آموزش پایه‌های استراتژی کسب‌و‌کار

poster
پیش‌نمایش دوره

*لازم به ذکر است که زیرنویس این دوره توسط هوش مصنوعی صورت گرفته است.* توانایی خود را در تفکر استراتژیک، تحلیل محیط رقابتی و توصیه به موقعیت‌یابی شرکت و ایجاد ارزش توسعه دهید. در این ... ادامه

برگزارکننده:  Coursera  Coursera
مدرسان دوره
Jared Harris
Jared Harris
Michael Lenox
Michael Lenox

برگزارکننده:

Coursera
سطح: مقدماتی
 پلاس

آنچه در این دوره می‌آموزیم:

 چگونگی استفاده از ابزارهای تحلیل SWOT، رقبا و محیط

 یادگیری ارزیابی ساختار یک صنعت

 نحوه تحلیل قابلیت‌ها و استفاده از این تحلیل برای هدایت تصمیم‌گیری

 تحلیل مزایا و معایب چهار موقعیت رقابتی عمومی

پیش‌نیاز‌ها

این دوره به نحوی تهیه و تدوین شده است که مباحث آن به ساده‌ترین شکل ممکن بیان شوند و مخاطبان دوره بتوانند به‌سادگی متوجه موضوعات مطرح شده شوند. به همین جهت برای شرکت در این دوره هیچ پیش‌نیاز به خصوصی وجود ندارد و افراد با هر سطحی از آگاهی و تحصیلات می‌توانند از مباحث این دوره نهایت استفاده را داشته باشند.

سرفصل‌های دوره آموزش پایه‌های استراتژی کسب‌و‌کار

ویژگی‌های دوره

زیرنویس فارسی
زیرنویس فارسی

این دوره دارای زیرنویس اختصاصی است.

درباره دوره

*لازم به ذکر است که زیرنویس این دوره توسط هوش مصنوعی صورت گرفته است.*


توانایی خود را در تفکر استراتژیک، تحلیل محیط رقابتی و توصیه به موقعیت‌یابی شرکت و ایجاد ارزش توسعه دهید.

در این دوره، که در دانشکده تجارت داردن دانشگاه ویرجینیا طراحی شده است، اعضای برجسته هیئت علمی به شما کمک خواهند کرد تا نظریه‌ها و چارچوب‌های زیربنایی که مبانی یک استراتژی کسب و کار موفق را فراهم می‌کنند، بررسی کنید و ابزارهای مورد نیاز برای درک آن استراتژی را در اختیار شما قرار دهند: تحلیل SWOT، رقبا، محیطی، پنج نیرو، و تحلیل قابلیت‌ها، و همچنین نقشه‌های استراتژی.

درباره استاد

maktabkhooneh-teacher Jared Harris

Jared Harris یکی از اعضای هیئت علمی در دانشکده کسب و کار Darden دانشگاه ویرجینیا و یک همکار ارشد در مرکز اخلاق کاربردی اولسون Darden است. او استاد مشهوری است که دوره‌ها و کارگاه‌هایی درباره تفکر استراتژیک و تصمیم‌گیری اخلاقی به دانشجویان تحصیلات تکمیلی در حوزه کسب و کار، افسران نظامی، رهبران آموزشی، رهبران قانون‌گذاری و مدیران کسب و کار تدریس می‌کند. در برنامه درسی Darden، جرد دوره استراتژی اجباری MBA و دوره اخلاق کسب و کار اجباری MBA را تدریس می‌کند. تحقیقات هریس بر تعامل بین اخلاق و استراتژی متمرکز است و به ویژه به موضوعات حاکمیت شرکتی، اخلاق کسب و کار و اعتماد بین سازمانی می‌پردازد. کارهای او در مجلاتی مانند مجله مدیریت استراتژیک، بازبینی آکادمی مدیریت، علوم سازمانی، مجله کارآفرینی کسب و کار، مجله فصلی اخلاق کسب و کار و مجله اخلاق کسب و کار منتشر شده است و بینش‌های تحقیقاتی او در روزنامه‌های نیویورک تایمز، واشنگتن پست، و نیویورکر و همچنین دیگر رسانه‌ها در ایالات متحده، کانادا، آلمان، هند، پرتغال و بریتانیا برجسته شده است. کتاب‌های اخیر او شامل اعتماد عمومی در کسب و کار (انتشارات دانشگاه کمبریج، 2014)، جعبه ابزار استراتژیست (انتشارات کسب و کار داردن، 2013)، و اخلاق کسب و کار کانتی: دیدگاه‌های انتقادی (ادوارد الگار، 2013) می‌باشند. حرفه آکادمیک هریس پس از یک دوره کسب و کار برجسته، ابتدا در مشاوره در چندین شرکت حسابداری عمومی جهانی و سپس به عنوان مدیر مالی یک استارتاپ کوچک فناوری دنبال می‌شود.

maktabkhooneh-teacher Michael Lenox

Michael Lenox معاون ارشد دکان و رئیس اداره استراتژی در دانشکده کسب و کار داردن دانشگاه ویرجینیا است و استاد مدیریت کسب و کار است. پیش از این، او درس استراتژی اصلی MBA داردن را تدریس کرد و به عنوان معاون ارشد و مدیر علمی انستیتو باتن داردن برای کارآفرینی و نوآوری خدمت کرد. او به بنیان گذاری و خدمت به عنوان رئیس جدید اتحادیه برای تحقیقات در مورد پایداری شرکتی از چند دانشگاه کمک کرد. قبل از پیوستن به داردن در سال 2008، مایکل به عنوان استاد در دانشکده کسب و کار فوکوا دانشگاه دیوک خدمت کرد که به عنوان هماهنگ کننده حوزه استراتژی فوکوا و مدیر علمی و بنیانگذار اینیشیتیو پایداری شرکتی دوک بود. او در سال 1999 مدرک دکترا خود را در مدیریت و سیاست فناوری از دانشگاه ماساچوست دریافت کرد و مدرک‌های لیسانس و کارشناسی ارشد خود را در مهندسی سیستم از دانشگاه ویرجینیا کسب کرد. مایکل به عنوان استادی کمکی در دانشکده کسب و کار اسکول نیویورک و به عنوان استاد مهمان در دانشگاه استنفورد، دانشگاه هاروارد، دانشگاه آکسفورد و IMD خدمت کرده است. تحقیقات مایکل در بیش از بیست و پنج نشریه علمی بازبینی شده منتشر شده است و در برخی از رسانه‌ها از جمله روزنامه نیویورک تایمز، روزنامه مالی، و اکونومیست اشاره شده است. در سال 2009، او توسط انستیتو اسپن به عنوان یکی از پیشگامان هیئت علمی شناخته شد و به عنوان برترین استاد استراتژی زیر 40 سال توسط جامعه مدیریت استراتژی شناخته شد. در سال 2011، او یکی از برترین 40 استاد کسب و کار زیر 40 سال توسط شاعران و کوانتس نامیده شد. او به تازگی به عنوان یکی از برترین 100 استاد کارآفرینی نامزد شده است. تخصص اصلی مایکل در زمینه استراتژی فناوری و سیاست است. او به طور گسترده‌ای در نقش نوآوری و کارآفرینی برای رشد اقتصادی و موفقیت رقابتی شرکت‌ها علاقه‌مند است. به ویژه، او به بررسی استراتژی کسب و کار و درایورهای سیاست عمومی جهت جهت فعالیت‌های نوآورانه می‌پردازد. مایکل همچنین علاقه‌مندی دیرینه‌داری در رابطه با رابطه استراتژی کسب و کار و سیاست عمومی را در رابطه با محیط زیست طبیعی دارد. کارهای اخیر بررسی استراتژی‌های شرکت و سیاست‌های غیر سنتی عمومی است که پتانسیل دارد تا نوآوری و کارآفرینی "سبز" را تحریک کند.

نظرات کاربران

تا کنون نظری برای این دوره ثبت نشده است. برای ثبت نظر باید ابتدا در دوره ثبت نام کرده و دانشجوی دوره باشید.

دوره‌های پیشنهادی

سوالات پرتکرار

پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.