آموزش رایگان پایش سلامت سازه‌های ریلی

poster
پیش‌نمایش دوره

هدف این دوره، آشنایی مخاطبان با سامانه پایش سلامت سازه‌های ریلی، جهت نوآفرینی و ایده‌پردازی در این حوزه است. سامانه‌های پایش سلامت سازه‌ها در نگهداشت پیش‌بینانه زیرساخت‌ها کاربرد دارد. در این سامانه‌ها، با استفاده از ... ادامه

برگزارکننده:  دانشگاه علم و صنعت  دانشگاه علم و صنعت
سطح: مقدماتی
 رایگان

سرفصل‌های دوره آموزش رایگان پایش سلامت سازه‌های ریلی

پایش سلامت پل

درباره دوره

هدف این دوره، آشنایی مخاطبان با سامانه پایش سلامت سازه‌های ریلی، جهت نوآفرینی و ایده‌پردازی در این حوزه است. سامانه‌های پایش سلامت سازه‌ها در نگهداشت پیش‌بینانه زیرساخت‌ها کاربرد دارد. در این سامانه‌ها، با استفاده از حسگرهایی با قابلیت جمع‌آوری اطلاعات سازه‌ای و محیطی از زیربناها (مخصوصاً پل)، سامانه پشتیبان تصمیم مدیریت نگهداشت زیربنا توسعه داده می‌شود، این سامانه شامل چهار مدول طراحی، اندازه‌گیری و برداشت، انتقال و مدیریت داده است. در مدول طراحی، با انتخاب اهداف مورد‌نظر از اجرای سامانه، شاخص‌های حساس به عیب نیز تعیین می‌گردند. انتخاب اهداف با‌توجه‌‌به بررسی سناریوهای آسیب محتمل انجام می‌شود و در مدول اندازه‌گیری و برداشت، باتوجه‌به نوع، حساسیت، موقعیت و چیدمان تعیین‌شده در مدول طراحی، حسگرهای موردنیاز نصب و بهره برداری می‌گردد و در مدول انتقال، تمامی اطلاعات جمع آوری شده در محل سازه، به سرور مرکزی انتقال داده می‌شود و در مدول مدیریت داده، بعد از پردازش و تحلیل اطلاعات و تفکیک عوامل محیطی، بهره‌برداری و سازه‌ای از عیب و مقایسه شاخص حساس به عیب با الگوهای آسیب، وضعیت زیربنا گزارش می‌گردد همچنین در این درس تجربه توسعه سامانه پایش سلامت سازه ارائه می‌شود.

 

این دوره آموزشی مناسب چه کسانی است؟

دوره پایش سلامت سازه‌های ریلی مناسب دانشجویان رشته مهندسی راه‌آهن است که می‌تواند کمک شایانی به آن‌ها در مهارت‌های علمی و بازار کار کند.

 

منابع استفاده شده در این دوره چه می‌باشد؟

منابع استفاده شده در این دوره جزوه اساتید است که توسط آن‌ها گرداوری شده‌است.

 

دوره پایش سلامت سازه‌های ریلی در کدام دانشگاه تدریش شده است؟

این دوره طی 23 جلسه و در دانشکده راه‌آهن دانشگاه علم و صنعت ضبط و توسط مکتب‌خونه منتشر شده‌است.

 

***این دوره درحال تکمیل است***

درباره استاد

maktabkhooneh-teacher شروان عطايي

دکتر شروان عطایی، متولد سال 1355 در تهران هستند، ایشان دانش‌آموخته دبیرستان مفید 1، دانشکده فنی دانشگاه تهران (کارشناسی عمران در سال 1377، کارشناسی ارشد سازه در سال 1379) و دانشگاه تربیت‌مدرس (دکتری سازه در سال 1385) هستند.

مشاهده پروفایل و دوره‌‌های استاد
maktabkhooneh-teacher مسعود دهمرده

دکتر مسعود دهمرده دارای دکترا مهندسی برق سیستم‌های میکروالکترومکانیک دانشگاه بریتیش کلمبیا (UBC) ونکور کانادا است و ایشان جزو هیئت علمی و استادیار دانشکده مهندسی خودرو دانشگاه علم و صنعت است. از زمینه‌های تحقیقاتی ایشان می‌توان به حسگرها و عملگرها، سیستم‌های میکروالکترومکانیک و استحصال و بازیاب انرژی (Energy Harvesting) اشاره کرد.


مشاهده پروفایل و دوره‌‌های استاد

نظرات کاربران

تا کنون نظری برای این دوره ثبت نشده است. برای ثبت نظر باید ابتدا در دوره ثبت نام کرده و دانشجوی دوره باشید.

دوره‌های پیشنهادی

سوالات پرتکرار

آیا ممکن است که درسی ناقص ضبط شده باشد؟
ما همواره تلاش کرده­‌ایم که دروس را به طور کامل ضبط نماییم و در اختیار شما دوستان قرار دهیم. اما گاهی برخی ناهماهنگی ها سبب می شود که یک یا تعدادی از جلسات یک درس ضبط نشود. توضیح این گونه نواقص در توضیح درس­ ها آمده است.

سوالات پرتکرار

اگر لینک دانلود یا پخش ویدئو مشکل داشت چه باید کرد؟
در صورتی که با هر گونه مشکلی رو به رو شدید می توانید از طریق صفحه ارتباط با ما به ما اطلاع دهید تا ما سریعا مشکل را پیگیری و برطرف نماییم.

سوالات پرتکرار

آیا امکان دریافت فیلم های یک درس به صورت سی دی یا دی وی دی وجود دارد؟
در حال حاضر امکان ارسال دروس به صورت سی دی یا دی وی دی وجود ندارد.