00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
ثبت‌نام رایگان
 • دسترسی به 7 جلسه نمونه از دوره
 • دسترسی به 7 جلسه نمونه از دوره
 • عضویت در تالار گفت‌وگوی دوره
 • اضافه شدن دوره به پروفایل
فقط محتوا
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوای دوره
 • تمام قابلیت‌‌های پلن رایگان
  +
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوا
139,000 تومان
دوره کامل
 • دسترسی به تمام قابلیت‌های دوره
 • تمام قابلیت‌های پلن محتوا
  +
 • گواهی‌نامه مکتب‌خونه
 • پروژه محور
 • تمرین و آزمون
 • تالار گفتگو
 • تسهیل استخدام
249,000 تومان
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
مکتب‌خونه مکتب‌خونه

آموزش اصول و مبانی BIM

دوره‌های مکتب‌پلاس
13 ساعت
84٪ (150 رای)

دوره آموزش BIM کامل‌ترین دوره‌ با توجه به نیاز روز بازار است. امروزه شاهد گسترش صنعت ساختمان و معماری هستیم و با توجه به گسترش تکنولوژی و ورود مدرنیته به ساخت‌و‌ساز، وجود فضایی برای برنامه‌ریزی و مدیریت آنچه که باید در مراحل ساخت یک ساختمان استفاده شود بیش از پیش احساس می‌شود؛ چرا که با توجه به پیشرفت‌های اخیر و ورود افراد مختلف به دنیای مدرن تقاضاها برای سازه‌ای بهتر، بدون نقص و به‌روز افزایش پیدا کرده است؛ بنابراین برای ماندن در بازار ساخت‌و‌ساز و پیشی‌گرفتن از سایر رقبا در این صنعت باید با برنامه‌ریزی و مدیریت پروژه‌های قابل اجرا گوی سبقت را ربود، علمی که در این زمینه کمک‌کننده به تصمیم‌گیران و مدیران ساخت‌و‌ساز است، مفهوم BIM (Building Information Modeling) یا مدلسازی اطلاعات ساخت است؛ افراد با استفاده از این تکنولوژی علاوه بر آن که می‌توانند پروژه خود را به صورت دیجیتالی و مصور دربیاوردند تا موجب فهم بیشتر برای تصمیم‌گیری‌های بهتر ‌شود، می‌توانند با تحلیل مدل‌های ایجاد شده و پیش‌بینی از نحوه روند ساخت در آینده از بروز مشکلات و ضررهای احتمالی که به دنبال نقص یا ایراد در ساختمان ایجاد می‌شود، جلوگیری کنند. علاوه بر آن این تکنولوژی باعث دخیل‌شدن افرادی است که به نوعی در امر ساخت ساختمان موثر هستند که باعث می‌شود تمام اجزاء فرایند ساخت تحت تاثیر تصمیم ذی‌نفعان قرار گرفته و در نتیجه خروجی کامل‌تری را حاصل کند.

این روش به علت بهینه‌سازی مدیریت، برنامه‌ریزی و کنترل پروژه از اهمیت ویژه‌ای در فرایند ساخت برخوردار است به همین دلیل دوره‌ای جهت آموزش تکنولوژی BIM و نحوه کار با نرم‌افزارهایی مانند Revit و Navisworks که پیاده‌کننده این فرایند هستند، ارائه شده‌است. شرکت‌کنندگان این دوره علاوه بر مفاهیم ابتدایی BIM، با ابزارها و نرم‌افزارهایی که برای به کار بردن BIM در پروژه استفاده می‌شوند، آشنا خواهند شد؛ از طرفی نحوه پیاده‌سازی اصولی BIM در پروژه‌ها نیز آموزش داده خواهد شد که در نهایت خروجی این دوره ایجاد دانشی کامل و جامع از BIM برای فراگیران خواهد بود.

وجه تمایز این دوره آموزش BIM نسبت به سایر دوره‌های مشابه در آموزش کامل مفاهیم و قابلیت‌های BIM در پروژه‌های عمرانی بوده که به این خاطر در جهت کسب دانش کافی برای بهبود پروژه‌های ساخت نیز تلاش می‌شود؛ همچنین علاقه‌مندان برای کار کردن در این حوزه و ارتقای سطح شغلی خود با گذارندن این دوره می‌توانند ضمن بدست آوردن تسلط بر مفاهیم و ابزارهای BIM به هدف خود نیز برسند. برای تمام دانشجویان و فارغ‌التحصیلان رشته‌های معماری، عمران، صنایع، مکانیک، برق و افرادی که به نوعی با صنعت ساختمان در ارتباط هستند، مناسب است؛ همچنین مدیران پروژه‌ها برای افزایش توانایی خود در زمینه مدیریت پروژه و تکنولوژی‌های نوین از مخاطبین این دوره هستند، در آخر کارشناسان پروژه که علاقه‌مند به ارتقای شغل بوده یا افرادی که به یادگیری و پیاده‌سازی مفاهیم BIM و کسب مهارت‌های ساخت با ابزارهای جدید مشتاق هستند، گذارندن این دوره برای آن‌ها مفید خواهد بود. 

سرفصل‌های دوره آموزش اصول و مبانی BIM

فصل اول: BIM چیست؟
01:42 ساعت
01:30
Combined Shape Created with Sketch. 8 جلسه
بارم:
10%
نمایش جلسات فصل  
فصل سوم: همکاری و تعامل در BIM
00:29 ساعت
00:24
Combined Shape Created with Sketch. 3 جلسه
بارم:
5%
نمایش جلسات فصل  

فصل سوم به روش‌های همکاری و تعامل در یک پروژه BIM محور می‌پردازد و مفاهیم مرتبط با تعامل در پروژه را شرح می‌دهد.

روش‌های همکاری و تعامل در BIM
"08:47
Open BIM vs Closed BIM
"15:51
کوئیز چهارم
100.0%
     
"05:00
فصل ششم: پروژه نهایی
05:00 ساعت
Combined Shape Created with Sketch. 1 جلسه
بارم:
60%
نمایش جلسات فصل  

در پروژه پایانی شما مدیر BIM یک پروژه هستید و قرار است برای پیاده‌سازی BIM در پروژه، برنامه‌ریزی کنید. 

پروژه پایانی

 (الزامی)

100.0%
     
"300:00

تالار گفت‌وگو

استاد دوره
ابوالفضل ناصحی ابوالفضل ناصحی

ابوالفضل ناصحی در سه سال اخیر به عنوان مدیر BIM در شرکت شریف مدیسا مشغول فعالیت بوده و فارغ‌التحصیل کارشناسی مهندسی عمران و کارشناسی ارشد مدیریت ساخت از دانشگاه صنعتی شریف و یکی از رتبه‌های تک رقمی در کنکور کارشناسی ارشد مهندسی عمران است.

او سابقه دو سال تدریس مدل‌سازی اطلاعات ساخت (BIM) را در دانشگاه صنعتی شریف (به عنوان دستیار) و شرکت PMPiran دارد. از سایر سوابق کاری ابوالفضل می‌توان به فعالیت به عنوان مدیر BIM در چندین پروژه اداری و مسکونی، مدل‌سازی BIM، مدیر پروژه ساخت ساختمان‌های مسکونی، و سرپرست کارگاه در شرکت پرلیت اشاره نمود. از جمله فعالیت‌های پژوهشی وی می‌توان به ترجمه استانداردهای مهم دنیا در زمینه BIM و تدوین راهنمای تهیه برنامه اجرایی BIM، بهینه‌سازی هزینه تدارکات پروژه، توسعه اپلیکیشن موبایل AR برای استفاده در تعمیرات و نگهداری ساختمان، و توسعه نرم‌افزار آنلاین تعمیرات و نگهداری بر بستر BIM اشاره کرد.

اطلاعات بیشتر
درباره گواهینامه
مکتب‌خونه مکتب‌خونه
حد نصاب قبولی در دوره:
75.0 نمره
فارغ‌التحصیل شدن در این دوره نیاز به ارسال تمرین‌ها و پروژه‌های الزامی دارد.

ویژگی‌های دوره آموزش اصول و مبانی BIM

Combined Shape1 Created with Sketch. گواهی‌نامه مکتب‌خونه

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه رسمی پایان دوره توسط مکتب‌خونه به اسم شما صادر شده و در اختیار شما قرار می گیرد.

 

مشاهده نمونه گواهینامه

خدمات منتورینگ

خدمات منتورینگ به معنای برخورداری دانشجو از راهنما یا پشتیبان علمی در طول گذراندن دوره می‌باشد. این خدمات شامل پاسخگویی به سوالات آموزشی(در قالب تیکتینگ)، تصحیح آزمون یا پروژه های دوره و ارائه باز خورد موثر به دانشجو می‌باشد.

پروژه محور

این دوره طوری طراحی شده است که محتوای آموزشی دوره حول چند پروژه واقعی و کاربردی هستند تا یادگیری دانشجو در طول دوره به کاربردهای عملی تبدیل شود و به این ترتیب بالاترین سطح یادگیری را فراهم نمایند.

تمرین و آزمون

با قرار گرفتن تمرین ها و آزمون های مختلف در طول دوره، محیطی تعاملی فراهم شده است تا بهره گیری از محتوا و یادگیری بهتر و عمیق تر شود.

تالار گفتگو

شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.

تسهیل استخدام

در صورت قبولی در دوره، شما می‌توانید با وارد کردن اطلاعات آن در بخش دوره‌های آموزشی رزومه‌ساز «جاب ویژن»، تایید مهارت خود را در قالب اضافه شدن «مدال مهارت» به روزمه آنلاین خود دریافت نمایید. این مدال علاوه بر ایجاد تمایز در نمایش رزومه شما، باعث بالاتر قرار گرفتن آن در لیست انبوه رزومه‌های ارسالی به کارفرما شده و بدین ترتیب شانس شما را برای استخدام در سازمانهای موفق و پر متقاضی افزایش می‌دهد. 

 

مشاهده اطلاعات بیشتر

نظرات 

تا کنون نظری برای این دوره ثبت نشده است. برای ثبت نظر باید ابتدا در دوره ثبت نام کرده و دانشجوی دوره باشید.

سوالات پرتکرار

آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.
آیا گواهی‌نامه‌های دانشگاهی به صورت رسمی و توسط دانشگاه مربوطه صادر می‌شود؟
بله؛ گواهی نامه ها توسط دانشگاه مربوطه و با امضای رئیس دانشگاه یا مسئول مربوطه که حق امضای گواهی نامه ها را دارد صادر می شود و گواهی نامه معتبر دانشگاه است که به اسم هر فرد صادر می شود.
حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.
در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
پس از صدور گواهی نامه، نسخه الکترونیکی گواهی نامه در اختیار شما قرار می گیرد. در صورت درخواست شما، نسخه فیزیکی گواهی نامه نیز می تواند برای شما ارسال شود. هزینه ارسال بر عهده کاربر خواهد بود.
پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.

اطلاعات بیشتر

با وجود تحولات گسترده در حوزه‌ی فناوری بسیاری از صنایع دیگر نیز تحت تاثیر قرار گرفته‌اند که صنعت ساختمان یکی از آ‌ن‌ها است اما بسیاری از پروژه‌های عمرانی در ایران با مشکلات فراوانی حین مراحل ساخت مواجه می‌شوند، که علت آن نیز نداشتن دانش کافی برای مدیریت و استفاده از ابزارهای کاربردی است. BIM روشی است برای بهینه‌کردن فرایندهای ساخت، افزایش بهره‌وری و کاهش ضرر به ذی‌نفعان است. در حالی که بسیاری از مدیران از آن غافل هستند و ناخواسته پروژه‌های آن‌ها با دست‌اندازهای مختلفی مواجه می‌شوند، که مهم‌ترین را می‌توان از دست رفتن اعتبار دانست، که جبران‌ناپذیر هستند؛ به همین دلیل دوره‌ای کامل را برای آموزش BIM به علاقه‌مندان ارائه داده‌ایم تا در پایان‌دادن به مشکلات و خسارات صنعت ساخت سهیم باشیم.

مزایای دوره:

 • آموزش کامل مفاهیم و قابلیت‌های BIM در پروژه‌های عمرانی
 • کسب دانش و مهارت کافی برای بهبود مدیریت پروژه‌های ساخت
 • امکان ارتقای شغلی افراد علاقمند با تسلط بر مفاهیم و ابزارهای BIM

مخاطبین دوره:

 • دانشجویان و فارغ‌التحصیلان رشته‌های معماری، عمران، صنایع، مکانیک، برق و افرادی که به نوعی با صنعت ساخت ارتباط دارند
 • مدیران پروژه جهت افزایش توانایی‌های خود در زمینه مدیریت پروژه و تکنولوژی‌های نوین
 • کارشناسان پروژه علاقمند به کسب ارتقاء شغلی
 • علاقمندان به یادگیری و پیاده‌سازی مفاهیم BIM و کسب مهارت‌های مدیریت ساخت با ابزارهای جدید

×

ثبت نظر

به این دوره از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟

فصل اول: BIM چیست؟
01:42 ساعت
01:30
Combined Shape Created with Sketch. 8 جلسه
بارم:
10%
نمایش جلسات فصل  
فصل سوم: همکاری و تعامل در BIM
00:29 ساعت
00:24
Combined Shape Created with Sketch. 3 جلسه
بارم:
5%
نمایش جلسات فصل  

فصل سوم به روش‌های همکاری و تعامل در یک پروژه BIM محور می‌پردازد و مفاهیم مرتبط با تعامل در پروژه را شرح می‌دهد.

روش‌های همکاری و تعامل در BIM
"08:47
Open BIM vs Closed BIM
"15:51
کوئیز چهارم
100.0%
     
"05:00
فصل ششم: پروژه نهایی
05:00 ساعت
Combined Shape Created with Sketch. 1 جلسه
بارم:
60%
نمایش جلسات فصل  

در پروژه پایانی شما مدیر BIM یک پروژه هستید و قرار است برای پیاده‌سازی BIM در پروژه، برنامه‌ریزی کنید. 

پروژه پایانی

 (الزامی)

100.0%
     
"300:00