آموزش معامله‌گری در بازارهای جهانی (فارکس)

ابه‌حال کلمه فارکس به گوشتان خورده است؟ چقدر درباره رمز ارزها اطلاعات دارید؟ چیزی از معامله‌گری در بازارهای جهانی فارکس شنیده‌اید؟ دوست دارید با دانستن استراتژی‌های معاملاتی و سرمایه‌گذاری بر پایه ارز بین‌الملل به سود ... ادامه

برگزارکننده:  مکتب‌خونه  مکتب‌خونه
مدرس دوره:
3.5 (2 رای)
سطح: مقدماتی
 پلاس
  
زمان مورد نیاز برای گذارندن دوره:  48 ساعت
مجموع محتوای آموزشی:  17 ساعت ویدئو - 30 ساعت تمرین و پروژه
 (قابل دانلود می‌باشد)
مهلت دوره:  12 هفته
  
حد نصاب قبولی در دوره:  80 نمره
فارغ‌التحصیل شدن در این دوره نیاز به ارسال تمرین‌ها و پروژه‌های الزامی دارد. 
organization-pic  گواهینامه این دوره توسط مکتب‌خونه ارائه می‌شود.
course-feature   گواهی‌نامه مکتب‌خونه course-feature   خدمات منتورینگ course-feature   پروژه محور course-feature   تمرین و آزمون course-feature   تالار گفتگو course-feature   تسهیل استخدام

پیش‌نیاز‌ها

سرفصل‌های دوره آموزش معامله‌گری در بازارهای جهانی (فارکس)

فصل اول: اصول بازار فارکس

بخش اول آموزش به بررسی مفاهیم اولیه بازار ارز بین‌الملل پرداخته شده است. بدیهی است هر معامله‌گر به‌منظور آشنایی با فرصت‌ها و خطرات موجود در بازارهای مالی، ملزم به یادگیری مفاهیم اولیه و پایه‌ای مربوط به آن بازار می‌باشد. در این بخش به طور مفصل و جامع کلیه مفاهیم موجود در بازارهای مالی دوطرفه و قوانین بازار ارز بین‌الملل معرفی و با مثال‌های کاربردی توضیح داده خواهند شد. در ادامه آموزش بخش اول، توضیحات کاملی جهت معرفی کارگزارهای معتبر برای بازار ارز بین‌المللی و شناخت ویژگی‌های آن‌ها به معامله‌گر داده خواهد شد. برای ورود به هر مسابقه، هر شرکت‌کننده نیازمند اسب مناسب است که کارگزار نیز به منزله همان اسب می‌باشد که اگر مناسب انجام معامله نباشد می‌تواند معامله‌گران حرفه‌ای را نیز زمین‌گیر کند. در انتهای این بخش، معامله‌گر با اصول و مفاهیم اولیه بازار ارز بین‌الملل آشنا شده و آماده ورود به بخش تحلیلی بازار ارز بین‌الملل می‌باشد.

  معرفی دوره
"09:58  
  معرفی فصل
"02:37  
  تاریخچه فارکس
"09:34  
  انواع بازارهای جهانی
"04:52  
  فارکس چیست؟
"33:20  
  انواع ارزها
"16:03  
  مفهوم پوزیشن خرید و فروش
"24:44  
  اصطلاحات بازار فارکس
"81:40  
  انواع اردر گذاری
"11:40  
  حد سود حد ضرر
"12:47  
  زمان معامله
"07:33  
  انواع بروکر
"11:47  
  بروکرهای قانونی
"10:06  
  باز کردن حساب معاملاتی
"33:59  
  کوییز شماره 1
 100%    
"05:00  
  فایل‌های مورد نیاز دوره فارکس
"00:06  
فصل دوم: استراتژی‌های فارکس قسمت اول

بخش دوم آموزش به بررسی پلتفرم‌های معاملاتی مورد استفاده معامله‌گران پرداخته شده و یکی از مشهورترین و محبوب‌ترین پلتفرم‌های معاملاتی یعنی پلتفرم معاملاتی متاتریدر در ورژن‌های ۴ و ۵ پرداخته شده و تمامی بخش‌های این پلتفرم به همراه کاربرد‌های آن و چگونگی خریدوفروش در بازار ارز بین‌المللی، مفصلاً توضیح داده خواهد شد. پس از بررسی موارد موردنیاز برای انتخاب کارگزار و توضیح پلتفرم معاملاتی، معامله گران با نحوه استفاده از سیستم معاملاتی تحلیل تکنیکال کلاسیک در بازار ارز بین‌المللی به‌صورت کاربردی آشنا شده و با مثال‌های متعدد، نحوه کارکرد هرکدام از بخش‌های سیستم معاملاتی به روش تحلیل تکنیکال کلاسیک، به‌صورت مفصل توضیح داده خواهد شد.

  معرفی فصل
"03:01  
  پلتفرم متاتریدر 4
"69:49  
  پلتفرم متاتریدر 5
"10:10  
  استراتژی‌های کلاسیک
"82:09  
  کوییز شماره 2
 100%    
"05:00  
فصل سوم: استراتژی‌های فارکس قسمت دوم

بخش سوم آموزش در ادامه تکمیل استفاده از سیستم‌های معاملاتی در بازار ارز بین‌الملل، در ابتدا به بررسی تفاوت میان اندیکاتور و اسیلاتور و همچنین نحوه تنظیم اندیکاتورها برای بازار ارز بین‌الملل پرداخته شده و سپس استراتژی‌های معاملاتی نظیر استراتژی مووینگ اوریج و هیکن آشی و چند نمونه استراتژی معاملاتی بر مبنای اندیکاتور، برای معامله گران توضیح داده خواهد شد و با مثال‌هایی کارکرد این استراتژی‌ها در بازار ارز بین‌الملل، مورد بررسی قرار می‌گیرد. پس از بررسی نحوه استفاده از استراتژی‌های رایج در بازار ارز بین‌المللی، سیستم معاملاتی ایچیموکو به‌عنوان یک استراتژی پرکاربرد در بازار ارز بین‌المللی مورد بررسی و مزایا و معایب آن در این بازار معرفی می‌شود. پس از بررسی سیستم معاملاتی ایچیموکو، نحوه استفاده و مزایا و معایب استفاده از سیستم تحلیلی امواج الیوت در بازارهای جهانی مفصلاً توضیح داده خواهد شد و مثال‌های آن در این بازار بررسی می‌گردند. در قسمت پایانی این بخش و پس از بررسی کلیه سیستم‌های تحلیلی رایج در بازارهای به معرفی و آموزش اجزای موجود در یک استراتژی معاملاتی پرداخته می‌شود. این بخش یکی از مهم‌ترین بخش‌های آموزشی می‌باشد چرا که بدون دانستن اجزا و نحوه ساخت استراتژی‌های معاملاتی، فعالیت در هر بازار مالی‌ خطرناک بوده و معامله‌گران را با ضرر روبه‌رو خواهد کرد.

  معرفی فصل
"03:58  
  اندیکاتورها و اسیلاتورها
"30:58  
  استراتژی 3MA
"38:55  
  استراتژی هیکن آشی
"06:46  
  اندیکاتور تورنادو
"21:42  
  کاربرد سیستم معاملاتی ایچیموکو
"33:07  
  کاربرد امواج الیوت
"21:58  
  اجزای استراتژی موفق
"29:33  
  کوییز شماره 3
 100%    
"05:00  
فصل چهارم: ارزیابی استراتژی معاملاتی

بخش چهارم آموزش در ابتدا به بررسی راهکارهای عملی مدیریت ریسک در بازارهای مالی پرداخته و نمونه‌های کاربردی و عملی استفاده از سیستم مدیریت ریسک در بازار ارز بین‌الملل، نشان داده می‌شود. پس از آنکه معامله‌گر با راهکارهای کاهش ریسک در بازار ارز بین‌الملل آشنا شد، با استراتژی‌های مکمل معاملاتی در این بازار و کاربرد آن و همچنین مزایا و معایب هرکدام آشنا می‌شود. در انتهای این بخش و پس از آموزش کامل مواردی که معامله‌گر برای فعالیت در این بازار نیاز دارد، ارزیابی پلن معاملاتی که به‌نوعی مهم‌ترین مورد برای موفقیت یک معامله‌گر می‌باشد، مطرح و نحوه عملی و کاربردی ارزیابی پلن معاملاتی، برای معامله‌گران توضیح داده می‌شود.

  معرفی فصل
"02:16  
  انواع ریسک
"06:48  
  رویکرد به انواع ریسک
"64:38  
  استفاده از هم‌بستگی‌ها
"23:09  
  سیستم تریلینگ
"09:41  
  سیستم مارتینگیل
"13:10  
  مراحل معامله‌گری
"06:54  
  ارزیابی استراتژي
"53:52  
  کوییز شماره 4
 100%    
"05:00  
فصل پنجم: مباحث فاندامنتال

بخش پنجم آموزش در ابتدا به بررسی یک سیستم معاملاتی بر اساس مباحث آموخته شده در بخش‌های مختلف پرداخته و سپس ارزیابی صفر تا صد آن را باتوجه‌به راهکارهای مدیریتی و ارزیابی که در انتهای بخش چهارم آموزش داده شد، مورد بررسی قرار می‌دهد و معامله‌گر به‌صورت عملی تمامی نکاتی که در آموزش‌ها یاد گرفته را در این بخش به‌صورت جامع و کاربردی همراه با مثال عینی مشاهده خواهد کرد. پس از ارزیابی پلن معاملاتی، برای تکمیل آموزش‌ها به معرفی و کاربرد سایت‌ها و تقویم‌های خبری بازار ارز بین‌الملل پرداخته می‌شود و به طور کاربردی نحوه استفاده از این نوع تحلیل در بازار ارز بین‌الملل، آموزش داده می‌شود. در پایان آموزش‌ها، خطاهای شناختی که می‌توانند در بازار برای معامله‌گر خطرآفرین باشد، معرفی و روش مقابله با آنها آموزش داده می‌شود.

  معرفی فصل
"03:01  
  ارزیابی کاربردی
"65:57  
  تقویم فارکس
"14:43  
  اخبار فارکس
"06:50  
  انواع اخبار فارکس
"06:29  
  اصول اقتصادی
"20:36  
  شاخص‌های مهم اقتصادی
"48:15  
  رویکرد قبل از اخبار
"21:30  
  رویکرد حین اخبار
"04:12  
  رویکرد بعد از اخبار
"13:01  
  خطاهای ذهنی
"25:38  
  جمع‌بندی
"05:37  
  کوییز شماره 5
 16.7%    
"05:00  
  پروژه نهایی (الزامی)
 83.3%    
"1800:00  

ویژگی‌های دوره

گواهی‌نامه مکتب‌خونه
گواهی‌نامه مکتب‌خونه

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه رسمی پایان دوره توسط مکتب‌خونه به اسم شما صادر شده و در اختیار شما قرار می گیرد.

مشاهده نمونه گواهینامه

ویژگی‌های دوره

خدمات منتورینگ
خدمات منتورینگ

خدمات منتورینگ به معنای برخورداری دانشجو از راهنما یا پشتیبان علمی در طول گذراندن دوره می‌باشد. این خدمات شامل پاسخگویی به سوالات آموزشی(در قالب تیکتینگ)، تصحیح آزمون یا پروژه های دوره و ارائه باز خورد موثر به دانشجو می‌باشد.

ویژگی‌های دوره

پروژه محور
پروژه محور

این دوره طوری طراحی شده است که محتوای آموزشی دوره حول چند پروژه واقعی و کاربردی هستند تا یادگیری دانشجو در طول دوره به کاربردهای عملی تبدیل شود و به این ترتیب بالاترین سطح یادگیری را فراهم نمایند.

ویژگی‌های دوره

تمرین و آزمون
تمرین و آزمون

با قرار گرفتن تمرین ها و آزمون های مختلف در طول دوره، محیطی تعاملی فراهم شده است تا بهره گیری از محتوا و یادگیری بهتر و عمیق تر شود.

ویژگی‌های دوره

تالار گفتگو
تالار گفتگو

شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.

ویژگی‌های دوره

تسهیل استخدام
تسهیل استخدام

در صورت قبولی در دوره، شما می‌توانید با وارد کردن اطلاعات آن در بخش دوره‌های آموزشی رزومه‌ساز «جاب ویژن»، تایید مهارت خود را در قالب اضافه شدن «مدال مهارت» به روزمه آنلاین خود دریافت نمایید. این مدال علاوه بر ایجاد تمایز در نمایش رزومه شما، باعث بالاتر قرار گرفتن آن در لیست انبوه رزومه‌های ارسالی به کارفرما شده و بدین ترتیب شانس شما را برای استخدام در سازمانهای موفق و پر متقاضی افزایش می‌دهد.

بررسی فرصت‌های شغلی

درباره دوره

ابه‌حال کلمه فارکس به گوشتان خورده است؟ چقدر درباره رمز ارزها اطلاعات دارید؟ چیزی از معامله‌گری در بازارهای جهانی فارکس شنیده‌اید؟ دوست دارید با دانستن استراتژی‌های معاملاتی و سرمایه‌گذاری بر پایه ارز بین‌الملل به سود بالایی دست پیدا کنید؟

اگر می‌خواهید درباره همه پرسش‌های مطرح شده در بالا اطلاعات کسب کنید، راه حل شما شرکت در دوره فوق العاده آموزش معامله گری در بازارهای جهانی (فارکس) که به شما در آموزش فارکس کمک می‌کند و جز مجموعه آموزش ارز دیجیتال محسوب می‌شود. این دوره یکی از دوره‌های پرمخاطب مکتب‌خونه است که به علاقه‌مندان این حوزه فرصت مناسبی برای یادگیری می‌دهد. 

کلمه فارکس (Forex) برگرفته از دو کلمه انگلیسی Foreign و Exchange و به معنای تبادل ارزهای خارجی می‌باشد. بازار فارکس یا بازار ارز بین‌الملل، در حال حاضر بزرگ‌ترین بازار مالی دنیا بوده که جنس مورد معامله در آن، ارزهای ملی کشورهای مختلف دنیا می‌باشد.

بازاری که به‌تنهایی گردش مالی روزانه‌ای برابر با نیمی از تولید ناخالص ملی سالانه آمریکا را دارا بوده و پتانسیل درآمدزایی بسیار بالایی را به‌واسطه ویژگی‌های خاص خود دارد.

دوره آموزش معامله‌گری در بازارهای جهانی (فارکس) چیست و چه کاربردی دارد؟

شاید با خود بگویید که شرکت در دوره آموزش معامله‌گری در بازارهای جهانی (فارکس) چه کاربردی دارد؟ در پاسخ باید بگوییم که بازار فارکس، جذابیت بسیاری برای سرمایه‌گذاران دارد و از دیرباز موردتوجه فعالین بازارهای مالی قرار گرفته و توسعه پیدا کرده است.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این بازار که سبب شده به بزرگ‌ترین بازار مالی دنیا تبدیل شود، دوطرفه بودن آن است. دوطرفه بودن یک بازار به این معناست که معامله گران در هر دو حالت بالارفتن و یا پایین آمدن قیمت‌ها، پتانسیل کسب سود و درآمد را دارند.

ویژگی بازار دوطرفه در بازار فارکس کمک می‌کند تا معامله گران بتوانند حتی در زمان سقوط بازارهای مالی نیز به فعالیت خود در بازار ادامه داده و موفق به کسب سودهای کلان شوند. همچنین بازار فارکس در مقایسه با بازار بورس ایران، پتانسیل فعالیت شبانه‌روزی را برای معامله‌گران دارد. یعنی بازار فارکس یک بازار ۲۴ ساعته است و معامله‌گران در هر ساعت از شبانه‌روز می‌توانند بسته به برنامه معاملاتی و کاری خودشان، در آن فعالیت کنند.

از طرفی صف خریدوفروش در این بازار به علت عمق بسیار زیاد آن، وجود ندارد. بر خلاف بازار بورس ایران که وجود صف خریدوفروش در آن باعث مشکلات بسیار زیادی برای معامله‌گران می‌شود، بازار فارکس به دلیل نداشتن صف، دست معامله‌گران را برای خریدوفروش در هر زمانی باز گذاشته است.

اگر در این دوره کاربردی شرکت کنید، علاوه بر اینکه می‌توانید به‌خوبی در بازار فارکس فعالیت کنید، بلکه از نحوه معامله با ارز بین‌الملل، سرمایه‌گذاری، معامله‌گری، استراتژی معاملاتی و مفهوم کلی Forex آشنا می‌شوید.

هدف از یادگیری دوره آموزش معامله‌گری در بازارهای جهانی (فارکس) چیست؟

یکی از دلایل جذابیت این دوره آن است که معامله‌گران ایرانی با کمک این بازار، پتانسیل کسب سود بر پایه دلار را دارند. سود یا ضرر در این بازار بر پایه دلار بوده و باتوجه‌به تورم ایران و رشد نرخ دلار، یکی از فرصت‌های جذاب سرمایه‌گذاری برای معامله‌گران، بازارهای مالی جهانی و بازار فارکس می‌باشد. در این دوره مفید، شرکت‌کنندگان می‌توانند به طور کامل و جامع، از آموزش کلیه مفاهیم پایه بازار فارکس و بازار ارز بین‌المللی استفاده کنند و از صفر تا صد اطلاعات لازم را بدست بیاورند. تحلیلگران پس از فراگیری این دوره، آمادگی کامل برای فعالیت در بازار ارز بین‌الملل را خواهد داشت و این تأثیر بسیاری در موفقیت و کسب سودشان خواهد داشت.

دوره آموزش معامله‌گری در بازارهای جهانی (فارکس) مناسب چه کسانی است؟

معامله‌گران، تحلیلگران بازارهای ارز، فعالین در حوزه رمز ارزها، علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری در بازارهای ارز بین‌الملل و حتی کسانی که دوست دارند با کمک استراتژی‌های معاملاتی به سود بالایی برسند، از جمله مخاطبان هدف این دوره هستند و این دوره می‌تواند برایشان بسیار مفید و کاربردی باشد.

بعد از فراگیری دوره آموزش معامله‌گری در بازارهای جهانی (فارکس) چه مهارت‌هایی کسب خواهید کرد؟

در این دوره فراگیر پس از آشنایی اولیه با بازارهای مالی جهانی، به یادگیری مفاهیم پایه و اصلی بازار فارکس می‌پردازد. سپس فراگیران در این دوره به یادگیری استراتژی‌های مختلف معاملاتی در این بازار پرداخته و به‌خوبی با آن‌ها آشنا خواهند شد. از دیگر مزایای این دوره آن است که برنامه معاملاتی در اختیار فراگیران قرار داده می‌شود.

به‌این‌ترتیب دانشجویان می‌توانند سیستم معاملاتی خود را ارزیابی کنند و در صورت وجود مشکل، آن اصلاح نمایند. همچنین در انتهای این دوره به‌صورت جامع به بررسی اخبار فاندامنتال و تأثیر آن بر بازارهای مالی پرداخته می‌شود و شخص فراگیر می‌تواند به‌راحتی در بازارهای مالی جهانی از جمله فارکس و معاملات بر پایه CFD از جمله بازارهای طلا، نقره، سهام شرکت‌های خارجی و رمزارزهای مختلف به فعالیت، معامله و کسب سود بپردازد.

ویژگی‌های متمایز دوره آموزش معامله‌گری در بازارهای جهانی (فارکس) چیست؟

  • در این دوره آموزشی از مؤسسه مکتب‌خونه، برنامه معاملاتی به فراگیران داده می‌شود.
  • اخبار فاندامنتال مورد بررسی قرار می‌گیرد.
  • روش سرمایه‌گذاری در بازارهای جهانی به شکل ویژه و کاملاً کاربردی به فراگیران آموزش داده می‌شود.
  • فایل‌های استفاده شده در هنگام تدریس مثل پاورپوینت و ... در کنار هر درس ارائه می‌شود.

درباره استاد

maktabkhooneh-teacher مهرداد محدث پور

مهندس مهرداد محدث پور فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد دانشکده فنی دانشگاه تهران، مدیر مالی شرکت باتاب و برنامه‌نویس معاملات الگوریتمی در بازارهای جهانی و بورس تهران است. ایشان دارای مدرک معامله‌گری از دانشگاه IBS و متخصص در زمینه به‌کارگیری هوش مصنوعی و داده‌های بزرگ (Big Data) در بازارهای مالی می‌باشند.

 

مشاهده پروفایل و دوره‌‌های استاد

نظرات کاربران

تا کنون نظری برای این دوره ثبت نشده است. برای ثبت نظر باید ابتدا در دوره ثبت نام کرده و دانشجوی دوره باشید.

دوره‌های پیشنهادی

سوالات پرتکرار

آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.

سوالات پرتکرار

آیا گواهی‌نامه‌های دانشگاهی به صورت رسمی و توسط دانشگاه مربوطه صادر می‌شود؟
بله؛ گواهی نامه ها توسط دانشگاه مربوطه و با امضای رئیس دانشگاه یا مسئول مربوطه که حق امضای گواهی نامه ها را دارد صادر می شود و گواهی نامه معتبر دانشگاه است که به اسم هر فرد صادر می شود.

سوالات پرتکرار

حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.

سوالات پرتکرار

در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
خیر، به دلیل مسائل زیست محیطی و کاهش قطع درختان، فقط نسخه الکترونیکی گواهی‌نامه در اختیار شما قرار می‌گیرد

سوالات پرتکرار

پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.
صفحات پربازدید
poster
  
برگزار کننده:  مکتب‌خونه
  
زمان مورد نیاز برای گذارندن دوره:  48 ساعت
مجموع محتوای آموزشی:  17 ساعت ویدئو - 30 ساعت تمرین و پروژه
 (قابل دانلود می‌باشد)
مهلت دوره:  12 هفته
  
حد نصاب قبولی در دوره:  80 نمره
فارغ‌التحصیل شدن در این دوره نیاز به ارسال تمرین‌ها و پروژه‌های الزامی دارد. 
organization-pic  گواهینامه این دوره توسط مکتب‌خونه ارائه می‌شود.
course-feature   گواهی‌نامه مکتب‌خونه course-feature   خدمات منتورینگ course-feature   پروژه محور course-feature   تمرین و آزمون course-feature   تالار گفتگو course-feature   تسهیل استخدام