آموزش رایگان احتمال مهندسی

poster
پیش‌نمایش دوره

احتمال مهندسی در کنار آمار یکی از درس‌­هایی است که در اکثر رشته‌­های مهندسی تدریس می‌­شود. اما در این دوره به مباحث آماری پرداخته نمی‌­شود و تنها با مباحث مربوط به علم احتمال سروکار داریم. ... ادامه

مدرس دوره:
صفیه محمودی
صفیه محمودی
5 (6 رای)
سطح: مقدماتی
 رایگان
  
زمان مورد نیاز برای گذراندن دوره:  26 جلسه
مجموع محتوای آموزشی:  26 ساعت ویدئو
 (قابل دانلود می‌باشد)

سرفصل‌های دوره آموزش رایگان احتمال مهندسی

فصل اول: مدل‌های احتمالات در مهندسی برق و کامپیوتر
فصل هفتم: مجموع متغیر‌های تصادفی و میانگین‌ها در بلند‌مدت

درباره دوره

احتمال مهندسی در کنار آمار یکی از درس‌­هایی است که در اکثر رشته‌­های مهندسی تدریس می‌­شود. اما در این دوره به مباحث آماری پرداخته نمی‌­شود و تنها با مباحث مربوط به علم احتمال سروکار داریم. اگرچه در این دوره به مباحث آماری پرداخته نمی‌شود اما نگاهی که به احتمال در این دوره وجود دارد عمیق­‌تر و کاربردی‌تر از سایر دوره­‌های موجود است.

هدف از دوره آموزش احتمال مهندسی چیست؟

دوره آموزش احتمال مهندسی به‌منظور آموزش تخصصی احتمال تهیه و تدوین شده‌است و اصلی‌ترین هدف در این دوره، آموزش علم احتمال فارغ از آمار است که در اکثر رشته‌های تحصیلی آموزش داده می‌­شود.

پیش‌نیازهای دوره احتمال مهندسی چیست؟

در این دوره آموزشی مسائل به‌گونه‌ای بیان شده‌است که ساده‌ترین شکل ممکن را داشته باشد و شرکت‌کنندگان در این دوره به‌سادگی با مفاهیم ارائه شده ارتباط برقرار کنند. به‌این‌ترتیب این دوره نیاز به هیچ پیش‌نیاز خاصی نخواهد داشت.

تمایز این دوره با سایر دوره‌­ها چیست؟ این دوره برای چه کسانی مناسب است؟

دوره آموزش احتمال مهندسی در برخی دانشگاه‌ها به‌عنوان درس اختیاری برای دانشجویان رشته مهندسی برق ارائه می­‎شود. تمایز اصلی این دوره با سایر دوره­‌ها در پرداختن این دوره به طور انحصاری به علم احتمال فارغ از علم آمار مهندسی است. به‌این‌ترتیب در این دوره عمیق‌تر از سایر دوره‌­های موجود به علم احتمال است.

در دوره آموزش احتمال مهندسی مباحث تخصصی رشته مهندسی برق مطرح نمی‌­شوند اما به دلیل تدریس این درس به‌صورت درس اختیاری به دانشجویان رشته مهندسی برق اکثر مثال‌ها و تمرینات مطرح شده پیرامون رشته مهندسی برق و مهندسی کامپیوتر خواهند بود. اما به‌طور‌کلی هیچ انحصاری در آموزش این دوره وجود ندارد و این دوره برای تمامی علاقه‌مندان به علم احتمال مناسب، قابل فهم و کاربردی خواهد بود.

دوره آموزشی احتمال مهندسی در هفت فصل تهیه و تدوین شده‌است که ترتیب و عنوان فصل­‌های این دوره آموزشی عبارتند از:

فصل ۱: مدل‌­های احتمالاتی در مهندسی برق و کامپیوتر

فصل ۲: مفاهیم اساسی نظریه احتمالات

فصل ۳: متغیرهای تصادفی گسسته

فصل ۴: متغیرهای تصادفی به‌صورت تکی

فصل ۵: متغیرهای تصادفی توأم

فصل ۶: بردارهای تصادفی

فصل ۷: مجموع متغیرهای تصادفی و میانگین­‌ها در بلند‌مدت

درباره استاد

maktabkhooneh-teacher صفیه محمودی

دکتر صفیه محمودی دانش‌آموخته کارشناسی آمار از دانشگاه شیراز و کارشناسی ارشد آمار از دانشگاه صنعتی اصفهان هستند. ایشان سپس مدرک دکتری خود را در زمینه‌ی نظریه احتمالات و فرایند‌های تصادفی از دانشگاه شیراز دریافت نمودند و به مدت یک سال برای دوره پسادکتری به دانشگاه UBL بروکسل در بلژیک رفتند. همچنین از سال ۲۰۰۵ تاکنون در دپارتمان ریاضی دانشگاه صنعتی اصفهان به‌عنوان استادیار مشغول فعالیت هستند.

علایق تحقیقاتی ایشان شامل فرایندها و مدل‌سازی‌های تصادفی (به‌ویژه فرایندهای پایدار)، اندازه‌گیری‌های تصادفی، فرایندهای مارکوف، تجزیه‌وتحلیل سری‌های زمانی و موضوعات مربوط به نظریه احتمال کاربردی (با تمرکز بر نظریه صف و قابلیت اطمینان) است.

نظرات کاربران

تا کنون نظری برای این دوره ثبت نشده است. برای ثبت نظر باید ابتدا در دوره ثبت نام کرده و دانشجوی دوره باشید.
1402-08-13
دم شما گرم.خیلی عالی و کامل
سید یاسین هاشمی نظری 1402-03-10
بسیار تدریس استاد روان و عالی بود
1401-05-10
عالی

دوره‌های پیشنهادی

سوالات پرتکرار

آیا ممکن است که درسی ناقص ضبط شده باشد؟
ما همواره تلاش کرده­‌ایم که دروس را به طور کامل ضبط نماییم و در اختیار شما دوستان قرار دهیم. اما گاهی برخی ناهماهنگی ها سبب می شود که یک یا تعدادی از جلسات یک درس ضبط نشود. توضیح این گونه نواقص در توضیح درس­ ها آمده است.

سوالات پرتکرار

اگر لینک دانلود یا پخش ویدئو مشکل داشت چه باید کرد؟
در صورتی که با هر گونه مشکلی رو به رو شدید می توانید از طریق صفحه ارتباط با ما به ما اطلاع دهید تا ما سریعا مشکل را پیگیری و برطرف نماییم.

سوالات پرتکرار

آیا امکان دریافت فیلم های یک درس به صورت سی دی یا دی وی دی وجود دارد؟
در حال حاضر امکان ارسال دروس به صورت سی دی یا دی وی دی وجود ندارد.
poster
پیش‌نمایش دوره
  
  
زمان مورد نیاز برای گذراندن دوره:  26 جلسه
مجموع محتوای آموزشی:  26 ساعت ویدئو
 (قابل دانلود می‌باشد)