00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
ثبت‌نام رایگان
  • دسترسی به تمام جلسات دوره
  • دسترسی به تمام جلسات دوره
  • اضافه شدن دوره به پروفایل
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD

اصول تولید محتوا

همایش‌ها و رویدادها
1 سخنرانی
92٪ (52 رای)

آشنایی با اصول تولید محتوا : 


آموزش رایگان اصول تولید متحوا شما را یک گام جلوتر از رقیبانتان می‌برد. دنیای امروز دنیای تکنولوژی و دیجیتال است. همه چیز از حالت سنتی خارج شده و کسب‌وکارها شکل خود را تغییر داده‌اند. بازاریابی هم خارج از این قاعده نیست.

به طوری که وبسایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی به مهم‌ترین بستر برای بازاریابی تبدیل شده‌اند. عنصر مهم دیجیتال مارکتینگ یا به اصطلاح قلب بازاریابی دیجیتال تولید محتواست.

تولید محتوای جذاب توجه مخاطب را به خود جلب می‌کند. به عبارت دیگر پشت هر برند مشهوری در دنیا، ثروت عظیمی از محتوای ارزشمند و مرتبط قرار دارد که با مشتریان آن شرکت ارتباط حقیقی برقرار می‌کند. نکته مهم در تولید محتوا رعایت اصول آن است که باعث می‌شود در موتورهای جستجو شما برنده میدان باشید.

اهمیت تولید محتوا در کسب‌وکارها : 


از مهم‌ترین مزایای تولید محتوا برای یک کسب‌وکار ارتقاء اعتبار است. در واقع تولید محتوای ارزشمند با ایجاد اعتماد در مخاطب، به شهرت و اعتبار شما می‌افزاید.

دیده شدن محتوای شما در صفحات اول موتورهای جستجو در گروی تولید محتوای بهینه شده و اصولی است. این مهارت بهترین و مقرون به صرفه‌ترین راه بازاریابی و ارتباط با مشتری است و حتی به شما کمک می‌کند تا از رقبایتان به راحتی پیشی بگیرید.

پنج اصل اساسی در تولید محتوا :


تولید محتوا باید به گونه‌ای باشد که برای خوانندگان مفید بوده و بازدهی لازم را برای صاحب کسب‌وکار فراهم آورد. پنج اصل اساسی که باید به آن‌ها پایبند باشید که در دوره آموزش رایگان اصول تولید محتوا به طور مفصل آن را شرح داده‌ایم، عبارتند از:

1- مخاطب خود را بشناسید.

مهم‌ترین اصل در تولید محتوا شناخت مخاطب است. با شناخت پرسونای مخاطب، شما راه دستیابی به ذهن او را پیدا می‌کنید.

پرسونای مخاطب همان هدف مخاطب از آمدن به سایت شماست. درواقع بدون پرسونا و آگاهی از ایده مخاطبان واقعی، تنها برای خودتان و کسب‌وکارتان تولید محتوا می‌کنید؛ نه مخاطبان موردنظر. بنابراین هنگام تولید محتوا آن را در نظر بگیرید. 

2- کانال مناسب را پیدا کنید.

یکی دیگر از اصل‌های اصول تولید محتوا پیدا کردن کانال مناسب است .بعد از شناخت مخاطب، باید بهترین راه دستیابی به آن‌ها را کشف کنید.

این راه‌ها می‌تواند شبکه‌های اجتماعی، وب‌سایت شما یا حتی تراکت و چاپ محتوا باشد. ایجاد کانال مناسب به شما امکان می‌دهد با مخاطبان خود تعامل بهتری داشته باشید. بهتر است خود را محدود به یک کانال نکرده و از رویکرد بازاریابی چند کاناله، البته با مدیریت صحیح، استفاده کنید.

3- محتوای مرتبط تولید کنید.

ارتباط به‌ منزله کلید برای تولید محتواست. محتوای شما باید مرتبط با نیاز مخاطب باشد. چرا که در غیر این صورت، محتوای ارزشمند شما حکم هرزنامه برای او خواهد داشت. بنابراین با برآورده کردن انتظارات مخاطب، او را به خود وفادار کنید.

4- برای خودتان هویت بسازید.

هر برندی دارای یک هویت و صدای منحصر به فرد است؛ به طوری که با دیدن آن تنها یک چیز به ذهن مخاطب الهام می‌شود و آن نام برند شماست.

وجود هویت و صدای خاص پایداری و یکپارچگی را برای کسب‌وکار شما به ارمغان می‌آورد. بنابراین توجه داشته باشید که محتوای ایجاد شده دقیقا برند شما را به ذهن مخاطب متبادر کند.

5- محتوای با ارزش تولید کنید.

حالا که تمام موارد بالا را در نظر گرفتید، باید روی ارزشمند بودن محتوای خود از دید کاربر تمرکز کنید. افرادی که مطالب شما را می‌خوانند، معمولا به دنبال هدفی هستند و اگر آن را در محتوایتان بیابند، مورد احترام آن‌ها قرار خواهید گرفت. حتی این امر آن‌ها را ترغیب می‌کند تا باز هم برای یافتن اطلاعات موردنظرشان به شما رجوع کنند.

سرفصل‌های دوره اصول تولید محتوا

اصول تولید محتوا
01:49 ساعت
01:49
Combined Shape Created with Sketch. 1 جلسه
سخنران همایش
رکسانا معمر رکسانا معمر
درباره برگزارکننده
بنیاد خوارزمی بنیاد خوارزمی (اطلاعات بیشتر)

نظرات 

تا کنون نظری برای این دوره ثبت نشده است. برای ثبت نظر باید ابتدا در دوره ثبت نام کرده و دانشجوی دوره باشید.

سوالات پرتکرار

آیا ممکن است که همایشی ناقص ضبط شده باشد؟
ما همواره تلاش کرده­‌ایم که همایش‌ها را به طور کامل ضبط نماییم و در اختیار شما دوستان قرار دهیم. اما گاهی برخی ناهماهنگی ها سبب می شود که یک یا تعدادی از جلسات یک همایش ضبط نشود. توضیح این گونه نواقص در توضیح همایش‌ها آمده است.
اگر لینک دانلود یا پخش ویدئو مشکل داشت چه باید کرد؟
در صورتی که با هر گونه مشکلی رو به رو شدید می توانید از طریق صفحه ارتباط با ما به ما اطلاع دهید تا ما سریعا مشکل را پیگیری و برطرف نماییم.
آیا امکان دریافت فیلم های یک همایش به صورت سی دی یا دی وی دی وجود دارد؟
در حال حاضر امکان ارسال همایش‌ها به صورت سی دی یا دی وی دی وجود ندارد.

اطلاعات بیشتر

چرا باید در آموزش رایگان اصول محتوا مکتب‌خونه شرکت کنیم؟
آمار نشان می‌دهد 20 درصد از وقت کاربران اینترنتی صرف خواندن مطالب به صورت آنلاین می‌شود. امروزه 68 درصد افراد دوست دارند درمورد برندهای گوناگون اطلاعات جدیدی کسب کنند و 80 درصد آنان مایلند از طریق محتوای تولید شده توسط خود کسب‌وکارها، آن‌ها را بشناسند.

پس تولید محتوا را دست کم نگیرید و با تولید محتوای اصولی اعتبار و شهرت برندتان را با کمترین هزینه ارتقا دهید. بنابراین ما در مکتب‌خونه تصمیم گرفتیم تمام اصول محتوا را طی یک وبینار رایگان دو ساعته به شما عزیزان آموزش دهیم.

×

ثبت نظر

به این دوره از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟

اصول تولید محتوا
01:49 ساعت
01:49
Combined Shape Created with Sketch. 1 جلسه