آموزش مدیریت مالی شخصی

poster
پیش‌نمایش دوره

دوره ی مدیریت مالی شخصی، قطعا کاربردی ترین دوره در سراسر جهان در حوزه مالی و فایننس است که در کشورهای پیشرفته، عمدتا به صورت دوره ی اموزشی در دانشگاه های برتر، و به صورت ... ادامه

برگزارکننده:  مکتب‌خونه  مکتب‌خونه

برگزارکننده:

مکتب‌خونه
4.2 (20 رای)
سطح: مقدماتی
 پلاس

آنچه در این دوره می‌آموزیم:

 آموزش بودجه‌ریزی

 آموزش روش‌های پس‌انداز

 بررسی روش‎‌های سرمایه‌گذاری

 آشنایی با بیمه‌گذاری

پیش‌نیاز‌ها

در این دوره تمام مباحث به صورت کامل و از ابتدا تدریس شده است و برای گذراندن این دوره نیاز به پیش‌نیاز نیست.

سرفصل‌های دوره آموزش مدیریت مالی شخصی

مقدمه
هدف‌گذاری
  هدفگذاری
"12:29  
بودجه‌بندی
  مقدمه
مشاهده
"02:12  
  بودجه بندی
"06:09  
  قسمت‌های بودجه بندی
"07:28  
  سایر نکات بودجه‌بندی - بخش اول
"06:35  
  سایر نکات بودجه‌بندی - بخش دوم
"08:25  
  سایر نکات بودجه‌بندی - بخش سوم
"06:25  
ارزش زمانی پول
  ارزش زمانی پول
"04:11  
  جریان نقدی پول
"09:31  
  هدفگذاری ارزش پول در آینده
"10:08  
  نرخ سود واقعی وام
"09:29  
سرمایه‌گذاری
  مقدمه
مشاهده
"02:32  
  لزوم سرمایه گذاری
مشاهده
"03:48  
  سرمایه‌گذاری بدون ریسک - بخش اول
"07:52  
  سرمایه‌گذاری بدون ریسک - بخش دوم
"05:05  
  سرمایه‌گذاری بدون ریسک - بخش سوم
"01:49  
  سرمایه‌گذاری ریسکی
"13:16  
  سرمایه‌گذاری در بورس
"21:56  
  سرمایه‌گذاری بر روی دلار
"07:40  
  سرمایه‌گذاری بر روی سکه
"06:29  
  سرمایه‌گذاری بر روی ملک - بخش اول
"04:45  
  سرمایه‌گذاری بر روی ملک - بخش دوم
"03:38  
  سرمایه‌گذاری بر روی ارزهای دیجیتال
"04:41  
  سرمایه‌گذاری بر روی خودرو
"05:46  
  سرمایه‌گذاری خصوصی
"05:36  
  سرمایه‌گذاری گروهی
"04:30  
مدیریت ریسک
  مقدمه
"02:12  
  بیمه چیست؟
"04:30  
  تاریخچه بیمه
"03:08  
  اصطلاحات مدیریت ریسک
"04:21  
  انواع بیمه
"06:03  
  انواع پوشش بیمه خودرو
"08:21  
اعتبار
  اعتبار
"04:17  
  انواع خرید اعتباری در ایران
"07:03  
پس انداز
  پس‌انداز پول
"08:44  
  کوییز نهایی
 20%    
"20:00  
  پروژه نهایی (الزامی)
 80%    
"1200:00  

گواهینامه

آموزش مدیریت مالی شخصی

در صورتی‌ که حد نصاب قبولی در دوره را کسب و تمرین‌ها و پروژه‌های الزامی را ارسال کنید، گواهی‌نامه رسمی پایان دوره توسط مکتب‌خونه به اسم شما صادر شده و در اختیار شما قرار می‌گیرد.

قابل به اشتراک گذاشتن در

linkdin

ویژگی‌های دوره

گواهی‌نامه مکتب‌خونه
گواهی‌نامه مکتب‌خونه

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه رسمی پایان دوره توسط مکتب‌خونه به اسم شما صادر شده و در اختیار شما قرار می گیرد.

مشاهده نمونه گواهینامه

ویژگی‌های دوره

خدمات منتورینگ
خدمات منتورینگ

خدمات منتورینگ به معنای برخورداری دانشجو از راهنما یا پشتیبان علمی در طول گذراندن دوره می‌باشد. این خدمات شامل پاسخگویی به سوالات آموزشی(در قالب تیکتینگ)، تصحیح آزمون یا پروژه های دوره و ارائه باز خورد موثر به دانشجو می‌باشد.

ویژگی‌های دوره

پروژه محور
پروژه محور

این دوره طوری طراحی شده است که محتوای آموزشی دوره حول چند پروژه واقعی و کاربردی هستند تا یادگیری دانشجو در طول دوره به کاربردهای عملی تبدیل شود و به این ترتیب بالاترین سطح یادگیری را فراهم نمایند.

ویژگی‌های دوره

تمرین و آزمون
تمرین و آزمون

با قرار گرفتن تمرین ها و آزمون های مختلف در طول دوره، محیطی تعاملی فراهم شده است تا بهره گیری از محتوا و یادگیری بهتر و عمیق تر شود.

ویژگی‌های دوره

تالار گفتگو
تالار گفتگو

شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.

ویژگی‌های دوره

تسهیل استخدام
تسهیل استخدام

در صورت قبولی در دوره، شما می‌توانید با وارد کردن اطلاعات آن در بخش دوره‌های آموزشی رزومه‌ساز «جاب ویژن»، تایید مهارت خود را در قالب اضافه شدن «مدال مهارت» به روزمه آنلاین خود دریافت نمایید. این مدال علاوه بر ایجاد تمایز در نمایش رزومه شما، باعث بالاتر قرار گرفتن آن در لیست انبوه رزومه‌های ارسالی به کارفرما شده و بدین ترتیب شانس شما را برای استخدام در سازمانهای موفق و پر متقاضی افزایش می‌دهد.

بررسی فرصت‌های شغلی

درباره دوره

دوره ی مدیریت مالی شخصی، قطعا کاربردی ترین دوره در سراسر جهان در حوزه مالی و فایننس است که در کشورهای پیشرفته، عمدتا به صورت دوره ی اموزشی در دانشگاه های برتر، و به صورت درس عمومی در دوره کارشناسی به عموم دانشجویان در رشته های مختلف مهندسی، پزشکی، علوم انسانی، علوم پایه و ... ارایه می گردد. مدیریت مالی شخصی شامل مجموعه‌ای از مفاهیم و اصول است که به کمک آن‌ها افراد می‌توانند هزینه‌های خود را بهبود دهند و به بهبود وضعیت مالی خود برسند.مدیریت مالی شخصی به مدیریت و برنامه‌ریزی دقیق برای مدیریت درآمد، هزینه‌ها، سرمایه‌گذاری‌ها، بدهی‌ها و مسائل مالی دیگر فرد یا خانواده اش اشاره دارد. هدف آن بهبود وضعیت مالی، کاهش بدهی‌ها، افزایش پس‌اندازها، و دستیابی به اهداف مالی شخصی است.

مدیریت مالی شخصی یک فرآیند جامع است که به افراد کمک می‌کند تا در زندگی خود اقتصادیاً موفق باشند و اهداف مالی خود را دست‌یابی کنند. این مفهوم علاوه بر اینکه به فرد اجازه می‌دهد از منابع مالی خود بهره‌وری بهتری ببرد، به وی کمک می‌کند تا زندگی مالی پایداری را بسازد.برخی اصول کلیدی مدیریت مالی شخصی عبارت‌اند از:

1. بودجه‌ریزی: این عملیات به معنای برنامه‌ریزی دقیق و متعادل برای درآمدها و هزینه‌ها است. با ایجاد بودجه‌ای منظم، شما می‌توانید مشخص کنید چقدر پول را برای هر بخش از زندگی‌تان اختصاص دهید و از کنترل بهتری بر درآمد و هزینه‌ها برخوردار شوید.

2. پس‌انداز و ذخیره‌پول: ایجاد پس‌اندازها و ذخیره‌پول برای ضروریات و اهداف آینده مهم است. این پول می‌تواند در مواقع اضطراری مانند بیماری یا از دست دادن شغل به شما کمک کند.

3. کاهش بدهی: مدیریت بدهی‌ها و پرداخت به موقع آن‌ها به کاهش هزینه‌های مالی کمک می‌کند و امتیاز اعتباری شما را حفظ می‌کند.

4. سرمایه‌گذاری: با توجه به اهداف مالی خود، سرمایه‌گذاری در مواردی مانند بازار سهام، ملک یا سایر انواع سرمایه‌گذاری‌ها می‌تواند به شما کمک کند تا دارایی‌هایتان را افزایش دهید.

5. بیمه‌گذاری: با خرید بیمه‌های مناسب، می‌توانید خود و دارایی‌هایتان را در برابر ریسک‌های مختلف مانند تصادفات، بیماری‌ها یا آسیب‌های طبیعی محافظت کنید.

6. برنامه‌ریزی بازنشستگی: ایجاد طرح‌های مالی برای دوران بازنشستگی از جمله اصول مهم مدیریت مالی شخصی است. تأمین منابع کافی برای زندگی راحت و بی‌نگرانی در این دوره مهم است.

7. آگاهی مالی: درک بهتر از مفاهیم مالی مانند مالیات، نرخ بهره، اقتصاد و سرمایه‌گذاری به شما کمک می‌کند تا تصمیمات بهتری در مورد مالیات‌ها و سرمایه‌گذاری‌هایتان بگیرید.

8. مشاوره مالی: در موارد پیچیده‌تر، مشاوران مالی می‌توانند به شما راهنمایی کنند و به شما کمک کنند تا برنامه‌ریزی مناسبی برای مالیات‌ها و سرمایه‌گذاری‌هایتان داشته باشید.

در نهایت، مدیریت مالی شخصی به شما این امکان را می‌دهد که به طور بهتری کنترل بر زندگی مالی‌تان داشته باشید، از فرصت‌ها بهره‌وری کنید و درازمدت به اهداف مالی‌تان دست پیدا کنید.دوره مدیریت مالی شخصی، یک دوره ی کاملا کاربردی برای کلیه افراد جامعه است، شامل افرادی قصد فعالیت اقتصادی در جامعه دارند و یا صرفا قصد دارند بدانند فضای مالی چگونه به انها کمک می کند رفاه بالاتری به دست اورند و تصمیمات مهمتری اخذ کنند. همچنین، دوره مدیریت مالی شخصی، مناسب کارشناسان و فعالان کسب و کارهای اقتصادی و تجاری می باشد. 

درباره استاد

maktabkhooneh-teacher محسن بهرام‌گیری

دکتر محسن بهرام‌گیری، استاد فایننس، و عضو هیات علمی دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف و فارغ التحصیل دکتری از دانشگاه MIT ایالات متحده و برنده مدال طلای المپیاد جهانی ریاضیات در سال 1997 است. ایشان دارای سابقه فعالیت به عنوان تحلیلگر محاسبات مالی در بازار مالی وال استریت (نیویورک و بوستون) در امریکا و بیش از یک دهه فعالیت در صنعت مالی در ایران، از جمله مشاور در تامین مالی بین‌المللی و مشاور در تحلیل بازارهای جهانی نفت و گاز است. ایشان برای بیش از ۱۰ سال، در دانشگاه صنعتی شریف دروس متعدد در حوزه مالی و کریپتو (رمز ارزها) از جمله مدیریت مالی بنگاه‌ها، مدیریت سرمایه‌گذاری، سمینار مالی، مدیریت کسب و کار بلاکچین و رمزارزها و ... را تدریس نموده است. ایشان بیش از ۱۶ سال سابقه تخصصی اجرایی در حوزه مالی را دارند.

  • کار تخصصی در هج فاندهایی در بوستون و نیویورک (Wall Street Hedge Funds)
  • مشاور در تأمین مالی بین‌المللی
  • تحلیلگر بازارهای جهانی حوزه انرژی
  • مدیر سرمایه‌گذاری در شرکت‌ها و فاندهای متعدد
  • مشاور امور مالی شرکتی در کسب‌و‌کارها

صفحه LinkedIn دکتر بهرام‌گیری

مشاهده پروفایل و دوره‌‌های استاد

نظرات کاربران

تا کنون نظری برای این دوره ثبت نشده است. برای ثبت نظر باید ابتدا در دوره ثبت نام کرده و دانشجوی دوره باشید.
یحیی خرمی 1403-01-30
مطالب به صورت کاربردی بیان شده بود و توان علمی استاد خیلی خوب بود ولذت بردم از دیدن این دوره بسیار ممنون از استاد محسن بهرام گیری عزیز
سید نیما طباطبائی رفیعی 1403-01-11
من هنوز دوره رو تموم نکردم، اما تا اینجا خیلی از بیان استاد و کیفیت آموزش راضیم.
محسن گرائي 1403-04-18
خوب بود - براي كساني كهاطلاعات اندكي راجب سرمايه گذاري دارند بسيار مفيد است.
رضا کاظمی 1403-01-13
تا قبل از بخش سرمایه گذاری فوق العاده بود. بقیه هم خوبه ولی خیلی پایه ایه
محمد طالبی 1402-10-18
سلام این آموزش از قسمت پس انداز به بعد به نظر ناقصه. استاد عنوان میکنه که در جلسه بعد موضوع دیگه رو عنوان میکنه ولی جلسه بعدی وجود نداره.
مسعود امیرخانی 1403-04-20
تا الان که ۶۶ درصد درس رو خوندم، به نظرم اگر کمی این درسهارو بصورت کاربردی و عملی توضیح میدادن بهتر بود
احسان حسن خانی 1403-04-15
خوب بود
1403-03-24
دوره به نسبت اطلاعاتی که ارائه می‌دهد از نظر هزینه به صرفه نیست و نسبت به دوره های مشابه گران می باشد. به نظر بر اساس میزان عمق مطالب باید سطوح دریافتی آموزشی متفاوت باشد.

دوره‌های پیشنهادی

سوالات پرتکرار

آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.

سوالات پرتکرار

حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.

سوالات پرتکرار

در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
خیر، به دلیل مسائل زیست محیطی و کاهش قطع درختان، فقط نسخه الکترونیکی گواهی‌نامه در اختیار شما قرار می‌گیرد

سوالات پرتکرار

پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.