00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
ثبت‌نام رایگان
 • دسترسی به کل جلسات ویدیویی از دوره
 • دسترسی به کل جلسات ویدیویی از دوره
 • اضافه شدن دوره به پروفایل
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD

آموزش رایگان PHP و MySQL پروژه‌محور

دوره‌های رایگان
47 جلسه
99٪ (152 رای)

کاربرد دوره آموزش رایگان php و mysql پروژه محور چیست؟

PHP یک زبان سمت سرور منبع باز است که برای ایجاد صفحات وب پویا استفاده می‌شود. این زبان می‌تواند در HTML تعبیه شود. PHP معمولا همراه با یک پایگاه داده MySQL در وب سرورهای لینوکس یونیکس استفاده می‌شود. زبان PHP به احتمال زیاد محبوب‌ترین زبان اسکریپت‌نویسی است.

PHP یک زبان و مفسر اسکریپت‌نویسی همه‌منظوره است که به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفته و به صورت رایگان در دسترس است. آموزش زبان PHP رایگان، توابع آن و یک کتابچه راهنمای کاربر در سایت رسمی PHP فراهم شده است.

MySQL یک سیستم مدیریت پایگاه داده رابطه‌ای (RDBSM) است که به صورت رایگان در دسترس همگان قرار دارد. این سیستم از زبان جستجوی ساختاریافته (SQL) استفاده می‌کند. SQL را محبوب‌ترین زبان برای افزودن، دسترسی و مدیریت محتوا در یک پایگاه داده می‌دانند. علت محبوبیت SQL پردازش سریع، قابلیت اطمینان اثبات‌شده، سهولت و انعطاف‌پذیری در استفاده از آن است. 

MySQL یکی از اصلی‌ترین بخش‌ها در هر اپلیکیشن منبع باز PHP است. مثال‌های خوبی برای اسکریپت‌نویسی مبتنی بر PHP و MySQL وجود دارد ازجمله وردپرس، جوملا و دروپال.

در دوره آموزش PHP رایگان از ابتدایی‌ترین مباحث شروع می‌کنیم و به صورت پروژه‌محور نکات کلیدی طراحی سایت با PHP را توضیح می‌دهیم. مباحث آموزش PHP از متغیرها و عملگرها شروع شده و پس از آموزش نکات ابتدایی به پردازش فرم‌ها و دریافت اطلاعات از آن‌ها و همچنین نحوه آپلود فایل و تصاویر می‌پردازیم. 

در بخش آموزش MySQL هم به تعریف اصطلاحاتی مانند phpMyAdmin، SQL، کوئری‌ها، عملگرهای اصلی در پایگاه داده و چگونگی برقراری ارتباط بین PHP و MySQL می‌پردازیم.

دوره آموزش رایگان php و mysql پروژه محور مناسب چه کسانی است؟

 • کسانی که قصد دارند طراحی انواع سایت‌ها را فرا بگیرند.
 • کسانی که HTML و CSS را فرا گرفته‌اند و می‌خواهند مهارت طراحی صفحات وب پویا را هم یاد بگیرند.
 • کسانی که قصد دارد از راه طراحی سایت کسب درآمد کنند.

بعد از فراگیری دوره آموزش رایگان php و mysql پروژه محور چه مهارت‌هایی کسب خواهید کرد؟

 • آشنایی مقدماتی با PHP
 • نحوه کار با سشن‌ها و کوکی‌ها
 • پردازش فرم‌ها، دریافت اطلاعات و آپلود فایل و تصویر
 • آشنایی با دیتابیس MySQL و انجام عمل‌های وارد کردن، انتخاب، به‌روزرسانی و حذف اطلاعات از آن
 • برقراری ارتباط بین PHP و MySQL
 • طراحی یک سایت کامل با انواع بخش‌های پست، کامنت، دسته‌بندی، ورود کاربر و غیره.

منابع، پیشنیازها و منابع مکمل برای فراگیری دوره آموزش رایگان php و mysql پروژه محور چیست؟

برای شرکت در دوره آموزش PHP رایگان لازم است تا به مهارت‌های HTML & CSS تسلط کافی داشته باشید. بدین منظور می‌توانید قبل از شروع این دوره، دوره آموزش رایگان HTML5 & CSS3 پروژه محور را مشاهده کنید. در این دوره از مهارت‌های بوت‌استرپ هم استفاده می‌کنیم. بنابراین توصیه می‌کنیم دوره آموزش رایگان Bootstrap 4 پروژه محور را بگذرانید.

سرفصل‌های دوره آموزش رایگان php و mysql پروژه محور چیست؟

در دوره آموزش رایگان php و mysql از مباحث ابتدایی php شروع به آموزش کرده و رفته رفته مباحث پیچیده‌تر و با اهمیت‌تر را آموزش می‌دهیم. در این دوره شما می‌توانید متغیرها، عملگرها، حلقه‌ها، توابع و تمام موارد ابتدایی را بیاموزید و با انجام پروژه‌ها و مثال‌هایی کاربرد آن‌ها را به خوبی فرا بگیرید. در نهایت هم یک پروژه طراحی سایت به شما معرفی می‌کنیم و در فصل آخر تمام اجزای آن را با هم پیاده می‌کنیم.

 • فصل اول: آشنایی با PHP

در ابتدای فصل با PHP و ابزارهای مورد نیاز برای طراحی سایت با PHP آشنا می‌شوید. در این دوره ما از ورژن 7 این برنامه استفاده می‌کنیم و آموزش‌های خود را حول آن ارائه می‌دهیم. متغیرها، انواع داده‌ها، عملگرها، عبارات شرطی، حلقه‌ها، کار با رشته‌ها و آرایه‌ها از جمله مباحث مقدماتی هر زبان برنامه‌نویسی است. در این فصل هم ما به توضیح این موارد در زبان PHP می‌پردازیم. در انتهای این فصل چگونگی کار با کوکی‌ها و سشن‌ها را به شما آموزش می‌دهیم.

 • فصل دوم: پردازش فرم‌ها

فرم‌ها از مهم‌ترین کاربردهای زبان PHP هستند که در طراحی سایت از اهمیت زیادی برخوردارند. ثبت کاربران جدید، دریافت سفارش از کاربران در سایت‌های فروشگاهی، ارسال بازخورد و غیره از جمله کاربردهای فرم است. ساخت فرم‌ها با استفاده از زبان HTML و CSS امکان‌پذیر است. بنابراین شما باید کاملا به تگ‌های HTML تسلط داشته باشید. البته پردازش فرم به عهده PHP است. در این فصل به آموزش پردازش فرم‌ها در PHP می‌پردازیم.

دیتابیس‌ها از اصلی‌ترین و ضروری‌ترین بخش‌های برنامه‌نویسی با زبان PHP است. محبوب‌ترین پایگاه داده را می‌توان MySQL دانست. بنابراین در این فصل به توضیح این پایگاه داده می‌پردازیم. کلیدهای اصلی و خارجی از مهم‌ترین مباحث در پایگاه داده هستند که باید به خوبی آن‌ها را درک کنید. با کمک کوئری‌ها می‌توانید پایگاه داده خود را مدیریت کرده و اطلاعات سایت را متناسب با نیاز خود اضافه، انتخاب، به‌روزرسانی و حذف کنید. در این فصل تمام کارهایی که شما باید در پایگاه داده انجام دهید، را به شما آموزش می‌دهیم.

 • فصل چهارم: ارتباط با MySQL

مهمترین قسمت طراحی سایت‌های داینامیک برقراری ارتباط بین کدهای نوشته شده و پایگاه داده است. تنها در صورت ایجاد اتصال برنامه می‌تواند اطلاعات را پایگاه داده بخواند یا تغییراتی در آن اعمال کند. برای برقراری ارتباط با دیتابیس می‌توانید از mysqli و MySQLi Prepared استفاده کنید. این نسخه‌ها دستورات آماده‌ای دارند که استفاده از آن‌ها را راحت‌تر از قبل کرده است. در این فصل علاوه بر پرداختن به این موارد به توضیح PDO و PDO Prepared هم می‌پردازیم. PDO کلاسی است که از مجموعه‌ای از توابع و دستورات به منظور کار با بانک اطلاعاتی تشکیل شده است. این کلاس امنیت بسیار بالایی دارد و به طور کامل از شئ‌گرایی پشتیبانی می‌کند. 

 • فصل پنجم: پروژه وبلاگ

در فصل آخر یک پروژه معرفی کردیم و سعی می‌کنیم پیاده‌سازی این پروژه را با هم به پیش ببریم. در این فصل قصد داریم با طراحی بخش‌های مختلف سایت تمام مواردی را که در آموزش PHP فرا گرفته‌ایم، به طور عملی اجرا کنیم. طراحی رابط کاربری (UI)، دیتابیس پروژه، طراحی اسلایدر، هدر و فوتر و همچنین بخش‌های گوناگونی مانند پست، کامنت، دسته‌بندی، صفحه داشبورد و ورود و خروج کاربران را به طور کامل در این فصل فرا خواهید گرفت.

سرفصل‌های دوره آموزش رایگان PHP و MySQL پروژه‌محور

فصل دوم : پردازش فرم‌ها
00:34 ساعت
00:34
Combined Shape Created with Sketch. 3 جلسه
نمایش جلسات فصل  
فصل سوم : دیتابیس
01:23 ساعت
01:23
Combined Shape Created with Sketch. 9 جلسه
نمایش جلسات فصل  
فصل چهارم : ارتباط با Mysql
00:50 ساعت
00:50
Combined Shape Created with Sketch. 5 جلسه
نمایش جلسات فصل  
استاد دوره
علی شیخ

علی شیخ در سال ۱۳۹۴ در رشته مهندسی کامپیوتر فارغ‌التحصیل شد و به عنوان برنامه‌نویس وب در شرکت معدنی و صنعتی چادرملو شروع به کار کرد. تخصص اصلی ایشان در زبان‌های جاوا اسکریپت و php است. وی به دلیل این که به آموزش علاقه زیادی داشت، تصمیم به راه‌اندازی وب‌سایتی در این زمینه به نام وب پروگ گرفت و اکنون پس از ۲ سال توانسته است سهم کوچکی در آموزش به افراد علاقه‌مند به برنامه‌نویسی را داشته باشد .

نظرات  (3 نظر)

کاربر مکتب‌خونه
19:21 - 1400/01/15
کاربر‌ سایت
عالی
کاربر مکتب‌خونه
15:30 - 1400/01/11
کاربر‌ سایت
هنوز که فصل اول رو دارم نگاه میکنم اگه همه رو دیدم 5 ستاره میکنم
کاربر مکتب‌خونه
19:18 - 1399/12/24
کاربر‌ سایت
آموزشات خوبه هنوز که فصل اوا رو دارم نگاه میکنم اگه همه رو دیدم 5 ستاره میکنم

سوالات پرتکرار

آیا ممکن است که درسی ناقص ضبط شده باشد؟
ما همواره تلاش کرده­‌ایم که دروس را به طور کامل ضبط نماییم و در اختیار شما دوستان قرار دهیم. اما گاهی برخی ناهماهنگی ها سبب می شود که یک یا تعدادی از جلسات یک درس ضبط نشود. توضیح این گونه نواقص در توضیح درس­ ها آمده است.
اگر لینک دانلود یا پخش ویدئو مشکل داشت چه باید کرد؟
در صورتی که با هر گونه مشکلی رو به رو شدید می توانید از طریق صفحه ارتباط با ما به ما اطلاع دهید تا ما سریعا مشکل را پیگیری و برطرف نماییم.
آیا امکان دریافت فیلم های یک درس به صورت سی دی یا دی وی دی وجود دارد؟
در حال حاضر امکان ارسال دروس به صورت سی دی یا دی وی دی وجود ندارد.

اطلاعات بیشتر

پس از گذراندن این دوره پیشنهاد می‌کنیم برای توسعه مهارت‌های طراحی سایت خود، دوره آموزش لاراول را هم بگذرانید.

×

ثبت نظر

به این دوره از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟

فصل دوم : پردازش فرم‌ها
00:34 ساعت
00:34
Combined Shape Created with Sketch. 3 جلسه
نمایش جلسات فصل  
فصل سوم : دیتابیس
01:23 ساعت
01:23
Combined Shape Created with Sketch. 9 جلسه
نمایش جلسات فصل  
فصل چهارم : ارتباط با Mysql
00:50 ساعت
00:50
Combined Shape Created with Sketch. 5 جلسه
نمایش جلسات فصل