کم شنوایی

poster
پیش‌نمایش دوره

کم شنوایی اختلالی است که دسترسی مغز به محرک شنیداری را با مشکل مواجه می سازد و از این رو با توجه به نوع کم شنوایی، میزان کم شنوایی، سن بروز، سن تشخیص و دریافت ... ادامه

 رایگان

درباره دوره

کم شنوایی اختلالی است که دسترسی مغز به محرک شنیداری را با مشکل مواجه می سازد و از این رو با توجه به نوع کم شنوایی، میزان کم شنوایی، سن بروز، سن تشخیص و دریافت وسیله کمک شنوایی و نوع برنامه توانبخشی که کودک در آن قرار می گیرد و زمان آغاز آن رشد تعدادی یا تمام مهارت های شنیداری، زبانی، گفتاری، شناختی و اجتماعی کودک از آن متأثر می شود. در نتیجه برای اجتناب از ایجاد مشکلات بیشتر در رشد این مهارت ها و جبران تأخیر یا اصلاح مشکلات به وجود آمده در روند رشد، ضروری است که در پی تشخیص زودهنگام کم شنوایی و دریافت وسیله کمک شنوایی مناسب، هرچه سریع تر کودک در یک برنامه توانبخشی مناسب قرار گیرد.
در این فیلم به طور اجمالی به کم شنوایی، تشخیص آن و علل بروز آن می پردازیم و در ادامه به بررسی تأثیر کم شنوایی در پردازش زبان، کاربرد زبان و مشکلات در سطح گفتمان اشاره ای مختصر خواهیم داشت.
در ادامه به معرفی روش شنوایی-کلامی که در درمان کم شنوایی در سال های اخیر مطرح شده و استفاده از آن در درمان کم شنوایان به سرعت در حال گسترش است اشاره ای خواهد شد.

درباره استاد

maktabkhooneh-teacher سایه طاهباز

سرکار خانم سایه طاهباز دارای مدرک کارشناسی آسیب شناسی گفتار و زبان از دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در سال 1377 فارغ التحصیل شده است.

حیطه کاری وی در ابتدا ارزیابی و اختلالات رشدی بوده و از سال 1380 در حوزه کم شنوایی در مؤسسه دانش بنیان نیوشا به فعالیت پرداخته است و از سال 1389 به اجرای روش شنوایی کلامی متمرکز شده و هم اکنون نیز عضو کادر آموزشی مؤسسه دانش بنیان نیوشا می‌باشد.

مشاهده پروفایل و دوره‌‌های استاد
maktabkhooneh-teacher مریم رضایی تبار

مریم رضایی تبار، دارای مدرک کارشناسی رشته شنوایی شناسی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، در سال 1381 فارغ التحصیل شده و از همان سال تاکنون در زمینه تشخیص و توانبخشی کم شنوایی درحال فعالیت می‌باشد.
وی هم اکنون عضو کادر آموزشی مؤسسه دانش بنیان نیوشا می‌باشد.

مشاهده پروفایل و دوره‌‌های استاد

نظرات کاربران

تا کنون نظری برای این دوره ثبت نشده است. برای ثبت نظر باید ابتدا در دوره ثبت نام کرده و دانشجوی دوره باشید.

دوره‌های پیشنهادی

سوالات پرتکرار

آیا ممکن است که درسی ناقص ضبط شده باشد؟
ما همواره تلاش کرده­‌ایم که دروس را به طور کامل ضبط نماییم و در اختیار شما دوستان قرار دهیم. اما گاهی برخی ناهماهنگی ها سبب می شود که یک یا تعدادی از جلسات یک درس ضبط نشود. توضیح این گونه نواقص در توضیح درس­ ها آمده است.

سوالات پرتکرار

اگر لینک دانلود یا پخش ویدئو مشکل داشت چه باید کرد؟
در صورتی که با هر گونه مشکلی رو به رو شدید می توانید از طریق صفحه ارتباط با ما به ما اطلاع دهید تا ما سریعا مشکل را پیگیری و برطرف نماییم.

سوالات پرتکرار

آیا امکان دریافت فیلم های یک درس به صورت سی دی یا دی وی دی وجود دارد؟
در حال حاضر امکان ارسال دروس به صورت سی دی یا دی وی دی وجود ندارد.