00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
ثبت‌نام رایگان
  • دسترسی به تمام جلسات دوره
  • دسترسی به تمام جلسات دوره
  • اضافه شدن دوره به پروفایل
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD

آموزش رایگان کنترل کیفیت

دوره‌های رایگان
9 جلسه
71٪ (70 رای)

کنترل کیفیت مجموعه عملیاتی نظیر اندازه‌گیری یا آزمون است که روی یک محصول یا کالا انجام می‌شود تا مشخص شود که آن محصول با مشخصات فنی مورد نظر مطابقت دارد یا خیر، عمده بحث کنترل کیفیت مربوط به انجام نمونه‌گیری از محصولات، بازرسی آن نمونه‌ها و تعمیم نتایج، به کل انباشت محصول است که بر اساس روش‌های آماری انجام می‌گیرد. از دیگر روش‌های مورد استفاده در کنترل کیفیت، کنترل فرایند تولید محصول به جای کنترل محصول تهیه شده‌است که با استفاده از روش‌های آماری مانند SPC و … انجام می‌گیرد. می‌توان گفت مبحث کنترل کیفیت، جایگاه ویژه‌ای در مباحث نظام‌های جامع مدیریت کیفیت دارد.

مفاهیم اولیه کنترل کیفیت از سال‌های ۱۹۰۰ در دنیا مطرح شدند، در سال ۱۹۲۴، Walter. A. Shewhart  از شرکت تلفن بل، یک نوع نمودار (چارت) آماری برای کنترل کیفیت و متغیرهای آن تهیه و مورد استفاده قرار داد که در واقع شروع استفاده از آمار در کنترل کیفیت است، بعدها در همین دهه، همکاران شوهارت H. F. Dodge و H. G. Romig درباره پذیرش محصول از طریق بازرسی، نمونه برداری و آزمون نظراتی ارائه کردند.

***این دوره با کمک جناب علی ورشابی ضبط شده‌است***

***این دوره در پاییز 99 ضبط شده‌است***

***این دوره درحال تکمیل هست***

سرفصل‌های دوره آموزش رایگان کنترل کیفیت

استاد دوره
مهسا نوری مهسا نوری

دکتر مهسا نوری دریان مدرس و محقق در دانشگاه تهران و دارای تحصیلات کارشناسی فیزیک، کارشناسی‌ارشد مهندسی صنایع و دکتری مهندسی صنایع از دانشگاه تهران هستند. ایشان در زمینه مدیریت زنجیره تامین، کنترل موجودی، کنترل کیفیت، قیمت گذاری، نظریه بازی‌ها، تحقیق در عملیات و تجارت الکترونیک به تحقیق پرداخته‌اند و مقاله‌های بسیاری در مجلات مطرح چاپ کرده‌اند و به عنوان عضو هیئت تحریریه در چندین مجله بین‌المللی فعالیت می‌کند.

 

درباره برگزارکننده
دانشگاه تهران دانشگاه تهران (اطلاعات بیشتر)

پیش‌نیاز‌های دوره آموزش رایگان کنترل کیفیت

آمار و احتمال مهندسی
اطلاعات بیشتر

نظرات 

تا کنون نظری برای این دوره ثبت نشده است. برای ثبت نظر باید ابتدا در دوره ثبت نام کرده و دانشجوی دوره باشید.

سوالات پرتکرار

آیا ممکن است که درسی ناقص ضبط شده باشد؟
ما همواره تلاش کرده­‌ایم که دروس را به طور کامل ضبط نماییم و در اختیار شما دوستان قرار دهیم. اما گاهی برخی ناهماهنگی ها سبب می شود که یک یا تعدادی از جلسات یک درس ضبط نشود. توضیح این گونه نواقص در توضیح درس­ ها آمده است.
اگر لینک دانلود یا پخش ویدئو مشکل داشت چه باید کرد؟
در صورتی که با هر گونه مشکلی رو به رو شدید می توانید از طریق صفحه ارتباط با ما به ما اطلاع دهید تا ما سریعا مشکل را پیگیری و برطرف نماییم.
آیا امکان دریافت فیلم های یک درس به صورت سی دی یا دی وی دی وجود دارد؟
در حال حاضر امکان ارسال دروس به صورت سی دی یا دی وی دی وجود ندارد.

×

ثبت نظر

به این دوره از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟