00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
ثبت‌نام رایگان
 • دسترسی به 12 جلسه نمونه از دوره
 • دسترسی به 12 جلسه نمونه از دوره
 • عضویت در تالار گفت‌وگوی دوره
 • اضافه شدن دوره به پروفایل
فقط محتوا
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوای دوره
 • تمام قابلیت‌‌های پلن رایگان
  +
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوا
119,000 تومان
دوره کامل
 • دسترسی به تمام قابلیت‌های دوره
 • تمام قابلیت‌های پلن محتوا
  +
 • گواهی‌نامه مکتب‌خونه
 • پروژه محور
 • تمرین و آزمون
 • تالار گفتگو
 • تسهیل استخدام
149,000 تومان
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
مکتب‌خونه

آموزش ورد (نرم افزارWord)

دوره‌های مکتب‌پلاس
15 ساعت
98٪ (525 رای)

کاربرد دوره آموزش word چیست؟

چرا به آموزش ورد نیاز داریم؟ از اولین نرم‌افزارهایی که هرکس در طول زندگی کاری خود آن را فرا می‌گیرد، می‌توان به واژه‌پرداز word اشاره کرد. این نرم‌افزار امکان نگارش، ویرایش، فرمت‌بندی و چاپ اسناد متنی را برای کاربران فراهم می‌کند.
ورد را تقریبا روی تمام رایانه‌های شخصی و اداری می‌توانید پیدا کنید. در واقع بعد از انتشار سیستم‌عامل ویندوز، نرم‌افزار word به پرطرفدارترین محصول شرکت مایکروسافت تبدیل شده است.

نرم‌افزار ورد چهارمین مهارت ICDL است. این نرم‌افزار که یکی از برنامه‌های مجموعه آفیس (Microsoft Office) است، کاربردهای بسیاری در بازار کار دارد. تسلط بر word معمولا یکی از مهارت‌های الزامی کارکنان در سازمان‌ها، شرکت‌ها و موسسات مختلف است.

همانطور که می‌دانید word به زبان فارسی به معنای کلمه است. بنابراین می‌توانیم بفهمیم که این نرم‌افزار کاملا با کلمات و ویرایش آن‌ها سروکار دارد.
اما این تنها کاربرد واژه‌پرداز word نیست. از این نرم‌افزار مهم برای کارهایی مانند ترسیم جدول، صفحه‌آرایی، قرار دادن اشیا گرافیکی مانند تصویر در متن و غیره استفاده می‌شود.

حال که با اهمیت نرم‌افزار word آشنا شدید، می‌توانید کاربرد دوره آموزش ورد را هم درک کنید. در این دوره آموزشی قصد داریم به شما آموزش دهیم که با ورد چه‌کارهایی می‌توان انجام داد و چگونه باید از قابلیت‌های آن استفاده کرد.
به طور خلاصه هرآنچه که لازم است در ارتباط با این نرم‌افزار کاربردی بدانید، را در دوره آموزش ورد مکتب‌خونه فرا می‌گیرید.

هدف از یادگیری دوره آموزش word چیست؟

اکثر ادارات، شرکت‌ها و موسسات برای تایپ از نرم‌افزار ورد استفاده می‌کنند. معمولا هم در تمام شغل‌ها این مهارت مورد نیاز است و یادگیری آن برای تمام کارکنان ضرورت دارد.
برای نوشتن یک نامه کوتاه یا یک کتاب طولانی و سایر فعالیت‌هایی که با تایپ و ویرایش سروکار دارد، از واژه‌پرداز ورد استفاده می‌شود.

ورد تنها به تایپ و ویرایش محدود نمی‌شود. با کمک این نرم‌افزار می‌توانید انواع جدول‌ها، فرم‌ها، نمودارها و غیره را بکشید. همچنین با این نرم‌افزار کاربردی قادر خواهید بود صفحات را مطابق با میل خود تنظیم و قالب‌بندی کنید و به متن خود تصاویر و اشکال مختلف بیافزایید.

هدف از طراحی و تهیه دوره آموزش ورد این است که شما بتوانید با تمام قابلیت‌های ورد آشنا شده و چگونگی استفاده از آن‌ها را بیاموزید.
شما ممکن است دانش‌آموز یا دانشجویی باشید که برای ارائه تکالیف خود به یادگیری ورد نیاز دارید. یا حتی ممکن است کارمند یا مدیر یک سازمان باشید که آموزش ورد برای کسب‌وکارتان ضروری است. بنابراین بسته به موقعیتی که دارید، می‌توانید از این دوره آموزشی نهایت استفاده را ببرید.

دوره آموزش word مناسب چه کسانی است؟

این دوره آموزشی برای تمام افراد مناسب است و هیچ محدودیتی برای شرکت در آن وجود ندارد. به طور کلی دوره آموزش ورد برای افراد زیر می‌تواند مناسب باشد:

 • دانش‌آموزان برای انجام تکالیف و تحقیق‌های درسی
 • دانشجویان برای ارائه تکالیف، نوشتن پروپوزال و پایان‌نامه
 • کارمندان ادارات برای انجام کارهای اداری
 • نویسندگان و تمام کسانی که برای انجام کارهایشان به نوشتن و ویرایش متون نیاز دارند.
 • افرادی که به نوشتن خاطرات روزانه و ذخیره کردن آن‌ها در کامپیوتر علاقه دارند.

بعد از فراگیری دوره آموزش word چه مهارت‌هایی کسب خواهید کرد؟

 • کار با اسناد متنی
 • انجام قالب‌بندی متن‌ها با توجه به نیاز خود
 • ایجاد اشیا در ورد مانند جداول، نمودارها، تصاویر و غیره
 • ویرایش متون و انجام تنظیمات لازم
 • صفحه‌آرایی

واژه‌پرداز word از ضروری‌ترین و کاربردی‌ترین نرم‌افزارهایی است که اغلب افراد در تمام مقاطع زندگی خود با آن سروکار دارند؛ از همان مقطع ابتدایی گرفته تا دکتری و حتی ورود به بازار.
بنابراین مهم نیست شغل شما چیست و تا چه حد با کامپیوتر آشنایی دارید، با گذراندن این دوره می‌توانید نیازهای تایپی خود و کسب‌وکارتان را به بهترین شکل ممکن برطرف کنید. دوره آموزش ورد مکتب‌خونه می‌تواند راهنمای خوبی برای شما عزیزان باشد.

پیش نیازها و منابع مکمل برای فراگیری دوره آموزش word چیست؟

شرکت در دوره آموزش ورد هیچ پیش‌نیازی ندارد. تمام کسانی که اندکی با سیستم‌عامل ویندوز و کار با کامپیوتر آشنایی دارند، به راحتی می‌توانند مهارت‌های خود را در ارتباط با واژه‌پرداز ورد تقویت کنند.

اگر می‌خواهید در کار با نرم‌افزار ورد کاملا ماهر شوید، پیشنهاد می‌کنیم از سایر دوره‌های آموزشی مرتبط با این نرم‌افزار کاربردی استفاده کنید. دوره تایپ ده انگشتی از دیگر فعالیت‌های مهمی است که می‌تواند سرعت شما را در تایپ و ویرایش متون یاری کند. 

سرفصل‌های دوره آموزش ورد (نرم افزارWord)

فصل سوم: ایجاد سند
00:12 ساعت
00:12
Combined Shape Created with Sketch. 1 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  
فصل هشتم: ادغام پستی (Mail Merge)
00:20 ساعت
00:20
Combined Shape Created with Sketch. 2 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  
فصل نهم: پرینت
04:08 ساعت
00:08
Combined Shape Created with Sketch. 2 جلسه
بارم:
60%
نمایش جلسات فصل  

تالار گفت‌وگو

استاد دوره
امیرحسین دلاور

امیر حسین دلاور دانش‌آموخته مهندسی کامپیوتر در دانشگاه صنعتی امیرکبیر می‌باشد. ایشان دارای سابقه‌ای درخشان در زمینه تدریس مهارت‌های هفتگانه ICDL هستند.

ویژگی‌های دوره آموزش ورد (نرم افزارWord)

Combined Shape1 Created with Sketch. گواهی‌نامه مکتب‌خونه

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه رسمی پایان دوره توسط مکتب‌خونه به اسم شما صادر شده و در اختیار شما قرار می گیرد.

 

مشاهده نمونه گواهینامه

خدمات منتورینگ

خدمات منتورینگ به معنای برخورداری دانشجو از راهنما یا پشتیبان علمی در طول گذراندن دوره می‌باشد. این خدمات شامل پاسخگویی به سوالات آموزشی(در قالب تیکتینگ)، تصحیح آزمون یا پروژه های دوره و ارائه باز خورد موثر به دانشجو می‌باشد.

پروژه محور

این دوره طوری طراحی شده است که محتوای آموزشی دوره حول چند پروژه واقعی و کاربردی هستند تا یادگیری دانشجو در طول دوره به کاربردهای عملی تبدیل شود و به این ترتیب بالاترین سطح یادگیری را فراهم نمایند.

تمرین و آزمون

با قرار گرفتن تمرین ها و آزمون های مختلف در طول دوره، محیطی تعاملی فراهم شده است تا بهره گیری از محتوا و یادگیری بهتر و عمیق تر شود.

تالار گفتگو

شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.

تسهیل استخدام

در صورت قبولی در دوره، شما می‌توانید با وارد کردن اطلاعات آن در بخش دوره‌های آموزشی رزومه‌ساز «جاب ویژن»، تایید مهارت خود را در قالب اضافه شدن «مدال مهارت» به روزمه آنلاین خود دریافت نمایید. این مدال علاوه بر ایجاد تمایز در نمایش رزومه شما، باعث بالاتر قرار گرفتن آن در لیست انبوه رزومه‌های ارسالی به کارفرما شده و بدین ترتیب شانس شما را برای استخدام در سازمانهای موفق و پر متقاضی افزایش می‌دهد. 

 

مشاهده اطلاعات بیشتر

نظرات  (2 نظر)

سالار
12:11 - 1400/01/31
فارغ‌التحصیل دوره
این دوره میتونست کامل‌تر باشه خصوصا مبلغش هم بالا بود بعنوان مثال اموزش نیم فاصله رو ندادن
حامد
21:54 - 1400/01/11
دانشجوی دوره
دوره رضایت بخشی نبود. مطالب پیش پا افتاده بود.ارزش وقت گذاشتن نداره، اما برای دانش آموزان دبستانی مناسب هست. ناراحتم بابت هزینه ای که پرداخت کردم. بابت هزینه ای که پرداخت کردم اصلا راضی نیستم. از مکتب خونه انتظار کیفیت مناسبتر داریم! و همچنین وقتی هزینه ای پرداخت میشه حق دانلود هم باید داشته باشیم. به این دوره امتیازی نمیدم. این یک ستاره هم برای ثبت نظرم هست.
پشتیبانی مکتب‌خونه
همراه عزیز؛ از اینکه نظر خود را با ما در میان گذاشتید صمیمانه سپاسگزاریم موارد مطرح شده جهت بررسی به بخش مربوطه ارسال شد. لطفا جهت توضیحات بیشتر به ایمیل پشتیبانی پیام دهید. info@maktabkhooneh.org

سوالات پرتکرار

آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.
آیا ممکن است که همایشی ناقص ضبط شده باشد؟
ما همواره تلاش کرده­‌ایم که همایش‌ها را به طور کامل ضبط نماییم و در اختیار شما دوستان قرار دهیم. اما گاهی برخی ناهماهنگی ها سبب می شود که یک یا تعدادی از جلسات یک همایش ضبط نشود. توضیح این گونه نواقص در توضیح همایش‌ها آمده است.
حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.
اگر لینک دانلود یا پخش ویدئو مشکل داشت چه باید کرد؟
در صورتی که با هر گونه مشکلی رو به رو شدید می توانید از طریق صفحه ارتباط با ما به ما اطلاع دهید تا ما سریعا مشکل را پیگیری و برطرف نماییم.
در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
پس از صدور گواهی نامه، نسخه الکترونیکی گواهی نامه در اختیار شما قرار می گیرد. در صورت درخواست شما، نسخه فیزیکی گواهی نامه نیز می تواند برای شما ارسال شود. هزینه ارسال بر عهده کاربر خواهد بود.
پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.
آیا امکان دریافت فیلم های یک همایش به صورت سی دی یا دی وی دی وجود دارد؟
در حال حاضر امکان ارسال همایش‌ها به صورت سی دی یا دی وی دی وجود ندارد.

اطلاعات بیشتر

سرفصل‌های دوره آموزش word چیست؟

ورد ابزاری صرفا برای نوشتن متون ساده نیست. این نرم افزار قابلیت‌های فراوانی را در دل خود جا داده است. از این امکانات می‌توانید استفاده گوناگونی ببرید؛ از نوشتن متن‌های ساده گرفته تا فرمول‌های ریاضی و طرح‌بندی‌های گوناگون. تمام مهارت‌های مرتبط با ورد را می‌توانید در 9 فصل به خوبی فرا بگیرید. سرفصل‌های دوره آموزش ورد عبارتند از:

فصل اول: کار با سند ورد

اولین چیزی که باید در ارتباط با ورد بدانید، چگونگی استفاده از سندهاست. باز کردن سند، ویرایش و ذخیره کردن آن‌ها از جمله کارهای ابتدایی است که برای استفاده از ورد باید فرا بگیرید. همچنین بهتر است همین ابتدای کار با اجزای صفحه آشنا شوید. این آموزش کار شما را برای یادگیری آموزش‌های بعد راحت می‌کند. در فصل اول از دوره آموزش ورد کار با سندها و اجزای مختلف آن را به شما آموزش می‌دهیم.

فصل دوم:‌ بهبود بهره‌وری

ابزارهای متعددی در ورد وجود دارد که کار با این نرم‌افزار را برایمان آسان‌تر کرده است. نوار ابزاری که در بالای ورد قرار دارد یک راه آسان برای استفاده سریع از ویژگی‌ها و قابلیت‌های این نرم افزار است. اگر نوار Ribbon را به کوچکترین سایز خود برسانید، فقط نام تب‌ها قابل مشاهده خواهد بود. در این فصل می‌توانید این نوار ابزار و سایر ابزارها مانند ZOOM، خط‌کش و Help را تنظیم کنید و تغییراتی در آن‌ها ایجاد کنید. 

فصل سوم: ایجاد سند

برای تهیه یک فایل متنی اول از همه باید بتوانید یک سند ایجاد کنید. در واقع وقتی می‌خواهید یک پروژه جدید را شروع کنید، باید یک سند جدید خالی ایجاد کرده و آن را قالب‌بندی کنید. البته قالب‌های از پیش تعیین شده در نرم‌افزار ورد وجود دارد که برای استفاده راحت‌تر ایجاد شده‌اند. در فصل دوم از دوره آموزش word یاد می‌گیرید که سند ایجاد کنید و اندازه، جهت و حاشیه آن را خودتان تنظیم کنید.

فصل چهارم: کار با متن

شناخته‌شده‌ترین قابلیت ورد نوشتن متن در این نرم‌افزار است. گاهی نوشتن متن به همان سادگی همیشگی نیست و باید عملیات متفاوتی روی آن‌ها انجام دهید. بنابراین در فصل چهارم از دوره آموزش ورد به شما یاد می‌دهیم که چگونه تغییرات یا افکت‌های گرافیکی روی نوشته‌های خود ایجاد کنید. 

فصل پنجم: پاراگراف

احتمالا تاکنون با متن‌های زیادی سروکار داشته‌اید؛ از انواع نامه‌ها گرفته تا کتاب‌ها و مقالات و هر نوع محتوای متنی دیگر. هرکدام از این متن‌ها قالب‌بندی خاص خود را دارد. یکی از مهم‌ترین مهارت‌ها در ورد همین قالب‌بندی است. تنظیم متن، پاراگراف‌ها، ترازبندی‌ها، تورفتگی‌ها، فاصله بین حروف و خطوط یک متن و غیره در دسته قالب‌بندی قرار می‌گیرد.

ابزارهای مهم و کاربردی دیگری در این نرم‌افزار مهم وجود دارد که به زیباتر و خواناتر کردن نوشته‌های شما کمک می‌کند. ابزارهایی مانند Format Painter، Bullet، Numbering یا عددگذاری و خط‌کش از جمله ابزاری مهمی است که باید کار با آن‌ها را یاد بگیرید. بنابراین در این فصل با تمام مهارت‌های لازم برای قالب‌بندی، فرمول‌نویسی و بخش‌بندی سند در ورد را به خوبی یاد می‌گیرید.

فصل ششم: کار با اشیا گرافیکی

همانطور که گفتیم ورد تنها برای متن و کار با کلمات ساخته نشده است. شما می‌توانید علاوه بر تایپ متن از تصاویر و اشکال گرافیکی در این نرم‌افزار بهره ببرید. چرا که ورد قابلیت‌ها، امکانات و انواع مختلفی از شکل‌های گرافیکی را در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد.

از مهم‌ترین مواردی که در تایپ افراد با آن روبه‌رو می‌شوند، نیاز به ایجاد جدول است. جدول‌ها می‌توانند انواع مختلفی داشته باشند که هریک قابلیت‌های خاص خودش را داشته باشد. در این فصل علاوه بر یادگیری کامل اشیا گرافیکی می‌توانید جدول‌های کاربردی ایجاد کرده و طبق نیاز و سلیقه خود آن‌ها را قالب‌بندی کنید.

فصل هفتم: تنظیمات پیشرفته در سند

احتمالا تاکنون پیش آمده است که بخواهید در پس‌زمینه صفحه ورد خود علامت، لوگو یا نوشته‌ای قرار دهید، صفحاتتان را رنگ‌بندی کنید یا سایر قسمت‌ها مانند پاورقی، پی‌نوشت، هایپر لینک و غیره به آن‌ها اضافه کنید. تمام این موارد و موارد پیشرفته‌تری مانند ساخت تمپلیت، کنترل غلط‌های املایی در سند و اضافه کردن کامنت و ماکرو در این فصل از دوره آموزش ورد آموزش داده می‌شود. انجام این تنظیمات و سایر تنظیمات پیشرفته را می‌توانید در این فصل یاد بگیرید.

فصل هشتم:‌ ادغام پستی

یکی از کارهایی که اغلب کارمندان باید انجام دهند، ارسال نامه یا دعوت‌نامه به تعداد زیادی از افراد است. قطعا ارسال تک‌تک نامه به اشخاص فرایندی طولانی و حوصله‌سربر است. نرم‌افزار ورد امکان ارسال انبوه دعوت‌نامه و نامه و غیره را برای کاربرانش فراهم کرده است. شاید کمتر کسی با این قابلیت آشنا باشد.

با کمک قابلیت ادغام پستی (Mail Merge) در ورد شما قادرخواهید بود نامه‌های یکسان با تغییرات جزئی را به افراد مختلف ارسال کنید. تنها کافی است داده‌هایی را از یک فهرست اکسل یا اکسس بخوانید و آن‌ها را در جای مناسبی در نامه بگذارید. در این فصل با سربرگ Mailing آشنا شده و کار با این قابلیت را می‌آموزید.

فصل نهم: پرینت

بعد از کار با ورد باید بتوانید از اسنادی که ایجاد کرده و متن‌هایی که نوشته‌اید، خروجی بگیرید. بدین منظور باید بتوانید تنظیمات خروجی را به خوبی انجام دهید، آن‌ها را بازبینی و در نهایت چاپ کنید. در فصل آخر دوره آموزش ورد با دستورات و تنظیمات پرینت به خوبی آشنا می‌شوید و مهارت‌های لازم برای آن را فرا می‌گیرید.

سخن پایانی:

واژه‌پرداز word از ضروری‌ترین و کاربردی‌ترین نرم‌افزارهایی است که اغلب افراد در تمام مقاطع زندگی خود با آن سروکار دارند؛ از همان مقطع ابتدایی گرفته تا دکتری و حتی ورود به بازار. بنابراین مهم نیست شغل شما چیست و تا چه حد با کامپیوتر آشنایی دارید، با گذراندن این دوره می‌توانید نیازهای تایپی خود و کسب‌وکارتان را به بهترین شکل ممکن برطرف کنید. دوره آموزش ورد مکتب‌پلاس می‌تواند راهنمای خوبی برای شما عزیزان باشد.

×

ثبت نظر

به این دوره از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟

فصل سوم: ایجاد سند
00:12 ساعت
00:12
Combined Shape Created with Sketch. 1 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  
فصل هشتم: ادغام پستی (Mail Merge)
00:20 ساعت
00:20
Combined Shape Created with Sketch. 2 جلسه