×
ribbon

مقدمه‌ای بر واقعیت مجازی، افزوده و ترکیبی

آیا تابه‌حال یک هدست واقعیت مجازی استفاده کرده‌اید و فناوری فراگیر را برای خود تجربه کرده‌اید؟ شاید شما با یک اپلیکیشن واقعیت افزوده از طریق گوشی خود در بازی‌هایی مانند پوکمون گو بازی کرده‌اید؟ اگر ... ادامه

ارائه دهنده:  مکتب‌خونه  مکتب‌خونه
سطح: مقدماتی
 پلاس
  
زمان مورد نیاز برای گذارندن دوره:  0:32 ساعت
مجموع محتوای آموزشی:  0:32 ساعت ویدئو
 (قابل دانلود می‌باشد)

آنچه در این دوره می‌آموزیم:

 تاریخچه و تعاریف

 تاثیر این فناوری بر زندگی

 اخلاق در فناوری واقعیت گسترده

 آینده فناوری واقعیت گسترده

پیش‌نیاز‌ها

این دوره به نحوی تهیه و تدوین شده است که مباحث آن به ساده‌ترین شکل ممکن بیان شوند و مخاطبان دوره بتوانند به‌سادگی متوجه موضوعات مطرح شده شوند. به همین جهت برای شرکت در این دوره هیچ پیش‌نیاز به خصوصی وجود ندارد و افراد با هر سطحی از آگاهی و تحصیلات می‌توانند از مباحث این دوره نهایت استفاده را داشته باشند.

سرفصل‌های دوره مقدمه‌ای بر واقعیت مجازی، افزوده و ترکیبی

تاریخچه و تعاریف
  خوش‌آمد گویی
"05:36  
  تعاریف و تاریخچه - بخش اول
"06:41  
  تعاریف و تاریخچه - بخش دوم
"07:57  
کاربردها در زندگی
  کاربرد
"05:25  
  مضرات و اخلاق
"04:17  
  سخن پایانی
"02:31  

درباره دوره

 آیا تابه‌حال یک هدست واقعیت مجازی استفاده کرده‌اید و فناوری فراگیر را برای خود تجربه کرده‌اید؟ شاید شما با یک اپلیکیشن واقعیت افزوده از طریق گوشی خود در بازی‌هایی مانند پوکمون گو بازی کرده‌اید؟
 اگر واقعیت مجازی یا واقعیت افزوده را مستقیماً تجربه نکرده‌اید، آیا در مورد آن در داستان‌های تخیلی خوانده‌اید یا نمونه‌هایی از واقعیت ترکیبی را در فرهنگ پاپ دیده‌اید؟
 در این دوره قصد داریم به فناوری واقعیت گسترده (XR) بپردازیم که شامل واقعیت مجازی (VR), واقعیت افزوده (AR) و واقعیت ترکیبی (MR) است. در این دوره سعی شده که مطالب به صورت کوتاه و مفید ارائه شود به طوری که بتوانید درباره این فناوری و آینده آن با دیگران بحث کنید.
 در این دوره سعی شده مطالب به دور از تعاریفی که اغلب در جامعه جاافتاده عمل شود و گام بزرگی برای یک تعریف جامع از این فناوری باشد.

درباره استاد

maktabkhooneh-teacher محمد جواد حسن پور

محمد جواد حسن پور دانشجوی حسابداری دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای است. ایشان در زمینه اقتصاد و فناوری فعالیت می‌کنند و دارای مدرک هوش مصنوعی و اخلاق هوش مصنوعی از دانشگاه هلسینکی فنلاند، مدرک اقتصاد کشاورزی از دانشگاه استرالیای غربی و مدرک XR از دانشگاه لنکستر هستند.

مشاهده پروفایل و دوره‌‌های استاد

نظرات کاربران

تا کنون نظری برای این دوره ثبت نشده است. برای ثبت نظر باید ابتدا در دوره ثبت نام کرده و دانشجوی دوره باشید.

دوره‌های پیشنهادی

سوالات پرتکرار

پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.
poster
  
برگزار کننده:  مکتب‌خونه
  
زمان مورد نیاز برای گذارندن دوره:  0:32 ساعت
مجموع محتوای آموزشی:  0:32 ساعت ویدئو
 (قابل دانلود می‌باشد)