زبان چینی کاربردی

زبان چینی کاربردی

آیا قصد سفر به چین را دارید؟ تمایل دارید تا برای گسترش تجارت و کسب و کارتان با افراد چینی در ارتباط باشید؟ شاید برایتان جالب باشد که بیش از یک میلیارد نفر در سراسر جهان با زبان چینی در حال صحبت و مکالمه هستند و همین موضوع باعث شده تا این زبان به یکی از محبوب‌ترین زبان‌ها در سراسر دنیا تبدیل شود. منظور ما از زبان چینی، زبان ماندارین (Mandarin) است که امروزه تبدیل به یک مهارت همه‌گیر در جهان شده است. در حقیقت، اصطلاح چینی به ملیت یک کشور اشاره دارد که زبان آن‌ها ماندارین است و قدمت این زبان به 1200 سال قبل از میلاد مسیح برمی‌گردد.

یادگیری زبان چینی در ابتدا کمی سخت به نظر می‌رسد اما سختی آن در مقابل مزایای بیشماری که این زبان به همراه دارد، رنگ باخته و باعث ارتباطات گسترده افراد با مردم جهان می‌شود. به همین خاطر، زبان چینی را می‌توان یکی از پرکاربردترین زبان‌های دنیا در نظر گرفت که در بسیاری از کشورها به عنوان زبان دوم انتخاب می‌شود.

 1 نتیجه برای "زبان چینی کاربردی --- زبان چینی --- زبان‌های خارجی" با فیلترهای مشخص شده در مکتب‌خونه موجود است.
مرتب‌سازی نتایج بر اساس:

نگاهی کلی به‌ زبان چینی کاربردی

زبان چینی را می‌توان زیر مجموعه زبان چینی- تبتی در نظر گرفت که به عنوان یک زبان پرگویش در بسیاری از نقاط جهان مانند مالزی، چین، سنگاپور،  اندونزی ، تایلند ، فیلیپین و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرد. شاید برایتان جالب باشد که تعداد افرادی که زبان چینی، زبان اول و زبان مادری آن‌ها محسوب می‎شود، بیش از یک میلیارد نفر در دنیا گزارش شده است. از سوی دیگر، این زبان دارای گویش‌ها و تلفظ‌های متعددی است و از میان تمام گویش‌ها، گویش پایتخت بیشترین محبوبیت را دارد و به عنوان گویش رسمی و اصلی به زبان آموزان تدریس می‌شود.

یکی از دلایل محبوبیت زبان چینی در مقایسه با دیگر زبان‌های دنیا، نداشتن  حروف الفبا و سبک نوشتاری متفاوت و خاص است. خط و حروف زبان چینی کاملا تصویری است. در این زبان کارکترهای کوچکی وجود دارد که هر کدام از آن‌ها نقشی منحصر به فرد در نوشتار چینی ایفا می‌کنند. تعداد کارکترهای چینی که به خارجی زبانان تدریس می‎شود، حدود 2000 عدد است اما در کل، تعداد کاراکترهای موجود در زبان چینی به 56000 عدد می‎رسد. اکثر کلمات کاربردی زبان چینی از یک یا دو کاراکتر تشکیل شده است.

زبان چینی به عنوان رشته تحصیلی

رشته زبان چینی یکی از زیر مجموعه‌های رشته زبان است که محبوبیت بالایی در میان داوطلبین کنکور و متقاضیان کنکور زبان دارد. شاید برایتان جالب باشد که در کشور چین به زبان چینی، " جونگ گوا " می‌گویند و ریشه این کلمه از کلمه جونگ با مفهوم میانه و گوا به معنای کشور است؛ زیرا از قدیم تصور مردمان چین این بوده است که کشورشان در مرکز عالم قرار دارد.

در رشته تحصیلی زبان چینی، دانشجویان در کنار یادگیری مکالمه، تلفظ صحیح کلمه، تقویت مهارت خواندن و نوشتن زبان چینی، با فرهنگ و باورهای این کشور نیز آشنا می‎شوند و بعد از دریافت مدرک می‌توانند در زمینه نگارش، ترجمه زبان چینی، تدریس و یا تحقیق در متون و کتب این کشور مشغول به کار شوند و کشور عزیزمان را از اخرین پیشرفت‌های فنی و علمی آگاه سازند. اگر شما هم قصد تحصیل در رشته زبان چینی دانشگاه علوم کاربردی را دارید، بهتر است که قبل از ورود به دانشگاه در دوره‎های آموزشی زبان شرکت کنید تا بتوانید با یک دید باز و آگاهانه، رشته تحصیلی‌تان را انتخاب کنید.

مزایای یادگیری زبان چینی کاربردی

مزایا و فواید یادگیری زبان چینی و آشنایی با اصطلاحات کاربردی زبان چینی به شرح زیر است:

 • سختی‌های یادگیری زبان چینی، ذهن شما را به چالش می‌کشد و از این طریق به تقویت ذهن و حافظه کمک می‌کند.
 • جمعیت کشور چین نزدیک به یک میلیارد و چهار صد میلیون نفر است و یادگیری زبان چینی باعث گسترش ارتباطات و آشنایی بیشتر با فرهنگ آسیای شرقی می‌‎شود.
 • بدون شک یادگیری زبان جدید می‌تواند موقعیت‌های شغلی بسیاری را برای زبان آموزان فراهم سازد.
 • یادگیری زبان چینی مسیر را برای تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی زبان چینی هموار می‌‎سازد و شانس شما را برای ادامه تحصیل در کشورهای چینی زبان افزایش می‌دهد.

زبان چینی کاربردی چه تفاوتی با زبان ژاپنی دارد؟

برای درک بهتر تفاوت زبان چینی با زبان ژاپن بهتر است که ابتدا شباهت‌های این دو زبان را با یکدیگر برررسی کنیم. زبان ژاپنی و زبان چینی هر دو دارای نوشتاری تقریبا مشابه هستند و ریشه برخی کلمات زبان چینی و زبان ژاپنی یکسان است. از سوی دیگر، تفاوت اصلی این دو زبان در تفاوت دستور زبان، تفاوت در زمان جملات و اهمیت مخاطب در نوع گرامر است.

یادگیری زبان چینی با اپلیکیشن

به لطف تکنولوژی و اینترنت، تمامی افراد در سراسر دنیا می‌توانند با استفاده از برنامه‌های مخصوص و اپلیکیشن‌های آموزش زبان، مهارت‌های مکالمه و نوشتاری خود را تقویت کنند. به طور کلی، اپلیکیشن‌های زیادی برای یادگیری زبان چینی وجود دارد و بهترین آن‌ها به شرح زیر است:

 • اپلیکیشن (Mondly)
 • اپلیکیشن Rocket Languages
 • اپلیکیشن MosaLingua
 • اپلیکیشن Duolingo
 • اپلیکیشن Memrise
 • اپلیکیشن Skritter
 • اپلیکیشن LingoDeer
 • اپلیکیشن آموزش زبان چینی نصرت

یادگیری زبان چینی کاربردی با کتاب آموزشی

اگر شما هم در زمینه یادگیری زبان چینی مبتدی هستید و به دنبال کتاب زبان چینی آموزش هستید، منابع معتبر زیر به شما کمک خواهند کرد. لازم به ذکر است که تنها دو مورد از کتاب‌های زیر توسط انتشارات ایرانی ترجمه زبان چینی به فارسی شده‌اند و مابقی کتاب‌ها نسخه زبان چینی به انگلیسی هستند و نسخه فارسی آن‌ها هنوز وارد بازار نشده است.

بهترین منابع یادگیری زبان چینی به شرح زیر است:

 • کتاب Integrated Chinese Character Workbook
 • کتاب Barrons Chinese language and culture
 • کتاب Reading and Writing Chinese
 • کتاب301 زبان چینی
 • کتاب Living Language Chinese, Complete Edition
 • کتاب Mandarin Chinese for Beginners: Learning Conversational Chinese   

آموزش زبان چینی کاربردی توسط بهترین‌ها

در مطالب فوق، شرحی کلی از تاریخچه زبان چینی و مزایای فراگیری آن ارائه کردیم. اگر همچنان برای یادگیری این زبان به عنوان زبان دوم مصمم هستید، از شما دعوت می‌نماییم تا نگاهی به شرح دوره‌های مکتب خونه داشته باشید و دوره آموزشی مورد نظرتان را انتخاب کنید. زبان آموزان با هر سطح دانش و توانایی که دارند می‌توانند در دوره‌های آموزشی مکتبخونه شرکت کنند و ضمن تقویت مهارت‌های خود و یادگیری دستوری زبان چینی با جملات کاربردی زبان چینی آشنا شوند و از آن‌ها برای برقراری ارتباط موثر با افراد چینی زبان استفاده کنند.

مکتبخونه در تمامی دوره‌های آموزشی خود از جمله دوره آموزش زبان چینی از دانش اساتید حرفه‌ای و روش‌های نوین آموزشی بهره‌‌‌گیری می‌کند تا زبان آموزان بتوانند در کوتاه‌ترین زمان ممکن به سطح قابل قبولی از تسلط به زبان دسترسی پیدا کنند.