×
ribbon

آموزش ورد (Word) برای نگارش پایان‌نامه

طی این دوره، کلیه مطالب مربوط به نگارش یک پایان‌نامه (ارشد، دکتری و...) و پروپوزال آموزش داده خواهد شد. مطالب شامل آموزش نرم‌افزار Word و نکات تکمیلی مربوط به آن و فصل بندی‌های مربوط به ... ادامه

ارائه دهنده:  مکتب‌خونه  مکتب‌خونه
مدرس دوره:
 94% (105 رای)
سطح: مقدماتی
 پلاس
  
زمان مورد نیاز برای گذارندن دوره:  4 ساعت
مجموع محتوای آموزشی:  4 ساعت ویدئو
 (قابل دانلود می‌باشد)

آنچه در این دوره می‌آموزیم:

 نحوه نگارش پایان‌نامه و آشنایی با بخش‌های آن

 نکات نگارشی مربوط به پایان نامه و پروپوزال

 تنظیمات نگارشی در Word برای نگارش متن آکادمیک

 رفرنس‌دهی با نرم‌افزار Mendeley

سرفصل‌های دوره آموزش ورد (Word) برای نگارش پایان‌نامه

استایل یا هدینگ (Heading)
رسم جدول، عنوان و شماره‌گذاری اتوماتیک جدول‌ها
فهرست
نکات تکمیلی

درباره دوره

طی این دوره، کلیه مطالب مربوط به نگارش یک پایان‌نامه (ارشد، دکتری و...) و پروپوزال آموزش داده خواهد شد. مطالب شامل آموزش نرم‌افزار Word و نکات تکمیلی مربوط به آن و فصل بندی‌های مربوط به پایان‌نامه است. تمامی نکات آموزشی در این مجموعه ویدئو علاوه بر پوشش کامل پایان‌نامه، می‌تواند برای آن دسته از دانشجویان که نیاز به آموزش Word و یادگیری نکات مربوط به این نرم‌افزار دارند نیز می‌تواند مفید باشد. نرم‌افزار Mendeley Desktop دیگر آموزش این مجموعه است که مربوط به رفرنس‌زدن می‌باشد که با توجه به نیاز دانشجویان در این آموزش آورده شده است.

 

هدف از آموزش این دوره چیست؟

هدف از آموزش این دوره، جمع‌آوری تمامی نکات آموزشی پایان‌نامه‌نویسی به همراه نکات مربوط به نرم افزار Word به صورت یکپارچه و یکجا با زمان‌بندی دقیق و بهینه (حداقل زمان آموزشی و حداکثر کارایی) است. از آنجا که اکثر دانشجویان زمان کافی برای تدوین پایان‌نامه ندارند و حجم کار نیز بسیار بالا است، استرس و نگرانی به سراغ دانشجو می‌آید. همچنین آموزش‌های مختلفی در قالب نرم افزار Word وجود دارد ک بعضا پوشش کافی برای تدوین و نگارش یک پایان‌نامه یا پروپوزال نیست. از طرفی ممکن است دارای مطالبی باشد که مورد نیاز دانشجو نباشد. لذا این آموزش، تمامی مطالب مورد نیاز دانشجو را داراست و مطالب اضافی ندارد و این مطالب با توجه به محدودیت زمانی دانشجو در زمان نگارش پایان‌نامه و پروژه، در حداقل زمان آورده شده است.

 

این دوره مناسب چه کسانی است؟

این دوره مناسب تمامی دانشجویان کارشناسی، ارشد، دکترا و علاقه‌مندان پژوهش است که قصد ارائه پایان نامه، پروپوزال و سایر پروژه‌ها را دارند. مطالب آموزشی این دوره برای سایر دانشجویان که نیاز به آموزش Word دارند نیز تا حد زیادی می‌تواند کمک کند. نرم‌‌افزارهای لازم برای یادگیری این دوره، Microsoft Office Word و Mendeley Desktop است.

 

شیوه تدریس این دوره چگونه است؟

  • مطالب customize شده(شخصی سازی) نرم افزاری و نگارشی: ویژگی اصلی این دوره که آن را نسبت به سایر دوره‌ها متمایز می­کند، جمع‌آوری تمام نکات آموزشی – نگارشی برای نگارش و تدوین یک پایان نامه، پروپوزال و یا یک پروژه است. تمامی نکات این آموزش کارایی دارد و مطالب اضافی که به طور حتم مورد نیاز دانشجو نیست، در این آموزش وجود ندارد.
  • دسته بندی مطالب و فصل بندی: در این آموزش، هر بخش در فصلی مجزا و هر آموزش در ویدئو مشخصی آورده شده و مطالب عینا با توجه به توضیحات ویدئو آورده شده است. لذا دانشجو با توجه به نیاز خود می‌تواند هر کدام از ویدئوها را با توجه به نیاز خود مشاهده کند و مطلب مورد نیاز خود را با توجه به توضیحات هر ویدئو به راحتی پیدا کند. 
  • بازه‌های زمانی ویدئو: مدت زمان ویدئوهای هر بخش معمولا کوتاه است تا از خستگی احتمالی مخاطب جلوگیری شود.
  • زمان: باتوجه به زمان فشرده دانشجویان، این مجموعه تمامی مطالب مورد نیاز برای تدوین یک پایان نامه را به صورت کامل و در حداقل زمان ممکن داراست. 
  • پوشش طیف‌های مختلف دانشجویان با توجه به سطح دانش از نرم‌افزار: از آنجا که مخاطب این آموزش ممکن است عزیزانی باشند که آشنایی با نرم افزار word و mendeley نداشته باشند، لذا آموزش به صورت کامل و از پایه گردآوری شده است. در نتیجه نگرانی از بابت یادگیری نداشته باشید. بدیهی است که به دلیل آموزش فصل به فصل،‌ بهتر است ویدئوها به ترتیب مشاهده شود
  • پوشش طیف‌های مختلف دانشجویان در رشته‌‌های مختلف: باتوجه به این که پایان نامه و پروپوزال یک قالب کلی دارند و تمامی آموزش بر اساس این قالب کلی است، لذا این آموزش برای تمامی دانشجویان مفید و کاربردی است.
  • کاربرد برای تمامی دانشجویان: از آنجا که مطالب آموزشی این ویدئو چه در بخش نگارش و چه در بخش نرم افزار، بسیار کاربردی است، لذا آن دسته از دانشجویانی که دنبال یادگیری این مطالب(مخصوصا نرم افزار word) هستند، می­‌توانند به این آموزش مراجعه کنند و نکات اصلی و کاربردی word را یاد بگیرند.
  • شیوه تدریس: با توجه به دشواری‌های مربوط به آموزش‌های مجازی، شیوه تدریس این مجموعه به گونه‌ای است که مشکلات احتمالی از جمله کیفیت صدا، کیفیت تصویر و بیان موضوع به مخاطب، رفع شده است تا برای مخاطب بهترین آموزش و حداکثر کارایی را داشته باشد. باتوجه به تجربه موفق مدرس در انجمن‌های علمی و بازخورد مثبت بالای آن،‌ می­‌تواند تاییدی بر کیفیت آموزش و مطالب باشد.

درباره استاد

maktabkhooneh-teacher حسین تسنیم

حسین تسنیم فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد رشته مدیریت کسب‌وکار (MBA)، از سال ۹۸ دوره‌های گوناگون در زمینه آموزش‌­های وابسته به نرم افزار Word به کمک انجمن­‌های علمی برگزار کردند. ایشان از سال 99 دوره پایان نامه‌نویسی به کمک نرم‌افزار Word با همکاری انجمن علمی در دانشگاه صنعتی خواجه‌ نصیرالدین طوسی برگزار می‌کنند. وی همچنین سابقه ویرایش پایان‌نامه‌های دانشجویان دانشگاه‌های برتر کشور، مشاوره و رفع اشکال در این زمینه در رشته‌های گوناگون نیز علاوه بر برگزاری دوره‌های آموزشی مختلف مجموعه Office، جزو تجربه‌های آموزشی و اجرایی ایشان است.

مشاهده پروفایل و دوره‌‌های استاد

نظرات کاربران  ( نظر)

صفحه 1 از
مصطفی منصوری 1402-05-24
دانشجوی دوره
دوره خلاصه و جامع بود و اکثر مواردی که در بحث پایان نامه مورد نیاز هست ارائه شد از آقای تسنیم بابت آموزش تشکر می کنم دوره برای کسانیکه یک آشنایی مقدماتی با ورد دارند و برای نوشتن سمینار یا پایان نامه نیاز به آموزش تکمیلی دارند بسیار مفید است
هومن حسینی 1402-02-31
دانشجوی دوره
از جناب تسنیم بابت این آموزش خوب و کاربردی کمال تشکر را دارم - من به این آموزش نمره کامل را میدم -فقط اگر مدرس محترم بلندتر حرف میزدن بهتر میشد و اینکه در بخش شماره‌گذاری و سکشن‌بندی (Break) ویدئوی اول اشتباه بارگزاری شده دوباره ویدئوی اول بخش پاورقی قرار داده شده لطفا این مورد را هم اصطلاح بفرمایید
مکتب‌خونه
همراه عزیز؛ با سپاس از نظر شما، موارد مطرح شده جهت بررسی به بخش مربوطه ارسال شد. در صورت نیاز به پیگیری بیشتر با شما در ارتباط خواهیم بود.

سوالات پرتکرار

پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.
صفحات پربازدید
poster
  
برگزار کننده:  مکتب‌خونه
  
زمان مورد نیاز برای گذارندن دوره:  4 ساعت
مجموع محتوای آموزشی:  4 ساعت ویدئو
 (قابل دانلود می‌باشد)