صفر تا صد قبولی در مقطع دکتری از زبان دانشجویان ارتباطات و رسانه

poster
پیش‌نمایش دوره

این دوره یکی از متفاوت‌­ترین دور‌ه‌­های ارائه شده در مکتب‌­خونه است. در این دوره به برخی از چالش‌­های مهم برای افرادی که قصد ادامه تحصل در مقطع دکتری را دارند پرداخته‌­ایم. این دوره بر خلاف ... ادامه

برگزارکننده:  رسانیوم  رسانیوم

برگزارکننده:

رسانیوم
5 (2 رای)
سطح: مقدماتی
 رایگان

سرفصل‌های دوره صفر تا صد قبولی در مقطع دکتری از زبان دانشجویان ارتباطات و رسانه

راهنمایی برای تصمیم‌گیری

در این فصل به انگیزه شرکت در آزمون دکتری و مزایای تحصیل در مقطع دکتری می‌پردازیم.

  با چه انگیزه‌ای دکتری بخوانیم؟
مشاهده
"02:04  
  مزایای تحصیل در مقطع دکتری در ایران
مشاهده
"01:07  
جلسه مصاحبه آزمون دکتری

درباره دوره

این دوره یکی از متفاوت‌­ترین دور‌ه‌­های ارائه شده در مکتب‌­خونه است. در این دوره به برخی از چالش‌­های مهم برای افرادی که قصد ادامه تحصل در مقطع دکتری را دارند پرداخته‌­ایم. این دوره بر خلاف اکثر دوره­‌های آموزشی مکتب‌­خونه استاد مشخصی ندارد و تعدادی از دانشجویان دکتری رشته ارتباطات و رسانه مدرسان این دوره به‌حساب می­‌آیند.

به‌طورکلی افرادی که در حال‌ حاضر به‌ ادامه تحصیل در مقطع دکتری مشغول می­‌شوند در چند دسته جای می­‌گیرند. برخی افراد برای به تعویق انداختن خدمت سربازی چاره را در ادامه تحصیل می­‌بینند. دسته دیگر افرادی هستند که برای یادگیری بیشتر و رسیدن به درجات بالاتر علمی شروع به تحصیل در مقطع دکتر می‌­کنند. گروه دیگر کسانی که در جستجوی موقعیت‌­های شغلی بهتر شروع به ادامه تحصیل در مقطع دکتری می­‌کنند.

به‌طورکلی در این دوره به سوالاتی از جمله سوالات زیر پاسخ داده‌ شده است:

  • ادامه تحصیل در دکتری برای چه کسانی مناسب است؟
  • برای موفقیت در آزمون رشته­‌های تحصیلی مختلف مرتبط با ارتباطات چه منابعی را در اولویت قرار دهیم؟
  • مصاحبه پس از اعلام نتایج اولیه چگونه است؟ فضای حاکم بر مصاحبه را چگونه باید کنترل کنیم؟ در این مصاحبه چه سوالاتی قرار است از ما پرسیده شود؟ چه محتوا و اطلاعاتی را برای این جلسه باید آماده کنیم؟
  • میزان تاثیرگذاری رزومه در قبولی چقدر است؟
  • برای داشتن یک رزومه قابل‌قبول چه کاری باید انجام دهیم؟
  • کیفیت دانشگاه‌­های مختلف ارائه‌دهنده این رشته در ایران چگونه است؟

هدف اصلی این دوره پاسخ به این سوالات و کمک به افرادی است که برای تصمیم‌گیری در رابطه‌با این موضوع نیاز به مشورت و کمک دارند.

دوره صفر تا صد قبولی در مقطع دکتری از زبان دانشجویان ارتباطات و رسانه برای چه کسانی مناسب است؟

محتوای این دوره به‌صورتی است که دانشجویان همه رشته‌­ها می­‌توانند از آن بهره­‌مند شوند. تجربه­‌هایی که در این دوره مطرح می­‌شود، تجربیاتی است که دانشجویان مقطع دکتری با آن­ها مواجه شده‌­اند؛ به‌این‌ترتیب، جدید بودن این تجربیات و نگاه به این موضوع از زاویه دید دانشجویانی مثل شما می­‌تواند کمک بسیار بزرگی برای شما که در این مسیر هستید به‌حساب بیاید. این دوره برای دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد همه رشته‌­های تحصیلی که قصد دارند به ادامه تحصیل در مقطع دکتری بپردازند بسیار مفید و کارآمد خواهد بود.

منابع، یا هر نوع الزاماتی که دوره صفر تا صد قبولی در مقطع دکتری از زبان دانشجویان ارتباطات و رسانه بر اساس آن‌ها تدریس می‌شود چیست؟

منبع اصلی مباحث ارائه شده در این دوره تجربیاتی افرادی است که در حال ادامه تحصیل در مقطع دکتری رشته ارتباطات و رسانه هستند. الزامی که در انتشار این دوره وجود دارد به اهمیت موضوع ادامه تحصیل و اهمیت تصمیم‌گیری بادقت دررابطه‌با ادامه زندگی تحصیلی و شغلی افراد برمی­‌گردد. اهمیت این موضوع به‌عنوان یکی از اصلی­‌ترین الزامات موجود در مسیر انتشار این دوره در نظر گرفته شده است.

دوره صفر تا صد قبولی در مقطع دکتری از زبان دانشجویان ارتباطات و رسانه در کدام نیم‌سال تحصیلی در چند جلسه و کدام دانشکده تدریس شده است؟

این دوره آموزشی در رسانیوم تهیه و تولید شده است و توسط مکتب‌­خونه منتشر می‌­شود. مباحث این دوره در چهارفصل کلی مطرح شده است.

درباره استاد

maktabkhooneh-teacher جمعی از اساتید رسانیوم

شرکت «دانش‌پژوهان نوآور رسانیوم»، یک مجموعه خلاق آموزشی، پژوهشی در حوزه ارتباطات و رسانه است. رسانیوم در اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۹۹، توسط جمعی از اعضای هیئت علمی، فارغ التحصیلان و دانشجویان رشته‌های مرتبط با علوم ارتباطات و رسانه در دانشگاه‌های تهران، علامه طباطبایی، صداوسیما، امام صادق و... فعالیت خود را آغاز کرده و هدف خود را «ارائه راهکارهای سازمانی مؤثر به منظور حل مسائل صنعت رسانه و ارتباطات کشور» تعریف نموده است. رسانیوم شامل بازوهای اصلی آموزش، پژوهش، مشاوره، برگزاری رویداد، انتشارات و کارخانه محتوا است. این شرکت در سال ۱۴۰۱ به‌عنوان «کارگزار توانمندساز» معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ایران در حوزه اطلاع‌رسانی، تبلیغات و روابط‌عمومی تأیید شد و هم‌اکنون به‌عنوان یکی از بازیگران فعال در اکوسیستم رسانه‌ای کشور شناخته می‌شود.

مشاهده پروفایل و دوره‌‌های استاد

نظرات کاربران

تا کنون نظری برای این دوره ثبت نشده است. برای ثبت نظر باید ابتدا در دوره ثبت نام کرده و دانشجوی دوره باشید.

دوره‌های پیشنهادی

سوالات پرتکرار

آیا ممکن است که درسی ناقص ضبط شده باشد؟
ما همواره تلاش کرده­‌ایم که دروس را به طور کامل ضبط نماییم و در اختیار شما دوستان قرار دهیم. اما گاهی برخی ناهماهنگی ها سبب می شود که یک یا تعدادی از جلسات یک درس ضبط نشود. توضیح این گونه نواقص در توضیح درس­ ها آمده است.

سوالات پرتکرار

اگر لینک دانلود یا پخش ویدئو مشکل داشت چه باید کرد؟
در صورتی که با هر گونه مشکلی رو به رو شدید می توانید از طریق صفحه ارتباط با ما به ما اطلاع دهید تا ما سریعا مشکل را پیگیری و برطرف نماییم.

سوالات پرتکرار

آیا امکان دریافت فیلم های یک درس به صورت سی دی یا دی وی دی وجود دارد؟
در حال حاضر امکان ارسال دروس به صورت سی دی یا دی وی دی وجود ندارد.