آموزش Access مقدماتی (2021)

poster
پیش‌نمایش دوره

یکی از مهم‌ترین نرم‌افزارهای موجود در مجموعه آفیس، جهت تهیه گزارش نرم‌افزار اکسس است. Access به ما این کمک را می‌کند تا با ورود اطلاعات گزارش‌های موردنیاز را به‌صورت متن، نمودار یا جدول و یا ... ادامه

برگزارکننده:  مکتب‌خونه  مکتب‌خونه
مدرس دوره:
4.3 (14 رای)
سطح: مقدماتی
 پلاس
  
زمان مورد نیاز برای گذراندن دوره:  13 ساعت
مجموع محتوای آموزشی:  2 ساعت ویدئو - 10 ساعت تمرین و پروژه
 (قابل دانلود می‌باشد)
مهلت دوره:  1 هفته
  
حد نصاب قبولی در دوره:  70 نمره
فارغ‌التحصیل شدن در این دوره نیاز به ارسال تمرین‌ها و پروژه‌های الزامی دارد. 
organization-pic  گواهینامه این دوره توسط مکتب‌خونه ارائه می‌شود.
course-feature   گواهی‌نامه مکتب‌خونه course-feature   خدمات منتورینگ course-feature   پروژه محور course-feature   تمرین و آزمون course-feature   تالار گفتگو course-feature   تسهیل استخدام

پیش‌نیاز‌ها

برای شرکت در دوره آموزش Access مقدماتی چه پیش‌نیازهایی وجود دارد؟

باتوجه‌به محتوای تهیه شده برای این دوره و باتوجه‌به اینکه این دوره در سطح مقدماتی تهیه شده است، برای استفاده از مباحث این دوره نیاز به هیچ پیش‌نیاز به خصوصی وجود ندارد و افراد می‌توانند بدون داشتن هیچ پیش‌نیازی در این دوره شرکت کرده و به مباحث ارائه شده مسلط شوند.

سرفصل‌های دوره آموزش Access مقدماتی (2021)

مقدمه

در این فصل با اکسس و نحوه شروع به کار اکسس آشنا می‌شویم.

  معرفی اکسس
"10:11  
  شروع به کار با اکسس
"18:20  
  ایجاد پایگاه داده
"23:57  
ورود داده

دراین فصل ایجاد جدول، طراحی فرم و نکات آن آموزش داده خواهد شد.

  ایجاد جدول رابطه‌ای
"12:49  
  طراحی فرم
"18:41  
  تکمیل فرم و نکات آن
"09:32  
  نیمه نهایی (الزامی)
 100%    
"300:00  
پردازش و خروجی داده‌ها

در این فصل با ایجاد فرم نظرسنجی، نحوه شرط‌گذاری در نظرسنجی و ارائه گزارش آشنا خواهید شد.

  ایجاد نظرسنجی
"15:54  
  گذاشتن شرط برای نظرسنجی
"19:55  
  ارائه گزارش
"20:06  
  کوییز پایانی
 19.5%    
"08:00  
  پروژه پایانی (الزامی)
 80.5%    
"300:00  

ویژگی‌های دوره

گواهی‌نامه مکتب‌خونه
گواهی‌نامه مکتب‌خونه

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه رسمی پایان دوره توسط مکتب‌خونه به اسم شما صادر شده و در اختیار شما قرار می گیرد.

مشاهده نمونه گواهینامه

ویژگی‌های دوره

خدمات منتورینگ
خدمات منتورینگ

خدمات منتورینگ به معنای برخورداری دانشجو از راهنما یا پشتیبان علمی در طول گذراندن دوره می‌باشد. این خدمات شامل پاسخگویی به سوالات آموزشی(در قالب تیکتینگ)، تصحیح آزمون یا پروژه های دوره و ارائه باز خورد موثر به دانشجو می‌باشد.

ویژگی‌های دوره

پروژه محور
پروژه محور

این دوره طوری طراحی شده است که محتوای آموزشی دوره حول چند پروژه واقعی و کاربردی هستند تا یادگیری دانشجو در طول دوره به کاربردهای عملی تبدیل شود و به این ترتیب بالاترین سطح یادگیری را فراهم نمایند.

ویژگی‌های دوره

تمرین و آزمون
تمرین و آزمون

با قرار گرفتن تمرین ها و آزمون های مختلف در طول دوره، محیطی تعاملی فراهم شده است تا بهره گیری از محتوا و یادگیری بهتر و عمیق تر شود.

ویژگی‌های دوره

تالار گفتگو
تالار گفتگو

شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.

ویژگی‌های دوره

تسهیل استخدام
تسهیل استخدام

در صورت قبولی در دوره، شما می‌توانید با وارد کردن اطلاعات آن در بخش دوره‌های آموزشی رزومه‌ساز «جاب ویژن»، تایید مهارت خود را در قالب اضافه شدن «مدال مهارت» به روزمه آنلاین خود دریافت نمایید. این مدال علاوه بر ایجاد تمایز در نمایش رزومه شما، باعث بالاتر قرار گرفتن آن در لیست انبوه رزومه‌های ارسالی به کارفرما شده و بدین ترتیب شانس شما را برای استخدام در سازمانهای موفق و پر متقاضی افزایش می‌دهد.

بررسی فرصت‌های شغلی

درباره دوره

یکی از مهم‌ترین نرم‌افزارهای موجود در مجموعه آفیس، جهت تهیه گزارش نرم‌افزار اکسس است. Access به ما این کمک را می‌کند تا با ورود اطلاعات گزارش‌های موردنیاز را به‌صورت متن، نمودار یا جدول و یا هر فرمت دلخواه دیگر دریافت کنیم. نرم‌افزار اکسس کاربردها و ویژگی‌های متعددی دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

مایکروسافت اکسس (Microsoft Access) یکی از مهم‌ترین و البته کاربردی‌ترین نرم‌افزارهای مجموعه مایکروسافت آفیس است و به‌عنوان ابزاری کارآمد و البته بسیار قدرتمند برای کاربران تجاری تولید شده است. Access به لحاظ عملکرد ویژگی‌های نسبتاً مشابهی با نرم‌افزار اکسل دارد و به‌منظور نمایش و ویرایش اطلاعات و گزارش‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد؛ اما آنچه اکسس را نسبت به اکسل متمایز می‌کند آن است که اکسس ابزاری بسیار قدرتمندتر است و این قابلیت را دارد که به‌وسیله آن اطلاعات بسیار بیشتری را مدیریت کنیم.

امروزه باتوجه‌به پیشرفت تکنولوژی و افزایش حجم تبادل اطلاعات، اکسس از جایگاه ویژه‌ای نسبت به گذشته برخوردار گشته‌است، به‌طوری‌که در اکثر سایت‌ها و ادارات، مجموعه‌های استارتاپی و پروژه‌ها از قابلیت‌های این نرم‌افزار استفاده می‌شود و اکسس در این پروژه‌ها حضوری مهم و کاربردی دارد.

در دوره آموزش Access مقدماتی به آموزش همه ابعاد این نرم بسیار کاربردی پرداخته شده است و با حضور در این دوره شرکت‌کنندگان می‌توانند هرآنچه برای یادگیری این برنامه موردنیازشان است را یاد بگیرند و به تسلط کافی در کار با این نرم‌افزار برسند.

هدف از برگزاری دوره آموزش Access مقدماتی چیست؟

در این دوره اهداف گوناگونی مدنظر قرار داشته است اما اصلی‌ترین هدف این دوره آموزش همه مباحث مربوط به Access و ایجاد تسلط کافی در شرکت‌کنندگان این دوره بوده است.

دوره آموزش Access مقدماتی برای چه کسانی مناسب است؟

مباحث این دوره به‌نحوی انتخاب و برنامه‌ریزی شده است که همه علاقه‌مندان به آموزش این برنامه بتوانند در این دوره شرکت داشته باشند و از آموزش‌های ارائه‌شده بهره‌مند شوند. این دوره برای گروه‌های گوناگونی از جمله گروه‌های زیر تهیه و تولید شده است:

  • کسانی که قصد دارند به نرم‌افزارهای انتشار و ارائه گزارش تسلط پیدا کنند.
  • همه دانشجویان و فارغ‌التحصیلان که قصد ورود به بازار کار را دارند.
  • افرادی که قصد دارند رزومه کامل‌تری جهت فعالیت در مشاغل اداری و دفتری داشته باشند.
  • مدیران و ادمین‌های بیزینس‌های مختلف
  • مدیران پروژه‌ها و افرادی که با مدیریت اطلاعات سروکار دارند.

درباره استاد

maktabkhooneh-teacher صنم آذرینوش

صنم آذرینوش فارغ‌التحصیل رشته‌ی حقوق بوده و همچنین دوره ICDL در مجتمع فنّی تهران گذرانده است.

ایشان از اساتید فعال در زمینه‌های علمی مختلف می‌باشد. از جمله فعالیت‌های ایشان می‌توان به برگزاری دوره‌های آیلتس، دوره‌های ترمیک زبان انگلیسی، زبان فرانسوی مقدماتی، مبانی رایانه و اکسس مقدماتی اشاره نمود.
دوره‌های آموزشی زبان و اکسس مقدماتی ایشان در سایت مکتب خونه موجود است.

مشاهده پروفایل و دوره‌‌های استاد

نظرات کاربران

تا کنون نظری برای این دوره ثبت نشده است. برای ثبت نظر باید ابتدا در دوره ثبت نام کرده و دانشجوی دوره باشید.
مهربد مرادخانی 1403-01-22
بعنوان یه دوره مقدماتی خیلی خوب بود.امیدوارم دوره پیشرفته هم داشته باشیم با همین مدرس.
عرفان فلاحی 1402-07-02
دوره بسیار جذاب روان کامل درحدی که بتونید پروژه هاتون رو پیش ببرید و تدریس استاد خیلی عالی کاربردی و عملی بود و کامل در ذهن آدم میمونه با تشکر از استاد آذرینوش وتیم مکتب خونه این دوره رو به همه پیشنهاد میکنم حتما شرکت کنید.
سیدمرتضی سرمد 1402-05-14
درود بر سایت عالی مکتب خانه . من دوره اککس مقدماتی را تهیه کردم و بسیرعالی و مفید بود.پیشنهاد میکنم که دوستان حتما این پک را خریداری کنند .
محمدجواد تقی زادکردی 1402-01-08
اولش فکر میکردم استاد عزیز خیلی سطح پایین درس میدن تا اینکه با ویدئو های دیگه از اساتید دیگه ای آشنا شدم دوره ای عالی بود که به روانی آب تدریس شد دمتون گرم✌️
هادی زرمهر 1401-05-24
سلام و عرض ادب دوره نرم افزار اکسس که توسط سرکار خانم آذرینوش تدریس شد بسیار عالی بود تدریس خانم آذرینوش بسیار عالی و روان و نکات مهم کاملا تدریس شد من که خیلی از این دوره بهره گرفتم. درخواست دارم دوره پیشرفته اکسس توسط خانم آذرینوش در سایت مکتبخونه تدریس بشه از عوامل سایت مکتبخونه و همچنین خانم آذرینوش بسیار سپاسگزارم
مائده رحیمیان نودهی 1401-05-14
یه دوره عالی با یه استاد عالی... من که خیلی یاد گرفتم تمام مطالب اکسس توضیح داده شد خیلی روان و راحت اکسسی که فکر میکردم خیلی سخته یاد گرفتم ممنونم از مکتب خونه و استاد آذرینوش
مجتبی فرهنگی 1402-05-16
با سلام و وقت بخیر و تشکر از استاد گرامی خانم آذرینوش من این دوره رو به تازگی پشت سرگذاشتم و در کل بسیار راضی بودم. و به عزیزانی که هیچ آشنایی با اکسس ندارن و دوست دارن که مهارت‌های نرم افزارهای کاربردی ماکروسافت رو برای خودشون تکمیل کنند بسیار پیشنهاد می‌کنم. بعد از اتمام دوره هم استاد عزیز در عرض کم تر از 2 ساعت جواب نهایی آزمون بنده رو اعلام کردن. امیدوارم که دوره تکمیلی و پیشرفته این نرم افزار هم برگزار بشه. با آرزوی موفقت برای همه عزیزان
علی مناقبی نوایی 1401-07-10
دوره کاربردی بود. اما کاش در تدوین فیلم های آموزش دقت بیشتری باشد و قسمت هایی که اشتباه هست از ویدیو ها پاک شود تا اموزش روان تر باشد. ممنون از خانم آذرینوش که در تصحیح پروژه ها نکات تکمیلی گفتند.
صادق مهدی زاده 1402-04-22
حقیقتش من انتظار بیشتری داشتم. این دیگه خیلی مقدماتیه. اگر چیز زیادی از اکسس نمی دونید براتون مفیده اما اول با دقت سرفصل ها رو ببینید. سبک تدریسشون خوبه. من همون روز اول هر دو تا پروژه رو انچام دادم و فرستادم ولی دو هفته بعد تصحیح کردند و نمره دادند. به نظرم خدمات منتورینگ ضعیفی داره این دوره.
مکتب‌خونه
همراه عزیز؛ ضمن تشکر از حسن نظر و همراهی شما، با توجه به حجم زیاد تیکت ها و پروژه ها ممکن است در تصحیح و پاسخ دهی توسط راهنمای دوره کمی وقفه ایجاد شود، ما در تلاشیم این وقفه ها را کم تر کنیم.

دوره‌های پیشنهادی

سوالات پرتکرار

آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.

سوالات پرتکرار

حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.

سوالات پرتکرار

در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
خیر، به دلیل مسائل زیست محیطی و کاهش قطع درختان، فقط نسخه الکترونیکی گواهی‌نامه در اختیار شما قرار می‌گیرد

سوالات پرتکرار

پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.

دوره آموزش اکسس مقدماتی در چند فصل و با چه سرفصل‌هایی منتشر شده است؟

مباحث این دوره در سه فصل تهیه و تدوین شده است. این سه فصل شامل موارد زیر است:

  • فصل اول: مقدمه

در فصل اول این دوره پس از معرفی کلیات دوره و آشنایی اولیه با اکسس به موضوعاتی همچون شروع کار با اکسس و ایجاد پایگاه‌داده پرداخته شده است.

  • فصل دوم: ورود داده

در دومین فصل دوره آموزش اکسس مقدماتی به موضوعاتی مثل ایجاد جدول رابطه‌ای، طراحی فرم و تکمیل فرم پرداخته شده است.

  • فصل سوم: پردازش و خروجی داده‌ها

فصل سوم این دوره به جمع‌بندی مباحث ارائه شده و موضوعاتی همانند ایجاد نظرسنجی، ایجاد شرط برای نظرسنجی و ارائه گزارش پرداخته شده است. در انتهای فصل سوم نیز کوئیز پایانی دوره برگزار شده است.

صفحات پربازدید
poster
پیش‌نمایش دوره
  
برگزار کننده:  مکتب‌خونه
  
زمان مورد نیاز برای گذراندن دوره:  13 ساعت
مجموع محتوای آموزشی:  2 ساعت ویدئو - 10 ساعت تمرین و پروژه
 (قابل دانلود می‌باشد)
مهلت دوره:  1 هفته
  
حد نصاب قبولی در دوره:  70 نمره
فارغ‌التحصیل شدن در این دوره نیاز به ارسال تمرین‌ها و پروژه‌های الزامی دارد. 
organization-pic  گواهینامه این دوره توسط مکتب‌خونه ارائه می‌شود.
course-feature   گواهی‌نامه مکتب‌خونه course-feature   خدمات منتورینگ course-feature   پروژه محور course-feature   تمرین و آزمون course-feature   تالار گفتگو course-feature   تسهیل استخدام