یا
دانشگاه صنعتی شریف

کاربرد بالینی لیزر در پزشکی

دوره‌های مکتب‌پلاس
42 ساعت

سرفصل‌ها

تالار گفتگو

این دوره کاملا منحصربفرد اجرا می‌شود؛ تلفیق علم لیزر با پزشکی به صورت بالینی دلیل منحصربفرد بودن این دوره است.
این‌که تجربه ۱۵ ساله پزشکان مجرب ایران که با انواع لیزر کار کرده‌اند با اصول علمی و پایه‌ای لیزر ترکیب و مقایسه شود و به یک پروتکل درمانی مبتنی بر علم و تجربه برسیم، شیرازه وجودی این دوره را تشکیل می‌دهد.
به جرأت می‌توان گفت این دوره برای اولین بار در ایران با چنین سبکی توسط متخصصین لیزر بیان می‌شود. به عبارت دیگر هرچند به ظاهر این دوره تنها از زبان مدرس آن بیان می‌شود اما پشتوانه تمام این مطالب گردآوری شده از فیدبک‌های موفق متخصصین پزشکی در زمینه‌های مختلف و مقایسه آن با اصول فیزیکی موجود در تکست‌های معتبر دنیاست.
لذا پس از برگزاری چندین دوره حضوری موفق کاربرد بالینی لیزرهای پزشکی در دانشگاه صنعتی شریف توسط دانش‌آموخته همین دانشگاه بر آن شدیم که با همکاری دانشگاه شریف و مکتب‌خونه دوره مجازی آن را نیز برگزار کنیم.
بزرگترین ایرادی که دوره‌های حضوری داشتند نداشتن فرصت کافی برای شرکت‌کنندگان جهت حضور در کلاس‌ها در دو یا سه روز آن هم در محل دانشگاه بود. بدیهی است که پزشکان محترم بخصوص آن‌هایی که مسافت زیادی تا تهران دارند از حضور در این کلاس‌ها منصرف می‌شدند که با فراهم شدن این بستر بصورت مجازی تنها ایراد آن دوره‌ها نیز رفع شد و یقین داریم که همه پزشکان محترم با برخورداری از این امکانات می‌توانند به آن‌چه در مورد لیزر نیاز دارند برسند و جواب تمام سوالات و ابهامات اصولی کار با لیزر را با حضور در این دوره خواهند یافت.

مدرس دوره
هادی نظری مهرو

جناب آقای هادی نظری مهرو، دکترای فیزیک پزشکی و فوتونیک و دانش‌آموخته دانشگاه صنعتی شریف هستند. ایشان بیشتر از 15 سال تجربه عملی کار با لیزر پزشکی در ارتباط مستقیم با پزشکان سراسر ایران را داشته‌اند. همچنین در طراحی و ساخت لیزرهای پزشکی و به عنوان مشاور در زمینه لیزر برای پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف فعالیت دارند. علاوه بر تالیف دو کتاب فیزیک مدرن و درسنامه الکترونیک دانشکده فیزیک دانشگاه صنعتی شریف، دوره‌های تخصصی لیزر در آزمایشگاه فیزیک پزشکی و لیزر را زیر نظر استاد محترم جناب آقای دکتر احمد امجدی عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف گذرانده‌اند.

پیش‌نیاز‌ها

از آن‌جا که هدف این دوره کاربرد بالینی لیزرهای پزشکی تعریف شده است، لذا مخاطبان اصلی ما در وهله اول پزشکان پوست و جراحان می‌باشند و در وهله دوم اپراتورهایی هستند که زیر نظر یک پزشک مشغول به کار بالیزر خواهند شد. از طرفی همانطور که قبلا ذکر شد به دلیل این‌که مبحث لیزر تا بحال در کوریکولوم درسی گنجانده نشده لذا هیچ پیش نیازی جهت حضور در این دوره در نظر گرفته نشده است و صرفا پزشک بودن یا زیرنظر پزشک کار کردن کفایت می‌کند.

ویژگی‌های دوره

گواهی‌نامه دانشگاه صنعتی شریف

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه معتبر دانشگاه صنعتی شریف(مشاهده نمونه گواهی دانشگاه صنعتی شریف) به اسم شما توسط دانشگاه صادر می شود و در اختیار شما قرار می گیرد.

پروژه محور
این دوره طوری طراحی شده است که محتوای آموزشی دوره حول چند پروژه واقعی و کاربردی هستند تا یادگیری دانشجو در طول دوره به کاربردهای عملی تبدیل شود و به این ترتیب بالاترین سطح یادگیری را فراهم نمایند.
تالار گفتگو
شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.
آزمون، تمرین و محیط تعاملی
با قرار گرفتن تمرین ها و آزمون های مختلف در طول دوره، محیطی تعاملی فراهم شده است تا بهره گیری از محتوا و یادگیری بهتر و عمیق تر شود.

سوالات پرتکرار

آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.
آیا گواهی‌نامه‌های دانشگاهی به صورت رسمی و توسط دانشگاه مربوطه صادر می‌شود؟
بله؛ گواهی نامه ها توسط دانشگاه مربوطه و با امضای رئیس دانشگاه یا مسئول مربوطه که حق امضای گواهی نامه ها را دارد صادر می شود و گواهی نامه معتبر دانشگاه است که به اسم هر فرد صادر می شود.
حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.
در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
پس از صدور گواهی نامه، نسخه الکترونیکی گواهی نامه در اختیار شما قرار می گیرد. در صورت درخواست شما، نسخه فیزیکی گواهی نامه نیز می تواند برای شما ارسال شود.
پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.
2

فصل دوم: اندر کنش لیزر با بافت

4 جلسه    01:41 ساعت   
5

فصل پنجم: لیزرهای کم‌توان

1 جلسه    00:23 ساعت   
6

فصل ششم: تجهیز و نگهداری دستگاه

2 جلسه    00:26 ساعت    100/100 نمره