آموزش رایگان تئوری مدار

poster
پیش‌نمایش دوره

در دوره تئوری مدار الکتریکی، دانشجوان با مفاهیم اساسی متغیرهای مدارهای الکتریکی آشنا می‌شوند که شامل انواع مختلفی از روش‌های نمایش و محاسبه مقادیر فیزیکی مدارها می‌شود. این شامل مفاهیمی مانند ولتاژ، جریان، مقاومت و ... ادامه

برگزارکننده:  دانشگاه ارومیه  دانشگاه ارومیه
مدرس دوره:
حدیثه بابازاده

برگزارکننده:

دانشگاه ارومیه
سطح: مقدماتی تا پیشرفته
 رایگان

آنچه در این دوره می‌آموزیم:

 درک مفاهیم تئوریک مدارهای الکتریکی

 آشنایی با المان‌های مختلف مدارهای الکتریکی و آموزش روش‌های انتخاب و استفاده از آن‌ها

 آشنایی با نحوه تحلیل مدارهای الکنریکی

 آشنایی با نحوه طراحی مدارهای الکتریکی

پیش‌نیاز‌ها

این دوره به نحوی تهیه و تدوین شده است که مباحث آن به ساده‌ترین شکل ممکن بیان شوند و مخاطبان دوره بتوانند به‌سادگی متوجه موضوعات مطرح شده شوند. به همین جهت برای شرکت در این دوره هیچ پیش‌نیاز به خصوصی وجود ندارد و افراد با هر سطحی از آگاهی و تحصیلات می‌توانند از مباحث این دوره نهایت استفاده را داشته باشند.

درباره دوره

در دوره تئوری مدار الکتریکی، دانشجوان با مفاهیم اساسی متغیرهای مدارهای الکتریکی آشنا می‌شوند که شامل انواع مختلفی از روش‌های نمایش و محاسبه مقادیر فیزیکی مدارها می‌شود. این شامل مفاهیمی مانند ولتاژ، جریان، مقاومت و سایر پارامترهای مرتبط است.

سپس، درس به بررسی المان‌های مداری می‌پردازد که شامل منابع ولتاژ و جریان، مقاومت‌ها، خازن‌ها و مکانیزم‌های دیگری است که برای ساختار دادن مدارها استفاده می‌شوند. در ادامه، مفاهیم مدارهای مقاومتی بررسی می‌شوند که در آن‌ها المان اصلی مدار مقاومت است.

روش‌های تحلیل مدار نیز بررسی می‌شوند که شامل روش ترکیبی از قوانین کیرشف و قوانین اوهم می‌شوند. همچنین، تئوری‌های مدار از جمله قوانین کیرشف و قوانین اوهم که اساس تحلیل مدارها را تشکیل می‌دهند، مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرند. ادامه دوره با بررسی تقویت کننده‌های عملیاتی و المان‌های ذخیره کننده انرژی ادامه می‌یابد.

در پایان، مدارهای مرتبه اول و تحلیل آن‌ها در حالت ماندگار سینوسی به عنوان مطالب پیشرفته‌تر دوره مورد بررسی قرار می‌گیرند.

درباره استاد

حدیثه بابازاده
دکتر حدیثه بابازاده عضو هیات علمی گروه مهندسی برق دانشگاه صنعتی ارومیه دارای دکتری میکروالکترونیک میباشد. زمینه اصلی تحقیق ایشان، مدارهای بازیابی کلاک و داده، مبدلهای داده، مدارهای RF ، رباتیک، و هوش مصنوعی میباشد.

نظرات کاربران

تا کنون نظری برای این دوره ثبت نشده است. برای ثبت نظر باید ابتدا در دوره ثبت نام کرده و دانشجوی دوره باشید.

سوالات پرتکرار

آیا ممکن است که درسی ناقص ضبط شده باشد؟
ما همواره تلاش کرده­‌ایم که دروس را به طور کامل ضبط نماییم و در اختیار شما دوستان قرار دهیم. اما گاهی برخی ناهماهنگی ها سبب می شود که یک یا تعدادی از جلسات یک درس ضبط نشود. توضیح این گونه نواقص در توضیح درس­ ها آمده است.

سوالات پرتکرار

اگر لینک دانلود یا پخش ویدئو مشکل داشت چه باید کرد؟
در صورتی که با هر گونه مشکلی رو به رو شدید می توانید از طریق صفحه ارتباط با ما به ما اطلاع دهید تا ما سریعا مشکل را پیگیری و برطرف نماییم.