلد که توسط شرکت compTIA  منتشر شده است مباحث به شما آموزش داده شود و بعدازاین دوره تسلط کامل بر تعریف‌ها و نکات مهم در مورد شبکه از تعریف اولیه گرفته تا عیب‌یابی شبکه پیدا کنید.

در دوره آموزش نتورک پلاس چه مباحثی تدریس می شود؟

در فصول اول سعی می‌شود که به تعریف شبکه و تقسیم‌بندی‌های آن از لحاظ‌های مختلف پرداخته شود و هرکدام از فیلدها جز به جز تعریف شود بعد از آن زیرساخت‌ها موردنیاز در شبکه بررسی شده و عملیات شبکه نیز موردتوجه قرار گیرد و در انتها امنیت و در نهایت عیب‌یابی شبکه بر اساس سرفصل‌های کتاب مرجع که پیش‌تر از آن صحبت به میان آمد جز به جز آموزش داده شود.

به‌طورکلی در این دوره تلاش می‌شود تا از کلی‌گویی پرهیز شود و دیدی جامع و کاملی از شبکه به شما داده شود. این دوره به‌عنوان نقشه راهی برای آینده شبکه شما است و بعد از گذراندن این دوره که به‌عنوان الزام و پیش‌نیاز دوره‌های بالاتر است می‌توانید در فیلدهای مختلف شبکه ادامه دهید و کار تخصصی در ارتباط با شبکه را پیدا کنید.

درباره استاد

maktabkhooneh-teacher شهرزاد مهدیار

شهرزاد مهدیار، دانش‌آموخته کارشناس ارشد مهندسی کامپیوتر گرایش نرم‌افزار و دارای گواهینامه‌های CCNA از اصفهان است. ایشان تجربه فعالیت به عنوان کارشناس بنیاد مسکن و سابقه فعالیت به‌عنوان طراح سایت را داشته و علاقه‌مند به شرکت در دوره‌های مرتبط با شبکه هستند و چندین مقاله در این زمینه منتشر کرده‌اند.

مشاهده پروفایل و دوره‌‌های استاد

نظرات کاربران

تا کنون نظری برای این دوره ثبت نشده است. برای ثبت نظر باید ابتدا در دوره ثبت نام کرده و دانشجوی دوره باشید.
حسین تصوری 1402-12-25
سلام وتشکر از سایت مکتب خونه و استادبزرگوار: محتوای دوره به صورت کلی برای افرادی که میخواهند وارد مباحث شبکه بشوند،خوب بود.
سیاوش ترکمن 1402-06-06
پلاس خیلی خوب بود
مکتب‌خونه
ممنون از شما
پیمان عنبری 1402-08-30
استاد به مباحث مورد نظر تسلط عملی نداشت و مشخص بود بعضی از آنها را عمیقاً درک نکرده است. در برخی از مطالب نیز در انتقال مفاهیم و ارائه آنها مشکل وجود داشت. با سپاس
مکتب‌خونه
سلام دوست عزیز دوره نتوک پلاس دوره‌ای جهت آشنایی با مفاهیم شبکه و نقشه راه برای دوره‌های بالاتر شبکه می‌باشد که در توضیحات دوره هم ذکر شده است. دوره های عملی تر در مورد شبکه را در دوره‌های سیسکو یا مایکروسافت که ادامه راه شماست میتونین دنبال کنین.

دوره‌های پیشنهادی

سوالات پرتکرار

پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.
poster
پیش‌نمایش دوره
  
برگزار کننده:  مکتب‌خونه
  
زمان مورد نیاز برای گذراندن دوره:  3 ساعت
مجموع محتوای آموزشی:  3 ساعت ویدئو
 (قابل دانلود می‌باشد)