ویروس شناسی

poster
پیش‌نمایش دوره

در سالهاي اخير، ويروس شناسی پزشكی از اهميت فزاينده ای برخودار شده است و با بالا رفتن سطح سلامت اجتماع نقش اين رشته در آموزش عالی پزشكی مهمتر خواهد گرديد. دروس ارائه شده در اين ... ادامه

2.2 (5 رای)
 رایگان

درباره دوره

در سالهاي اخير، ويروس شناسی پزشكی از اهميت فزاينده ای برخودار شده است و با بالا رفتن سطح سلامت اجتماع نقش اين رشته در آموزش عالی پزشكی مهمتر خواهد گرديد. دروس ارائه شده در اين مجموعه از سخنراني ها  تشريح مقدمه اي است درمورد اهم ويروس هايپاتوژنيك كه باعث عفونت هاي انساني حائز اهميت مي شوند. اين كلاس بصورت ويژه براي دانشجويان پزشكي طراحي گرديده است و كتابMedial Microbiology Jawtz 2013 را بعنوان مرجع در نظر گرفته است. پيشرفت در رشته ويروس شناسي پزشكي، بويژه در تشخيص و درمان، از شتاب چشمگيري بر خوردار ميباشد و مطالعه خارج از كتاب توصيه ميگردد.

درباره استاد

maktabkhooneh-teacher فرهاد بنکدار هاشمی

آقای دكتر فرهاد بنکدار هاشمی در سال 1339 در شهر اصفهان متولد شد. ايشان تحصيلات ابتدايي را در دبستان "کار" اصفهان در سال 1345 به اتمام رساند. وی تحصیلات متوسطه خود را دردبیرستان "دکتر هشترودی" واقع در تهران گذراند و سپس در سال 1356 موفق به اخذ مدرک دیپلم از دبیرستان حکیم سنایی اصفهان گردید.
آقای دكتر فرهاد بنکدار هاشمی تحصيلات عالیه خود را در کشور آمریکا ادامه داد و در سال1362 موفق به اخذ مدرك لیسانس (کارشناسی) از دانشگاه ایالتی بویزی (آیداهو) در آمریکا گرديد. وي پس از اخذ مدرك لیسانس در سال 1364 مدرک فوق لیسانس (کارشناسی ا رشد) خود را در رشته میکروب شناسی از دانشگاه ایالتی آیداهو در شهر پوکاتلو دریافت نمود. وی سپس تحصيلات دوره دکترای تخصصی خود را در دانشگاه ایالتی تکزاس (آمریکا) آغاز نموده و در سال 1372 مدرک خویش را در رشته میکرب شناسی و ایمیونولوژی (با گرایش ویروس شناسی) دریافت نمود. جهت گذراندن یک دوره‌ی تکمیلی دو ساله فوق دکترای میکرب شناسی بالینی- آقاي دكتربنکدارهاشمی در سال 1373 در مرکز علوم پزشکی دانشگاه تکزاس واقع در شهر هوستون (تکزاس) مشغول به کار شد. پس ا ز اتمام این دوره در سال 1375 در کالج شهر هوستون (تکزاس) به تدریس پرداخت. پس از آن در سال 1376 در دانشگاه راش (شیکاگو) به تدریس و تحقیق 4 ساله در خصوص ویروس HIV اج.آی.وی پرداخت.
آقای دکتر بنکدارهاشمی از سال 1381 فعالیت‌های خود را در تدریس و پژوهش میکرب شناسی در دانشكده پزشكی دانشگاه علوم پزشکی تهران آغاز كرد. ایشان هم اکنون بعنوان دانشيار گروه ميكرب‌شناسی در دانشكده پزشكی دانشگاه تهران مشغول به كار مي‌باشند.

مشاهده پروفایل و دوره‌‌های استاد

نظرات کاربران

تا کنون نظری برای این دوره ثبت نشده است. برای ثبت نظر باید ابتدا در دوره ثبت نام کرده و دانشجوی دوره باشید.
فرهاد روستا 1401-03-03
بسیار عالی بود ولی ای کاش دوباره ضبط میکردید چون اشکال صدا داره
سید محمد مهدی حسینی 1399-12-23
صدا خیلی ضعیف هست
مکتب‌خونه
همراه عزیز؛ از اینکه نظر خود را با ما در میان گذاشتید صمیمانه سپاسگزاریم. لطفا در صورت امکان با ارسال جزییات بیشتر ما را در ارتقا سطح کیفی خدمات یاری رسانید. info@maktabkhooneh.org
1399-10-17
صدا واقعا ضعیفه
مکتب‌خونه
همراه عزیز؛ از اینکه نظر خود را با ما در میان گذاشتید صمیمانه سپاسگزاریم موارد مطرح شده جهت بررسی به بخش مربوطه ارسال شد. لطفا جهت توضیحات بیشتر به ایمیل پشتیبانی پیام دهید. info@maktabkhooneh.org

دوره‌های پیشنهادی

سوالات پرتکرار

آیا ممکن است که درسی ناقص ضبط شده باشد؟
ما همواره تلاش کرده­‌ایم که دروس را به طور کامل ضبط نماییم و در اختیار شما دوستان قرار دهیم. اما گاهی برخی ناهماهنگی ها سبب می شود که یک یا تعدادی از جلسات یک درس ضبط نشود. توضیح این گونه نواقص در توضیح درس­ ها آمده است.

سوالات پرتکرار

اگر لینک دانلود یا پخش ویدئو مشکل داشت چه باید کرد؟
در صورتی که با هر گونه مشکلی رو به رو شدید می توانید از طریق صفحه ارتباط با ما به ما اطلاع دهید تا ما سریعا مشکل را پیگیری و برطرف نماییم.

سوالات پرتکرار

آیا امکان دریافت فیلم های یک درس به صورت سی دی یا دی وی دی وجود دارد؟
در حال حاضر امکان ارسال دروس به صورت سی دی یا دی وی دی وجود ندارد.