00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
ثبت‌نام رایگان
  • دسترسی به کل جلسات ویدیویی از دوره
  • دسترسی به کل جلسات ویدیویی از دوره
  • اضافه شدن دوره به پروفایل
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD

آموزش رایگان طراحی لرزه‌ای سازه‌ها

دوره‌های رایگان
33 جلسه
95٪ (45 رای)

کاربرد دوره آموزش رایگان طراحی لرزه‌ای سازه‌ها چیست؟

طراحی لرزه‌ای سازه‌ها مشتمل بر مباحث طراحی سازه‌های فولادی و بتنی در برابر زلزله است. هدف اصلی از آموزش این درس، پرورش مهندس طراح (محاسب) بوده‌است، بنابراین در بخش‌های فلسفه طراحی، رفتار لرزه‌ای سازه و مرور بندهای آیین‌نامه‌ای، سعی بر این بوده‌است که نکات کلیدی و اطلاعات پایه به اختصار آورده شود و در انتها نیز یک مثال طراحی به‌صورت خلاصه آمده‌است. محتوای درس به گونه‌ای ارائه شده است که در طی حدود 60 ساعت پیشرفت قابل ملاحظه‌ای از لحاظ مفاهیم فلسفی، مبانی تئوری، شناخت رفتار لرزه‌ای، نحوه محاسبات طراحی و قضاوت مهندسی برای یک مهندس عمران یا کارشناس‌ارشد سازه امکان پذیر باشد. 

به دلیل لرزه‌خیز‌بودن کشور عزیز ما ایران، موضوع این درس از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و به شدت مورد نیاز مهندسین عمران کشور ما است و امیدواریم سهمی کوچک در بهبود دانش و تکنولوژی ساختمان در کشور داشته و موجب کاهش خطرات مالی و جانی ناشی از زلزله های آینده شود.

پیشنیازهای لازم برای فراگیری دوره آموزش رایگان طراحی لرزه‌ای سازه‌ها چیست؟

طراحی لرزه‌ای سازه‌ها یکی از دروس مقطع کارشناسی‌ارشد گرایش‌های سازه و مهندسی زلزله است. پیش‌نیازهای اصلی این درس، طراحی سازه‌های فولادی 1 و 2 و طراحی سازه‌های بتنی 1 و 2 است. این درس برای فارغ‌التحصیلان کارشناسی مهندسی عمران قابل درک بوده و نیاز به مطالعه پیش‌نیازی از دروس کارشناسی‌ارشد ندارد. مخاطب اصلی این دوره دانشجویان کارشناسی‌ارشد سازه و مهندسی زلزله و مهندسین محاسب است. در عین حال مطالعه این درس به مهندسان مجری نیز توصیه می‌شود. 

این دوره در ترم اول سال تحصیلی 1400-1399 در دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل تدریس شده است.

سرفصل‌های دوره آموزش رایگان طراحی لرزه‌ای سازه‌ها

استاد دوره
حر خسروی

دکتر حر خسروی کارشناسی خود را در رشته مهندسی عمران از دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل کسب کرد سپس کارشناسی‌ارشد را در مهندسی عمران – مهندسی زلزله و دکتری خود را در مهندسی عمران – سازه و زلزله از دانشگاه صنعتی شریف کسب نمود و در‌حال‌حاضر ایشان استادیار مهندسی سازه و زلزله دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل است.

پیش‌نیاز‌های دوره آموزش رایگان طراحی لرزه‌ای سازه‌ها

طراحی سازه های فولادی 1
اطلاعات بیشتر

نظرات  (3 نظر)

کاربر مکتب‌خونه
17:07 - 1400/01/29
کاربر‌ سایت
با سلام. ضمن تشکر فراوان از تدریس عالی و روان جناب دکتر خسروی و تاکید مکرر ایشان بر درک مفاهیم پایه ای مهندسی، خواهشمندم تا جناب دکتر در صورت رضایت شخصی ، فیلمهای ضبط شده سایر دروس تدریسی خود را در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد در اختیار سایت مکتبخونه قرار بدهند تا مورد استفاده دانشجویان و مشتاقان کسب علم در رشته مهندسی عمران قرار بگیرد. از خداوند بزرگ توفیق و سلامتی جناب دکتر خسروی و شما عزیزان سایت مکتبخونه را خواستارم.
کاربر مکتب‌خونه
14:53 - 1400/01/22
کاربر‌ سایت
خدا امواتتون رو بیامرزه . بی نقص و کامل . درود بر شما
کیارش
23:08 - 1400/01/15
کاربر‌ سایت
با سلام. سواد بسیار بالا، تسلط کامل، دید بسیار بالا به اعداد، بیان مطالب به زبان بسیار ساده در عین مفاهیم بسیار بنیادی از ویژگی های ایشان می باشد. این دوره برای افرادی که میخواهند طراحی با ایتبس انجام دهند و علت برخی از فرایند های لازم در طراحی را نمیدانند به شدت توصیه میگردد.

سوالات پرتکرار

آیا ممکن است که درسی ناقص ضبط شده باشد؟
ما همواره تلاش کرده­‌ایم که دروس را به طور کامل ضبط نماییم و در اختیار شما دوستان قرار دهیم. اما گاهی برخی ناهماهنگی ها سبب می شود که یک یا تعدادی از جلسات یک درس ضبط نشود. توضیح این گونه نواقص در توضیح درس­ ها آمده است.
اگر لینک دانلود یا پخش ویدئو مشکل داشت چه باید کرد؟
در صورتی که با هر گونه مشکلی رو به رو شدید می توانید از طریق صفحه ارتباط با ما به ما اطلاع دهید تا ما سریعا مشکل را پیگیری و برطرف نماییم.
آیا امکان دریافت فیلم های یک درس به صورت سی دی یا دی وی دی وجود دارد؟
در حال حاضر امکان ارسال دروس به صورت سی دی یا دی وی دی وجود ندارد.

×

ثبت نظر

به این دوره از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟