00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
ثبت‌نام رایگان
 • دسترسی به 9 جلسه نمونه از دوره
 • دسترسی به 9 جلسه نمونه از دوره
 • عضویت در تالار گفت‌وگوی دوره
 • اضافه شدن دوره به پروفایل
دوره کامل
 • دسترسی به تمام قابلیت‌های دوره
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوا
  +
 • پروژه محور (تعریف و تصحیح پروژه)
 • پشتیبانی علمی (منتورینگ)
 • گواهینامه دانشگاه صنعتی شریف
249,000 تومان
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
دانشگاه صنعتی شریف

آموزش جنگو (django)

دوره‌های مکتب‌پلاس
65 ساعت
88٪ (931 رای)
درباره دوره آموزش جنگو (django)

آموزش جنگو (django) به عنوان یکی از محبوب‌ترین چارچوب‌های توسعه نرم‌افزارهای وب است. تولید و توسعه سرویس‌های مبتنی بر وب یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین حوزه‌های فناوری و تجاری تلقی شده و روزبه‌روز بر وسعت بازار کار و حجم تقاضا در این صنعت افزوده می‌شود. بنابراین بدون شک توانایی توسعه سامانه‌های تحت وب، یکی از مهارت‌های شاخص برای مهندسان نرم‌افزار و به طور کلی، معیاری برای تمایل بیشتر شرکت‌ها به جذب نیروی کار در حوزه فناوری اطلاعات محسوب می‌شود.

برای توسعه یک سرویس مبتنی بر وب، لازم است تا مجموعه‌ای معنادار و یکپارچه از درخواست‌های مورد انتظار از سوی کاربران را در نظر گرفته و نحوه پاسخ‌گویی به هریک از آن‌ها را به شکل مناسب طراحی و پیاده‌سازی نمود. این امر ممکن است برای سرویس‌های کوچک و اصطلاحا اتمیک کارساز باشد، اما سامانه‌های نرم‌افزاری بزرگ و پیچیده امروزی را به هیچ عنوان نمی‌توان بدون کمک یک چارچوب توسعه نرم‌افزار وب، پیاده‌سازی نمود. به همین سبب نقش چارچوب‌ها در توسعه نرم‌افزارهای وب، بسیار پررنگ بوده و از چارچوب‌ها به عنوان اصلی‌ترین مؤلفه در طراحی و توسعه این نرم‌افزارها یاد می‌شود.

این دوره به معرفی و آموزش یکی از ساده‌ترین و در عین حال، محبوب‌ترین چارچوب‌های توسعه وب، یعنی «چارچوب جنگو» اختصاص دارد. در این دوره ضمن مرور مختصری بر برنامه‌نویسی به زبان پایتون ، در قالب یک پروژه عملی و در حین تولید یک نرم‌افزار واقعی تحت وب، امکانات و الگوهای توسعه وب در چارچوب جنگو آموزش داده می‌شوند.

راه‌اندازی یک پروژه جدید و مشاهده ساختار مؤلفه‌ها و فایل‌های آن، پیاده‌سازی مدل‌های داده از پیش طراحی‌شده و مهاجرت آن‌ها به پایگاه داده، اجرای پرسمان‌های مختلف (از ساده تا پیشرفته) بر روی داده‌ها و استفاده از نتایج پرسمان در تولید خروجی، طراحی الگوهای URL و هدایت درخواست به بخش متناظر آن برای تولید پاسخ، نمایش خروجی‌های کاربرپسند در قالب HTML و استفاده از عناصر گرافیکی در آن‌ها نظیر قالب‌بندی CSS، افزودن رفتار با JS و استفاده از فونت‌ها و تصاویر، آشنایی با زیرساخت مدیریت کاربران در جنگو و شناخت امکانات جنگو در رابطه با طراحی، تکمیل و اعتبارسنجی فرم‌های اطلاعاتی از جمله مباحثی هستند که در دوره آموزش جنگو پوشش داده شده‌اند.

سرفصل‌های دوره آموزش جنگو (django)

فصل اول - معرفی دوره‌ی آموزش جنگو
00:06 ساعت
00:06
Combined Shape Created with Sketch. 1 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  

معرفی کلی دوره، پیش‌نیازها و شیوه ارزیابی

معرفی سر فصل‌های دوره‌
"06:49
فصل دوم - اصول و معماری وب
00:18 ساعت
00:18
Combined Shape Created with Sketch. 2 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  

آشنایی با فرآیند ارسال درخواست و دریافت پاسخ در فضای وب

تعاریف، آدرس‌دهی و URL
"07:45
درخواست‌ها و پاسخ‌های HTTP
"11:00
فصل سوم - چارچوب‌ های برنامه‌ سازی وب
00:19 ساعت
00:19
Combined Shape Created with Sketch. 2 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  

شناخت نقش و جایگاه چارچوب‌های وب در توسعه سامانه‌ها

تاریخچه و نقش چارچوب‌ها
"07:29
امکانات و جریان داده در چارچوب جنگو
"12:28
فصل چهارم - نصب و راه اندازی ابزارها
00:21 ساعت
00:21
Combined Shape Created with Sketch. 3 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  

شناخت نقش و جایگاه چارچوب‌های وب در توسعه سامانه‌ها

نصب پایتون
"07:26
نصب PyCharm
"07:39
تولید پروژه با PyCharm
"06:51
فصل ششم - معرفی پروژه سامانه فروش بلیت سینما
00:09 ساعت
00:09
Combined Shape Created with Sketch. 1 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  

معرفی سرفصل‌های بعدی دوره در قالب یک سامانه فروش بلیت سینما

معرفی سامانه فروش بلیت سینما
"09:26
فصل نهم - نمایش داده ها در جنگو
15:03 ساعت
04:03
Combined Shape Created with Sketch. 25 جلسه
بارم:
20%
نمایش جلسات فصل  
 • تنظیم الگوهای URL و نحوه پاسخگویی به درخواست‌ها در جنگو
 • نمایش داده‌های دریافتی از طریق اجرای پرسمان به کاربر
 • تولید صفحات HTML و بهبود نمایش داده‌ها با CSS و JS
 • ساختار سلسله‌مراتبی صفحات Template و امکانات ظاهری
پاسخ‌گویی به درخواست کاربران در جنگو
"12:08
تولید خروجی متنی از روی پرسمان
"08:41
بهبود خروجی و ساختاربندی URL
"12:44
تولید خروجی‌های HTML با render
"11:09
آشنایی با زبان Template در جنگو
"08:13
درج لینک در صفحات HTML
"12:29
قالب‌بندی صفحات HTML
"08:58
افزودن فایل‌های CSS و JS
"09:53
تعریف فایل‌های ایستا در صفحات
"04:42
آدرس‌دهی فایل‌های ایستا در جنگو
"04:07
معرفی کتابخانه‌های Front-End
"13:30
افزودن کتابخانه‌ها به صفحات
"10:19
الگوهای دارای ورودی برای URL
"11:24
نمایش جزییات یک نمونه از مدل
"12:21
افزودن فیلد تصویر به مدل‌ها
"15:54
نمایش فایل‌ها و تصاویر در خروجی
"07:49
نحوه Serve فایل‌ها و تصاویر
"08:50
تعریف بلوک‌ها در فایل Template
"10:01
ارث‌بری در میان فایل‌های Template
"10:25
درج تکه‌کدها در میان صفحات (بخش ۱)
"11:48
درج تکه‌کدها (بخش ۲) و فیلترها
"07:20
تولید صفحات پیشرفته‌تر
"10:23
نمایش عناصر بر اساس وضعیت مدل
"10:05
نمایش فیلدهای مختلف مدل در صفحات
"10:08
مدیریت کالاها

(الزامی)

100.0%
     
'11:00

تالار گفت‌وگو

مدرس دوره
سید حامد مقیمی

مهندس سید حامد مقیمی، کاندید دکترای مهندسی نرم‌افزار از دانشگاه صنعتی شریف است. ایشان مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را نیز در همان رشته و دانشگاه اخذ کرده است.

تجربه کار با زبان‌ها و چارچوب‌های مختلف برنامه‌نویسی را نزدیک به ۱۳ سال پیش، یعنی پیش از ورود به دانشگاه آغاز کرد. در سال ۹۱ با زبان پایتون و چارچوب جنگو آشنا شد و از آن زمان تا کنون، مشغول به تولید و توسعه نرم‌افزارهای مختلف تحت وب، با چارچوب جنگو است.

وی در حوزه صنعتی، ۶ سال تجربه کار در بالاترین سطح از تولید نرم‌افزارهای سازمانی و بزرگ‌مقیاس را در کارنامه خود دارد. همچنین به عنوان مشاور و مدرس دوره‌های مختلف آموزشی برای سازمان‌های دولتی و شرکت‌های خصوصی فعالیت نموده است.

            

اطلاعات بیشتر

پیش‌نیاز‌های دوره آموزش جنگو (django)

آموزش برنامه‌نویسی با پایتون (پیشرفته)
اطلاعات بیشتر
آموزش پایتون مقدماتی
اطلاعات بیشتر

ویژگی‌های دوره آموزش جنگو (django)

پروژه محور
این دوره طوری طراحی شده است که محتوای آموزشی دوره حول چند پروژه واقعی و کاربردی هستند تا یادگیری دانشجو در طول دوره به کاربردهای عملی تبدیل شود و به این ترتیب بالاترین سطح یادگیری را فراهم نمایند.
تالار گفتگو
شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.
آزمون، تمرین و محیط تعاملی
با قرار گرفتن تمرین ها و آزمون های مختلف در طول دوره، محیطی تعاملی فراهم شده است تا بهره گیری از محتوا و یادگیری بهتر و عمیق تر شود.
داوری آنلاین

تمرین‌ها و پروژه‌های شما در این دوره توسط سامانه Quera به صورت آنلاین و خودکار ارزیابی شده و‌ در عرض چند دقیقه بازخوردهای آن را دریافت می‌کنید.

گواهی‌نامه دانشگاه صنعتی شریف

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه معتبر دانشگاه صنعتی شریف(مشاهده نمونه گواهی دانشگاه صنعتی شریف) به اسم شما توسط دانشگاه صادر می شود و در اختیار شما قرار می گیرد.

تسهیل استخدام

در صورت قبولی در دوره، شما می‌توانید با وارد کردن اطلاعات آن در بخش دوره‌های آموزشی رزومه‌ساز «جاب ویژن»، تایید مهارت خود را در قالب اضافه شدن «مدال مهارت» به روزمه آنلاین خود دریافت نمایید. این مدال علاوه بر ایجاد تمایز در نمایش رزومه شما، باعث بالاتر قرار گرفتن آن در لیست انبوه رزومه‌های ارسالی به کارفرما شده و بدین ترتیب شانس شما را برای استخدام در سازمانهای موفق و پر متقاضی افزایش می‌دهد.

نظرات

برای ثبت نظر باید ابتدا در دوره ثبت نام و دانشجوی دوره باشید.
معین عبداله سلیمی
11:00 - 1399/06/28
دانشجوی دوره

با سلام و تشکر از کلیه زحمات واقعیتش انتظار بنده از یک دوره ی آموزشی تماشای یک اتفاق نیست، بلکه حس کردن فرایند آموزش است. آموزش دادن با پرزنت کردن یک پروژه، کاملا متفاوت است. در این دوره تا درصد بالایی صرفا یک پروژه معرفی میشود نه آموزش ابزار جنگو. به علاوه که در دوره های مکتبخونه، وجود منتور موضوع مهمیست که متاسفانه برخی اساتید با کم توجهی به سوالات دانشپذیران به هر بهانه ای، به این ویژگی پلتفرم آسیب میزنند. بنده پیش از این بدون آموزش مستقیم جنگو، و صرفا با جستجو در منابع، 4 ماه در یک شرکت برنامه نویس پایتون و جنگو بودم. هدف بنده از گذروندن این دوره یادگیری پایه ای ابزاها و مفاهیم میباشد که یا به صورت مستقیم در محتوا گنجانده شده و یا از طریق منتور پاسخ داده میشه که متاسفانه در هر دوبخش این دوره بسیار ضعیف بود. مشکل بعدی پروژه های این دوره هست که بسیار مبهم است و به صورت خودکار تصحیح میشود. برای تصحیح خودکار حداقل کاری که باید انجام شود، ارائه ی نمونه ورودی و خروجی در متن سوالات است که متاسفانه انجام نشده و دانش پذیر اصلا نمیداند پروژه ی او در چه مسیری ارزشیابی میشود. بماند که برای پروژه هایی در این سطح و حجم، تصحیح خودکار بسیار ایده ی غیرکارآمد و صرفا جهت صرفه جویی در زمان برای منتور دوره است. نهایتا اینکه اگر قرار باشد هر کس بعد از انجام یک پروژه، آن را تبدیل به یک دوره ی آموزشی کند، و برای سوالاتی که برای افراد ایجاد میشود، صرفا پیشنهاد سرچ بدهد، سطح آموزش به شدت پایین میاید و نکته ی عجیبتر این است که بر چه اساسی به این دوره گواهینامه ی شریف اختصاص مییابد و به بسیاری از دوره های دیگر تخصیص نمیگیرد!

پشتیبانی مکتب‌خونه
همراه عزیز؛ از اینکه نظر خود را با ما در میان گذاشتید صمیمانه سپاسگزاریم موارد مطرح شده جهت بررسی به بخش مربوطه ارسال شد. لطفا جهت توضیحات بیشتر به ایمیل پشتیبانی پیام دهید. info@maktabkhoneh.org
سینا خدمت طلب
23:44 - 1399/06/27
دانشجوی دوره

<p>&lt;p&gt;من اصلا راضی نبودم. 6 فصل اول از این دوره مربوط به مقدمه و تاریخچه و دوره ی پایتون میشه که به طور کلی ربطی به موضوع دوره ای که خریداری میشه نداره و حتی در صورتی هم که نیاز به مقدمه ی ویژه ای باشه بهتر بود در طول یک فصل انجام میگرفت. پس عملا 5 فصل در مورد یادگیری جنگو هست. نمره هایی که برای حل تمرین ها و پروژه ها در نظر گرفته شده اصلا متناسب نیست. یعنی شما اگر قادر به انجام حل فقط یک پروژه نباشید 20 در صد از امتیاز که در واقع نمره ی اصلی هست رو از دست میدید! دقیقا بارم بندی که در امتحانات دانشگاهی شاهد هستیم. تمرین های دوره ی پایتون از 5 عدد ، 4 تا به صورت الگوریتمی هست که دانش ریاضی رو میطلبه و بیشتر از اینکه روی کد نویسی تمرکز داشته باشید برای حل مسئله ی ریاضی باید وقت بزارید. استاد تسلط بر روی موضوع رو دارند اما متاسفانه تدریس قابل توجهی ندارند. گاهی خیلی آهسته جلو میروند و گاهی هم در انتقال مفهوم موفق عمل نمیکنند. در مورد پروژه ها همین بس که فقط در فصل 8 که اولین پروژه قرار دارد بالای 70 در صد سوال ها در تالار گفتگو راجب یک قسمت از تعریف پروژه هست که درست تعریف نشده و من حتی مدتی 2 ماه پیش از استاد درخواست کردم که یا اصلاح بفرمایند و یا به صورت ویدیو پروژه رو توضیح بدند که متاسفانه هنوز تغییری انجام نشده. متاسفانه قسمت هایی از پروژه خود یک درس جدا در دوره باید باشه و یا حداقل توضیحی راجبش داده شده باشه و یا در کمترین حالت اشاره ای بهش شده باشه اما متاسفانه نیست. (Related Name) و یا برای پروژه ی بعدی شما به ناگهان مواجه میشوید با یادگیری Json که اگر دانش قبلی از در این باره نداشته باشید باز هم باید زمان صرف یادگیری این موضوع کنید و به این شکل زمان دوره ی شما طی میشود در صورتی که در زمان داده شده این موارد جزو سرفصل حساب نشده و در نهایت زمان بیشتر برای حل پروژه در نظر گرفته نشده و پروژه باید به صورت Json ارسال بشه در صورتی که در ویدیو ها چنین موضوعی وجود نداره. قسمت بدتر این قضیه هم این هست که پروژه ها از ابتدا تا انتها باهم در ارتباط هستند و اگر برای مثال اولی رو قادر به انجام نباشید دومی هم امکان ارسال ندارید چون پروژه ی قبلی با جدید باید ترکیب و بعد ارسال شود. در آخر اینکه این دوره هزینه زیادی داشت و زمان زیادی از من گرفت اما به خاطر مواردی که عرض کردم مفید نبود و مدرک هم از دست دادم. امیدوارم دیگر دوستان که قصد تهیه رو دارند این موارد رو در نظر بگیرند. &lt;/p&gt;</p>

مژگان عسکریزاده
10:44 - 1399/06/26
دانشجوی دوره

سلام. خیلی ممنونم بابت این آموزش خوب. آقای مقیمی بسیار کامل و با دانش عالی جانگو و پایتون رو توضیح میدن. وقعا لذت بردم. خدا قوت

رضا علیمحمدی قهفرخی
16:05 - 1399/03/08
دانشجوی دوره

دوره ی بسیار کامل و خوبی بود.منتظر دوره ی پیشرفته جنگو توسط تدریس آقای مقیمی هستیم.سپاس از مکتب خونه و آقای مقیمی

محمد علی دبیری
23:16 - 1399/02/25
دانشجوی دوره

سلام جناب مقیمی تشکر میکنم از شما و همینطور تیم مکتبخونه که این آموزش رو تهیه کردید. لطفا دوره پیشرفته جنگو رو هم تهیه فرماید.

پشتیبانی مکتب‌خونه
همراه عزیز؛ از اینکه نظر خود را با ما در میان گذاشتید صمیمانه سپاسگزاریم. موارد مطرح شده جهت بررسی بیشتر به بخش مربوطه ارسال شد. در صورت نیاز به پیگیری بیشتر با شما در ارتباط خواهیم بود.
حامد عابدینی
01:10 - 1399/01/30
دانشجوی دوره

هدف از این دوره آموزشی یادگیری جنگو است. بدین منظور استاد عالی قدر مباحثی را مطرح و در آخر انتظار دارد دانشجویان تمرین یا پروژه را با رهنمودهای استاد و مباحث آموزش دیده انجام دهند و ضمن تکمیل پروژه نکاتی را که در درس گنجانده نشده با جستجو و مطالعه دریابند و بکار ببندند. این را گفتم که بگویم این رسمش نیست که از حروف الفبا استاد سه حرف را بگوید و الباقی را محول کند به محصلان، اگر می‌خواستم یکی را بیاموزم و 100 تا را سرچ کنم که همان به که آن یکی را هم از همان ابتدا سرچ می‌کردم و مصدع اوقات مکتب‌خونه نمی‌شدم. من الله توفیق

رضا رستمی
21:45 - 1399/01/26
دانشجوی دوره

خیلی سطح پایین بود

پشتیبانی مکتب‌خونه
همراه عزیز؛ از اینکه نظر خود را با ما در میان گذاشتید صمیمانه سپاسگزاریم موارد مطرح شده جهت بررسی به بخش مربوطه ارسال شد. لطفا جهت توضیحات بیشتر به ایمیل پشتیبانی پیام دهید. info@maktabkhoneh.org

سوالات پرتکرار

آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.
آیا گواهی‌نامه‌های دانشگاهی به صورت رسمی و توسط دانشگاه مربوطه صادر می‌شود؟
بله؛ گواهی نامه ها توسط دانشگاه مربوطه و با امضای رئیس دانشگاه یا مسئول مربوطه که حق امضای گواهی نامه ها را دارد صادر می شود و گواهی نامه معتبر دانشگاه است که به اسم هر فرد صادر می شود.
حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.
در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
پس از صدور گواهی نامه، نسخه الکترونیکی گواهی نامه در اختیار شما قرار می گیرد. در صورت درخواست شما، نسخه فیزیکی گواهی نامه نیز می تواند برای شما ارسال شود. هزینه ارسال بر عهده کاربر خواهد بود.
پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.

×

ثبت نظر

به این دوره از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟

فصل اول - معرفی دوره‌ی آموزش جنگو
00:06 ساعت
00:06
Combined Shape Created with Sketch. 1 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  

معرفی کلی دوره، پیش‌نیازها و شیوه ارزیابی

معرفی سر فصل‌های دوره‌
"06:49
فصل دوم - اصول و معماری وب
00:18 ساعت
00:18
Combined Shape Created with Sketch. 2 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  

آشنایی با فرآیند ارسال درخواست و دریافت پاسخ در فضای وب

تعاریف، آدرس‌دهی و URL
"07:45
درخواست‌ها و پاسخ‌های HTTP
"11:00
فصل سوم - چارچوب‌ های برنامه‌ سازی وب
00:19 ساعت
00:19
Combined Shape Created with Sketch. 2 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  

شناخت نقش و جایگاه چارچوب‌های وب در توسعه سامانه‌ها

تاریخچه و نقش چارچوب‌ها
"07:29
امکانات و جریان داده در چارچوب جنگو
"12:28
فصل چهارم - نصب و راه اندازی ابزارها
00:21 ساعت
00:21
Combined Shape Created with Sketch. 3 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  

شناخت نقش و جایگاه چارچوب‌های وب در توسعه سامانه‌ها

نصب پایتون
"07:26
نصب PyCharm
"07:39
تولید پروژه با PyCharm
"06:51
فصل ششم - معرفی پروژه سامانه فروش بلیت سینما
00:09 ساعت
00:09
Combined Shape Created with Sketch. 1 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  

معرفی سرفصل‌های بعدی دوره در قالب یک سامانه فروش بلیت سینما

معرفی سامانه فروش بلیت سینما
"09:26
فصل هشتم - کار با مدل ها در جنگو
13:00 ساعت
02:00
Combined Shape Created with Sketch. 13 جلسه
بارم:
20%
نمایش جلسات فصل  

آشنایی با زیرساخت مدل‌سازی جنگو، تعریف مدل‌ها، مدیریت آن‌ها در بخش admin، ساخت انواع پرسمان و نحوه کار با نتایج پرسمان در جنگو

ساخت مدل‌ها
"10:25
ساخت مهاجرت و ذخیره مدل‌ها
"09:44
انواع فیلدها و خواص آن‌ها
"10:19
روابط مدل‌ها و کلید خارجی
"09:51
فیلدهای چندگزینه‌ای (ChoiceField)