00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD

شیمی آلی فلزی

دوره‌های رایگان دانشگاهی
10 جلسه

سرفصل‌ها

شیمی آلی فلزی، شیمی ترکیباتی است که حداقل یک پیوند کربن - فلز داشته باشند. شیمی آلی فلزی، یکی از زمینه های پژوهشی بسیار جالب و در حال توسعه در تحقیقات شیمی به شمار می رود. بررسی چگونگی اتصال فلزهای واسطه، لانتانید ها و اکتنید ها به کربن و سایر واکنش های آنها در این درس مورد بررسی قرار خواهد گرفت. با بکارگیری تئوری اوربیتال مولکولی، ساختار و بسیاری از واکنش های کمپلکس های آلی فلزی را توجیه خواهیم نمود. سپس لیگاندهای حائز اهمیت در شیمی آلی فلزی مورد بررسی قرار گرفته و به مطالعه ی واکنش های مهم در شیمی آلی فلزی می پردازیم. در پایان از آنجا که بسیاری از ترکیبات آلی فلزی، علاوه بر خواص ذاتی جالبی که دارند، کاتالیزگر جالبی به شمار می روند، به بررسی خاصیت کاتالیزگری آنها در صنعت خواهیم پرداخت.
مدرس دوره
کامران اخباری

کامران اخباری استادیار شیمی معدنی دانشگاه تهران است. ایشان دوره کارشناسی خود را، در رشته شیمی محض دانشگاه شهید بهشتی به پایان رسانیده و سپس در دوره کارشناسی ارشد شیمی معدنی دانشگاه تربیت مدرس تحصیل کردند. کامران اخباری مدرک دکتری خود را در سال 1391 از دانشگاه تربیت مدرس اخذ کرده و پس از گذراندن یک دوره یکساله پسادکتری در دانشگاه تربیت مدرس، به عنوان عضو هیأت علمی در دانشکده شیمی دانشگاه تهران مشغول به کار شدند. اکنون زمینه فعالیت تحقیقاتی ایشان بیشتر در رابطه با مهندسی کریستال، پلیمرهای کوئوردیناسیونی، ترکیبات سوپرامولکولی، چارچوب های فلز-آلی و پتانسیل‌های کاربردی آن‌ها در ذخیره انرژی، جداسازی، ذخیره و رهاسازی دارو و کاتالیز می‌باشد. در رابطه با شیمی آلی فلزی، ایشان دارای 9 مقاله معتبر بین المللی در مجلات Crystal Growth & Design، CrystEngComm و Journal of Organometallic Chemistry می‌باشند.

اطلاعات بیشتر

سوالات پرتکرار

آیا امکان دریافت فیلم های یک درس به صورت سی دی یا دی وی دی وجود دارد؟
در حال حاضر امکان ارسال دروس به صورت سی دی یا دی وی دی وجود ندارد.
اگر لینک دانلود یا پخش ویدئو مشکل داشت چه باید کرد؟
در صورتی که با هر گونه مشکلی رو به رو شدید می توانید از طریق صفحه ارتباط با ما به ما اطلاع دهید تا ما سریعا مشکل را پیگیری و برطرف نماییم.
آیا درسی وجود دارد که ضبط شده اما روی سایت قرار نگرفته باشد؟
تمام دروس بعد از ضبط و آماده شدن بر روی سایت قرار می گیرند.
اگر بخواهیم درسی برای مکتب خونه ارسال کنیم چه روندی باید طی کنیم؟
اگر خودتان درسی تهیه کرده اید به صفحه همکاری با ما بروید تا آن را بررسی کنیم و بهتون اطلاع دهیم.
آیا ممکن است که درسی ناقص ضبط شده باشد؟
ما همواره تلاش کرده­‌ایم که دروس را به طور کامل ضبط نماییم و در اختیار شما دوستان قرار دهیم. اما گاهی برخی ناهماهنگی ها سبب می شود که یک یا تعدادی از جلسات یک درس ضبط نشود. توضیح این گونه نواقص در توضیح درس­ ها آمده است.

×

ثبت نظر

به این دوره از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟