آموزش حد و پیوستگی - مقدماتی

poster
پیش‌نمایش دوره

پس از آشنایی با مفهوم تابع، مقدار تابع در یک نقطه و بررسی خصوصیات آن، اولین موضوع مورد بحث رفتار تابع در نزدیکی یک نقطه است که به این مفهوم حد تابع در نزدیکی یک ... ادامه

برگزارکننده:  آکادمی نیک‌درس  آکادمی نیک‌درس
مدرس دوره:

برگزارکننده:

آکادمی نیک‌درس
5 (1 رای)
سطح: مقدماتی
 پلاس

آنچه در این دوره می‌آموزیم:

 بررسی رفتار تابع در نزدیکی یک نقطه

 محاسبه خط مماس

 محاسبه سرعت یک شی

 پیوستگی

پیش‌نیاز‌ها

این دوره به نحوی تهیه و تدوین شده است که مباحث آن به ساده‌ترین شکل ممکن بیان شوند و مخاطبان دوره بتوانند به‌سادگی متوجه موضوعات مطرح شده شوند. به همین جهت برای شرکت در این دوره هیچ پیش‌نیاز به خصوصی وجود ندارد و افراد با هر سطحی از آگاهی و تحصیلات می‌توانند از مباحث این دوره نهایت استفاده را داشته باشند.

سرفصل‌های دوره آموزش حد و پیوستگی - مقدماتی

حد
  همسایگی و شعاع آن
مشاهده
"40:55  
  مفاهیم میل کردن و تغییرات آن
مشاهده
"42:53  
  حد توابع معروف
"46:09  
  حد حاصل ضرب دو تابع و حد تقسیم دو تابع
"47:44  
  حد توابع مثلثاتی
"16:24  
  حد توابع چندضابطه‌ای
"28:54  
پیوستگی
  پیوستگی
"30:15  

درباره دوره

پس از آشنایی با مفهوم تابع، مقدار تابع در یک نقطه و بررسی خصوصیات آن، اولین موضوع مورد بحث رفتار تابع در نزدیکی یک نقطه است که به این مفهوم حد تابع در نزدیکی یک نقطه نیز گفته می‌شود.

بررسی و یادگیری این مفهوم از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا مفهوم حد زیربنای شاخه‌های مختلف حساب دیفرانسیل و انتگرال است و در محاسبه مسائل فیزیک نقش به سزایی دارد. به عنوان مثال از ساده‌ترین استفاده از مفهوم حد می‌توان محاسبه خط مماس بر یک منحنی یا محاسبه سرعت یک شیء را نام برد.

پیش از آشنایی با مفهوم حد، ابتدا با مفهوم همسایگی چپ و راست در یک نقطه و میل کردن آشنا می‌شویم. آشنایی با مفهوم حد را با مثال ساده از مفهوم خط مماس آغاز کرده و به بررسی قضایای حد، روش‌های حدگیری از توابع خاص و سپس به بررسی حدهای خاص می‌پردازیم.

در انتها با مفهوم پیوستگی آشنا می‌شویم. با توضیحات ساده خواهیم دید که تعریف ریاضی پیوستگی همان مفهوم عامیانه پیوستگی است.

درباره استاد

maktabkhooneh-teacher سمیه جوانی

سمیه جوانی دارای مدرک دکتری در رشته ریاضی، گرایش آنالیز از دانشگاه خلیج فارس می باشند. از جمله افتخارات ایشان، کسب رتبه 36 در کنکور دکتری و کسب معدل 19 در مقطع دکتری می باشد. از جمله فعالیت‌های ایشان، دارا بودن چندین مقاله و تحقیقات بین المللی در خصوص ریاضیات و بیش از 10 سال سابقه تدریس در زمینه ریاضیات در دانشگاه های شیراز و خلیج فارس می باشد.

مشاهده پروفایل و دوره‌‌های استاد

نظرات کاربران

تا کنون نظری برای این دوره ثبت نشده است. برای ثبت نظر باید ابتدا در دوره ثبت نام کرده و دانشجوی دوره باشید.

دوره‌های پیشنهادی

سوالات پرتکرار

پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.