سمینار دینامیک سیستم در اقتصاد

poster
پیش‌نمایش دوره

تحلیل دینامیک سیستمی که اسم دیگر آن پویاشناسی سیستمی است، یک نگرش، روش، و ابزار رایانه‌ای و سیستمی برای طراحی استراتژی است. این روش، مبتنی بر شبیه‌سازی و مدل‌سازی رایانه‌ای مطابق با نظریه‌های مهندسی کنترل ... ادامه

برگزارکننده:  دانشگاه تهران  دانشگاه تهران
سطح: مقدماتی
 رایگان
  
زمان مورد نیاز برای گذراندن دوره:  1 جلسه
مجموع محتوای آموزشی:  1:13 ساعت ویدئو
 (قابل دانلود می‌باشد)

آنچه در این دوره می‌آموزیم:

 آشنایی کلی با سیستم دینامیک

 کاربرد سیستم دینامیک در تحلیل اقتصادی

 استفاده از سیستم دینامیک برای سیاست گذاری

 استفاده از سیستم دینامیک برای آموزش علوم اقتصادی

پیش‌نیاز‌ها

این دوره به نحوی تهیه و تدوین شده است که مباحث آن به ساده‌ترین شکل ممکن بیان شوند و مخاطبان دوره بتوانند به‌سادگی متوجه موضوعات مطرح شده شوند. به همین جهت برای شرکت در این دوره هیچ پیش‌نیاز به خصوصی وجود ندارد و افراد با هر سطحی از آگاهی و تحصیلات می‌توانند از مباحث این دوره نهایت استفاده را داشته باشند.

سرفصل‌های دوره سمینار دینامیک سیستم در اقتصاد

دینامیک سیستم در اقتصاد

درباره دوره

تحلیل دینامیک سیستمی که اسم دیگر آن پویاشناسی سیستمی است، یک نگرش، روش، و ابزار رایانه‌ای و سیستمی برای طراحی استراتژی است.

این روش، مبتنی بر شبیه‌سازی و مدل‌سازی رایانه‌ای مطابق با نظریه‌های مهندسی کنترل و سیستم‌های بازخورد است. این روش یک رویکرد تحلیلی برای حل مسائل پیچیده و پویا است که تصمیم‌گیری‌های انسانی در آن دخیل هستند.

از دینامیک سیستم برای حل مشکلات اقتصادی، مدیریتی، و اجتماعی استفاده می‌شود. در این سمینار، این روش معرفی شده و کاربردهای آن در علم اقتصاد، آموزش آن، و سیاست‌گذاری‌های مرتبط با آن پرداخته می‌شود.

درباره استاد

maktabkhooneh-teacher سعید پورمعصومی لنگرودی

ایشان دانشیار سیستم دینامیک در دانشگاه برگن (نروژ) هستند و در تحقیقات خود، از پویایی سیستم، اقتصاد توسعه و سایر نظریه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند تا دریابند چگونه فرایندهای دخیل در تصمیم‌گیری‌های استخراج منابع طبیعی، پویایی سیستم‌های اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و اکولوژیکی را شکل می‌دهند. دانش به‌دست‌آمده می‌تواند به ما در مهندسی مجدد این فرایندها کمک کند تا پیامدهای ناخواسته تصمیمات و اقدامات خود را به حداقل برسانیم.

مشاهده پروفایل و دوره‌‌های استاد

نظرات کاربران

تا کنون نظری برای این دوره ثبت نشده است. برای ثبت نظر باید ابتدا در دوره ثبت نام کرده و دانشجوی دوره باشید.

سوالات پرتکرار

آیا ممکن است که درسی ناقص ضبط شده باشد؟
ما همواره تلاش کرده­‌ایم که دروس را به طور کامل ضبط نماییم و در اختیار شما دوستان قرار دهیم. اما گاهی برخی ناهماهنگی ها سبب می شود که یک یا تعدادی از جلسات یک درس ضبط نشود. توضیح این گونه نواقص در توضیح درس­ ها آمده است.

سوالات پرتکرار

اگر لینک دانلود یا پخش ویدئو مشکل داشت چه باید کرد؟
در صورتی که با هر گونه مشکلی رو به رو شدید می توانید از طریق صفحه ارتباط با ما به ما اطلاع دهید تا ما سریعا مشکل را پیگیری و برطرف نماییم.

سوالات پرتکرار

آیا امکان دریافت فیلم های یک درس به صورت سی دی یا دی وی دی وجود دارد؟
در حال حاضر امکان ارسال دروس به صورت سی دی یا دی وی دی وجود ندارد.
poster
پیش‌نمایش دوره
  
برگزار کننده:  دانشگاه تهران
  
زمان مورد نیاز برای گذراندن دوره:  1 جلسه
مجموع محتوای آموزشی:  1:13 ساعت ویدئو
 (قابل دانلود می‌باشد)