00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
ثبت‌نام رایگان
 • دسترسی به 16 جلسه نمونه از دوره
 • دسترسی به 16 جلسه نمونه از دوره
 • عضویت در تالار گفت‌وگوی دوره
 • اضافه شدن دوره به پروفایل
دوره کامل
 • دسترسی به تمام قابلیت‌های دوره
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوا
  +
 • گواهی‌نامه دانشگاه صنعتی شریف
 • خدمات تصحیح خودکار
 • پروژه محور
 • تمرین و آزمون
 • تالار گفتگو
 • تسهیل استخدام
319,000 تومان
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
دانشگاه صنعتی شریف

آموزش جنگو (django)

دوره‌های مکتب‌پلاس
65 ساعت
82٪ (1534 رای)

آموزش جنگو (django) به عنوان یکی از محبوب‌ترین چارچوب‌های توسعه نرم‌افزارهای وب است. تولید و توسعه سرویس‌های مبتنی بر وب یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین حوزه‌های فناوری و تجاری تلقی شده و روزبه‌روز بر وسعت بازار کار و حجم تقاضا در این صنعت افزوده می‌شود. بنابراین بدون شک توانایی توسعه سامانه‌های تحت وب، یکی از مهارت‌های شاخص برای مهندسان نرم‌افزار و به طور کلی، معیاری برای تمایل بیشتر شرکت‌ها به جذب نیروی کار در حوزه فناوری اطلاعات محسوب می‌شود.

برای توسعه یک سرویس مبتنی بر وب، لازم است تا مجموعه‌ای معنادار و یکپارچه از درخواست‌های مورد انتظار از سوی کاربران را در نظر گرفته و نحوه پاسخ‌گویی به هریک از آن‌ها را به شکل مناسب طراحی و پیاده‌سازی نمود. این امر ممکن است برای سرویس‌های کوچک و اصطلاحا اتمیک کارساز باشد، اما سامانه‌های نرم‌افزاری بزرگ و پیچیده امروزی را به هیچ عنوان نمی‌توان بدون کمک یک چارچوب توسعه نرم‌افزار وب، پیاده‌سازی نمود. به همین سبب نقش چارچوب‌ها در توسعه نرم‌افزارهای وب، بسیار پررنگ بوده و از چارچوب‌ها به عنوان اصلی‌ترین مؤلفه در طراحی و توسعه این نرم‌افزارها یاد می‌شود.

این دوره به معرفی و آموزش یکی از ساده‌ترین و در عین حال، محبوب‌ترین چارچوب‌های توسعه وب، یعنی «چارچوب جنگو» اختصاص دارد. در این دوره ضمن مرور مختصری بر برنامه‌نویسی به زبان پایتون ، در قالب یک پروژه عملی و در حین تولید یک نرم‌افزار واقعی تحت وب، امکانات و الگوهای توسعه وب در چارچوب جنگو آموزش داده می‌شوند.

راه‌اندازی یک پروژه جدید و مشاهده ساختار مؤلفه‌ها و فایل‌های آن، پیاده‌سازی مدل‌های داده از پیش طراحی‌شده و مهاجرت آن‌ها به پایگاه داده، اجرای پرسمان‌های مختلف (از ساده تا پیشرفته) بر روی داده‌ها و استفاده از نتایج پرسمان در تولید خروجی، طراحی الگوهای URL و هدایت درخواست به بخش متناظر آن برای تولید پاسخ، نمایش خروجی‌های کاربرپسند در قالب HTML و استفاده از عناصر گرافیکی در آن‌ها نظیر قالب‌بندی CSS، افزودن رفتار با JS و استفاده از فونت‌ها و تصاویر، آشنایی با زیرساخت مدیریت کاربران در جنگو و شناخت امکانات جنگو در رابطه با طراحی، تکمیل و اعتبارسنجی فرم‌های اطلاعاتی از جمله مباحثی هستند که در دوره آموزش جنگو پوشش داده شده‌اند.

سرفصل‌های دوره آموزش جنگو (django)

فصل اول - معرفی دوره‌ی آموزش جنگو
00:06 ساعت
00:06
Combined Shape Created with Sketch. 1 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  

معرفی کلی دوره، پیش‌نیازها و شیوه ارزیابی

معرفی سر فصل‌های دوره‌
"06:49
فصل دوم - اصول و معماری وب
00:18 ساعت
00:18
Combined Shape Created with Sketch. 2 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  

آشنایی با فرآیند ارسال درخواست و دریافت پاسخ در فضای وب

تعاریف، آدرس‌دهی و URL
"07:45
درخواست‌ها و پاسخ‌های HTTP
"11:00
فصل سوم - چارچوب‌ های برنامه‌ سازی وب
00:19 ساعت
00:19
Combined Shape Created with Sketch. 2 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  

شناخت نقش و جایگاه چارچوب‌های وب در توسعه سامانه‌ها

تاریخچه و نقش چارچوب‌ها
"07:29
امکانات و جریان داده در چارچوب جنگو
"12:28
فصل چهارم - نصب و راه اندازی ابزارها
00:21 ساعت
00:21
Combined Shape Created with Sketch. 3 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  

شناخت نقش و جایگاه چارچوب‌های وب در توسعه سامانه‌ها

نصب پایتون
"07:26
نصب PyCharm
"07:39
تولید پروژه با PyCharm
"06:51
فصل ششم - معرفی پروژه سامانه فروش بلیت سینما
00:09 ساعت
00:09
Combined Shape Created with Sketch. 1 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  

معرفی سرفصل‌های بعدی دوره در قالب یک سامانه فروش بلیت سینما

معرفی سامانه فروش بلیت سینما
"09:26
فصل نهم - نمایش داده ها در جنگو
15:03 ساعت
04:03
Combined Shape Created with Sketch. 25 جلسه
بارم:
20%
نمایش جلسات فصل  
 • تنظیم الگوهای URL و نحوه پاسخگویی به درخواست‌ها در جنگو
 • نمایش داده‌های دریافتی از طریق اجرای پرسمان به کاربر
 • تولید صفحات HTML و بهبود نمایش داده‌ها با CSS و JS
 • ساختار سلسله‌مراتبی صفحات Template و امکانات ظاهری
پاسخ‌گویی به درخواست کاربران در جنگو
"12:08
تولید خروجی متنی از روی پرسمان
"08:41
بهبود خروجی و ساختاربندی URL
"12:44
تولید خروجی‌های HTML با render
"11:09
آشنایی با زبان Template در جنگو
"08:13
درج لینک در صفحات HTML
"12:29
قالب‌بندی صفحات HTML
"08:58
افزودن فایل‌های CSS و JS
"09:53
تعریف فایل‌های ایستا در صفحات
"04:42
آدرس‌دهی فایل‌های ایستا در جنگو
"04:07
معرفی کتابخانه‌های Front-End
"13:30
افزودن کتابخانه‌ها به صفحات
"10:19
الگوهای دارای ورودی برای URL
"11:24
نمایش جزییات یک نمونه از مدل
"12:21
افزودن فیلد تصویر به مدل‌ها
"15:54
نمایش فایل‌ها و تصاویر در خروجی
"07:49
نحوه Serve فایل‌ها و تصاویر
"08:50
تعریف بلوک‌ها در فایل Template
"10:01
ارث‌بری در میان فایل‌های Template
"10:25
درج تکه‌کدها در میان صفحات (بخش ۱)
"11:48
درج تکه‌کدها (بخش ۲) و فیلترها
"07:20
تولید صفحات پیشرفته‌تر
"10:23
نمایش عناصر بر اساس وضعیت مدل
"10:05
نمایش فیلدهای مختلف مدل در صفحات
"10:08
مدیریت کالاها

 (الزامی)

100.0%
     
'11:00

تالار گفت‌وگو

استاد دوره
سید حامد مقیمی

مهندس سید حامد مقیمی، کاندید دکترای مهندسی نرم‌افزار از دانشگاه صنعتی شریف است. ایشان مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را نیز در همان رشته و دانشگاه اخذ کرده است.

تجربه کار با زبان‌ها و چارچوب‌های مختلف برنامه‌نویسی را نزدیک به ۱۳ سال پیش، یعنی پیش از ورود به دانشگاه آغاز کرد. در سال ۹۱ با زبان پایتون و چارچوب جنگو آشنا شد و از آن زمان تا کنون، مشغول به تولید و توسعه نرم‌افزارهای مختلف تحت وب، با چارچوب جنگو است.

وی در حوزه صنعتی، ۶ سال تجربه کار در بالاترین سطح از تولید نرم‌افزارهای سازمانی و بزرگ‌مقیاس را در کارنامه خود دارد. همچنین به عنوان مشاور و مدرس دوره‌های مختلف آموزشی برای سازمان‌های دولتی و شرکت‌های خصوصی فعالیت نموده است.

            

اطلاعات بیشتر

پیش‌نیاز‌های دوره آموزش جنگو (django)

آموزش برنامه‌نویسی با پایتون (پیشرفته)
اطلاعات بیشتر
آموزش پایتون مقدماتی
اطلاعات بیشتر

ویژگی‌های دوره آموزش جنگو (django)

Combined Shape1 Created with Sketch. گواهی‌نامه دانشگاه صنعتی شریف

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه معتبر دانشگاه صنعتی شریف(مشاهده نمونه گواهی دانشگاه صنعتی شریف) به اسم شما توسط دانشگاه صادر می شود و در اختیار شما قرار می گیرد.

خدمات تصحیح خودکار

تمرین‌ها و پروژه‌های شما در این دوره به صورت آنلاین و خودکار ارزیابی شده و‌ در عرض چند دقیقه بازخوردهای آن را دریافت می‌کنید.

خدمات منتورینگ

خدمات منتورینگ به معنای برخورداری دانشجو از راهنما یا پشتیبان علمی در طول گذراندن دوره می‌باشد. این خدمات شامل پاسخگویی به سوالات آموزشی(در قالب تیکتینگ)، تصحیح آزمون یا پروژه های دوره و ارائه باز خورد موثر به دانشجو می‌باشد.

پروژه محور

این دوره طوری طراحی شده است که محتوای آموزشی دوره حول چند پروژه واقعی و کاربردی هستند تا یادگیری دانشجو در طول دوره به کاربردهای عملی تبدیل شود و به این ترتیب بالاترین سطح یادگیری را فراهم نمایند.

تمرین و آزمون

با قرار گرفتن تمرین ها و آزمون های مختلف در طول دوره، محیطی تعاملی فراهم شده است تا بهره گیری از محتوا و یادگیری بهتر و عمیق تر شود.

تالار گفتگو

شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.

تسهیل استخدام

در صورت قبولی در دوره، شما می‌توانید با وارد کردن اطلاعات آن در بخش دوره‌های آموزشی رزومه‌ساز «جاب ویژن»، تایید مهارت خود را در قالب اضافه شدن «مدال مهارت» به روزمه آنلاین خود دریافت نمایید. این مدال علاوه بر ایجاد تمایز در نمایش رزومه شما، باعث بالاتر قرار گرفتن آن در لیست انبوه رزومه‌های ارسالی به کارفرما شده و بدین ترتیب شانس شما را برای استخدام در سازمانهای موفق و پر متقاضی افزایش می‌دهد. 

 

مشاهده اطلاعات بیشتر

نظرات  (35 نظر)

صفحه 

از 

4

سید علی
23:38 - 1400/01/18
دانشجوی دوره
با تشکر از زحمات مدرس دوره؛ در کل راضی نبودم. همانطور که دوستان گفتند بهتر است از افراد صاحب تجربه در زمینه های مورد نظر استفاده کنید و نه افراد دارای مدارک و مدارج علمی. چون داشتن مدارج علمی معمولا ربطی به بلد بودن کار با ابزارها ندارد. ایشان هم تسلط کافی به جنگو نداشتند و مطالب را بسیار پراکنده و نامنظم توضیح دادند. راهنمایی های تالار گفتگو هم کلا چیزی در خودش نداشت. من بعدها از دوره های دیگر متوجه شدم که به برخی از مهم‌ترین مفاهیم جنگو اشاره نکردند که در هر دوره مقدماتی باید گفته می‌شد. مثلا جنگو یک فریم ورک MVT است و نه MVC. ظاهرا تسلط مدرس به طراحی سایت با php و فرم ورک‌های مبتنی بر آن است و نه جنگو. به نظرم برای رعایت عدالت باید قیمت دوره را بسیار کمتر کنید. شاید هم رایگان کنید بهتر باشد. هر چی جلوتر رفتم بدتر هم شد!!!!!
پشتیبانی مکتب‌خونه
سیدعلی عزیز؛ از اینکه نظر خود را با ما در میان گذاشتید صمیمانه سپاسگزاریم. موارد مطرح شده به بخش مربوطه ارسال شد.
مرتضی
17:25 - 1400/01/14
دانشجوی دوره
دوره محاسن زیادی داره ولی من میخوام به معایبش اشاره کنم: 1- خیلی کنده. میتونید ویدئو رو با سرعت بالاتر ببینید 2-اگر تازه میخواید جنگو یاد بگیرید باید چندین بار درسها رو مرور کنید تا روند کار دستتون بیاد. تازه اگر بیاد!!!!! 3-صرفا با اطلاعاتی که مدرس بهتون میده نمیتونید از پس تمرینها بر بیاید 4-اگر امید دارید که از تالار گفتگو چیزی نسبتون بشه در موارد زیادی ناامید میشید. چون مدرس به سوالات به قدری مبهم و کلی پاسخ میده که انگار یه استاد سر جلسه امتحان دانشگاه ، میخواد دانشجو رو راهنمایی میکنه. به مکتب خونه توصیه میکنم دوره ها رو بیشتر به مدرس های بسپاره که بیشتر تو بازار کار هستند تا تو دانشگاه
پشتیبانی مکتب‌خونه
مرتضی عزیز؛ از اینکه نظر خود را با ما در میان گذاشتید صمیمانه سپاسگزاریم موارد مطرح شده جهت بررسی به بخش مربوطه ارسال شد.
آرش
17:32 - 1399/12/16
دانشجوی دوره
یک دوره بسیار بد ! این دوره را بعد از پایتان مقدماتی و پیشرفته گذراندم و حاصلی برای من نداشت. تدریس استاد سطحی و برای کسی که در ابتدای یادگیری جانگو است نا امید کننده است، در مقاطعی احساس میشه بدلیل برچسب "مدرک صنعتی شریف"، تلاش میشه در ادامه دوره با سختی روبرو بشید و ماهیت تدریس مجازی کاملا زیر سوال است.
پشتیبانی مکتب‌خونه
آرش عزیز؛ از اینکه نظر خود را با ما در میان گذاشتید صمیمانه سپاسگزاریم. لطفا در صورت امکان با ارسال جزییات بیشترما را در ارتقا سطح کیفی خدمات یاری رسانید. info@maktabkhooneh.org
شایان
23:23 - 1399/12/11
دانشجوی دوره
تشکر می کنم از جناب مقیمی بابت تدریس خوب و کاملی که ارائه دادند. یکی از جامع ترین دوره هایی بود که طی یک سال محدودیت های کرونا چه به فارسی و چه انگلیسی گذرانده ام. جانگو مبحثی گسترده با جزئیات بسیار است و حفظ کردن روند آموزش در سطحی که مطالب نه ایجاد خستگی و سردرگمی کنند و نه دارای نقص و کامبود باشند بسیار سخت است. نکات مهمی که کمتر به آنها توجه می شود پیش نیازهای این فریمورک هستند. علاوه بر HTML و CSS، شناخت مختصر از لینوکس، معماری MVC، پایتون و شی گرایی و همچنین یک IDE مناسب برای مدیریت پروژه ها خیلی موثر است. تغییرات ایجاد شده در ورژن های جانگو به گونه ای است که یادگیری این دوره در کنار مطالعه سطحی Django Documentation و انجام یک پروژه ثانویه ساده، مهارت لازم برای کار در پروژه های جدی تر را خواهد داد. ضمن اینکه از بروز رسانی دانش نباید غافل شد.
محمد رضا
15:22 - 1399/12/03
دانشجوی دوره
سلام بنظرم اصلا دوره خوبی نبود اینو بلافاصله بعد اتمام دوره نمیگم من جنگو رو با این دوره شروع کردم و فکر کردم خیلی چیزهارو بلدم ولی وقتی خاستم کمی پیشرفته تر کار کنمو دیدم که اصلا هیچ فایده بره من نداشته این دوره آموزشی من به شخصه به عنوان کسی که این دوره‌ رو گذروندم پیشنهادش نمیکنم این رو هم بگم که یگمی هم قدیمی شده این دوره
پشتیبانی مکتب‌خونه
محمدرضا عزیز؛ از اینکه نظر خود را با ما در میان گذاشتید صمیمانه سپاسگزاریم. لطفا در صورت امکان با ارسال جزییات بیشترما را در ارتقا سطح کیفی خدمات یاری رسانید. info@maktabkhooneh.org
صادق
22:43 - 1399/09/21
دانشجوی دوره
دوره بسیار عالی و مفید
احد
21:51 - 1399/09/11
دانشجوی دوره
تنها دوره ای بود که نه تنها ارزش هزینه پرداختی رو نداشت بلکه حتی در صورت رایگان بودن باعث اتلاف وقت میشه
پشتیبانی مکتب‌خونه
احد عزیز؛ از اینکه نظر خود را با ما در میان گذاشتید صمیمانه سپاسگزاریم. لطفا در صورت امکان با ارسال جزییات بیشترما را در ارتقا سطح کیفی خدمات یاری رسانید. info@maktabkhooneh.org
پارسا
13:52 - 1399/09/03
دانشجوی دوره
دوره عالی بود. ولی فایل ها رو چجوری دانلود کنیم؟ شما فقط فیلم هارو به اشتراک گذاشتید. نه منطورم فایل هاست. کد ها. کد css و html و django. فایل هایی که خود استاد نوشتن. تو ویدیو آموزشی میگن خب اینجا رو سریع میریم چون کدش رو بهتون دادم. اما کد ها کجاست؟!
پشتیبانی مکتب‌خونه
پارسا عزیز؛ لینک کدهای دوره جنگو زیر ویدئو فصل اول است. https://maktabkhooneh.org/course/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%AC%D9%86%DA%AF%D9%88-django-mk623/%D9%81%D8%B5%D9%84-%D8%A7%D9%88%D9%84-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-ch1752/%D9%88%DB%8C%D8%AF%DB%8C%D9%88-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%D8%B3%D8%B1-%D9%81%D8%B5%D9%84%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87/
مهیار
13:49 - 1399/09/03
دانشجوی دوره
دوره از هر نظر عالیه و تسلط استاد روی مطالب قابل ستایشه تنها ایرادی که میتونم به دوره بگیرم محدودیت ارسال (با وجود اینکه داوری آنلاین هستش) هستش و اگه برای هر تست سیستم داوری testCase ذکر میشد دیباگ کردن به مراتب راحت تر بود :)
پشتیبانی مکتب‌خونه
مهیار عزیز؛ از اینکه نظر خود را با ما در میان گذاشتید صمیمانه سپاسگزاریم. لطفا در صورت امکان با ارسال جزییات بیشترما را در ارتقا سطح کیفی خدمات یاری رسانید. info@maktabkhooneh.org
عرفان
13:09 - 1399/08/25
دانشجوی دوره
سلام تشکر از دوره خوبتون آنقدر خوب هست که بشه باهاش شروع به کار کرد استاد واقعا مسلطه روی مباحث و روند تدریس خوبه با این حال میتونست مباحث کاملتر هم بشه امیدوارم دوره پیشرفته اش هم قرار بگیره

سوالات پرتکرار

آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.
آیا گواهی‌نامه‌های دانشگاهی به صورت رسمی و توسط دانشگاه مربوطه صادر می‌شود؟
بله؛ گواهی نامه ها توسط دانشگاه مربوطه و با امضای رئیس دانشگاه یا مسئول مربوطه که حق امضای گواهی نامه ها را دارد صادر می شود و گواهی نامه معتبر دانشگاه است که به اسم هر فرد صادر می شود.
حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.
در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
پس از صدور گواهی نامه، نسخه الکترونیکی گواهی نامه در اختیار شما قرار می گیرد. در صورت درخواست شما، نسخه فیزیکی گواهی نامه نیز می تواند برای شما ارسال شود. هزینه ارسال بر عهده کاربر خواهد بود.
پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.

×

ثبت نظر

به این دوره از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟

فصل اول - معرفی دوره‌ی آموزش جنگو
00:06 ساعت
00:06
Combined Shape Created with Sketch. 1 جلسه