00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
ثبت‌نام رایگان
  • دسترسی به 3 جلسه نمونه از دوره
  • دسترسی به 3 جلسه نمونه از دوره
  • اضافه شدن دوره به پروفایل
دسترسی کامل به محتوا
  • دسترسی کامل و نامحدود به محتوای دوره
  • تمام قابلیت‌‌های پلن رایگان
    +
  • دسترسی کامل و نامحدود به محتوای دوره
399,000 تومان
45% تخفیف

219,450 تومان
امکان پرداخت ارزی ‎
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD

آموزش خط نستعلیق با قلم

دوره‌های مکتب‌پلاس
7 ساعت

آموزش خط نستعلیق با قلم

 ازیکی از معروف‌ترین شیوه‌های خطاطی در خوشنویسی فارسی نستعلیق است که گذشته تا به امروز همواره با روح و فرهنگ ایرانی پیوند خورده است و همچنین از زیباترین خطوط در خطوط اسلامی شناخته می‌شود. سطرنویسی نستعلیق نیز از شاخه‌های هنر خوشنویسی است که در آن خطاط جمله یا عبارتی کوتاهی یا مصرعی شعر را روی خط زمینه به شیوه خط نستعلیق خطاطی می‌کند. 

 

بعد از فراگیری دوره آموزش خط نستعلیق با قلم چه مهارت‌هایی کسب خواهید کرد؟

در این آموزش هنرجو ابتدا با اقسام کشیده و سپس با طرز نوشتن آن‌ها آشنا خواهد شد و بعد از گذراندن این دوره  تسلط کامل را برای نوشتن جملات بلند و کشیده‌های صحیح را خواهد داشت. طی مراحل آموزش این دوره هنرجویان به مهارت بالایی دست پیدا می‌کنند و می‌توانند در صورت صحیح بودن شیوه نگارش و با تمرین و تکرار این آموزه‌ها به این رشته تسلط کامل پیدا کنند. پس از گذراندن این دوره می‌توانند خالق تابلوهای ارزشمند شوند و در بازار هنر ارائه دهند. همچنین می‌توانند به تدریس این رشته و رواج این هنر اصیل و زیبا بپردازند. 

سرفصل‌های دوره آموزش خط نستعلیق با قلم

استاد دوره
اصغر شریفی اصغر شریفی

اصغر شریفی دارای تحصیلات حوزوی و کارشناسی معارف اسلامی هستند. ایشان دارای مدرک استادی در خط نستعلیق هستند و موفق به کسب مقام اول آزمون مدرسی انجمن خوشنویسان قم در سال 1383 شده‌اند. همچنین از افتخارات ایشان کسب مقام اول دو دوره جشنواره سراسری فاطمه کوثر هستی، برگزیدگی جشنواره بین‌المللی ایران در ترکیه، برگزیدگی ویژه جشنواره هنر آسمانی، کسب مقام اول جشنواره اندیشه جاوید و مقام اول جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان کشور، کسب مقام اول جشنواره انتظار، کسب رتبه دوم جشنواره رسول مهر و برگزیدگی اشکواره نینوا است. وی در بیش از ده‌ها نمایشگاه گروهی کشوری و استانی نیز شرکت کرده‌اند.

درباره برگزارکننده
مکتب‌خونه مکتب‌خونه

نظرات 

تا کنون نظری برای این دوره ثبت نشده است. برای ثبت نظر باید ابتدا در دوره ثبت نام کرده و دانشجوی دوره باشید.

سوالات پرتکرار

پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.

×

ثبت نظر

به این دوره از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟