00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
یا
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
دانشگاه صنعتی شریف

آموزش طراحی الگوریتم در عمل ۱ (Practical Algorithm Design)

دوره‌های مکتب‌پلاس
92 ساعت

سرفصل‌ها

تالار گفتگو

الگوریتم به مجموعه ای از دستورالعمل ها گفته می شود که در هنگام حل یک مسئله ی خاص مورد استفاده قرار می گیرند. اما الگوریتم لزوماً نوع خاصی از دستورالعمل یا عملیات نیست بلکه مجموعه مراحلی هستند که برای حل یک مسئله و یا یک هدف خاص مورد استفاده قرار می گیرند. آموزش طراحی الگوریتم در عمل1 ، دوره آنلاین طراحی روش محاسباتی دقیق و عملی است که مجموعه ای از مقادیر را به عنوان ورودی گرفته و بعضی از مقادیر یا مجموعه ای از مقادیر را به عنوان خروجی تولید می کند. بنابراین الگوریتم یک دنباله ای از مراحل محاسباتی است که ورودی را به خروجی تبدیل می کند.

از کاربردهای طراحی الگوریتم در عمل1 می توان به استفاده از آن در پروژه ی ژنوم انسان با هدف شناسایی تمام ژن های رمز کننده ی صفات انسانی اشاره کرد.  همچنین موتورهای جستجو در اینترنت برای یافتن سریع صفحات، مثالی از کاربرد الگوریتم در اینترنت هستند. از الگوریتم ها در حوزه هایی مانند صنعت، تجارت الکترونیک، مسیریابی و … نیز استفاده می شود.

آشنایی با طراحی الگوریتم قدرت حل مسئله را در برنامه‌نویس افزایش می‌دهد، به طوری که بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ داخلی و خارجی در مصاحبه استخدامی خود به جای سوالات برنامه‌نویسی، سوالات طراحی الگوریتم و داده‌ساختار می‌پرسند. در مسابقات برنامه‌نویسی بین‌المللی مانند المپیادهای کامپیوتر یا مسابقات ACM نیز بیشتر سوالات از این بخش هستند.

طراحی الگوریتم جزو درسهای مهم رشته مهندسی و علوم کامپیوتر و منابع کنکور کارشناسی ارشد این رشته ها می‌باشد و تسلط به این مفاهیم و روشها جز ملزومات کار هر برنامه نویس و مهندس کامپیوتر است. همچنین الگوریتم ها در حوزه های هوش مصنوعی و علوم داده نیز کاربرد بسیاری داشته و یادگیری آن برای متخصصان علوم داده نیز مفید خواهد بود. 
دوره طراحی الگوریتم در عمل 1 یکی از دوره های آنلاین و مهارت محور در حوزه علوم کامپیوتر بوده و مفاهیم مهم طراحی الگوریتم را به صورت عملی آموزش داده و جنبه عملی و کاربردی آن را مورد بررسی قرار می‌دهد و دانشجویان را برای مواجهه با مسائل واقعی کسب و کار ها آماده میکند. همچنین شما می توانید مباحث پیشرفته طراحی الگوریتم را در دوره طراحی الگوریتم در عمل 2 دنبال کنید.

مدرس دوره
محمد امین فضلی

دکتر محمد امین فضلی هیأت علمی دانشکده کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف، محقق و مهندس نرمافزار و برنامهنویس در مرکز راهکارهای اطلاعاتی هوشمند دانشگاه صنعتی شریف هستند. ایشان و همکارانشان در این مرکز بر روی پروژههای مهندسی نرم افزار و برنامه نویسی مقیاس بزرگ در زمینه توسعه تکنولوژیهای ارزش آفرین در صنایع مختلف فعالیت دارند.

علاقه اصلی ایشان طراحی الگوریتم به خصوص برای مسائل بین رشتهای در محل اشتراک سه علم اقتصاد (Economics)، جامعه شناسی (Sociology) و محاسبات (Computation) است و همچنین به طراحی روشهای محاسباتی برای تحلیل سیستمهای اقتصادی (Economical)، اجتماعی (Social)، بیولوژیکی (Biological) علاقهمند هستند. دکتر فضلی در سال ۱۳۹۴موفق به اخذ مدرک دکترا در رشته مهندسی نرم افزار از دانشکده کامپیوتر دانشگاه شریف زیر نظر دکتر جعفر حبیبی شدند. علاوه بر این، ایشان مدارک کارشناسی ارشد و کارشناسی خود را با نمرات بسیار عالی از دانشکده کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف زیر نظر دکتر محمدعلی صفری و دکتر محمد قدسی با موفقیت به پایان رساندند

اطلاعات بیشتر

پیش‌نیاز‌های دوره آموزش طراحی الگوریتم در عمل ۱ (Practical Algorithm Design)

آشنایی با یک زبان برنامه‌نویسی (ترجیحا پایتون)، آشنایی با ریاضیات گسسته و مبانی احتمال.

 

آموزش پایتون مقدماتی
اطلاعات بیشتر

ویژگی‌های دوره آموزش طراحی الگوریتم در عمل ۱ (Practical Algorithm Design)

گواهی‌نامه دانشگاه صنعتی شریف

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه معتبر دانشگاه صنعتی شریف(مشاهده نمونه گواهی دانشگاه صنعتی شریف) به اسم شما توسط دانشگاه صادر می شود و در اختیار شما قرار می گیرد.

پروژه محور
این دوره طوری طراحی شده است که محتوای آموزشی دوره حول چند پروژه واقعی و کاربردی هستند تا یادگیری دانشجو در طول دوره به کاربردهای عملی تبدیل شود و به این ترتیب بالاترین سطح یادگیری را فراهم نمایند.
تالار گفتگو
شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.
آزمون، تمرین و محیط تعاملی
با قرار گرفتن تمرین ها و آزمون های مختلف در طول دوره، محیطی تعاملی فراهم شده است تا بهره گیری از محتوا و یادگیری بهتر و عمیق تر شود.
داوری آنلاین

تمرین‌ها و پروژه‌های شما در این دوره توسط سامانه Quera به صورت آنلاین و خودکار ارزیابی شده و‌ در عرض چند دقیقه بازخوردهای آن را دریافت می‌کنید.

سوالات پرتکرار

آیا گواهی‌نامه‌های دانشگاهی به صورت رسمی و توسط دانشگاه مربوطه صادر می‌شود؟
بله؛ گواهی نامه ها توسط دانشگاه مربوطه و با امضای رئیس دانشگاه یا مسئول مربوطه که حق امضای گواهی نامه ها را دارد صادر می شود و گواهی نامه معتبر دانشگاه است که به اسم هر فرد صادر می شود.
پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.
در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
پس از صدور گواهی نامه، نسخه الکترونیکی گواهی نامه در اختیار شما قرار می گیرد. در صورت درخواست شما، نسخه فیزیکی گواهی نامه نیز می تواند برای شما ارسال شود. هزینه ارسال بر عهده کاربر خواهد بود.
آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.
حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.

×

ثبت نظر

به این دوره از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟
فصل سوم - توابع رشد و تحلیل زمانی الگوریتم‌ها
00:40 ساعت
00:40
Combined Shape Created with Sketch. 2 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  
فصل چهارم - الگوریتم‌های تقسیم و حل و تحلیل آن‌ها
00:59 ساعت
00:59
Combined Shape Created with Sketch. 5 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  
فصل ششم - مسئله مرتب‌سازی
01:20 ساعت
01:20
Combined Shape Created with Sketch. 6 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  
فصل هفتم - الگوریتم‌های تصادفی و تحلیل آن‌ها
00:35 ساعت
00:35
Combined Shape Created with Sketch. 2 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  

در این فصل با یکسری از الگوریتم‌های تصادفی مثل الگوریتم‌های لاس وگاس و مونت کارلو آشنا می‌شوید. 

مسئله استخدام منشی برخط
"17:16
توابع Hash و Bloom Filter
"17:47