00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
ثبت‌نام رایگان
 • دسترسی به 5 جلسه نمونه از دوره
 • دسترسی به 5 جلسه نمونه از دوره
 • عضویت در تالار گفت‌وگوی دوره
 • اضافه شدن دوره به پروفایل
فقط محتوا
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوای دوره
 • تمام قابلیت‌‌های پلن رایگان
  +
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوای دوره
289,000 تومان
امکان پرداخت ارزی ‎
دوره کامل
 • دسترسی به تمام قابلیت‌های دوره
 • تمام قابلیت‌های پلن محتوا
  +
 • گواهی‌نامه مکتب‌خونه
 • پروژه محور
 • تالار گفتگو
779,000 تومان
امکان پرداخت ارزی ‎
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
مکتب‌خونه مکتب‌خونه

آموزش طراحی مقدماتی

دوره‌های مکتب‌پلاس
77 ساعت
96٪ (473 رای)

دوره‌ی آموزش طراحی مقدماتی چیست؟

طراحی در لغت به معنای نقشه‌ریزی و شکل‌دهی است. در معنای تخصصی آن، بازآفریدن تصاویری عینی یا تجسم بخشیدن به تصاویر ذهنی، آمده است. به‌عبارتی‌دیگر، طراحی یعنی ایجاد تصویری دوبعدی از سوژه‌ای ذهنی یا حقیقی، با استفاده از خطوط بر روی سطح موردنظر. دوره‌ی آموزش طراحی مقدماتی، دوره‌ای در سطح پایه بوده که تمرکز اصلی خود را بر روی آموزش شیوه‌ی صحیح طراحی سوژه‌هایی از طبیعت، طبیعت بی‌جان و غیر گذاشته و قواعد و نکات مربوط به اصول اولیه‌ی طراحی، شامل پرسپکتیو (ژرف‌نمایی)، را آموزش می‌دهد.

در شیوه‌ی تدریس این دوره، سوژه‌ها و مدل‌های طراحی، به‌صورت زنده و حقیقی، برای تصور ذهنی بهتر هنرجو، نشان داده می‌شوند. 

ما در دوره‌ی آموزش طراحی مقدماتی، اصول و قواعد طراحی اولیه را، در سطحی قابل‌قبول به شما آموزش داده و شما را در رسیدن به مهارت ایجاد تصاویر دوبعدی طبیعت، طبیعت بی‌جان و...، یاری خواهیم کرد. 

 

هدف از دوره‌ی آموزش طراحی مقدماتی چیست؟

هدف اصلی دوره‌ی آموزش مقدماتی طراحی، این است که کمک کنیم تا هنرجویان و علاقه‌مندان به طراحی، نگاهشان را به اطراف تغییر داده و با دیدی باز، مانند یک طراح، به سوژه‌ها و موضوعات اطراف خود نگاه کند.

قصد داریم با آموزش‌های خود در این دوره، کاری کنیم تا هنرجو، تمام ابعاد و جزئیات سوژه‌ی خود را دیده و بتواند آن را طراحی کند. به طور کلی در تلاشیم تا در هنرجویان خود دید طراحی ایجاد نماییم؛ دید طراحی به این معنا که به هر چیز به‌گونه‌ای نگاه کند که می‌خواهد آن را طراحی و اجرا نماید.

 

دوره‌ی آموزش طراحی مقدماتی مناسب چه کسانی است؟

دوره‌ی آموزش طراحی مقدماتی، مناسب افرادی است که به طراحی علاقه‌مند بوده و قصد شروع یادگیری آن را، از صفر دارند.

آموزش‌های مقدماتی طراحی در این دوره، همچنین برای کسانی که تا حدودی با اصول اولیه طراحی و نقاشی آشنا بوده ولی قصد تقویت آموزش و مهارت‌های خود را دارند نیز، بسیار مفید و کارآمد است. 

علاوه‌براین، دوره‌ی آموزش طراحی مقدماتی، به طراحانی که در اجرای سوژه‌هایی مانند سوژه‌های موجود در طبیعت، طبیعت بی‌جان، گل‌ها و اصول پرسپکتیو مشکل دارند نیز، کمک می‌کند تا نقاط ضعف خود را پیدا و با شناخت و رفع آن‌ها، در طراحی پیشرفت نمایند.

 

پس از گذراندن دوره‌ی آموزش طراحی مقدماتی، چه مهارت‌هایی کسب خواهید کرد؟

بعد از فراگیری دوره‌ی آموزش طراحی مقدماتی، به‌راحتی می‌توانید سوژه‌های تدریسی در این دوره، مانند طبیعت، طبیعت بی‌جان و غیره، را طراحی اولیه نموده و در تا حدودی به اصول سایه زنی و حجم‌دهی نیز آشنایی پیدا خواهید کرد.

شما با شرکت در دوره‌ی آموزش مقدماتی طراحی، به این توانایی می‌رسید که طرح سوژه‌های موردنظر خود را، بدون نیاز به ابزارهای کمکی دیجیتال، از روی دانش و تصورات خود رسم کرده و حتی می‌توانید تغییراتی را، بر اساس تجربیات و آموخته‌های خود، روی طرح اولیه‌ی سوژه‌ها اعمال کنید.  

از دیگر توانایی‌های شما پس از دوره، درک کامل قواعد پرسپکتیو (ژرف‌نمایی)، در سطح مناسب برای نقاشان است. در کنار آن، بر روی طراحی و رسم سرفصل‌های آموزش داده شده در طراحی مقدماتی نیز، به‌صورت کامل تسلط پیدا خواهید کرد.

 

ویژگی‌های متمایز دوره‌ی آموزش طراحی مقدماتی؟

در دوره‌ی آموزش مقدماتی طراحی، مدرس سوژه‌های مورد تدریس خود را، به‌صورت زنده و عینی، به هنرجویان نشان داده و هنرجو را از تصور ذهنی و مبهم موضوع بی‌نیاز می‌کند. این شیوه سبب می‌شود تا هنرجو، با تمام ویژگی‌ها و اجزای مهم سوژه آشنا شده و بتواند با دیدی وسیع و دقیق‌تر، به موضوعات نگاه کند. 

این شیوه همچنین، به هنرجو کمک می‌کند تا پس از پایان دوره، با دیدن سوژه‌ی موردنظر خود، بداند که چگونه و با چه دیدی به آن نگاه کرده و به چه نکاتی باید در آن توجه نموده و بداند که به دنبال چه چیز برای شروع طراحی خود، درون سوژه باشد؛ همچنین چگونه می‌تواند قسمت‌هایی از آن را کم یا به سوژه اضافه نماید. 

دوره‌ی آموزش طراحی مقدماتی، آموزش خود را از صفر آغاز کرده و به هیچ‌گونه پیش‌نیازی در این حوزه احتیاج ندارد. این دوره خود اما، پیش‌نیاز لازم برای دوره‌های دیگر نقاشی موجود در سایت مکتب‌خونه محسوب می‌شود. 

سرفصل‌های دوره آموزش طراحی مقدماتی

آن‌چه باید در آغاز بدانید
04:51 ساعت
01:51
Combined Shape Created with Sketch. 7 جلسه
بارم:
10%
نمایش جلسات فصل  

در این فصل از آموزش، شما را با اصول و قواعد اولیه و پایه‌ای طراحی که لازم است هر طراح و نقاشی در ابتدای راه آن‌ها را بداند، آشنا می‌کنیم. به طور کلی، هر چیز که در ابتدای مسیر طراحی، لازم است دانسته و از آن‌ها، در ادامه‌ی مسیر خود بهره گیرید، در این بخش، آموزش داده می‌شود.

مقدمه
"10:26
معرفی لوازم مورد نیاز
"17:26
سختی مدادها و انواع هاشور
"20:30
انواع خطوط و اشکال هندسی
"12:18
کاربرد نور و سایه
"27:08
پرسپکتیو
"23:31
پروژه اول: پرسپکتیو

 (الزامی)

100.0%
     
"180:00
طراحی طبیعت
24:23 ساعت
02:23
Combined Shape Created with Sketch. 18 جلسه
بارم:
30%
نمایش جلسات فصل  

از سو‌ژه‌های بسیار محبوب و پرکاربرد در طراحی، موضوعات موجود در طبیعت هستند. اجزای طبیعت، در عین سادگی، نکات ریز و جزئیات بسیار پیچیده‌ای دارند که باید در هنگام طراحی به آنها توجه کرد. در این فصل، اجزای طبیعت به موضوعات کوچک‌تری تقسیم شده و در هر درس، به‌صورت مفصل به یک جزء پرداخته شده و نکات ترسیمی آن آموزش داده می‌شود. 

طراحی انواع شاخه و چمن
"16:43
ارسال تمرین طراحی انواع شاخه و چمن
"120:00
طراحی بوته‌ها و درختان دوردست
"24:19
ارسال تمرین طراحی بوته‌ها و درختان دوردست
"120:00
طراحی انواع درخت
"30:24
ارسال تمرین طراحی انواع درخت
"120:00
پروژه دوم: درخت

 (الزامی)

50.0%
     
"180:00
طراحی برگ‌ها
"21:04
ارسال تمرین طراحی برگ‌ها
"120:00
طراحی سنگ‌ها
"19:01
ارسال تمرین طراحی سنگ‌ها
"120:00
پروژه سوم: سنگ

 (الزامی)

50.0%
     
"180:00
طراحی کوهستان
"10:33
ارسال تمرین طراحی کوهستان
"120:00
طراحی ابرها
"07:46
ارسال تمرین طراحی ابرها
"120:00
طراحی یک منظره‌ی ساده
"13:50
ارسال تمرین طراحی یک منظره‌ی ساده
"120:00
طراحی طبیعت بی‌جان
30:25 ساعت
02:25
Combined Shape Created with Sketch. 24 جلسه
بارم:
30%
نمایش جلسات فصل  

بخش وسیعی از سوژه‌هایی که در اطراف خود می‌بینیم، جزو دسته‌ی طبیعت بی‌جان قرار دارد. اجزای طبیعی و زنده به گونه‌ای، در هر لحظه در حال تغییرند؛ به این معنا که طراحی از یک گیاه، در سال‌های مختلف می‌تواند نتیجه‌ای کاملاً متفاوت داشته باشد. اما در طبیعت بی‌جان، سوژه ثابت بوده و اگر سال‌ها طراحی از آن طول بکشد، به همان شکل روز اول باقی خواهد ماند. در آخرین فصل از آموزش دوره‌ی طراحی مقدماتی، به آموزش تکنیک‌ها و شیوه‌های طراحی از اجسام و طبیعت بی‌جان، پرداخته و انواعی از آن را به شما نشان می‌دهیم. 

طراحی سیب
"11:01
ارسال تمرین طراحی سیب
"120:00
طراحی موز
"13:47
ارسال تمرین طراحی موز
"120:00
پروژه چهارم: موز

 (الزامی)

50.0%
     
"180:00
طراحی پر
"09:55
ارسال تمرین طراحی پر
"120:00
طراحی لیوان
"17:11
ارسال تمرین طراحی لیوان
"120:00
طراحی مبل
"10:10
ارسال تمرین طراحی مبل
"120:00
طراحی صندلی
"09:08
ارسال تمرین طراحی صندلی
"120:00
طراحی کتاب
"09:00
ارسال تمرین طراحی کتاب
"120:00
طراحی پارچه
"13:29
ارسال تمرین طراحی پارچه
"120:00
پروژه پنجم: پارچه

 (الزامی)

50.0%
     
"180:00
طراحی ظروف شیشه‌ای
"27:44
ارسال تمرین طراحی ظروف شیشه‌ای
"120:00
طراحی گلدان سفالی
"12:46
ارسال تمرین طراحی گلدان سفالی
"120:00
طراحی قایق
"11:39
ارسال تمرین طراحی قایق
"120:00
طراحی گل‌ها
17:40 ساعت
01:40
Combined Shape Created with Sketch. 13 جلسه
بارم:
30%
نمایش جلسات فصل  

تالار گفت‌وگو

استاد دوره
آناهیتا کریمی آناهیتا کریمی

استاد آناهیتا کریمی، نقاش و مدرس با سابقه‌ی نقاشی در تکنیک‌های آبرنگ، اکرلیک و آموزش حرفه‌ای انواع طراحی است. ایشان برگزار کننده‌ دوره‌های تخصصی نقاشی به صورت حضوری در آتلیه شخصی، آموزشگاه‌ها و همچنین دوره‌های مجازی آموزش نقاشی و طراحی هستند. وی دارای سابقه شرکت در نمایشگاه‌های گروهی داخلی و خارجی، برگزاری نمایشگاه انفرادی در نگارخانه‌هایی از جمله گالری گلستان، انتخاب اثر در iws کالیفرنیا به عنوان اثر برگزیده توسط داوران، انتخاب و چاپ آثار در کتاب‌های مختلف، سابقه برگزاری ورکشاپ‌های متعدد اجرای زنده نقاشی آبرنگ و اکرلیک در طبیعت برای هنرجویان و همچنین سابقه برگزاری نمایشگاه‌های گروهی با جمعی از هنرجویان در کارنامه‌ حرفه‌ای خود دارند.

اطلاعات بیشتر
درباره گواهینامه
مکتب‌خونه مکتب‌خونه
حد نصاب قبولی در دوره:
75.0 نمره
فارغ‌التحصیل شدن در این دوره نیاز به ارسال تمرین‌ها و پروژه‌های الزامی دارد.

ویژگی‌های دوره آموزش طراحی مقدماتی

Combined Shape1 Created with Sketch. گواهی‌نامه مکتب‌خونه

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه رسمی پایان دوره توسط مکتب‌خونه به اسم شما صادر شده و در اختیار شما قرار می گیرد.

 

مشاهده نمونه گواهینامه

خدمات منتورینگ

خدمات منتورینگ به معنای برخورداری دانشجو از راهنما یا پشتیبان علمی در طول گذراندن دوره می‌باشد. این خدمات شامل پاسخگویی به سوالات آموزشی(در قالب تیکتینگ)، تصحیح آزمون یا پروژه های دوره و ارائه باز خورد موثر به دانشجو می‌باشد.

پروژه محور

این دوره طوری طراحی شده است که محتوای آموزشی دوره حول چند پروژه واقعی و کاربردی هستند تا یادگیری دانشجو در طول دوره به کاربردهای عملی تبدیل شود و به این ترتیب بالاترین سطح یادگیری را فراهم نمایند.

تالار گفتگو

شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.

نظرات  (3 نظر)

امیرمحمد
17:32 - 1400/11/30
دانشجوی دوره
سلام وظیفه خودم می‌دانم نکاتی را برای راهنمایی دوستان مطرح کنم. آن دسته از دوستان که میخواهند طراحی و یا نقاشی را یاد بگیرند اما نمی‌دانند از کجا شروع کنند، مطمئن باشند بهترین نقطه شروع همین دوره حاضر هست. آن دسته از دوستان که به صورت خود آموز طراحی میکنند، لازم است بدانند در این دوره نکاتی از طراحی پایه توسط استاد محترم گفته میشود که شاید جای دیگری نتوانند به این انسجام پیدا کنند. بنده خودم انیمیشن کار میکنم و یکی از نقاط قوت کار هایم، نکاتی از طراحی پایه است که از این دوره آموختم. با تشکر از استاد گرامی سرکار خانم کریمی که تمام نکات و جزییات را در آموزش ها منتقل کرده و بازخورد های سازنده ای را روی تمارین ارائه می دهند.
بهاره
12:04 - 1400/08/22
دانشجوی دوره
ممنونم از استاد عزیز بابت این آموزش گام به گام و ساده واقعا فکر نمیکردم از آموزش مجازی انقدر بتونم خوب و راحت یاد بگیرم طراحی رو
فاطمه
18:39 - 1400/04/24
دانشجوی دوره
واقعا دوره منحصر به فردی هست. فکر نمیکردم یه طراحی ساده هم میتونه انقدر جذاب باشه. از آموزش های تکنیکی و با جزئیات استاد کریمی و تیم مکتبخونه بابت برگزاری این دوره بسیار متشکرم. امیدوارم ادامه دار باشه و دوره های پیشرفته هم به زودی منتشر بشن.

سوالات پرتکرار

آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.
حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.
در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
خیر، به دلیل مسائل زیست محیطی و کاهش قطع درختان، فقط نسخه الکترونیکی گواهی‌نامه در اختیار شما قرار می‌گیرد
پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.

×

ثبت نظر

به این دوره از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟

آن‌چه باید در آغاز بدانید
04:51 ساعت
01:51
Combined Shape Created with Sketch. 7 جلسه
بارم:
10%
نمایش جلسات فصل  

در این فصل از آموزش، شما را با اصول و قواعد اولیه و پایه‌ای طراحی که لازم است هر طراح و نقاشی در ابتدای راه آن‌ها را بداند، آشنا می‌کنیم. به طور کلی، هر چیز که در ابتدای مسیر طراحی، لازم است دانسته و از آن‌ها، در ادامه‌ی مسیر خود بهره گیرید، در این بخش، آموزش داده می‌شود.

مقدمه
"10:26
معرفی لوازم مورد نیاز
"17:26
سختی مدادها و انواع هاشور
"20:30
انواع خطوط و اشکال هندسی
"12:18
کاربرد نور و سایه
"27:08
پرسپکتیو
"23:31
پروژه اول: پرسپکتیو

 (الزامی)

100.0%
     
"180:00
طراحی طبیعت
24:23 ساعت
02:23
Combined Shape Created with Sketch. 18 جلسه
بارم:
30%
نمایش جلسات فصل  

از سو‌ژه‌های بسیار محبوب و پرکاربرد در طراحی، موضوعات موجود در طبیعت هستند. اجزای طبیعت، در عین سادگی، نکات ریز و جزئیات بسیار پیچیده‌ای دارند که باید در هنگام طراحی به آنها توجه کرد. در این فصل، اجزای طبیعت به موضوعات کوچک‌تری تقسیم شده و در هر درس، به‌صورت مفصل به یک جزء پرداخته شده و نکات ترسیمی آن آموزش داده می‌شود. 

طراحی انواع شاخه و چمن
"16:43
ارسال تمرین طراحی انواع شاخه و چمن
"120:00
طراحی بوته‌ها و درختان دوردست
"24:19
ارسال تمرین طراحی بوته‌ها و درختان دوردست
"120:00
طراحی انواع درخت
"30:24
ارسال تمرین طراحی انواع درخت
"120:00
پروژه دوم: درخت

 (الزامی)

50.0%
     
"180:00
طراحی برگ‌ها
"21:04
ارسال تمرین طراحی برگ‌ها
"120:00
طراحی سنگ‌ها
"19:01
ارسال تمرین طراحی سنگ‌ها
"120:00
پروژه سوم: سنگ

 (الزامی)

50.0%
     
"180:00
طراحی کوهستان
"10:33