00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
ثبت‌نام رایگان
 • دسترسی به 3 جلسه نمونه از دوره
 • دسترسی به 3 جلسه نمونه از دوره
 • عضویت در تالار گفت‌وگوی دوره
 • اضافه شدن دوره به پروفایل
فقط محتوا
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوای دوره
 • تمام قابلیت‌‌های پلن رایگان
  +
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوای دوره
119,000 تومان
امکان پرداخت ارزی ‎
دوره کامل
 • دسترسی به تمام قابلیت‌های دوره
 • تمام قابلیت‌های پلن محتوا
  +
 • گواهی‌نامه مکتب‌خونه
 • پروژه محور
 • تمرین و آزمون
 • تالار گفتگو
 • تسهیل استخدام
179,000 تومان
امکان پرداخت ارزی ‎
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
مکتب‌خونه مکتب‌خونه

آموزش نرم‌افزار Expert Choice

دوره‌های مکتب‌پلاس
5 ساعت
95٪ (112 رای)

آموزش نرم‌افزار Expert Choice

دوره آموزش پیش رو نیز ضمن پرداختن به آموزش اکسپرت چویس، به بررسی فرآیند سلسله مراتبی در نرم افزار اکسپرت چویس پرداخته و پکیج کاملی از  آموزش Expert Choice را ارائه می‌دهد. در نهایت تلاش دارد خروجی ایده‌آل مدنظر برای فراگیر را حاصل کند؛ برای این کار مدرس به پشتیبانی پس از دوره آموزش Expert Choice می‌پردازد. وجه تمایز این دوره با دیگر دوره‌های آموزش اکسپرت چویس در آموزش تصمیم‌گیری چند معیاره گروهی با استفاده سلسله مراتبی و پیاده سازی آن در نرم افزار Expert Choice است. 

یکی از اساسی‌ترین موضوعات مطرح در دنیای امروزی که همواره از دغدغه‌های اصلی مدیریت محسوب می‌شود، بحث تصمیم‌گیری است لزوم اتخاذ تصمیم درست و برگزیدن گزینه مناسب از میان گزینه‌های متعدد زمینه انتخاب بهترین تولید کننده، بهترین توزیع کننده و... در تشکیل یکپارچگی‌ها و موارد مشابه از جمله مسائل مهم مطرح برای تصمیم‌گیری‌های چند معیاره است؛ این تصمیمات جزئی از مسائل بزرگ و کلان را شامل می‌شوند و در بسیاری از این موارد در صورت نادرست بودن تصمیم، هزینه‌های زیادی را باید پرداخت. از این رو تصمیم‌گیری صحیح در تمام مسائل اهمیت به سزایی دارد. یکی از کارآمدترین تکنیک‌های تصمیم‌گیری چند معیاره استفاده از روش تحلیل سلسله مراتبی یا  AHP(Analytical Hierarchy Process) است که در روش AHP مسئله اصلی به کمک یک ساختار سلسله مراتبی به مسائل کوچک‌تر شکسته می‌شود؛ در این ساختار معیارها سطح بندی می‌شود (هدف و معیارهای اصلی در سطوح بالاتر و معیارهای فرعی در سطح پایین‌تر قرار می‌گیرند)، گزینه‌ها نسبت به پایین‌ترین سطح معیارها و نیز معیارهای هر سطح نسبت به معیارهای یک سطح بالاتر وزن دهی می‌شوند.

بطور کلی فرآیند تحلیل سلسله مراتبی شامل: ساخت سلسله مراتبی، مقایسه‌های زوجی، ترکیب وزن‌ها، تحلیل حساسیت و روش رتبه‌بندی می‌باشد. با توجه به پیچیدگی حل مسائل تصمیم‌گیری چند معیاره به خصوص در مسئله با داده‌ها و اطلاعات زیاد و با اهمیت، لزوم استفاده از یک نرم افزار برای حل مسائل احساس می‌شود یکی از نرم‌افزاها Expert Choice است چرا که کار با اکسل فرآیند حل را طولانی و طاقت فرسا می‌کند. برای یادگیری این نرم افزار باید از دوره‌های آموزشی استفاده کرد که مدرس دوره علاوه بر تسلط بر خود نرم افزار بر فرآیند سلسله مراتبی و در اصل مسائل تصمیم‌گیری تسلط کافی را داشته‌باشد چرا که تصمیم‌گیری در مسائل و پروژه‌های مختلف از حساسیت بالایی برخوردار است؛ 

سرفصل‌های دوره آموزش نرم‌افزار Expert Choice

مثالی با معیار و زیرمعیار بدون گزینه
00:22 ساعت
00:17
Combined Shape Created with Sketch. 4 جلسه
بارم:
15%
نمایش جلسات فصل  
پروژه نهایی
03:00 ساعت
Combined Shape Created with Sketch. 1 جلسه
بارم:
60%
نمایش جلسات فصل  

تالار گفت‌وگو

استاد دوره
هدا رشیدی نژاد هدا رشیدی نژاد

هدا رشیدی نژاد مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته آمار گرایش آمار ریاضی از دانشگاه اصفهان و مدرک کارشناسی خود را در رشته آمار از دانشگاه شهید باهنر کرمان اخد نموده است. دارای سابقه 10 سال تدریس دروس آمار، ریاضی و کامپیوتر در دانشگاه و سابقه 3 سال تدریس نرم افزارهای SPSS و اکسپرت چویس در مراکز آموزشی و همچنین سابقه 10 سال انجام پروژه بانرم افزارهای SPSS، Expert Choice، AMOS، Smart PLS، Multiple Decision، R می باشد. 4 مقاله لاتین و 2 مقاله فارسی در مجلات و کنفرانسهای داخلی و بین المللی را به نام خود به ثبت رسانده است. او همچنین مدرک IELTS و مدرک زبان فرانسه TCFQ و مدارک SQLSERVER، حسابداری مالی، GIS، AMOS، R و SPSS را دارد.

درباره گواهینامه
مکتب‌خونه مکتب‌خونه
حد نصاب قبولی در دوره:
80.0 نمره
فارغ‌التحصیل شدن در این دوره نیاز به ارسال تمرین‌ها و پروژه‌های الزامی دارد.

ویژگی‌های دوره آموزش نرم‌افزار Expert Choice

Combined Shape1 Created with Sketch. گواهی‌نامه مکتب‌خونه

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه رسمی پایان دوره توسط مکتب‌خونه به اسم شما صادر شده و در اختیار شما قرار می گیرد.

 

مشاهده نمونه گواهینامه

خدمات منتورینگ

خدمات منتورینگ به معنای برخورداری دانشجو از راهنما یا پشتیبان علمی در طول گذراندن دوره می‌باشد. این خدمات شامل پاسخگویی به سوالات آموزشی(در قالب تیکتینگ)، تصحیح آزمون یا پروژه های دوره و ارائه باز خورد موثر به دانشجو می‌باشد.

پروژه محور

این دوره طوری طراحی شده است که محتوای آموزشی دوره حول چند پروژه واقعی و کاربردی هستند تا یادگیری دانشجو در طول دوره به کاربردهای عملی تبدیل شود و به این ترتیب بالاترین سطح یادگیری را فراهم نمایند.

تمرین و آزمون

با قرار گرفتن تمرین ها و آزمون های مختلف در طول دوره، محیطی تعاملی فراهم شده است تا بهره گیری از محتوا و یادگیری بهتر و عمیق تر شود.

تالار گفتگو

شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.

تسهیل استخدام

در صورت قبولی در دوره، شما می‌توانید با وارد کردن اطلاعات آن در بخش دوره‌های آموزشی رزومه‌ساز «جاب ویژن»، تایید مهارت خود را در قالب اضافه شدن «مدال مهارت» به روزمه آنلاین خود دریافت نمایید. این مدال علاوه بر ایجاد تمایز در نمایش رزومه شما، باعث بالاتر قرار گرفتن آن در لیست انبوه رزومه‌های ارسالی به کارفرما شده و بدین ترتیب شانس شما را برای استخدام در سازمانهای موفق و پر متقاضی افزایش می‌دهد. 

 

مشاهده اطلاعات بیشتر

نظرات  (15 نظر)

صفحه 

از 

2

علی
22:07 - 1401/06/23
فارغ‌التحصیل دوره
دوره کوتاه و بسیار مفیدی بود. باتشکر
مهران
22:04 - 1401/06/20
فارغ‌التحصیل دوره
دوره در عین کوتاه بودن ، کامل و مفید بود. همچنین استاد تسلط کافی برای بیان مطالب داشتند . بنظرم ایجاد یک گروه واتساپی یا تلگرامی میتونه خیلی مفید باشه تا دانشجویان بتونن راحت تر با استاد به تبادل نظر بپردازن. با تشکر
سینا
15:23 - 1401/04/30
دانشجوی دوره
عالی
فریبرز
09:19 - 1401/04/28
فارغ‌التحصیل دوره
تمامی قسمت های نرم افزار در کوتاه ترین زمان ممکن آموزش داده میشه و در کل این دوره رو به کسانی که به هر دلیل به محاسبات ahp نیاز دارن پیشنهاد میکنم.
کسری
12:06 - 1401/04/08
فارغ‌التحصیل دوره
با سپاس فراوان از زحمات استاد گرامی ،خانم رشیدی نژاد در تدریس این دوره. به نظرم دوره بسیار کامل و جامع در کوتاه ترین زمان ممکن بود.
امیر
19:55 - 1401/02/18
فارغ‌التحصیل دوره
بسار دوره عالی و زمان و مطالب بسیار مدیریت شده و کاربردی بود و استاد از توانایی بالایی در خصوص بیان مطالب بهره مند بود. با آرزوی موفقیت روز افزون.
عارفه
23:31 - 1401/01/10
فارغ‌التحصیل دوره
با سلام و احترام، از استاد ارجمند خانم رشیدی نژاد بابت برگزاری این دوره خیلی سپاس گزارم. دوره بسیار مفید و کاربردی برای بنده بود مخصوصا قسمت AHP گروهی که بسیار نیاز داشتم برای انجام پایان نامم استفاده کنم. خیلی خوشحال میشم در صورت امکان دوره پیشرفته هم برگزار شود قطعا یکی از شرکت کنندگان خواهم بود.
علیرضا
08:28 - 1400/08/13
فارغ‌التحصیل دوره
دوره عالی بود و نیاز به دوره پیشرفته هم دارد
ایمان
13:31 - 1400/06/17
فارغ‌التحصیل دوره
دوره مناسب و خوبی بود. در زمانی نسبتا کوتاه یک نرم‌افزار کاربردی آموزش داده شد. استاد مسلط، با بیان شیوا و توضیحات جامع و مانع . در کل لذت بردم و ممنونم
احسان
18:26 - 1400/06/11
فارغ‌التحصیل دوره
خیلی دوره ی خوبی بود. تسلط استاد کامل بود به مباحث و خوب دسته بندی کرده بودن مطالب و. چون تمام توضیحات و از ریشه و پایه میگفتن آدم دچار سردرگمی نمیشد و اینکه تایم ویدئو ها خیلی مناسب بود و خسته کننده نبود. امیدوارم استاد دوره ی spss هم بذارن. ممنون.

سوالات پرتکرار

آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.
آیا گواهی‌نامه‌های دانشگاهی به صورت رسمی و توسط دانشگاه مربوطه صادر می‌شود؟
بله؛ گواهی نامه ها توسط دانشگاه مربوطه و با امضای رئیس دانشگاه یا مسئول مربوطه که حق امضای گواهی نامه ها را دارد صادر می شود و گواهی نامه معتبر دانشگاه است که به اسم هر فرد صادر می شود.
حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.
در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
خیر، به دلیل مسائل زیست محیطی و کاهش قطع درختان، فقط نسخه الکترونیکی گواهی‌نامه در اختیار شما قرار می‌گیرد
پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.

اطلاعات بیشتر

Expert Choice نرم افزاری است که برای حل مدل‌های سلسله مراتبی استفاده شده و در رشته‌ی مهندسی صنایع کاربرد گسترده‌ای دارد. حل مدل‌های سلسله مراتبی در نرم افزار اکسپرت چویس ابتدا ایجاد و طراحی مدل آغاز می‌شود که هدف نهایی مهم‌ترین جزء در فرآیند سلسله مراتبی به حساب می‌آید؛ پس از طراحی مدل و تعیین هدف نهایی نوبت به وارد کردن معیار‌ها و متغیرها است، همراه با وارد کردن متغیر، زیر متغیرها نیز باید مشخص‌شده و وارد سیستم شوند، سپس نوبت به وارد کردن گزینه‌ها می‌رسد. پس از آن که داده‌های مورد نیاز وارد سیستم شدند مراحل سلسله مراتبی آغازشده و از انتهای مدل شروع به مقایسه گزینه‌ها با زیر معیارها، زیر معیارها با معیارهای سطح بالاتر و در آخر مقایسه‌ی معیارها با هدف نهایی مدل است.

این مقایسات تحت عنوان مقایسات زوجی (دو به دو) برای محاسبه‌ی وزن معیارها و برسی آن‌ها با یکدیگر برای ارزش گذاری هر کدام از متغیرها انجام می‌گیرد؛ در ادامه با محاسبه‌ی نرخ  ناسازگاری با استفاده ار طیف 9 تایی پایان می‌گیرد.

پس از مقایسات زوجی با استفاده از درج مستقیم اوزان، محاسبه‌ی وزن نهایی معیارها، زیر معیارها و گزینه‌ها صورت می‌گیرد. با انجام تحلیل حساسیت بر روی مدل وارد شده، اهمیت‌های مدل از جهت تصمیمات و سیاست‌ها بررسی می‌شود و در آخر معیاری که مطلوبیت بیشتری را دارد انتخاب می‌شود. 

قابل توجه است که در این دوره آموزش اکسپرت چویس، نحوه پیاده سازی AHP گروهی (تصمیم‌گیری چند معیاره گروهی با استفاده از روش فرآیند سلسله مراتبی ) در نرم افزار اکسپرت چویس نیز آموزش داده می‌شود. 

در این دوره سرفصل‌هایی که به آن‌ها پرداخته می‌شود عبارتست از:

1.     آموزش نصب نرم افزار

2.     اجرای نرم افزار و آشنایی با محیط آن

3.     تعریف روش AHP و ارائه مثال

4.     وارد کردن معیارها و زیر معیارها

5.     وارد کردن گزینه‌ها

6.     انجام مقایسات زوجی و محاسبه وزن و نرخ ناسازگاری (با استفاده از طیف 9 تایی)

7.     ایجاد مقایسات زوجی با استفاده از قابلیت درج مستقیم اوزان

8.     محاسبه‌ی وزن نهایی معیارها، زیر معیارها و گزینه‌ها

9.     انجام تحلیل حساسیت بر روی مدل

10.  پیاده سازی AHP گروهی در نرم افزار

به طور کلی هنگامی که شرکت کنندگان اهمیت نسبی اهداف تصمیم‌گیری را مقایسه و اولویت‌بندی می‌کنند، از اکسپرت چویس برای ترکیب داوری گروه استفاده شده تا به نتیجه رسید سپس تیم می‌تواند چگونگی تغییر اولویت‌های هر هدف را با دستکاری یکی از نتایج تحلیل حساسیت تحت تاثیر قرار دهد؛ با تمرکز شرکت کنندگان بر روی مسئله، اکسپرت چویس را کارآمدتر می‌کند. 

کلام پایانی

امروزه با توجه به حجم کاری سازمان‌ها و شرکت‌ها و مواجه شدن با داده‌های مختلف، نیاز به راهکاری ایده‌آل برای تصمیم‌گیری درست وسریع و در عین حال منطقی و راهگشا را ضروری کرده است. هر چقدر میزان داده‌ها افزایش پیدا کند پردازش آن‌ها در ذهن و تصمیم‌گیری سخت‌تر خواهد بود به همین دلیل استفاده از نرم افزاری مانند اکسپرت چویس مورد توجه قرار گرفته است. به علت با اهمیت بودن تصمیم‌ها فرآیند انتخاب آن‌ها نیز سخت‌تر خواهد بود بنابراین اکسپرت چویس به عنوان ابزاری برای کمک به تصمیم‌گیرندگان به میدان آمد، به همین خاطر برای به کارگیری اکسپرت چویس در فرآیند تصمیم‌گیری نیازمند آموزش در این حوزه هستید که مکتبخونه با فراهم کردن دوره آموزش اکسپرت چویس کار را برای فراگیران راحت‌تر کرده است. 

×

ثبت نظر

به این دوره از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟

مثالی با معیار و زیرمعیار بدون گزینه
00:22 ساعت
00:17
Combined Shape Created with Sketch. 4 جلسه
بارم:
15%
نمایش جلسات فصل  
پروژه نهایی
03:00 ساعت
Combined Shape Created with Sketch. 1 جلسه
بارم:
60%
نمایش جلسات فصل