یا
مکتب‌خونه

طراحی و پیاده‌سازی سیستم‌ها با آردوینو

دوره‌های مکتب‌پلاس
70 ساعت

سرفصل‌ها

تالار گفتگو

در قرن حاضر که زندگی با کامپیوترها و سیستم‌های دیجیتالی آمیخته شده، یادگیری طراحی و پیاده‌سازی سیستم‌های مبتنی بر طراحی دیجیتال نه تنها برای مهندسین، بلکه برای تمامی علاقه‌مندان به تکنولوژی، لازم و ضروری است.

آردوینو، یک پلت‌فرم متن‌باز است که چند سالی است پیچیدگی طراحی و پیاده‌سازی سیستم‌های دیجیتال، مانند؛ ربات‌ها، کنترل‌کننده‌ها، ابزار‌های هوشمند‌سازی شخصی و اداری و ... را از بین برده و با وجود کتابخانه‌های قوی و نرم‌افزار ساده و رایگان، امکان طراحی این گونه سیستم‌ها را برای هرکسی با هر سطحی از توانایی برنامه‌نویسی و دانش الکترونیک ممکن کرده‌ است.

ضمناً یادگیری آردوینو، دروازه ورود به دنیای اینترنت اشیا (IOT) است که این مبحث، جدیدترین دست‌آورد دانش برق و کامپیوتر در زمینه هوشمند‌سازی ساختمان‌ها و پدیده‌های فیزیکی است و انسان‌ها را به رویای دیرینه‌ی شهر‌های هوشمند، نزدیک‌تر کرده است.

در این دوره‌ی آموزشی، تمامی توانایی‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری مورد نیاز برای کار کردن با برد آردوینو آموزش داده می‌شود. به‌طوری‌که مخاطب پس از پایان دوره، قادر به طراحی و پیاده‌سازی انواع پروژه‌های رباتیک، هوشمند‌سازی و ورود به دنیای اینترنت اشیا خواهد بود.

آشنایی دانشجویان فنی و مهندسی و سایر مخاطبان، با برد‌های توسعه‌پذیر، نظیر آردوینو و نیز آموزش ساخت دستگاه‌های الکترونیکی و کنترل‌پذیر با استفاده از برد آردوینو از اهداف آموزشی است که در این دوره، پیگیری می‌شود.

مدرس دوره
محمدپارسا کریمی

محمد پارسا کریمی دانشجوی کارشناسی مهندسی برق در دانشگاهی شهید بهشتی است. محمد پارسا کریمی در زمینه طراحی سیستم‌های مبتنی بر طراحی دیجیتال تخصص دارد و پروژه‌های فراوانی در زمینه رباتیک و هوشمندسازی را با استفاده از FPGA و میکروکنترلرهای مختلف طراحی و پیاده‌سازی نموده است. مهم‌ترین علاقه ایشان در حوزه بردهای آردوینو و رزبری پای و نیز اینترنت اشیا و هوشمندسازی سیستم‌های سنتی می‌باشد. 

پیش‌نیاز‌ها

با توجه به آموزش کامل تمام توانایی‌های برنامه‌نویسی و الکترونیکی مورد نیاز، این دوره برای همه‌ی مخاطبان، قابل استفاده است و پیش نیازی ندارد.

ویژگی‌های دوره

پروژه محور
این دوره طوری طراحی شده است که محتوای آموزشی دوره حول چند پروژه واقعی و کاربردی هستند تا یادگیری دانشجو در طول دوره به کاربردهای عملی تبدیل شود و به این ترتیب بالاترین سطح یادگیری را فراهم نمایند.
تالار گفتگو
شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.
آزمون، تمرین و محیط تعاملی
با قرار گرفتن تمرین ها و آزمون های مختلف در طول دوره، محیطی تعاملی فراهم شده است تا بهره گیری از محتوا و یادگیری بهتر و عمیق تر شود.
گواهی‌نامه مکتب‌خونه

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه رسمی پایان دوره توسط مکتب‌خونه(مشاهده نمونه گواهی مکتب‌خونه) به اسم شما صادر شده و در اختیار شما قرار می گیرد.

سوالات پرتکرار

آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.
آیا گواهی‌نامه‌های دانشگاهی به صورت رسمی و توسط دانشگاه مربوطه صادر می‌شود؟
بله؛ گواهی نامه ها توسط دانشگاه مربوطه و با امضای رئیس دانشگاه یا مسئول مربوطه که حق امضای گواهی نامه ها را دارد صادر می شود و گواهی نامه معتبر دانشگاه است که به اسم هر فرد صادر می شود.
حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.
در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
پس از صدور گواهی نامه، نسخه الکترونیکی گواهی نامه در اختیار شما قرار می گیرد. در صورت درخواست شما، نسخه فیزیکی گواهی نامه نیز می تواند برای شما ارسال شود.
پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.
7

پروژه نهایی

2 جلسه    00:08 ساعت    50/100 نمره