00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
ثبت‌نام رایگان
 • دسترسی به 6 جلسه نمونه از دوره
 • دسترسی به 6 جلسه نمونه از دوره
 • عضویت در تالار گفت‌وگوی دوره
 • اضافه شدن دوره به پروفایل
فقط محتوا
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوای دوره
 • تمام قابلیت‌‌های پلن رایگان
  +
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوای دوره
469,000 تومان
دوره کامل
 • دسترسی به تمام قابلیت‌های دوره
 • تمام قابلیت‌های پلن محتوا
  +
 • گواهی‌نامه مکتب‌خونه
 • پروژه محور
 • تمرین و آزمون
 • تالار گفتگو
 • تسهیل استخدام
569,000 تومان
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
مکتب‌خونه مکتب‌خونه

آموزش برنامه ریزی با نرم افزار Primavera 15.1

دوره‌های مکتب‌پلاس
12 ساعت
71٪ (243 رای)

با توجه به شرایط اقتصادی لزوم مدیریت پروژه بیش از پیش دیده می‌شود. برای مدیریت پروژه‌ها می‌بایست از ابزارهای مناسب استفاده کرد تا بتوان زمان و هزینه را تحت کنترل قرار داد. تمامی سازمان‌ها که با پروژه درگیر هستند احتیاج به نیروهای ماهر جهت این امر دارند.

نرم‌افزار پریماورا Primavera برای زمان‌بندی و همین‌طور کنترل پروژه‌های مختلف استفاده می‌شود. در پروژه‌های ساختمانی، صنعتی، نرم‌افزاری و در هر نوع پروژه دیگر که فعالیت‌های مختلف در آن به‌طور منظم انجام می‌شوند می‌توان از این نرم‌فزار برای زمان‌بندی و کنترل پروژه و برآورد هزینه آن پروژه‌ها استفاده کرد. آشنایی با این نرم‌افزار شما را به فردی متخصص تبدیل می‌کند که توانایی برنامه‌ریزی و کنترل پروژه را دارید.

یکی از قابلیت‌های مهم نرم‌افزار پریماورا Primavera درگیر کردن کلیه کارشناسان سازمان در فرایندهای برنامه‌ریزی و کنترل پروژه است. ماژولWeb Access  این امکان را به کلیه مدیران و کارشناس‌ها در سازمان می‌دهد تا بدون استفاده از هر نرم‌افزاری فقط با وارد کردن یک آدرس در مرورگر اینترنتی خود به اطلاعات پروژه دسترسی پیدا نموده و در محیطی کاربرپسند و کارا فعالیت‌های خود را برنامه‌ریزی و کنترل نمایند. مدیران می‌توانند به گزارش‌های جامع و دقیقی که به صورت خودکار تهیه شده دسترسی پیدا نموده و از ابزارهای تحلیل مناسب نرم‌افزار جهت بهبود فرایندهای تصمیم‌گیری استفاده نمایند.

مزایای دوره آموزش نرم‌افزار پریماورا:

 • آشنایی تمامی افراد با گام‌ها و محیط پریماورا و حتی پروژه‌ها 
 • آشنایی و یادگیری برنامه‌ریزی و کنترل نمودن پروژه با نرم‌افزار پریماورا به وسیله تجارب پروژه‌های حقیقی
 • جوابگویی به تمام مشکلات نرم‌افزار پریماورا

هدف از این دوره، آموزش افراد متخصصی است که بتوانند ضمن یادگیری نرم‌افزار پریماورا Primavera، با تکنیک‌های برنامه‌ریزی و کنترل پروژه آشنا شوند. ضمناً از امکانات نرم‌افزار برای رسیدن به اهداف سازمانی استفاده کرده و بتوانند با استفاده از ابزار و نرم‌افزارهای برنامه‌ریزی و کنترل پروژه، پروژه‌های موجود در سازمان خود را برنامه‌ریزی و پیگیری کنند.

سرفصل‌های دوره آموزش برنامه ریزی با نرم افزار Primavera 15.1

فصل اول - آشنایی با مدیریت پروژه
00:58 ساعت
00:53
Combined Shape Created with Sketch. 5 جلسه
بارم:
34%
نمایش جلسات فصل  

در این فصل با تعریف پروژه، فاز‌بندی و چرخه عمر پروژه، معیارهای موفقیت پروژه آشنا می‌شوید.

پروژه چیست؟
"20:18
چرخه عمر پروژه و فازها
"18:12
گروه‌های فرایندی پروژه
"14:31
کوئیز 1
11.8%
     
"05:00
پروژه تمرینی

 (الزامی)

88.2%
     
فصل سوم - مدیریت منابع
02:15 ساعت
02:11
Combined Shape Created with Sketch. 12 جلسه
بارم:
4%
نمایش جلسات فصل  
فصل چهارم - وزن دهی
00:19 ساعت
00:15
Combined Shape Created with Sketch. 3 جلسه
بارم:
4%
نمایش جلسات فصل  

در این فصل با اصول وزن‌دهی، نحوه محاسبه وزن فعالیت‌ها و پروژه آشنا می‌شوید.

وزن دهی - 1
"09:37
وزن دهی - 2
"05:27
کوئیز 4
100.0%
     
"04:00
فصل پنجم - بروزرسانی پروژه و گزارش دهی
01:07 ساعت
01:01
Combined Shape Created with Sketch. 7 جلسه
بارم:
4%
نمایش جلسات فصل  
پروژه نهایی
04:00 ساعت
Combined Shape Created with Sketch. 1 جلسه
بارم:
50%
نمایش جلسات فصل  

این فصل مربوط به پروژه نهایی می‌باشد.

پروژه نهایی

 (الزامی)

100.0%
     
"240:00

تالار گفت‌وگو

استاد دوره
رامان رضایی رامان رضایی

رامان رضایی، دانش‌آموخته کارشناسی ارشد مهندسی صنایع و دارای مدرک PMP

ایشان بیش از 12 سال تجربه فعالیت در برنامه‌ریزی و کنترل پروژه در پروژه‌های نفت و گاز و ساختمانی و IT و 7 سال سابقه تدریس در حوزه مدیریت پروژه شامل آمادگی آزمون PMP، اصول برنامه‌ریزی و کنترل پروژه و نرم‌افزارهای مدیریت پروژه را در کارنامه خود دارند.

اطلاعات بیشتر
درباره گواهینامه
مکتب‌خونه مکتب‌خونه
حد نصاب قبولی در دوره:
80.0 نمره
فارغ‌التحصیل شدن در این دوره نیاز به ارسال تمرین‌ها و پروژه‌های الزامی دارد.

پیش‌نیاز‌های دوره آموزش برنامه ریزی با نرم افزار Primavera 15.1

آشنایی ابتدایی با برنامه‌ریزی و کنترل پروژه

آشنایی مقدماتی با اکسل

ویژگی‌های دوره آموزش برنامه ریزی با نرم افزار Primavera 15.1

Combined Shape1 Created with Sketch. گواهی‌نامه مکتب‌خونه

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه رسمی پایان دوره توسط مکتب‌خونه به اسم شما صادر شده و در اختیار شما قرار می گیرد.

 

مشاهده نمونه گواهینامه

خدمات منتورینگ

خدمات منتورینگ به معنای برخورداری دانشجو از راهنما یا پشتیبان علمی در طول گذراندن دوره می‌باشد. این خدمات شامل پاسخگویی به سوالات آموزشی(در قالب تیکتینگ)، تصحیح آزمون یا پروژه های دوره و ارائه باز خورد موثر به دانشجو می‌باشد.

پروژه محور

این دوره طوری طراحی شده است که محتوای آموزشی دوره حول چند پروژه واقعی و کاربردی هستند تا یادگیری دانشجو در طول دوره به کاربردهای عملی تبدیل شود و به این ترتیب بالاترین سطح یادگیری را فراهم نمایند.

تمرین و آزمون

با قرار گرفتن تمرین ها و آزمون های مختلف در طول دوره، محیطی تعاملی فراهم شده است تا بهره گیری از محتوا و یادگیری بهتر و عمیق تر شود.

تالار گفتگو

شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.

تسهیل استخدام

در صورت قبولی در دوره، شما می‌توانید با وارد کردن اطلاعات آن در بخش دوره‌های آموزشی رزومه‌ساز «جاب ویژن»، تایید مهارت خود را در قالب اضافه شدن «مدال مهارت» به روزمه آنلاین خود دریافت نمایید. این مدال علاوه بر ایجاد تمایز در نمایش رزومه شما، باعث بالاتر قرار گرفتن آن در لیست انبوه رزومه‌های ارسالی به کارفرما شده و بدین ترتیب شانس شما را برای استخدام در سازمانهای موفق و پر متقاضی افزایش می‌دهد. 

 

مشاهده اطلاعات بیشتر

نظرات  (1 نظر)

علی
21:48 - 1400/02/29
دانشجوی دوره
استاد به شدت مسلط هستند و من اصلا از این نرم افزار اطلاعاتی نداشتم به خوبی مفاهیم اولیه رو درک کردم من چند وقت حتی نمی تونستم پریماورا رو نصب کنم ولی با توضیحات خوب ایشون از پس این کار براومدم

سوالات پرتکرار

آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.
آیا گواهی‌نامه‌های دانشگاهی به صورت رسمی و توسط دانشگاه مربوطه صادر می‌شود؟
بله؛ گواهی نامه ها توسط دانشگاه مربوطه و با امضای رئیس دانشگاه یا مسئول مربوطه که حق امضای گواهی نامه ها را دارد صادر می شود و گواهی نامه معتبر دانشگاه است که به اسم هر فرد صادر می شود.
حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.
در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
خیر، به دلیل مسائل زیست محیطی و کاهش قطع درختان، فقط نسخه الکترونیکی گواهی‌نامه در اختیار شما قرار می‌گیرد
پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.

اطلاعات بیشتر

چرا نرم افزار پریماورا را یاد بگیریم؟

   نرم افزار پریماورا نخستین بار در سال 1983 میلادی  (1362 شمسی) توسط شرکت پریماورا معرفی شد. پس از معرفی امتیاز این شرکت توسط اوراکل خریداری شده و تحت کنترل همین شرکت نیز روانه بازار شد. امروزه این نرم افزار به سرعت به یک ابزار استاندارد مدیریت پروژه تبدیل شده است که در بسیاری صنایع مختلف از جمله نفت ،گاز و نیروگاه در فازهای مهندسی و اجرا استفاده می گردد.

   نرم افزار پریماورا، یک نرم افزار برای برای مدیریت نمونه کارهای شرکت ها است. این نرم افزار شامل قسمت هایی مانند مدیریت پروژه،مدیریت محصول و ... است که قابلیت همکاری، کنترل و ادغام با سایر نرم افزارهای سازمانی مانند اوراکل را دارد. کار این نرم افزار از شروع قرارداد آغاز می گردد و تا پایان پروژه ادامه پیدا می کند. از قسمت های پر کاربرد این نرم افزار می توان به قسمت های زیر اشاره نمود :

 • مدارک فنی
 • هزینه ها
 • قرارداد ها
 • تدارکات کالا
 • مجموعه مکاتبات
 • صورت جلسات و ...

کاربردهای این نرم افزار:

   از آنجایی که نرم افزار پریماورا یک نرم افزار جامع و برنامه ریزی چند پروژه ای است انتظار می رود برای صنایع دارای پروژه فشرده بسیار کارآمد باشد. نرم افزار پریماورا به سازمان ها کمک می کند تا در رابطه با انواع نمونه کارها مدیریت داشته باشند و فعالیت های خود را فیلتر و مرتب سازی کنند.

در نرم افزار پریماورا کلیه اطلاعات به صورت منظم جمع بندی می شود و این قابلیت را به سازمان ها می دهد تا کلیه اسناد و مدارک خود را با سرعت بالا در اختیار افراد مجاز قرار دهند.

   پلت فرم چند کاربره از ویژگی های این نرم افزار می باشد به این صورت که در نرم افزار پریماورا چندین کاربر به صورت همزمان می توانند روی یک پروژه واحد کار کنند. همچنین ایجاد تقویم سفارشی بر اساس منابع و پروژه، خصوصیتی است که این نرم افزار دارد.

   قابلیت پیش بینی ریسک های احتمالی پروژه، تبدیل مستقیم اطلاعات پروژه به HTML به منظور اشتراک گذاری در وب و همچنین نشان دار کردن قسمت های مهم و حیاتی و کارهایی که حداکثر باید تا یک ماه آینده انجام شوند به رنگ زرد، از جمله مواردی است که در پریماورا به صورت پیش فرض موجود است.

چه کسانی می توانند از نرم افزار پریماورا استفاده کنند؟

   مدیران پروژه ها و سازمان ها و همچنین هر فرد علاقه مند دیگری می تواند از نرم افزار پریماورا استفاده کند. مزیت استفاده از این نرم افزار برای افراد این است که افراد با برنامه ریزی و کنترل سازمانی در پروژه های واقعی آشنا می شوند. همچنین از مزیت های دیگر آن این است که امکان افزایش چندین پروژه با موقعیت های متفاوت را به صورت همزمان مهیا ساخته و اطلاعات و پروندها به شکل منظم ذخیره و نتایج گزارشات، فرم ها و مدارک به آسانی در اختیار بقیه افراد قرار می گیرد.

  فعالیت هایی که شما در نرم افزار پریماورا قادر به انجام آنها خواهید بود عبارتند از :

 • مدیریت زمان پروژه
 • مدیریت ریسک پروژه
 •  مدیریت هزینه پروژه 
 • مدیریت محدود پروژه 

از کاربرد های خوب این نرم افزار در جهت مدیریت پروژه می توان به مراتب زیر اشاره کرد :

   از لحظه ای که شما به عنوان مدیر یک پروژه شروع به کار می کنید، تمامی مدارک و اسناد به هنگام عقد قرارداد توسط این نرم افزار برای شما جمع بندی و منظم می شوند. همچنین پریماورا به شما امکان مدیریت هزینه ها و درآمد های مالی را می دهد. امکان جالب این نرم افزار این است که می تواند میزان ریسک پذیری یک پروژه را برای شما مشخص کند و در صورت نیاز به صورت مستقیم آن را در پایگاه وب بارگذاری کند.

   همچنین این نرم افزار یک تقویم زمانی برای شما آماده می کند و در صورتی موعد انجام بخشی از پروژه در ماه آخر خود قرار گیرد با بولد کردن آن بخش به شما این امکان را می دهد تا در مدیریت پروژه خود اولویت بندی را رعایت کنید.

  تمام این امکانات باعث شده است تا پریماورا به یک نرم افزار کاربردی در عرصه مدیریت پروژه تبدیل شود.نرم افزاری که امروزه به صورت وسیع در سطح جهان و پروژه های عظیم از آن استفاده می شود.

×

ثبت نظر

به این دوره از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟

فصل اول - آشنایی با مدیریت پروژه
00:58 ساعت
00:53
Combined Shape Created with Sketch. 5 جلسه
بارم:
34%
نمایش جلسات فصل  

در این فصل با تعریف پروژه، فاز‌بندی و چرخه عمر پروژه، معیارهای موفقیت پروژه آشنا می‌شوید.

پروژه چیست؟
"20:18
چرخه عمر پروژه و فازها
"18:12
گروه‌های فرایندی پروژه
"14:31
کوئیز 1
11.8%
     
"05:00
پروژه تمرینی

 (الزامی)

88.2%
     
فصل سوم - مدیریت منابع
02:15 ساعت
02:11
Combined Shape Created with Sketch. 12 جلسه
بارم:
4%
نمایش جلسات فصل  
فصل چهارم - وزن دهی
00:19 ساعت
00:15
Combined Shape Created with Sketch. 3 جلسه
بارم:
4%
نمایش جلسات فصل  

در این فصل با اصول وزن‌دهی، نحوه محاسبه وزن فعالیت‌ها و پروژه آشنا می‌شوید.

وزن دهی - 1
"09:37
وزن دهی - 2
"05:27
کوئیز 4
100.0%
     
"04:00
فصل پنجم - بروزرسانی پروژه و گزارش دهی
01:07 ساعت
01:01
Combined Shape Created with Sketch. 7 جلسه
بارم:
4%
نمایش جلسات فصل  
پروژه نهایی
04:00 ساعت
Combined Shape Created with Sketch. 1 جلسه