آموزش فیلترنویسی بدون کدنویسی

poster
پیش‌نمایش دوره

امروزه برای اینکه به‌صورت حرفه‌ای در بورس فعالیت کنیم، نیاز به ابزار داریم. افزایش تعداد نمادها و تنوع داده‌های مورداستفاده در تحلیل باعث شده تا فرایند رصد و شناسایی موقعیت‌های معاملاتی، سخت و زمان‌بر شود. ... ادامه

مدرس دوره:
4.5 (2 رای)
سطح: مقدماتی
 رایگان
  
زمان مورد نیاز برای گذراندن دوره:  18 جلسه
مجموع محتوای آموزشی:  2 ساعت ویدئو
 (قابل دانلود می‌باشد)

آنچه در این دوره می‌آموزیم:

 آشنایی با مهارت طراحی انواع فیلترهای تابلوخوانی

 آشنایی با مهارت شناسایی سریع و دقیق سیگنال‌های خرید و فروش مبتنی بر استراتژی شخصی

 آشنایی با برخی از فیلترهای کاربردی

 آشنایی با مهارت تکنیکال و جریان نقدینگی

پیش‌نیاز‌ها

◀ آشنایی با الفبای بورس برای شرکت در این دوره الزامی است.
◀ اگر در سطح مقدماتی با تابلوخوانی و تحلیل تکنیکال آشنایی داشته باشید، این دوره برای شما مفیدتر خواهد بود.

سرفصل‌های دوره آموزش فیلترنویسی بدون کدنویسی

آشنایی با دوره و معرفی ابزار فیلترنویسی

در این فصل توضیحاتی در مورد نقشه راه دوره ارائه می‌کنیم و با پلتفرم آسان بورس، ابزار اصلی فیلترنویسی در این دوره آشنا می‌شویم. 
همچنین با تکنیکی آشنا خواهید شد که به شما کمک می‌کند شروط فیلتر مدنظرتان را به‌راحتی هرچه‌تمام‌تر تعریف کنید.

  معرفی دوره
مشاهده
"08:58  
  آشنایی با محیط فیلترنویسی
مشاهده
"03:06  
  آشنایی با بلاک‌ها
مشاهده
"04:27  
  تکنیک ساده‌سازی شروط
مشاهده
"06:59  
  خروجی فیلتر و تنظیمات آن
مشاهده
"07:52  
فیلترهای شناسایی جریان نقدینگی خرد و درشت

اهمیت شناسایی مسیر حرکت پول‌ در بازار بر کسی پوشیده نیست. عامل اصلی نوسانات اساسی در بازار به ورود خروج نقدینگی، علی‌الخصوص نقدینگی حقیقی مربوط می‌شود. 
طبیعتاً اگر قدرت شناسایی مسیر پول‌های تأثیرگذار بازار را داشته باشیم، می‌توانیم اطلاعات معاملاتی ارزشمندی از بازار استخراج کنیم.

  فیلتر جریان نقدینگی خرد
مشاهده
"10:48  
  داده پول‌های درشت
مشاهده
"07:25  
  فیلتر شناسایی مسیر پول‌های درشت
مشاهده
"08:03  
آشنایی با داده‌ها و فیلترهای تابلوخوانی

در این فصل با برخی از داده‌های تابلو که در طراحی فیلترها پرکاربرد هستند آشنا می‌شویم و با ارائه مثال‌هایی، نحوه طراحی فیلترهای مختلف در حوزه تابلوخوانی را آموزش می‌بینیم.

  داده عرضه و تقاضا
مشاهده
"09:38  
  داده‌های عمومی
مشاهده
"07:17  
  فرمول نویسی
مشاهده
"09:00  
  شرط زمانی
مشاهده
"09:31  
آشنایی با داده‌ها و فیلترهای تکنیکالی

در این قسمت با برخی از داده‌های متد تحلیلی تکنیکال آشنا می‌شویم و برخی از فیلترهای کاربردی در این حوزه را آموزش می‌بینیم.

  داده‌های اندیکاتوری - بخش اول
مشاهده
"07:32  
  داده‌های اندیکاتوری - بخش دوم
مشاهده
"05:23  
  محاسبات پیشرفته
مشاهده
"07:06  
مباحث تکمیلی

درباره دوره

امروزه برای اینکه به‌صورت حرفه‌ای در بورس فعالیت کنیم، نیاز به ابزار داریم. افزایش تعداد نمادها و تنوع داده‌های مورداستفاده در تحلیل باعث شده تا فرایند رصد و شناسایی موقعیت‌های معاملاتی، سخت و زمان‌بر شود. با این اوصاف، جستجو و بررسی نمادها و داده‌ها به شکل سنتی چندان منطقی نیست و احتمالاً روی عملکرد شما تأثیر منفی خواهد داشت. قطعاً اکثر فعالین بازار سرمایه دغدغه مدیریت زمان، شناسایی به‌موقع و دقیق موقعیت‌های معاملاتی را دارند؛ ازاین‌رو مهارت استفاده از ابزاری به نام "فیلتر" برای فعالین حرفه‌ای و همراهان همیشگی بورس یک ضرورت است. 

امروزه برای اینکه به‌صورت حرفه‌ای در بورس فعالیت کنیم، نیاز به ابزار داریم. افزایش تعداد نمادها و تنوع داده‌های مورداستفاده در تحلیل باعث شده تا فرایند رصد و شناسایی موقعیت‌های معاملاتی، سخت و زمان‌بر شود. با این اوصاف، جستجو و بررسی نمادها و داده‌ها به شکل سنتی چندان منطقی نیست و احتمالاً روی عملکرد شما تأثیر منفی خواهد داشت.

قطعاً اکثر فعالین بازار سرمایه دغدغه مدیریت زمان، شناسایی به‌موقع و دقیق موقعیت‌های معاملاتی را دارند؛ ازاین‌رو مهارت استفاده از ابزاری به نام "فیلتر" برای فعالین حرفه‌ای و همراهان همیشگی بورس یک ضرورت است.

درباره استاد

maktabkhooneh-teacher حمیدرضا رمضانی

حمیدرضا رمضانی، تحلیلگر و استراتژیست بازارهای مالی، تحصیل‌کرده رشته حسابداری بازرگانی است ایشان دارای گواهینامه سطح حرفه‌ای تحلیلگری بازارهای مالی بین‌المللی است. وی تجربه همکاری به‌عنوان تحلیلگر و مدرس با مجموعه‌های مختلف را دارد و در حال حاضر به‌عنوان تحلیلگر، استراتژیست و مدرس در شرکت سامانه‌های هوشمند مالی آسان (آسان بورس) خدمت‌رسانی می‌کند. ایشان ارائه‌دهنده تکنیک‌های حرفه‌ای نوسان‌گیری از بازار سرمایه، استراتژی‌های معاملاتی مختلف با نرخ موفقیت بالا، داشبوردهای تحلیلی و سیگنال یابی حرفه‌ای، مبدع روش ترکیبی تحلیل چندبعدی و برگزارکننده صدها ساعت دوره تخصصی تحلیلگری و معامله‌گری است.

مشاهده پروفایل و دوره‌‌های استاد

نظرات کاربران

تا کنون نظری برای این دوره ثبت نشده است. برای ثبت نظر باید ابتدا در دوره ثبت نام کرده و دانشجوی دوره باشید.

سوالات پرتکرار

اگر لینک دانلود یا پخش ویدئو مشکل داشت چه باید کرد؟
در صورتی که با هر گونه مشکلی رو به رو شدید می توانید از طریق صفحه ارتباط با ما به ما اطلاع دهید تا ما سریعا مشکل را پیگیری و برطرف نماییم.

سوالات پرتکرار

آیا امکان دریافت فیلم های یک درس به صورت سی دی یا دی وی دی وجود دارد؟
در حال حاضر امکان ارسال دروس به صورت سی دی یا دی وی دی وجود ندارد.

ابزارهای رایج فیلترنویسی در بورس، مبتنی بر کدنویسی هستند و باتوجه‌به اینکه اکثر فعالین بازار دانش کدنویسی ندارند، همواره در استفاده از این ابزار با چالش‌های مختلفی دست‌وپنجه نرم می‌کنند و خیلی از آنها عطایش را به لقایش می‌بخشند. 

برخی از افراد به فیلترهای آماده رجوع می‌کنند؛ فیلترهایی که توسط افراد دیگر، با دیدگاه تحلیلی و معاملاتی فرد دیگری طراحی شده و شاید کاربرد چندانی برای آنها نداشته باشد. برخی دیگر که در طراحی فیلتر شخصی خود مُصر هستند، از برنامه‌نویس‌ها کمک می‌گیرند. اگر از دستمزد بالایی که اکثر برنامه‌نویس‌ها طلب می‌کنند چشم‌پوشی کنیم، تفهیم دستورات تحلیلی و بازاری به یک فردی که شاید آشنایی چندانی با بازار و متدهای تحلیلی ندارد، چندان ساده نیست. از طرفی باتوجه‌به اینکه امکان کیفیت‌سنجی کدهای ارائه شده نیز میسر نیست، ممکن است خروجی فیلتر نیز چنگی به دل نزند. چالش دیگری که برای هر دودسته صدق می‌کند، نیاز به ویرایش یا بهینه‌سازی فیلتر است؛ عدم تسلط بر کدنویسی باعث می‌شود که فرد امکان اعمال تغییرات مدنظرش را نداشته باشد.

در دوره فیلترنویسی بدون کدنویسی از صفر مطلق به یادگیری فیلترنویسی می‌پردازیم. تفاوت این دوره با سایر دوره‌های فیلترنویسی در این است که به‌هیچ‌وجه درگیر کدنویسی نخواهید شد. با مهارتی که در این دوره کسب می‌کند، پیچیده‌ترین فیلترها را به ساده‌ترین شکل ممکن طراحی می‌کنید و با مجموعه‌ای از فیلترهای کاربردی آشنا خواهید شد. 
حتی اگر فیلتر نویس هم هستید، این دوره می‌تواند برای شما جذاب باشد. با روشی که در این دوره آموزش می‌بینید، با سرعت بیشتری فیلترهای مورد نیازتان را طراحی خواهید کرد.

poster
پیش‌نمایش دوره
  
زمان مورد نیاز برای گذراندن دوره:  18 جلسه
مجموع محتوای آموزشی:  2 ساعت ویدئو
 (قابل دانلود می‌باشد)