00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
ثبت‌نام رایگان
  • دسترسی به تمام جلسات دوره
  • دسترسی به تمام جلسات دوره
  • اضافه شدن دوره به پروفایل
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD

آشنایی با ریاضیات

دوره‌های رایگان
15 جلسه
95٪ (368 رای)
در این با اصول ریاضیات و تاریخچه ی ریاضی آشنا میشویم . در هر جلسه از درس, استاد به معرفی هر یک از قسمت های علم ریاضی می پردازد و مقدمه ای بیان می کند. این درس به دوستان علاقه مند به ریاضیات پیشنهاد می شود.

سرفصل‌های دوره آشنایی با ریاضیات

استاد دوره
کسری علیشاهی کسری علیشاهی

کسری علیشاهی استادیار دانشکده علوم ریاضی دانشگاه صنعتی شریف است. وی دکتری خود را در سال ۱۳۸۷ از دانشگاه صنعتی شریف در ریاضیات و با گرایش احتمال و فرایندهای تصادفی دریافت کرد. دکتر علیشاهی در سال‌های گذشته درس‌های مختلفی در زمینه‌های آمار، احتمال، فرایندهای تصادفی و کاربردهای آن را در دانشگاه شریف ارائه کرده است. زمینه‌های دیگر مورد علاقه او نظریه اطلاعات و آمار می‌باشد.

اطلاعات بیشتر
درباره برگزارکننده
دانشگاه صنعتی شریف دانشگاه صنعتی شریف (اطلاعات بیشتر)

نظرات  (2 نظر)

کاربر مکتب‌خونه
12:13 - 1400/09/24
کاربر‌ سایت
این دوره عالی هست اگر این سری از کلاس ها همچنان در دانشاه برگزار میشه لطفا اونهارم قرار بدین.
صادق
22:21 - 1399/11/29
کاربر‌ سایت
من رشته ام ریاضی فیزیک بوده در دبیرستان و حالا بنا به دلایلی بعد از 20 سال دوباره خواستم ریاضی را یاد بگیرم کل 16 جلسه را دیدم و از این درس بسیار رضایت دارم به چند دلیل : اول اینکه هدف از این درس آشنایی با ریاضیات است و به همین دلیل می توان به عنوان مقدمه ای بر ریاضی دانست و بنابراین به عمق آن ورود نمی کندو نگاهی به قول مدیران هلیکوپتری دارد و با این دید باید وارد شد . دوم اینکه در بعضی جلسات و بویژه جلسه پانزدهم صحبت از تاریخچه ای از ریاضیات می دهد و این همان نکته ای است که در آموزش ریاضی غافل مانده و اینکه ریاضیات در طول چند هزار سال تکامل یافته و شما نباید از خویش انتظار داشته باشید که با وقت کم ریاضی را یاد بگیرید و بنابراین به شما اعتماد به نفس میدهد که ادامه بدهید و اگر در بعضی موارد بحث را نگرفته باشید احساس نگرانی کنید . سوم اینکه استاد کسری علیشاهی بسیار فروتنانه و خوش مشربانه درس را ارائه می دهند و در موارد بسیاری بیان می کنند که بر مبحث به علت اینکه رشته خودشون نیست تسلط ندارند و این برای یک استاد نشان از اوج فروتنی است . در پایان به دوستانی که تمایل دارند ریاضی را بخوانند اولا این جلسات را تماشا کنند .و نهایت اینکه از بچه های #مکتبخونه نیز کمال تشکر و خدا قوت دارم .

سوالات پرتکرار

آیا ممکن است که درسی ناقص ضبط شده باشد؟
ما همواره تلاش کرده­‌ایم که دروس را به طور کامل ضبط نماییم و در اختیار شما دوستان قرار دهیم. اما گاهی برخی ناهماهنگی ها سبب می شود که یک یا تعدادی از جلسات یک درس ضبط نشود. توضیح این گونه نواقص در توضیح درس­ ها آمده است.
اگر لینک دانلود یا پخش ویدئو مشکل داشت چه باید کرد؟
در صورتی که با هر گونه مشکلی رو به رو شدید می توانید از طریق صفحه ارتباط با ما به ما اطلاع دهید تا ما سریعا مشکل را پیگیری و برطرف نماییم.
آیا امکان دریافت فیلم های یک درس به صورت سی دی یا دی وی دی وجود دارد؟
در حال حاضر امکان ارسال دروس به صورت سی دی یا دی وی دی وجود ندارد.

×

ثبت نظر

به این دوره از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟