شیمی آلی فلزی

poster
پیش‌نمایش دوره

شیمی آلی فلزی، شیمی ترکیباتی است که حداقل یک پیوند کربن - فلز داشته باشند. شیمی آلی فلزی، یکی از زمینه های پژوهشی بسیار جالب و در حال توسعه در تحقیقات شیمی به شمار می ... ادامه

برگزارکننده:  دانشگاه تهران  دانشگاه تهران
مدرس دوره:
4.8 (4 رای)
سطح: مقدماتی
 رایگان
  
زمان مورد نیاز برای گذراندن دوره:  10 جلسه
مجموع محتوای آموزشی:  11 ساعت ویدئو
 (قابل دانلود می‌باشد)

سرفصل‌های دوره شیمی آلی فلزی

درباره دوره

شیمی آلی فلزی، شیمی ترکیباتی است که حداقل یک پیوند کربن - فلز داشته باشند. شیمی آلی فلزی، یکی از زمینه های پژوهشی بسیار جالب و در حال توسعه در تحقیقات شیمی به شمار می رود. بررسی چگونگی اتصال فلزهای واسطه، لانتانید ها و اکتنید ها به کربن و سایر واکنش های آنها در این درس مورد بررسی قرار خواهد گرفت. با بکارگیری تئوری اوربیتال مولکولی، ساختار و بسیاری از واکنش های کمپلکس های آلی فلزی را توجیه خواهیم نمود. سپس لیگاندهای حائز اهمیت در شیمی آلی فلزی مورد بررسی قرار گرفته و به مطالعه ی واکنش های مهم در شیمی آلی فلزی می پردازیم. در پایان از آنجا که بسیاری از ترکیبات آلی فلزی، علاوه بر خواص ذاتی جالبی که دارند، کاتالیزگر جالبی به شمار می روند، به بررسی خاصیت کاتالیزگری آنها در صنعت خواهیم پرداخت.

درباره استاد

maktabkhooneh-teacher کامران اخباری

کامران اخباری استادیار شیمی معدنی دانشگاه تهران است. ایشان دوره کارشناسی خود را، در رشته شیمی محض دانشگاه شهید بهشتی به پایان رسانیده و سپس در دوره کارشناسی ارشد شیمی معدنی دانشگاه تربیت مدرس تحصیل کردند. کامران اخباری مدرک دکتری خود را در سال 1391 از دانشگاه تربیت مدرس اخذ کرده و پس از گذراندن یک دوره یکساله پسادکتری در دانشگاه تربیت مدرس، به عنوان عضو هیأت علمی در دانشکده شیمی دانشگاه تهران مشغول به کار شدند. اکنون زمینه فعالیت تحقیقاتی ایشان بیشتر در رابطه با مهندسی کریستال، پلیمرهای کوئوردیناسیونی، ترکیبات سوپرامولکولی، چارچوب های فلز-آلی و پتانسیل‌های کاربردی آن‌ها در ذخیره انرژی، جداسازی، ذخیره و رهاسازی دارو و کاتالیز می‌باشد. در رابطه با شیمی آلی فلزی، ایشان دارای 9 مقاله معتبر بین المللی در مجلات Crystal Growth & Design، CrystEngComm و Journal of Organometallic Chemistry می‌باشند.

مشاهده پروفایل و دوره‌‌های استاد

نظرات کاربران

تا کنون نظری برای این دوره ثبت نشده است. برای ثبت نظر باید ابتدا در دوره ثبت نام کرده و دانشجوی دوره باشید.
1403-03-08
بسیار عالی
1403-02-15
عالی هستن آقای دکتر اخباری
سارا یزدان بخش 1400-01-17
تدریس ایشون خیلی دوست داشتم و خیلی خوب بود فقط فیلم برداری از تخته گاهی خوب و واضح نبود. ممنون

دوره‌های پیشنهادی

سوالات پرتکرار

آیا ممکن است که درسی ناقص ضبط شده باشد؟
ما همواره تلاش کرده­‌ایم که دروس را به طور کامل ضبط نماییم و در اختیار شما دوستان قرار دهیم. اما گاهی برخی ناهماهنگی ها سبب می شود که یک یا تعدادی از جلسات یک درس ضبط نشود. توضیح این گونه نواقص در توضیح درس­ ها آمده است.

سوالات پرتکرار

اگر لینک دانلود یا پخش ویدئو مشکل داشت چه باید کرد؟
در صورتی که با هر گونه مشکلی رو به رو شدید می توانید از طریق صفحه ارتباط با ما به ما اطلاع دهید تا ما سریعا مشکل را پیگیری و برطرف نماییم.

سوالات پرتکرار

آیا امکان دریافت فیلم های یک درس به صورت سی دی یا دی وی دی وجود دارد؟
در حال حاضر امکان ارسال دروس به صورت سی دی یا دی وی دی وجود ندارد.
صفحات پربازدید
poster
پیش‌نمایش دوره
  
برگزار کننده:  دانشگاه تهران
  
زمان مورد نیاز برای گذراندن دوره:  10 جلسه
مجموع محتوای آموزشی:  11 ساعت ویدئو
 (قابل دانلود می‌باشد)