آموزش نرم افزار iSpring Suite (تولید محتوای الکترونیکی)

poster
پیش‌نمایش دوره

رشد اینترنت و فراگیر شدن موبایل‌ها،‌ تبلت‌ها و سایر دستگاه‌های ارتباطی الکترونیک تقریباً تمام صنایع را دگرگون کرده و زندگی انسان را با تغییرات چشمگیری مواجه کرده است. آموزش هم یکی از مواردی محسوب می‌شود ... ادامه

برگزارکننده:  مکتب‌خونه  مکتب‌خونه
مدرس دوره:

برگزارکننده:

مکتب‌خونه
4.7 (7 رای)
سطح: مقدماتی
 پلاس

پیش‌نیاز‌ها

دوره آموزش iSpring Suite مکتب‌خونه به طور کامل به آموزش تولید محتوا می‌پردازد. برای شرکت در این دوره هیچ پیش‌نیازی تعریف نشده‌است. اما آشنایی با اسلایدسازی و کار با پاورپوینت باعث می‌شود بهره کافی را از محتواهای این دوره ببرید.

سرفصل‌های دوره آموزش نرم افزار iSpring Suite (تولید محتوای الکترونیکی)

فصل1- نصب و فعال‌سازی نرم‌افزار iSpring Suite

در این فصل یاد خواهید گرفت که چگونه نرم‌افزار iSpring Suite را نصب و فعال‌سازی کنید.

  نصب و فعال‌سازی نرم‌افزار iSpring Suite
مشاهده
"04:06  
فصل2- نرم‌افزار iSpring Presenter (صداگذاری روی اسلایدهای پاورپوینت، ویرایش، تنظیمات و گرفتن خروجی)

در این فصل نرم‌افزار iSpring Presenter به طور کامل به شما آموزش داده می‌شود. در این فصل یاد خواهید گرفت که چگونه روی اسلایدهای خود صحبت کنید (نریشن) یا صوت یا ویدئویی را از یک منبع دیگر وارد کرده و عملیات همگام‌سازی (Sync) را روی آن انجام دهید. همچنین با گذراندن این فصل خواهید توانست صوت و فیلم خود را ویرایش کنید و تنظیمات مختلفی برای پروژه و پخش‌کننده محتوا (Player) انجام دهید. در نهایت هم یاد می‌گیرید که چگونه از محتوایتان به فرمت‌های مختلف خروجی بگیرید.

  ضبط صدا بر روی اسلاید (Record Audio)
مشاهده
"16:32  
  ویرایش صدا (iSpring Audio Editor)
مشاهده
"12:00  
  خروجی گرفتن (فیلم، html5 و LMS)
"12:48  
  وارد کردن (import) صوت و همگام‌سازی (sync) آن با اسلاید و انیمیشن
"11:57  
  ضبط ویدئویی، وارد کردن(import) و ویرایش آن
"06:51  
  سایر تنظیمات Manage Narration
"03:39  
  تنظیمات Slide Properties
"11:08  
  توضیحات بخش Presentation Resources
"04:34  
  تنظیمات Player
"15:51  
فصل3- آموزش نرم‌افزار iSpring Visuals (ایجاد محتوای تعاملی با الگوهای از پیش طراحی شده)

در این فصل با نرم‌افزار iSpring Visuals از این مجموعه ارزشمند آشنا می‌شوید. شما با کمک این نرم‌افزار و حتی بدون نیاز به پاورپوینت می‌توانید از 14 الگوی موجود آن استفاده کنید و محتواهای تعاملی‌تری طراحی و تولید کنید. 

  معرفی کلی نرم افزار iSpring Visuals و تولید محتوا با استفاده از اینتراکشن Steps
"28:26  
  کار با سایر Interactionهای Process
"06:52  
  کار با Interactionهای Annotation
"09:47  
  کار با Interactionهای Hierarchy
مشاهده
"09:31  
  کار با Interactionهای Catalog
"09:26  
  استفاده از Interactionها در کورس (پاورپوینت)
"07:03  
فصل4- آموزش نرم‌افزار iSpring Quizmaker (طراحی، مدیریت و انتشار انواع آزمون‌های آنلاین)

در این فصل کار با نرم‌افزار iSpring Quizmaker را به‌خوبی یاد می‌گیرید. با استفاده از این نرم‌افزار می‌توانید 14 نوع سؤال و آزمون طراحی کنید. طراحی انواع سؤالات از جمله چندگزینه‌ای، چند پاسخی، پاسخ کوتاه و... با کمک این نرم‌افزار امکان‌پذیر است.

  معرفی کلی نرم‌فزار iSpring Quizmaker و طراحی سوالات چندگزینه‌ای(Multiple Choice)
"32:28  
  طراحی سوالات چند پاسخی (Multiple Response) و صحیح و غلط (True/False)
مشاهده
"09:41  
  طراحی سوالات کوتاه پاسخ (Short Answer)، عددی (Numeric)، جورکردنی (Matching ) و …
"21:06  
  طراحی سوالات هات‌اسپات (Hotspot)، کشیدنی و رهاکردنی (Drag & Drop)، انشایی (Essay) و لیکرتی (Likert)
"13:36  
  تنظیمات آزمون (Quiz Properties)
مشاهده
"19:26  
  تنظیمات Player و نحوه Branching
"14:34  
فصل5- آموزش نرم‌افزار iSpring Cam Pro (ضبط صفحه نمایش)

اگر به‌جای صداگذاری روی اسلایدهای پاورپوینت، قصد داشته باشید صفحه‌نمایش را ضبط کنید باید از نرم‌افزارهای Screen Recording استفاده کنید. بهترین نرم‌افزار رکوردر صفحه‌نمایش، نرم‌افزار Camtasia است. اما در پکیج iSpring Suite هم یک نرم‌افزار کم‌حجم، ساده و کاربردی به نام iSpring Cam Pro وجود دارد که دقیقاً همان کار ضبط صفحه‌نمایش را انجام می‌دهد. در این فصل و تنها در یک جلسه به طور کامل نحوه ضبط صفحه‌نمایش، ویرایش فیلم ضبط‌شده و خروجی گرفتن شرح داده شده‌است.

  ضبط صفحه نمایش با iSpring Cam Pro
"22:58  
فصل6- آموزش‌های تکمیلی

در این فصل به توضیح چند مورد کاربردی و تکمیلی می‌پردازیم. کتابخانه iSpring، راهنمای نرم‌افزار، تبدیل محتوای خروجی به exe و شیوه‌های بک‌آپ‌گیری از جمله آموزش‌های تکمیلی است که در این فصل به شما آموزش داده می‌شود.

  توضیحات بخش Content Library
"09:28  
  توضیحات Help نرم افزار، شیوه‌های بکاپ‌گیری و تبدیل محتوای خروجی به exe
"07:49  
  پروژه نهایی (الزامی)
 100%    
"180:00  

گواهینامه

آموزش نرم افزار iSpring Suite (تولید محتوای الکترونیکی)

در صورتی‌ که حد نصاب قبولی در دوره را کسب و تمرین‌ها و پروژه‌های الزامی را ارسال کنید، گواهی‌نامه رسمی پایان دوره توسط مکتب‌خونه به اسم شما صادر شده و در اختیار شما قرار می‌گیرد.

قابل به اشتراک گذاشتن در

linkdin

ویژگی‌های دوره

گواهی‌نامه مکتب‌خونه
گواهی‌نامه مکتب‌خونه

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه رسمی پایان دوره توسط مکتب‌خونه به اسم شما صادر شده و در اختیار شما قرار می گیرد.

مشاهده نمونه گواهینامه

ویژگی‌های دوره

خدمات منتورینگ
خدمات منتورینگ

خدمات منتورینگ به معنای برخورداری دانشجو از راهنما یا پشتیبان علمی در طول گذراندن دوره می‌باشد. این خدمات شامل پاسخگویی به سوالات آموزشی(در قالب تیکتینگ)، تصحیح آزمون یا پروژه های دوره و ارائه باز خورد موثر به دانشجو می‌باشد.

ویژگی‌های دوره

پروژه محور
پروژه محور

این دوره طوری طراحی شده است که محتوای آموزشی دوره حول چند پروژه واقعی و کاربردی هستند تا یادگیری دانشجو در طول دوره به کاربردهای عملی تبدیل شود و به این ترتیب بالاترین سطح یادگیری را فراهم نمایند.

ویژگی‌های دوره

تمرین و آزمون
تمرین و آزمون

با قرار گرفتن تمرین ها و آزمون های مختلف در طول دوره، محیطی تعاملی فراهم شده است تا بهره گیری از محتوا و یادگیری بهتر و عمیق تر شود.

ویژگی‌های دوره

تالار گفتگو
تالار گفتگو

شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.

ویژگی‌های دوره

تسهیل استخدام
تسهیل استخدام

در صورت قبولی در دوره، شما می‌توانید با وارد کردن اطلاعات آن در بخش دوره‌های آموزشی رزومه‌ساز «جاب ویژن»، تایید مهارت خود را در قالب اضافه شدن «مدال مهارت» به روزمه آنلاین خود دریافت نمایید. این مدال علاوه بر ایجاد تمایز در نمایش رزومه شما، باعث بالاتر قرار گرفتن آن در لیست انبوه رزومه‌های ارسالی به کارفرما شده و بدین ترتیب شانس شما را برای استخدام در سازمانهای موفق و پر متقاضی افزایش می‌دهد.

بررسی فرصت‌های شغلی

درباره دوره

رشد اینترنت و فراگیر شدن موبایل‌ها،‌ تبلت‌ها و سایر دستگاه‌های ارتباطی الکترونیک تقریباً تمام صنایع را دگرگون کرده و زندگی انسان را با تغییرات چشمگیری مواجه کرده است. آموزش هم یکی از مواردی محسوب می‌شود که دستخوش تغییرات قرارگرفته و از کلاس‌های حضوری به دوره‌های مجازی تغییر پیدا کرده ‌است. دوره آموزش iSpring Suite یک دوره مناسب با هدف آموزش این نرم افزار محبوب تهیه و تدوین شده است که در ادامه به معرفی آن خواهیم پرداخت.

نرم ‌افزار iSpring Suite چیست؟

یکی از پیش‌نیازهای اصلی و شاید مهم‌ترین پیش‌نیاز یادگیری الکترونیکی، تولید محتوای جذاب و استاندارد است. در حقیقت اگر محتوای مناسبی نداشته باشیم، بقیه اقدامات ما ثمری نخواهد داشت. در گذشته، تولید محتوای الکترونیکی فقط کار افراد متخصص و خبره بود. اما با توسعه نرم‌افزارهای مختلف، در حال حاضر همه افراد با هر سطحی از دانش و تخصص می‌توانند به‌صورت مستقل، محتوای مناسبی تولید کنند. به این دسته از نرم‌افزارها اصطلاحاً ابزارهای تألیف محتوا (Content Authoring Tools) یا ابزارهای تألیف یادگیری الکترونیکی (ELearning Authoring Tools) گفته می‌شود. 

در حال حاضر ابزارهای زیادی برای تألیف محتوای الکترونیکی وجود دارد که بسته نرم‌افزار iSpring Suite یکی از بهترین، آسان‌ترین و کامل‌ترین آن‌ها است. برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های این نرم‌افزار عبارت است از:

 • جامع و چندمنظوره بودن
 • یادگیری آسان و مبتنی بر پاورپوینت
 • واکنش‌گرا بودن در دیوایس‌های مختلف
 • خروجی‌های متنوع
 • پشتیبانی از نسخه‌های مختلف ویندوز و آفیس
 • نیاز به امکانات سخت‌افزاری پایین‌تر

در این دوره از مکتب‌خونه شما با کمک آموزش بسته نرم‌افزار iSpring Suite قادر به تولید محتواهای جذاب و استاندارد خواهید بود.

چرا به آموزش ispring suite نیاز داریم؟

یادگیری الکترونیکی امروزه جای خود را به‌خوبی در سطوح مختلف آموزش رسمی از مقطع ابتدایی تا آموزش عالی باز کرده است. بنابراین امروزه نیاز به آموزش ispring suite که یک نرم‌افزار تولید محتوای الکترونیکی است، بسیار احساس می‌شود.

هدف از یادگیری دوره آموزش نرم‌افزار iSpring Suite چیست؟

در این دوره آموزشی به طور جامع و کامل این نرم‌افزار مفید آموزش داده می‌شود. هدف از دوره آموزش نرم‌افزار iSpring Suite این است که شما بتوانید بعد از پایان این دوره به‌راحتی محتواهای الکترونیکی استاندارد و جذاب تولید کنید و در اختیار مخاطبانتان قرار بدهید. گفتنی است iSpring Suite یک نرم‌افزار واحد نیست؛ بلکه بسته‌ای از نرم‌افزارهای مختلف به‌حساب می‌آید. در این دوره پنج نرم‌افزار از مجموعه iSpring Suite آموزش داده می‌شود.

دوره آموزش نرم‌افزار iSpring Suite مناسب چه کسانی است؟

به‌طورکلی این دوره برای هر فردی که به آموزش مشغول است، مفید خواهد بود. از جمله اصلی‌ترین مخاطبان این دوره می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اساتید و مدرسین دانشگاه‌ها
 • معلمان
 • برگزارکنندگان دوره‌های آزاد
 • مدرسین کسب‌وکارها
 • دانشجویان
 • تولیدکنندگان محتوا

بعد از فراگیری دوره آموزش نرم‌افزار iSpring Suite چه مهارت‌هایی کسب خواهید کرد؟ 

بعد از گذراندن دوره دانشجو به مفاهیم و تخصص‌های زیر تسلط میابد:

 • ضبط صدا و همگام‌سازی آن روی اسلایدها و تصاویر
 • تولید و ویرایش محتواهای ویدئویی
 • طراحی، انتشار و مدیریت آزمون‌های آنلاین
 • ضبط صفحه‌نمایش و ویرایش آن
 • تهیه فایل خروجی از محتوای تولیدشده
   

درباره استاد

maktabkhooneh-teacher رسول معصومی

دکتر رسول معصومی دکترای تخصصی خود را در رشته آموزش پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت کرده‌است و در حال حاضر عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است. او بیش از هفت سال تجربه فعالیت در حوزه یادگیری الکترونیکی و تولید محتوا دارد و دوره‌های مختلف کشوری و دانشگاهی در این حوزه برگزار کرده‌است.

مشاهده پروفایل و دوره‌‌های استاد

نظرات کاربران

تا کنون نظری برای این دوره ثبت نشده است. برای ثبت نظر باید ابتدا در دوره ثبت نام کرده و دانشجوی دوره باشید.
هادی زرمهر 1401-01-08
سلام و عرض ادب از جناب استاد معصومی، سپاسگزارم. این دوره عالی بود همه سرفصل ها تدریس شد، جناب استاد کاملا" به نرم افزار مسلط هستند و حتی به نکات فنی و تجربی زیادی در طول دوره اشاره میکنن لحن و شیوه آموزش هم خیلی خوب بود کیفیت دوره و سطح علمی استاد، بسیار عالی بود. پیشنهاد می کنم اگه امکانش هست استاد نرم افزارهای دیگری رو به همین روش در مکتب خونه تدریس کنند. باتشکر از استاد معصومی و دستندرکاران سایت متب خونه
مائده رحیمیان نودهی 1401-01-01
یک دوره عالی و کاربردی تسلط استاد به موضوعات درس و این نرم افزار عالیه، تمامی نکات رو توضیح دادند ممنون از استاد معصومی و مکتب خونه 🌹🌹🌹🌹🌹
فریبرز دلفی 1400-07-02
با تشکر از استاد معصومی، این دوره بسیار خوب بود تمامی سرفصل ها بصورت کامل پوشش داده شد، استاد دوره کاملا" به نرم افزار مسلط هستند و حتی به نکات فنی و تجربی زیادی در طول دوره اشاره میکنن لحن و شیوه آموزش هم خیلی خوب بود و بنده در طول دوره اصلا" خسته نشدم همه مواردی که تدریس میشد، از قبل دسته بندی شده بود و دوره را منظم کرده بود که خیلی عالیه بصورت کلی، کیفیت دوره و سطح علمی استاد، بسیار خوب بود
عمران نیک خواه 1400-06-29
با سلام و خسته نباشید و دعای خیر واقعا از دوره تولید محتوای الکترونیکی لذت بردم و استفاده کردم . تدریس فوق العاده استاد و همچنین بیان گام به گام مسایل بسیار در روند یادگیری اینجانب تاثیر داشت . با تشکر از سایت مکتب خونه
اسماعیل سخی 1400-06-23
ضمن تشکر از استاد ، ایشون خیلی جامع و کامل و بیان جذاب و گیرا دوره رو آموزش دادند و جا داره از ایشون تشکر کنم. به عزیزانی که علاقه مند به تولید محتوا هستند استفاده از این دوره رو پیشنهاد می کنم چون فایلهاش کم حجم و دارای قابلیت های زیادی هستند. با تشکر
آرش احمدی 1403-01-28
خوبه مفید بود

دوره‌های پیشنهادی

سوالات پرتکرار

آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.

سوالات پرتکرار

آیا گواهی‌نامه‌های دانشگاهی به صورت رسمی و توسط دانشگاه مربوطه صادر می‌شود؟
بله؛ گواهی نامه ها توسط دانشگاه مربوطه و با امضای رئیس دانشگاه یا مسئول مربوطه که حق امضای گواهی نامه ها را دارد صادر می شود و گواهی نامه معتبر دانشگاه است که به اسم هر فرد صادر می شود.

سوالات پرتکرار

حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.

سوالات پرتکرار

در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
خیر، به دلیل مسائل زیست محیطی و کاهش قطع درختان، فقط نسخه الکترونیکی گواهی‌نامه در اختیار شما قرار می‌گیرد

سوالات پرتکرار

پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.