آموزش رایگان الکترونیک 1

poster
پیش‌نمایش دوره

درس الکترونیک ۱ اولین درس تخصصی در حوزه الکترونیک برای دانشجویان مهندسی برق می‌باشد. در این درس مفاهیم اولیه فیزیک الکترونیک مورد نیاز برای الکترونیک، معرفی دیود و ترانزیستور و طراحی مدارات کاربردی با استفاده ... ادامه

برگزارکننده:  دانشگاه ارومیه  دانشگاه ارومیه
مدرس دوره:
حدیثه بابازاده

برگزارکننده:

دانشگاه ارومیه
5 (1 رای)
سطح: مقدماتی تا پیشرفته
 رایگان

آنچه در این دوره می‌آموزیم:

 بررسی موضوع فیزیک الکترونیک

 مدارهای دیودی

 ترانزیستورهای بایپولار

 محاسبه گین تقویت کننده های تک طبقه

پیش‌نیاز‌ها

این دوره به نحوی تهیه و تدوین شده است که مباحث آن به ساده‌ترین شکل ممکن بیان شوند و مخاطبان دوره بتوانند به‌سادگی متوجه موضوعات مطرح شده شوند. به همین جهت برای شرکت در این دوره هیچ پیش‌نیاز به خصوصی وجود ندارد و افراد با هر سطحی از آگاهی و تحصیلات می‌توانند از مباحث این دوره نهایت استفاده را داشته باشند.

سرفصل‌های دوره آموزش رایگان الکترونیک 1

درباره دوره

درس الکترونیک ۱ اولین درس تخصصی در حوزه الکترونیک برای دانشجویان مهندسی برق می‌باشد. در این درس مفاهیم اولیه فیزیک الکترونیک مورد نیاز برای الکترونیک، معرفی دیود و ترانزیستور و طراحی مدارات کاربردی با استفاده از دیود و ترانزیستور بررسی می‌شود.

آنالیز تقویت‌کننده‌های تک طبقه شامل طبقات‌امیتر مشترک، کلکتور مشترک، و بیس مشترک، نحوه بایاس آن‌ها و نحوه‌ی محاسبه‌ی گین به طور کامل بررسی می‌شود.

منبع مورد استفاده اصلی کتاب مبانی میکرو الکترونیک نوشته بهزاد رضوی می‌باشد. تدریس به صورت گام به گام و همراه با مثال‌های حل شده متعدد می‌باشد.

درباره استاد

حدیثه بابازاده
دکتر حدیثه بابازاده عضو هیات علمی گروه مهندسی برق دانشگاه صنعتی ارومیه دارای دکتری میکروالکترونیک میباشد. زمینه اصلی تحقیق ایشان، مدارهای بازیابی کلاک و داده، مبدلهای داده، مدارهای RF ، رباتیک، و هوش مصنوعی میباشد.

نظرات کاربران

تا کنون نظری برای این دوره ثبت نشده است. برای ثبت نظر باید ابتدا در دوره ثبت نام کرده و دانشجوی دوره باشید.

سوالات پرتکرار

آیا ممکن است که درسی ناقص ضبط شده باشد؟
ما همواره تلاش کرده­‌ایم که دروس را به طور کامل ضبط نماییم و در اختیار شما دوستان قرار دهیم. اما گاهی برخی ناهماهنگی ها سبب می شود که یک یا تعدادی از جلسات یک درس ضبط نشود. توضیح این گونه نواقص در توضیح درس­ ها آمده است.

سوالات پرتکرار

اگر لینک دانلود یا پخش ویدئو مشکل داشت چه باید کرد؟
در صورتی که با هر گونه مشکلی رو به رو شدید می توانید از طریق صفحه ارتباط با ما به ما اطلاع دهید تا ما سریعا مشکل را پیگیری و برطرف نماییم.

سوالات پرتکرار

آیا امکان دریافت فیلم های یک درس به صورت سی دی یا دی وی دی وجود دارد؟
در حال حاضر امکان ارسال دروس به صورت سی دی یا دی وی دی وجود ندارد.