00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
ثبت‌نام رایگان
  • دسترسی به تمام جلسات دوره
  • دسترسی به تمام جلسات دوره
  • اضافه شدن دوره به پروفایل
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD

آموزش رایگان روش تحقیق

دوره‌های رایگان
11 جلسه

هدف از آموزش رایگان روش تحقیق چیست؟

در این درس تلاش داریم که تعریف پژوهش و انواع پژوهش را انجام دهیم و فرایند پژوهش و فرضیه‌های پژوهش را در روش تحقیق کمی تدریس نماییم. همچنین بر آن هستیم روش‌های کاربردی و مؤثر مرور بر ادبیات علمی و نقش و جایگاه مرور بر ادبیات در فرایند تحقیق را تبیین کنیم. در کنار این موارد، آموزش کار با موتورهای جستجوی علمی (Scopus  و گوگل Scholar  برای مقالات و کتب و Proquest برای پایان‌نامه‌ها) و نرم‌افزارهای مدیریت اطلاعات و استناد (Endnote) و ابزار ویراستاری متون علمی نیز تدریس می‌شود. در نهایت در خصوص مفاهیمی چون کنفرانس، سمینار، ورکشاپ و سمپوزیوم، مقاله ISI، مقاله JCR، فهرست مجلات اصلی (Master Journal List) و ضریب اثر (Impact factor) صحبت به میان می‌آید. 

در یک پایان‌نامه، رساله دکتری، مقاله ژورنالی یا سایر اقسام یک تحقیق چاپ شده، اغلب جزئیاتی از نحوه رویکرد محقق به فرایند مطالعه و روش‌ها و تکنیک‌هایی که وی استفاده کرده است وجود دارد. اگر در حال طراحی روند یک تحقیق هستید، درک روش تحقیق و انتخاب تکنیک‌ها و ابزارهای موجود در آن که توسط این درس ارائه می‌شود، برای شما مفید است. روش تحقیق ابزاری است برای توضیح اینکه یک محقق چگونه باید تحقیق خود را جلو ببرد. روش تحقیق یک برنامه منطقی و سیستماتیک برای حل یک مسئله تحقیقاتی است و روش‌شناسی و رویکرد محقق را برای اطمینان از نتایج قابل‌اعتماد و معتبری که اهداف و مقاصد مشخصی را دنبال می‌کنند، تبیین می‌کند. ما در این درس بر مبنای روش تحقیق کمی جلو می‌رویم. روش تحقیق کمی بر جمع‌آوری داده، آزمایش و اندازه‌گیری داده‌های عددی، تحلیل داده‌ها و یا مدل‌سازی‌های کمی استوار است.

این دوره مناسب چه‌کسانی است؟

این دوره مناسب همه علاقه‌مندان و دانشجویان به مقاله‌نویسی می‌باشد و کمک شایانی به آن‌ها خواهدکرد.

این دوره در کدام دانشگاه ضبط شده‌است؟

دوره آموزش رایگان روش تحقیق طی 11 جلسه در دانشگاه تهران ضبط شده‌است

سرفصل‌های دوره آموزش رایگان روش تحقیق

استاد دوره
نوید خادمی نوید خادمی

نوید خادمی، عضو هیئت‌علمی دانشکده مهندسی عمران دانشگاه تهران است. وی دوره پسادکتری برنامه‌ریزی حمل‌ونقل را در سال‌های 2015 – 2016 در لابراتوار Thema در Cergy Paris University در پروژه‌ای از آژانس ملی تحقیقات فرانسه (ANR) سپری کرده است. ایشان دکترای مهندسی برنامه‌ریزی حمل‌ونقل خود را از دانشگاه علم و صنعت ایران به همراه یک سال فرصت مطالعاتی در پروژه Sustain City کمیسیون اروپا اخذ کرده است و کارشناسی ارشد مهندسی عمران گرایش راه‌وترابری خود را (1382-1384) از دانشگاه تهران دریافت نموده است. از سمت‌های وی می‌توان به مدیر مرکز مطالعات راه و حمل‌ونقل (CTS) دانشگاه تهران و مؤسس و مدیر آزمایشگاه گرافیک رایانه‌ای در مهندسی عمران (CGC) دانشگاه تهران اشاره کرد.

درباره برگزارکننده
دانشگاه تهران دانشگاه تهران (اطلاعات بیشتر)

نظرات  (3 نظر)

کاربر مکتب‌خونه
13:39 - 1401/09/07
کاربر‌ سایت
با تشکر
کاربر مکتب‌خونه
00:04 - 1401/09/07
کاربر‌ سایت
ممنونم از مکتب خونه و آقای دکتر خادمی عزیز
کاربر مکتب‌خونه
13:48 - 1401/09/05
کاربر‌ سایت
عالی

سوالات پرتکرار

آیا ممکن است که درسی ناقص ضبط شده باشد؟
ما همواره تلاش کرده­‌ایم که دروس را به طور کامل ضبط نماییم و در اختیار شما دوستان قرار دهیم. اما گاهی برخی ناهماهنگی ها سبب می شود که یک یا تعدادی از جلسات یک درس ضبط نشود. توضیح این گونه نواقص در توضیح درس­ ها آمده است.
اگر لینک دانلود یا پخش ویدئو مشکل داشت چه باید کرد؟
در صورتی که با هر گونه مشکلی رو به رو شدید می توانید از طریق صفحه ارتباط با ما به ما اطلاع دهید تا ما سریعا مشکل را پیگیری و برطرف نماییم.
آیا امکان دریافت فیلم های یک درس به صورت سی دی یا دی وی دی وجود دارد؟
در حال حاضر امکان ارسال دروس به صورت سی دی یا دی وی دی وجود ندارد.

×

ثبت نظر

به این دوره از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟